WD TV HD Media Player

Marek36

New member
Witam

Z napisami od czasu do czasu może byc jakiś problem ze względu na fsp.
Do przerabiania napisów używałem wiele programów ale różnie bywa z nimi.
Aktualnie używam subedit'a :D i sprawuje się najlepiej. Polecam

Ja używam oryginalnego softa i nie ma problemów z okładkami z filmów.
Niżej zamieszczam screena jak to wygląda u mnie.

screengoj.jpg
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
Odpaliłem właśnie nowy fimware i dwie ciekawostki:

1. Przy instalacji pokazuje że instaluje 2.05 :)
2. Obraz na niektórych plikach skacze na maxa, np. koncert Andrea Bocelli który wcześniej skakał ale delikatnie a teraz to asynchro na maxa :(

Sam już nie wiem który firmware zostawić tak żeby było płynnie, napisy PL mnie walą bo sobie w 5 min przerabiam na bez ogonków :)
 

Inspektore

New member
Nurtuje mnie takie pytanie jak najbardziej optymalnie powinna być ustawiona rozdzielczość wyświetlacza w Wd. Mam plazmę hd ready czyli 1024x728 i aktualnie mam ustawione na auto. Mam wiele relasów w 1080p. Oczywiście przestawiałem na różne kombinacje czyli 720p50Hz 720p60Hz ale szczerze, znaczącej różnicy nie zauważyłem. Chciałem się dowiedzieć jak to wyglada u posiadaczy Wd majacych podobny wyswietlacz jak mój, jak wy macie ustawiony ten parametr. Czy w Wd jest możliwośc podglądu podczas ogladania w jakiej rozdzielczości jest aktualnie puszczany materiał (to najbardziej się chyba tyczy gdy mamy ustawione auto) Pzdr
 

Marek36

New member
Inspektore napisał:
Nurtuje mnie takie pytanie jak najbardziej optymalnie powinna być ustawiona rozdzielczość wyświetlacza w Wd. Mam plazmę hd ready czyli 1024x728 i aktualnie mam ustawione na auto. Mam wiele relasów w 1080p. Oczywiście przestawiałem na różne kombinacje czyli 720p50Hz 720p60Hz ale szczerze, znaczącej różnicy nie zauważyłem. Chciałem się dowiedzieć jak to wyglada u posiadaczy Wd majacych podobny wyswietlacz jak mój, jak wy macie ustawiony ten parametr. Czy w Wd jest możliwośc podglądu podczas ogladania w jakiej rozdzielczości jest aktualnie puszczany materiał (to najbardziej się chyba tyczy gdy mamy ustawione auto) Pzdr

Ja nie widzę różnicy między 50-60Hz a 24Hz mi się nie podoba.
Nie używam ustawień auto. Sam ustawiam go na1080p60Hz.

W Twoim przypadku nie widzę sensu ściągać 1080p bo nie zobaczysz różnicy międy 720p a 1080p. Szkoda miejsca na HDD :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale jesli robi sobie kolekcje to moze byc warto na przyszlosc, jesli tylko oglada to fakt wystarczy 720p i tak zajebiscie wygladaja
 

Inspektore

New member
Marek36 napisał:
Ja nie widzę różnicy między 50-60Hz a 24Hz mi się nie podoba.
Nie używam ustawień auto. Sam ustawiam go na1080p60Hz.

W Twoim przypadku nie widzę sensu ściągać 1080p bo nie zobaczysz różnicy międy 720p a 1080p. Szkoda miejsca na HDD :)


Może na tym wyswietlaczu nie zobaczę róznicy ale nie jest on ,,wieczny" i lepiej mieć relas ,,przyszłościowy" z większym bitratem i rozdzielczością a stosunek pojemności i ceny dysków twardych nie jest taki szokujący jak kilka lat temu.
P.s. Ja dla przykładu film o większej pojemności czyli powyżej 8 gb, który już obejrzałem a wiem że w najbliższym czasie nie bedę wracał do niego pakuję rarem na płytki jednowarstwowe ,a to już sa naprawdę groszowe sprawy. Hiciory o dużych pojemnościach te tak leżą sobie na twardzielu. Pzdr
 
Ostatnia edycja:

ANDPOL

New member
Czy ktoś z posiadaczy tego playera testował odtwarzanie plików nagranych na komputerze z karty tunera satelitarnego. Chodzi mi o pliki z roszerzeniem mpg. dla kanałów SD i pliki z rozszerzeniem ts. dla kanałów HD (H.264) bez żadnej obróbki. Teoretycznie powinien odtwarzać takie pliki bez problemu, ale jak to jest faktycznie? Czy chodzą bez zacięć, czy można płynnie przewijać do przodu i tyłu, czy pokazuje czas trwania pliku, czy widoczne są miniatury takich plików ( teoretycznie powinna to być pierwsza klatka pliku). Nagrywam dużo teledysków z programów SD i ostatnio też z MTV HD. Nie bardzo mi się uśmiecha przerabianie tych plików. Do tej pory wypalałem je jako dane i odtwarzałem na stacjonarnym dvd. Teraz odkąd jest kanał MTV HD szukam jakiegoś uniwersalnego odtwarzacza i ten WD by mi pasował. Jeżeli ktoś może mi pomóc w tym temacie, to z góry DZIĘKI! Wrzucam dwa kawałki plików sd:http://file4u.pl/download/1407731/VIVA_Polska___April_17_19_56_07_www.file4u.pl.mpg i hd:http://file4u.pl/download/1407730/MTVNHD___April_17_20_01_25.ts
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
ANDPOL napisał:
Czy ktoś z posiadaczy tego playera testował odtwarzanie plików nagranych na komputerze z karty tunera satelitarnego. Chodzi mi o pliki z roszerzeniem mpg. dla kanałów SD i pliki z rozszerzeniem ts. dla kanałów HD (H.264) bez żadnej obróbki. Teoretycznie powinien odtwarzać takie pliki bez problemu, ale jak to jest faktycznie? Czy chodzą bez zacięć, czy można płynnie przewijać do przodu i tyłu, czy pokazuje czas trwania pliku, czy widoczne są miniatury takich plików ( teoretycznie powinna to być pierwsza klatka pliku). Nagrywam dużo teledysków z programów SD i ostatnio też z MTV HD. Nie bardzo mi się uśmiecha przerabianie tych plików. Do tej pory wypalałem je jako dane i odtwarzałem na stacjonarnym dvd. Teraz odkąd jest kanał MTV HD szukam jakiegoś uniwersalnego odtwarzacza i ten WD by mi pasował. Jeżeli ktoś może mi pomóc w tym temacie, to z góry DZIĘKI! Wrzucam dwa kawałki plików sd:http://file4u.pl/download/1407731/VIVA_Polska___April_17_19_56_07_www.file4u.pl.mpg i hd:http://file4u.pl/download/1407730/MTVNHD___April_17_20_01_25.ts

witam kolegę

oba teledyski działają na WD
jakość SD, i tu do ciebie pytanie, nie lepiej zassać sobie teledyski z neta nawet w lepszej jakości a przede wszystkim z lepszym dźwiękiem?
to sugestia zrobisz i tak jak będziesz chciał

- co do przewijania to próbowałem i powiem: przewijają się normalnie ale to za mały plik 18 sekund i 22 czy coś takiego to płynność jest.
- czas jest wyświetlany.
- jak przewijam pliki mkv 8GB to nie widzę różnicy miedzy 8x a 16x
wiec przewijanie plików o większym rozmiarze niż 700MB a nawet do 1400 jest uciążliwe

tak na marginesie powiem
szkoda ze w pilotach nie robią analoga
bo jak jeszcze oglądałem filmy na xboxie (co nawigacja była przez pada)
przewijanie to bajka , przechylałem w prawo analoga i film się przewijał jak na komputerze, mógłby ktoś nad tym pomyśleć w przyszłośći

pozdroo
 
Ostatnia edycja:

Marek36

New member
ANDPOL napisał:
Czy ktoś z posiadaczy tego playera testował odtwarzanie plików nagranych na komputerze z karty tunera satelitarnego. Chodzi mi o pliki z roszerzeniem mpg. dla kanałów SD i pliki z rozszerzeniem ts. dla kanałów HD (H.264) bez żadnej obróbki. Teoretycznie powinien odtwarzać takie pliki bez problemu, ale jak to jest faktycznie? Czy chodzą bez zacięć, czy można płynnie przewijać do przodu i tyłu, czy pokazuje czas trwania pliku, czy widoczne są miniatury takich plików ( teoretycznie powinna to być pierwsza klatka pliku). Nagrywam dużo teledysków z programów SD i ostatnio też z MTV HD. Nie bardzo mi się uśmiecha przerabianie tych plików. Do tej pory wypalałem je jako dane i odtwarzałem na stacjonarnym dvd. Teraz odkąd jest kanał MTV HD szukam jakiegoś uniwersalnego odtwarzacza i ten WD by mi pasował. Jeżeli ktoś może mi pomóc w tym temacie, to z góry DZIĘKI! Wrzucam dwa kawałki plików sd:http://file4u.pl/download/1407731/VIVA_Polska___April_17_19_56_07_www.file4u.pl.mpg i hd:http://file4u.pl/download/1407730/MTVNHD___April_17_20_01_25.ts


Działają :)
 

rezmus

New member
miniaturki sa tylko dla plikow z tagami graficznymi (np mp4). dla pozostalych trzeba robic samemu (plik jpg o takiej samej nazwie jak wideo). byc moze sa programy, ktora potrafia rekursywanie przeleciec caly zbior video i zrobic jpg z pierwszej klatki, trzeba poszukac.
 

emilcin

New member
kilka poprawek w sofcie 1.02.06

Napisy w końcu wyświetlają się jak należy.
- Pogrubiony czarny obrys.
- Domyślnie jako pierwsze są napisy zewnętrzne .srt
(a więc w poprzedniej wersji to był babol, box nie widział żadnych zewnętrznych napisów)
Jeżeli poprawią wygładzanie to będzie już wszystko ok.

pozdro
 

rezmus

New member
dolozylem PL menu do 1.02.06, szczegoly na wiki :) zrobilem tez malego patcha dmaosd, teraz juz nie ma watpliwosci jaki jezyk wybrac z menu ;)

ext3 nowego nie robie, bo zorander wrocil juz z wakacji i na pewno za chwile pokaze sie nowa wersja.
 

flipers

New member
emilcin napisał:
w obecnej wersji softu bedzie wyglądało to, tak jak na ponizszym zrzucie:



oczywiscie bez takiego tła te podmieniłem. WD powinien wszędzie dorobić miniaturkę, ale nie wszędzie ją dorabia.
Muszę sprawdzić dlaczego.
Miniaturki, które są użyte w wdtv, pochodzą z avsforum, nie jestem ich autorem.

P.S. rezmus dzięki za pomoc !
Czy mógłbyś się podzielić tymi miniaturkami lub podesłać linka gdzie się znajdują?
Z góry, dzięki.
 

flipers

New member
rezmus napisał:
miniaturki sa tylko dla plikow z tagami graficznymi (np mp4). dla pozostalych trzeba robic samemu (plik jpg o takiej samej nazwie jak wideo). byc moze sa programy, ktora potrafia rekursywanie przeleciec caly zbior video i zrobic jpg z pierwszej klatki, trzeba poszukac.

Czy miniaturki muszą mieć jakiś specjalny rozmiar lub wielkość? U mnie jest trochę problem z ich wyświetlaniem ponieważ jedne się ładują a inne już nie. Nie mogę rozkminić jaka jest zależność...
 
Do góry