WD TV HD Media Player

Niko.

New member
Witam, co mam zrobić jeśli poprawny film mkv mi się zacina? Do tej pory wszystkie filmy chodziły bez zająknięcia a teraz trafiły się 2 przy których player wymięka. A nie są to wymagające pliki: .mkv, 1080p, HDTV, x264,
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x816 25.00fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]
Czyli taki standard. Trochę szkoda że właśnie przy tych pozycjach player leży.
Można coś na to poradzić?
 

Gee

New member
Myślę, że problem może być z strukturą plików tych MKV. Na swoim WD odtwarzam nieskompresowane filmy blu-ray, filmy x264 HD, które mają po 18 GB. Lecz miałem kiedyś problem z filmem Earth 1080p. Po przebudowie struktury wszystko poszło bez problemu.
 

Niko.

New member
Moje pliki też mają po 20GB. Ale rozwiązałem ten problem, zmieniłem rozdzielczość na 1080p 50hz. Lecz teraz mam kolejny problem. Mam właśnie film BD, oczywiście jest kilka folderów. W jednym jest plik m2ts. Jest w nim ścieżka angielska i polska lecz nie ma napisów. Jak można z tych innych folderów uzyskać napisy? Czy trzeba się bawić jakimiś programami?(W tej wersji na pewno są napisy) Bo jeśli tak to odpuszczę sobie i załatwię x264 w kontenerze matroska. I nie chodzi tu o moją nie znajomość angielskiego, bo nie jest on problemem, lecz jednak z polskimi napisami lepiej mi się ogląda.
 

grzegorz1418

New member
problem

witam i prosze o pomoc :)
przez głupotę zmieniłem w ustawieniach video output z hdmi na composite i skonczyło mi sie działanie playera, tzn na telewizorze pokazuje sie brak sygnału, ale co dziwne jak pokrece troche playerem tak ze kable z tyłu są w odpowiedniej pozycji, ekran znowu, choc tylko na chwile gdy jest tak dziwnie player ustawiony mi sie pokazuje, w tym czasie sprawdziłem ze ustawienie video output spowrotem jest na hdmi, ale jednak normalnie postawiony player nie działa, tak jakby przy tym zmianie ustawienia z hdmi na composite player uległ fizycznemu zepsuciu :/
kilka razy próowałem wszystko odłączac i podłączac ponownie i cały czas jest to samo...
moze ktos wie co zrobic albo miał podobny problem???

pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc
 

petrumi

New member
Witam ponownie,
Zastanawia mnie bardzo wolne kopiowanie plików po sieci. Najpierw opiszę konfigurację: PC podłączony kablem sieciowym do routera (Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL z softem Tomato), MyBook podłączony do WD Live TV a ten podłączony kablem sieciowym do routera. Zarówno WD widzi zasoby PC, jak i PC widzi np. w Total Commanderze zasoby sieciowe WD.

Niestety kopiowanie jednego pliku divx (700Mb) trwa odpowiednio:

7 minut gdy kopiuje na telewizorze za pomocą File Managerza z WD Live TV (jakies 1700kb/s)

prawie godzinę gdy robie to przez Total Commandera - szybkość spada do kilkunastu kb/s

Mam zamiar kupić NAS Synology 710+ ale jeśli po mojej sieci są takie słabe transfery to najpierw muszę rozwiązać ten problem.

PS. W PC mam Gbit kartę sieciową.
 

snooze007

New member
wd gen.1

prosze o pomoc, zawiesza przy aktualizacji fw 1.03...

wyswietla sie ze proces trwa ale ciagle jest 0% postepu....
 

BitTornado

New member
Mam taki problem z WD,a mianowicie jak mam ustawione w 1080p60hz co kilka minut ale zawsze ostatnie 30min filmu przerywa mi glos,poprostu znika fonia co to moze byc,w1080i60hz jest wszystko dobrze.
 

brandt78

New member
a dlaczego ustawiasz 60hz? filmy z 30kl/sec raczej nie sa czesto spotykane.

Ja ustawiam odpowiednio do odtwarzanego materialu i wszystko jest OK:

- dla filmów które mają 23,976 klatki na sekunde najlepszy tryb to "1080p 23,976Hz"
- dla filmów w których mamy 24,00 klatki na sekundę - "tryb 1080p 24Hz"
- dla filmów które mają 25,00 klatek na sekundę - tryb "1080p 50Hz"
- dla 30 klatek na sekundę - tryb "1080p 60Hz"
 

BitTornado

New member
no bo myslalem ze tak bedzie najlepiej,nieda sie pogodzic wszystkiego naraz,mam filmy 23,976 ale tagze w 24hz no i 25hz,a niechce mi sie cochwila wchodzic w menu i zmieniac z 24hz na 25hz,
ale zastanawiam sie dlaczego na 1080p60hz przerywa glos przaciesz to niema nic wspulnego stym ze filmy zapisane sa w 23,976
 

Krzych275

New member
Dziwne, ale ma moim tv nie działa tryb 1080p 23,976Hz (telewizor Panasonic tx-p42s10). Zawsze do filmów z 23,976 ustawiałem tryb 24hz. Dawniej taka kombinacja działała, film był bez szarpnięć. Natomiast od kilku miesięcy filmy hd zaczynają strasznie przerywać i nie stało się to od razu tylko stopniowo:sad: Zmusza mnie to do korzystania z trybu 50hz przy filmach 23,976p:-x Ktoś wie jak temu zaradzić?
 
Ostatnia edycja:

lolaszek

New member
Witam , mam Samsunga B8000 czy do odtwarzania filmow w HD (bez kina dom, narazie ) potrzebuje tego urządzonka czy moge kupic sobie WD pasporta 700gb i leciec filmy przez usb , specjalnie kupilem ten model aby miec odtwarzanie filmow mkv , co polecacie ?

Wlasciwie to to urzadzenie jest po to zeby na telewizor bez mkv przez usb udostepnic ww. sygnal tak ?
 

apple

New member
A samemu nie można poczytać?

Witam , mam Samsunga B8000 czy do odtwarzania filmow w HD (bez kina dom, narazie ) potrzebuje tego urządzonka czy moge kupic sobie WD pasporta 700gb i leciec filmy przez usb , specjalnie kupilem ten model aby miec odtwarzanie filmow mkv , co polecacie ?

Wlasciwie to to urzadzenie jest po to zeby na telewizor bez mkv przez usb udostepnic ww. sygnal tak ?

Oj czytać nie lubisz, a piszesz jak połamany, że ciężko zrozumieć. Używaj kropek, przecinków, pełnych nazw sprzętu, a pytając otrzymasz szybsze odpowiedzi - nie każ się domyślać.

WD nie udostępnia sygnału przez USB. Nadaje obraz /dzwięk przez HDMI (i słabszy sygnał przez kabel jak w magnetowidach), a dzwięk przez kabel stereo oraz cyfrowy przewód optyczny (do wzmacniacza kina domowego) - jak każdy inny odtwarzacz, np DVD czy tuner satelitarny.

WD zastępuje np. komputer odtwarzając prawie wszystkie formaty z urządzeń przenośnych podłączonych do niego przez USB.
The WD TV Live Community – WD TV Live - Main Page

Podaję linki do najnowszego urządzenia oferującego dodatkowo funkcje sieciowe, żebyś wiedział, że wersja bez LIVE w nazwie ma swojego następcę.

Nie znalazłem B8000, a np. UE40B8000 nie ma na stronie producenta, w specyfikacji , napisane czy odtwarza MKV (tylko movie - dziady coś jak zwykle w Samsungu ukrywają). Czuję, że NIE odtwarza mkv. Z passporta przez USB odtworzyłbyś w takim przypadku w LCD tylko pliki filmowe w standardowej rozdzielczości (plus zdjęcia, muzukę). Poczytaj w instrukcji co może ten Samsung.
 
Ostatnia edycja:

lolaszek

New member
USB 2.0 na panelu bocznym z możliwością odtwarzania filmów. Obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg


Wydaję mi się że właśnie dlatego wydałem na niego o 1000 zł więcej niż model niżej bez obsługi mkv.
Telewizor chcę połączyć z dyskiem WD 700gb passport a przesyłany obraz chciałbym obejrzeć w rozdzielczościach 1080p - nie znam się na tym dlatego zwracam się z prośbą co będzie lepszym rozwiązaniem kupno dysku usb czy hdmi - jest wielka różnica w jakości ?
 
Do góry