WD TV HD Media Player

rezmus

New member
klucza wep uzywasz ilu bitowego? i czy wszystkie 4 keyindex masz tak samo ustawione na routerze, autoryzacja share / open / both? i jak masz teraz haslo wpisane w routerze i w net.config? bo widze, ze w tym routerze nie mozna podawac hasla w ascii, tylko hex.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ssh dziala.

przy okazji zainstalowalem mc aby wygodnie kopiowac media pomiedzy urzadzeniami. no ale po skopiowaniu nie sa widoczne - trzeba zrebootowac WD - nie wiem jak temu zaradzic.... :hmm:

poza tym - myslelalem, ze bedzie dzialac spod shela reboot - a tu nic :) da sie zrebootowac urzadzenie bez wyjmowania wtyczki lub wywolania z menu WD reset'a?
 

rezmus

New member
mialem ten problem z ntfs i media library on, po przejsciu na ext2 i media library off widzi mi pliki od razu. reboot -f zawsze dziala ;)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
w otoczeniu sieciowym mam przy WD dwie pozycje usb i usb-ro - pierwszy wymaga logowania (ale jaki login i haslo), a drugi jest wylacznie w trybie do odczytu (nie da sie nic zapisac z poziomu PC). to gdzie zmienic?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
rezmus napisał:
poszukaj pliku smb.conf:

ipkg install findutils
find / -name "smb.conf"

wklej tu, popatrzymy. w ext3-boot takiego problemu nie ma.

ok - zrobie to tylko juz nie teraz. przypomne sie - dzieki :)

przy okazji - ta ostania wersja 1.02.03 nie wylacza mi napedu po odmontowaniu; ale ta WDLXTV oparta na tym 1.02.03 juz to robi :) dziwne
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
bo to pewnie jest kwestia skryptow, ktore odmontowuja i brad to poprawil, musze na to spojrzec, bo ktos tam narzekal, ze to kiedys dzialalo, a ostatnio to wywalili, moze da sie poprawic w orginalnym fw.

przy okazji, ten temat rozrosl sie juz do takich rozmiarow, ze nie sposob znalesc w nim jakies informacje, postanowilem otworzyc forum o WDTV:

http://forum.wdtv.org

zachecam do rejestracji, forum dopiero startuje, wiec moze jeszcze wszystko nie dzialac jak nalezy, ale bedziemy poprawiac na biezaco ;)
 

sp3uca

New member
sp3uca napisał:
Z tym nowym firmwarePL pojawił się problem że opuszcza mi niektóre napisy, przy szybkich dialogach pojawia się co drugi dialog.

Zacytowałem fragment swojego postu bo znalazłem wyjasnienie.
Może ktoś tez tak ma...
Konwertowałem napisy z txt do ssa SubEdit-Player'em.
Okazalo sie że te linie które opuszczał WD to sa "drugie linie", po znaku łamania napisu.
Przerobilem txt do srt Subtitle Workshop'em i jest OK. - wyswietla wszystko w dwóch liniach. Nie wiem czy to błąd ustawień mojego WD czy error SubEdit-Playera...

Andy
 

Marek36

New member
Ja robie wszystko SubEdit'em i napisy lecą normalnie.

Nurtuje mnie jedna kwestia a mianowicie... Brakuje mi funkcji ( zmiana ) aspect ratio tak aby rozciągać obraz ( usunięcie czarnych pasów )
Funkcja jak w kmp player.

Możne to zrobić TV , ale napisy uciekają po za obraz.
Gdyby pojawiła się funkcja " ruchome napisy " , tak aby ostawić je na dowolnej wysokości. To jedyna funkcja która mi brakuje w WD. Rozwiązałą by ona kwestię rozciągania obrazu.
 

cooper69

New member
Problem z plikami filmów na NTFS

Sformatowałem drugi dysk na NTFS (500 Baracuda) i po podłączeniu do WD TV na obojętnie jakim pliku (avi, mkv) pisze mi, że format pliku nieobsługiwany.
Jakieś sugestie.

Te same pliki na takim samym dysku tylko, że sformatowanym na Fat32 działają bez problemu.

Najnowszy nieoficjalny firmware po modyfikacjach naszych magików - WIELKI SZACUNEK ZA WASZĄ ROBOTĘ.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
rezmus napisał:
na te z orginalengo fw, cale orginale fw rozpakowane wrzucilem tu:

http://www.mediafire.com/?m4knntmt3zt

jesli chodzi o wdlxtv to gorzej, bo to cramfs (read only), musialbys rozpakowac fw, zmienic pliki i znow spakowac..

w tym oryginalnym nie ma pliku dla wygaszacza "screen_saver.png"; natomiast jest taki plik w alternatywnym FW. to jaka jest zasada - wystarczy usunac ten plik i wroci oryginalny wygaszacz? ;)
 

rezmus

New member
wrzuc welcome_logo.png, jak nie bedzie dzialac zmien nazwe na screen_saver.png, to jak sie grafika uzywana nazywa okreslane jest w plikach xml, moze zorander cos zmienil.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ok - pobawie sie tym; chociaz plik "screensaver.xml" nie zawiera nic szczegolnego na ten temat, wiec prawdopodobnie nie ma jakiegos szczegolnego odwolania do tego pliku z grafika wygaszacza....
 

emilcin

New member
nowy firmware beta 1.02.04

Chłopaki się rozbrykali i nawet w święta robią ;)

Changes in 1.02.04:
-23.976 FPS video playback in 24Hz should be much better now.
-The issue where the last subtitle in each movie didn't show up should be fixed.
-Some .avi files were still loading slowly. This should be improved.

http://www.wdc.com/wdtvprerelease/

pozdro
 

mart15

New member
po zripowaniu dvd w formacie 16:9 do iso i odpaleniu poprzez wdtv na lcd full hd obraz nie jest upscalowany na calym ekranie. Na gorze, dole i po bokach widac czarne pasy. czy jest na to jakis sposob? zooming 2x ucina fragment obrazu z gory i dolu...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak ISO, ale rip do folderu VIDEO_TS (struktura plików) jest chyba odtwarzany bez problemów. Zgraj film w ten sposób.
 

Marek36

New member
Ja wiem jak rozciągnąć obrać w pliku mkv.
Nie ukrywam ,że taka opcja "random aspect ratio" jak i "random subtitles position " by się przydała.

Nie ma takiej opcji w WD więc samemu do tego doszedłem i działa bez problemu.

Super kolejna aktualizacja :D

Ja czekam jeszcze na :

- Zmiana kolorów napisów
- Zmiana pozycji napisów ( up / down )
- Zmiana Aspect Ratio ( rozciągnięcie obrazu do krawędzi )
- Pogrubienie napisów

Chociaż nie ukrywam ,że aktualnie daje sobie z wszystkim rady i jestem i tak zadowolony.
 
Do góry