WD TV HD Media Player

chato.pl

New member
wyciekły pierwsze zdjęcia następcy naszego playerka: WD TV-2

500x_3785282244_92bd4e9a44_b.jpg

500x_3784471675_959b508666.jpg


no to teraz chyba już wszyscy będą zadowoleni :eek:k:
pozostaje nam czekać i zbierać kasę :)

źródło:
http://gizmodo.com/5338415/leaked-w...-player-reveals-modest-upgrades-codec-support

.
 
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
Masta_J napisał:
gdybyś był łaskaw kliknąć w podany przeze mnie link, to byłoby tego pytania :p
Kod:
[I]No price or availability info arrived with the leaked pic and specs sheet,
but from the looks of the case this thing is all but ready for retail shelves.[/I]
 

kmarcin

New member
stefanol napisał:
Za duża ilość ref-frames/rozdzielczość na WD powoduje nie rwanie, ale makrobloki - cały ekran pokryty jest takim syfem. UncropMKV spokojnie mi przekonwertował Shreka (ale za dłuugo na moim sprzęcie - szybciej ściągnę inny rel), ale niestety program "uncropuje" obraz, i chyba dorabia czarne pasy u góry i u dołu (które de facto i tak są tam z racji innego aspect ratio).
Program UncropMKV dodaję czarne pasy na górze i dole filmu (to jego główne zadanie) tylko w przypadku gdy film ma inne proporcje niż 16:9. Wystarczy przed konwersją zmienić proporcje ekranu (opisane na forum) i po kłopocie. Proszę pamiętać też o zmianie profilu z 5.1 na 4.1. Na razie, w moim przypadku, działa to w 100%.
 

kkasperc

New member
mam problem z WD TV i 40W5500 po HDMI.
Próbowałem ustawić wymuszenie na HDMI 1080i 50Hz wraz z zatwierdzeniem wyboru, dźwięk digital,
restarty i kolejne podłączanie, odłączanie kabelków jak opisane na forach, najnowszy firmware w wersji 010, ale to nic nie daje, obraz jest może przez kilka sekund a potem czarno.
Po któreś kolejnej próbie znów jest na kilka sekund.
Czy ktoś z użytkowników W5500 miał podobny problem?
Dziś będę chciał się przejść do kolegi i sprawdzić na innym TV z tym i innym kablem HDMI.
 

piskorski

New member
Sprawdzilem wydajnosc na dysku 3.5 w kieszeni.
Na szczescie pomoglo :) Nie mam rwania na sprawdzanych przeze mnie plikach.
Wazne jest by zaczekac az WD skonczy skanowanie podlaczonego dysku. Nie zaczekalem i rwal (skanuje w tle ? ).
Co do znikajacego na HDMI odtwarzacza, to u mnie pomaga wpiecie dusku USB dopiero po kilkunastu sekundach od wlaczenia WDka, ktorego odlaczam od sieci (bo pomimo wylaczenia grzeje sie niemilosiernie).
 

kkasperc

New member
kkasperc napisał:
mam problem z WD TV i 40W5500 po HDMI.
Próbowałem ustawić wymuszenie na HDMI 1080i 50Hz wraz z zatwierdzeniem wyboru, dźwięk digital,
restarty i kolejne podłączanie, odłączanie kabelków jak opisane na forach, najnowszy firmware w wersji 010, ale to nic nie daje, obraz jest może przez kilka sekund a potem czarno.
Po któreś kolejnej próbie znów jest na kilka sekund.
Czy ktoś z użytkowników W5500 miał podobny problem?
Dziś będę chciał się przejść do kolegi i sprawdzić na innym TV z tym i innym kablem HDMI.


Znalazłem rozwiązanie swojego problemu, trochę przez przypadek. Tym bardziej się nim dzielę.
Okazuje się, że w moim przypadku problemem był za krótki wtyk kabla HDMI i/lub zbyt cofnięte gniazdo HDMI w WD TV. Przewody HDMI Arkas, z którymi się zetknąłem posiadają o ~1mm dłuższe wtyki od pozostałych których posiadałem. U mnie na dzień dzisiejszy rozwiązuje to problem.
Obecnie WD TV łączy się z 40W5500 wyłącznie przez HDMI, bez potrzeby uprzedniego podłączenia przez AV, czy ręcznego wymuszania tryby pracy.
WD TV oraz Sony samodzielnie w trybie auto ustawiają tryb 1080p.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Miałem podobny przypadek, ale winna była "smycz" trzymająca zatyczkę do kabla optycznego. Znajduje się akurat po tej stronie, co wyjście HDMI i trzeba uważać, aby nie znalazła się między obudową, a wtykiem kabla HDMI. A, że ma grubość około 1 mm, to efekt jest podobny. :)

Na szczęście, podłaczenia robi się sporadycznie.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

rilicek

New member
WD TV HD Media Player - problem z 720p

Mam problem z obrazem w niektórych filmach MKV 720p. Czasami film zacina się i pojawiają się zielone artefakty (głos i napisy odtwarzają się dalej prawidłowo). Po zastopowaniu i wznowieniu, WD odtwarza dobrze, ale gdy przewinę do tyłu, zacina się w tym samym miejscu. Problemy mam z różnymi filmami 720p, najczęściej z profilem High@L4.1. Filmy odtwarzam z pendriva. Czy macie podobne problemy?
Jak zlikwidować zacinanie?

Tutaj jest próbka tego co powstaje po zacięciu:

 

qqlek

New member
zacinanie

szybszy pendrive?
dysk?
jak masz standardowy PD to może nie wyrabiać
mi na Xporterze XT (odczyt 30 MB/s) śmiga
choć oglądam z dysku 2.5" a PD tylko z ciekawości testowałem
 

rilicek

New member
qqlek napisał:
szybszy pendrive?
dysk?
jak masz standardowy PD to może nie wyrabiać
mi na Xporterze XT (odczyt 30 MB/s) śmiga
choć oglądam z dysku 2.5" a PD tylko z ciekawości testowałem
Od piątku mam dysk twardy. Na razie się nie zacina. Pendrive do najszybszych może nie należy ale na pewno jest ponad 20x szybszy niż bitrate filmu. Spróbuję obejrzeć film, który się zacinał i dam znać czy twardy dysk pomógł.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
@ricilek, nie lepiej pisać w głównym wątku o WD TV? Przeniosłem powyższe wypowiedzi do wątku poświęconego WD TV.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

asilver

New member
Panie i Panowie,

jak komuś rwą na WD TV filmy, które rwać nie powinny, to polecam sprawdzenie tego co w moim przypadku okazało się winne.......

.....czyli napisów .srt.

Wyłączyłem napisy i voila - poszło płynnie bez żadnych problemów.
Najwyraźniej w niektórych przypadkach WD TV ma jakieś problemy z ich poprawnym odtwarzaniem razem z filmem. Jak sobie te napisy przekonwertowałem do .sub to poszło całkiem płynnie.

Polecam sprawdzić.
 

waldi54

New member
stefanol napisał:
Za duża ilość ref-frames/rozdzielczość na WD powoduje nie rwanie, ale makrobloki - cały ekran pokryty jest takim syfem. UncropMKV spokojnie mi przekonwertował Shreka (ale za dłuugo na moim sprzęcie - szybciej ściągnę inny rel), ale niestety program "uncropuje" obraz, i chyba dorabia czarne pasy u góry i u dołu (które de facto i tak są tam z racji innego aspect ratio).

Ja używam dwóch dysków WD My Passport 500GB. Nie mam ampli, więc wszystkie filmy, które trzymam na dyskach, mają co najmniej ścieżkę w DD (czasami dodatkowo jest DTS, czasami jakieś komentarze). I nie powiem, żeby cokolwiek się zawsze ścinało. Quantum of Solace, ten sam release, działa bezproblemowo. Sporadycznie zdarzy się, że film zacznie troszeczkę ścinać (losowo), wtedy wystarczy cofnąć trochę do tyłu, i wznowić - do końca wtedy nie ma problemu. Chyba tylko Katyń w 1080p, nie wiedzieć czemu, nie jest płynnie odtwarzany (tak jakby gubi klatki).

Za taką cenę jestem wciąż zadowolony - robi wszystko to, co oczekiwałem. Dorabianie napisów w *.srt to trzy kliknięcia, zrobienie ścieżki w AC3 - tak samo, i 15 minut. Z ext3-boot dochodzi sporo ciekawych funkcji (np. informacje o filmie, jak już pokazywałem wcześniej). Jedyny bug, jaki mnie dość irytuje, to dość częste zwieszki urządzenia. Nie w czasie odtwarzania, ale po prostu - wyłączam z pilota, za parę godzin włączam, niby zapala się lampka, ale telewizor zgłasza "No signal" - wtedy muszę zrestartować całego WD.
Miałem podobny problem z brakiem sygnału w TV. Okazało się że nie zawsze TV identyfikuje sygnał po HDMI z WD media pleyer-a. W obecnej chwili w pierwszej kolejności włączam WD, następnie przełączam lub włączam TV i problem zniknął. Od miesiąca nie miałem żadnej "zawieszki" pleyera WD.
 

waldi54

New member
columbia napisał:
błąd - nie wyłaczają się tylko 3,5" w kieszeniach - "firmowe" 3,5" na USB np. WD MyBook 2TB (takiego mam) wyłacza się bez problemu :) Pozdr

Nic podobnego. Mam dysk WD MyBook 1TB i niestety się nie wyłącza, trzeba go wypiąć z USB lub wyjąć zasilacz z sieci.
Powiem więcej, po podłączeniu dysku do WD playera (nawet jak jest wyłączony player) następuje skanowanie dysku, co się objawia świecącymi diodami w dysku twardym. Po 10, 15 sekundach sprawa się normuje i diody na dysku świecą ciągłym światłem, czyli sygnalizują że pobieranie danych się zakończyło.
Zastanawia mnie to a to dlatego, że sądziłem że sprzęty będą kompatybilne, bądz co bądz jedna firma.
Pozdrowienia dla wszystkich
 
Do góry