WD TV HD Media Player

Marek36

New member
Witam

A więc WD player dotarł do mnie dzisiaj.
Jako maniak HD nie mogłem sobie go odpuścić tym bardziej ,że w salonie nie mam już PC i nie mogłem oglądać nic po za TV HD

Wrażenia

Na początek odpaliłem serial z napisami PL. Jak sie spodziewałem krzaczki wyskakiwała zamiast naszych ogonków.
Filmy Full HD z DTS przerywały co kilka sekund ( nie na każdym )

Po aktualizacji jest juz OK.
Każdy film 720p i 1080p śmiga bez problemowo. DTS również
Jestem bardzo zadowolony z zakupu :D
 

qqlek

New member
napisy

jeden minus nowego nieoficjalnego softu
przy przesunięciu filmu na górę
żeby napisy na niego nie wchodziły
napisy znikają :(
w starym sofcie tego nie było
mam nadzieję że to poprawią
bardzo przydatne było
 

margielm

New member
rezmus napisał:
margielm: podaj wiecej info, jaki fw, jak konfigurujesz wpa, messages.txt, itp.

Przede wszystkim Dzięki za chęć pomocy!

fw: ext3-boot-0.9 1.02.03
jak konfigurujesz wpa : tak jak napisales na wiki, czyli:
wpa_supplicant.conf
ctrl_interface=/tmp/wpa_supplicant
network={
ssid="moj_ssid"
key_mgmt=WPA-PSK
psk="Password1"
}
i do net.config
ifconfig $MDEV up
wpa_supplicant -Bw -Dwext -i$MDEV -c/boot/wpa_supplicant.conf

opcja -Dwext ponieważ według info na twojej stronie modele sagem o podobnej numeracji mają chip zd1211 (przypominam że moja karta to sagem xg-762n, info o chipie nigdzie nie mogę znaleźć.)

messages.txt
Przyznam szczerze ze nie za bardzo wiem czego szukać więc udostępniam cały pliczek:
http://volt.iem.pw.edu.pl/~margielm/messages.txt

ps. sprawdziłem WEP i tez nie działa - ten messages to jest właśnie z konfiguracji WEPa a nie WPA. WEP konfiguruje również zgodnie z zaleceniami na wiki.
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
rezmus napisał:
jutro postaram sie opisac na wiki obsluge nzbget + skrypt leeacher do automatycznego ssania seriali z usenetu, od miesiaca uzywam tego rozwiazania i do tej pory mnie nie zawiodlo, codziennie o 6 rano mialem juz zassane wszystkie seriale z nocki ;)

zrob to prosze na przykladzie serialu MacGyver :grin: :grin:

rezmus - mam problem; mam taka sama karte jak Ty (Edimax'a); zainstalowalem ostatniego WDLXTV (karta podpieta do routera porzez DHCP) i WD nie widzi mi tej karty...:hmm: lampki sie swieca, za wyjaktime jednej po prawej stronie (dolna - transmisji). kompletnie nie wiem co jest grane.... prosze o pomoc

update: mam idetyczna objawy jak Ty:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=15958585#post15958585

:) co zrobic?
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
zsoi3: a instaluje ci sie pod xp? ktos jeszcze wczoraj mowil mi, ze mu karty nie wykrywa. ja swoja kupowalem na allegro uzywana i miala takie objawy, ze xp zglaszal nieznane urzadzenie usb, na 3 kompach tylko na 1 porcie ja wykrywal (usb 1.1 w starym lapku), na wd z raz ja wykryl, ale nie dzialala jak nalezy (sesja ssh zrywala po kilkunastu sekundach). oddalem, wzialem nowa ze sklepu i smiga pieknie od tej pory. sprawdz jeszcze jakie ma vid / pid.

margielm: a otwarty ap ci dziala? mozesz, wrzucic messages.txt z otwartego ap, zalogowac sie przez ssh/telnet i dac

ipconfig
iwconfig
iwlist eth0 scan

router to livebox?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
mam identyczna objawy - wiekszosc PC'tow opisuja ja jako nieznane urzadzenie i za cholere nie da sie sterownikow zainstalowac. ale na jednym czy dwoch komputerach nie bylo problemow - udalo sie zainstalowc stery i karta dziala normlanie.

ale generalnie - problemy mam identyczne. no i WD HD nie widzi tej karty.... :(
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ok - tak zrobie.

a mialem jeszcze jeden problem - zarowno z ext3-boot jak i WDLXTV - po bootowaniu urzadzenia przechodzil w tryb przeszukiwania pendriva, z ktorego przed chwila byl flashowany lub bootowany i tak trwal i trwal i tak zostawal. :)

o ile w WDLXTV nie ma z tym problemu - bo mozna usunac pendriva, o tyle z ext3-boot jest bo nie moge wyjac przeciez tego pendriva lub odmontowac. co moze byc przyczyna?

a da sie przywrocic w alternatywnym FW oryginalny wygaszacz i tlo? :)

dzieki za pomoc
 

rezmus

New member
co do petli w skanowaniu usb to zdarzalo mi sie to okazjonalnie, ale raczej nie korzystam z wlaczonej biblioteki mediow, wiec nie mam tego problemu. co do orginalnego tla i wygaszacza to na ext3 musisz podmienic (np ftp) te pliki:

Kod:
/osd/image/welcome_background_bg.jpg
/osd/image/welcome_logo.png
na te z orginalengo fw, cale orginale fw rozpakowane wrzucilem tu:

http://www.mediafire.com/?m4knntmt3zt

jesli chodzi o wdlxtv to gorzej, bo to cramfs (read only), musialbys rozpakowac fw, zmienic pliki i znow spakowac. przy okazji w /osd siedzi cala grafika osd i .xml, ktore umozliwiaja jego modyfikacje, moze ktos sie pokusi o jakas fajna przerobe ;) ja kombinowalem, zeby zamienic w widoku miniaturek 12 malych posterow, na 4 duze:

osdmod_small.jpg


ciagle sa problemy z rozdzialka, bo osd robi miniaturki na sztywno 120 x 180, moze uda sie kiedys zmusic wd, zeby nie robila tak malej rozdzialki i wtedy wieksze postery beda mialy lepsza rozdzielczosc.
 
Ostatnia edycja:

margielm

New member
rezmus napisał:
margielm: a otwarty ap ci dziala?

Działa bez problemu,
rezmus napisał:
router to livebox?

nie d-link dsl-g604t

oto wyniki poleceń o które prosiłeś

# ipconfig
ipconfig: not found
# iwconfig
Kod:
lo        no wireless extensions.

eth0      802.11b/g NIC  ESSID:"stoklosy"
          Mode:Managed  Frequency=2.437 GHz  Access Point: 00:0D:88:E3:AE:2A
          Bit Rate:48 Mb/s
          Retry:off   RTS thr=9999 B   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:off
          Link Quality:90/100  Signal level:64/100  Noise level:0/100
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:106  Invalid misc:221   Missed beacon:0

# iwlist eth0 scan

Moja sieć(wklejam tylką ją bo lista jest bardzo długa)
Kod:
Cell 04 - Address: 00:0D:88:E3:AE:2A
                    ESSID:"stoklosy"
                    Mode:Master
                    Frequency:2.437 GHz (Channel 6)
                    Extra:SignalStrength=72 %,LinkQuality:92%
                    Encryption key:off
                    Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 11 Mb/s; 22 Mb/s
                              6 Mb/s; 9 Mb/s; 12 Mb/s; 18 Mb/s; 24 Mb/s
                              36 Mb/s; 48 Mb/s; 54 Mb/s
                    Extra:bcn_int=200

i plik messages.txt
http://www.iem.pw.edu.pl/~margielm/messages_open.txt
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
a uzywasz wdlxtv? jesli tak to sciagnij cygwin z cygwin.com, przy instalacji wybierz dodatkowo paczke cramfs utils (w sekcji devel), wrzuc wdtv.bin z softu wdlxtv do glownego katalogu cygwina (standardowo c:\cygwin), odpal konsole cygwina (powinna byc po instalacji na pulpicie) i daj:

Kod:
cd /
dd if=wdtv.bin of=dist.img bs=32 skip=1
cramfsck -x dist dist.img
teraz w katalogu c:/cygwin/dist/osd/image podmien sobie te obrazki o ktorych pisalem z orginalnej paczki, ktora wrzucilem i daj:

Kod:
mkcramfs dist newimage.img
md5sum newimage.img | dd bs=32 count=1 of=newimage.md5
cat newimage.md5 newimage.img > wdtvnew.bin
teraz w c:\cygwin\wdtvnew.bin masz juz podmienione obrazki, zmien nazwe na wdtv.bin i przeflashuj nim boxa.

UWAGA! jesli nie wiesz co robisz lepiej tego nie rob ;) w ostatecznosci mozesz miec bricka. nie testowalem tego na fw wdlxtv, bo go nie uzywam, ale wlasnie tak repackuje soft jak dodaje pl menu.

WDTV zosalo tak zaprojektowane, ze ciezko je ubic, bo bootloader, firmware i config trzymane sa osobno (czyli nawet przy totalnie zrypanym fw bootloader szuka na starcie wdtv.ver / bin i probuje przeflashowac box), ale rozne rzeczy moga sie stac, zeby nie bylo pozniej pretensji ;)
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
aaa - dzieki. teraz rozumiem :)

niestety - jak wiesz - zostalem bez karty; musza ja zareklamowac a to potrwa. nie mam innej - ale mam bezprzewodowa atheros ar5007ug, ale nie ma jej na Twojej liscie. co myslisz o niej pod katem rozpoznania przez WD HD?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
no to potestuje. dam znac - to ew. jak bedzie dzialac - dodasz do listy, jak uznasz za stosowne :)

dziekuje za pomoc - Wesolych Swiat :)
 

lesar

New member
Ponawiam pytanko:

lesar napisał:
Jak najlepiej ustawić video: na auto, czy 1080p 50Hz, 60Hz czy 24Hz? tak aby najmniej było problemów z płynnością odtwarzania. Dla przykładu dla telewizorów które przyjmują sygnał 24p (ja mam Panasa PV80) a jak dla pozostałych?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ustaw tak jak Ci pasuje. Sam najlepiej wiesz jakie masz pliki (24p, 50 Hz, 60 Hz), i jaki obraz jest na Twoim TV. Jeśli będą problemy, to po prostu zmienisz ustawienie.

No chyba że pilot od odtwarzacza gryzie?

;)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ok rezmus - mozesz ta karte atheros ar5007ug dodac do listy. dziala - na razie sprawdzilem bez WEP; ale dziala bez problemu :)

bawie sie na razie WDLXTV - wiec szybkie pytanie; co potrzebuje do logowania sie poprzez SSH?

dziekuje za pomoc
 

margielm

New member
Nie ciesz się zawczasu ;). moja na niezabezpieczonym działa, a na zabezpieczonym... no właśnie Rezmus, przepraszam że się dopytuje ale jesteś w stanie coś powiedzieć na podstawie listingów przesłanych przeze mnie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry