WD TV HD Media Player

rezmus

New member
ta linie zakomentuj:

#Mount a windows file share (must be done by IP address)

byc mozesz masz problem z kontem goscia, dodaj na pc uzytkownika wdtv z haslem wdtv i zmien w net.mounts linie z xmount na taka:

xmount //192.168.0.199/filmy filmy cifs user=wdtv,pass=wdtv

oczywiscie zakladam, ze 192.168.0.199 to ip twojego pc i jest na nim udzial o nazwie filmy.
 

Darius121

New member
Zrobiłem tak jak napisałeś i nic

następny log (końcówka)

00:00:55 wdtv user.notice root: xmounter: entering stage2
Jan 1 00:00:56 wdtv user.notice root: xmount: //192.168.0.199/filmy filmy cifs user=wdtv,pass=wdtv
Jan 1 00:00:56 wdtv user.notice root: xmount: /tmp/boot exists, now mounting...
Jan 1 00:02:12 wdtv user.warn kernel: program dmaosd is using a deprecated SCSI ioctl, please convert it to SG_IO
Jan 1 00:02:32 wdtv user.warn kernel: program dmaosd is using a deprecated SCSI ioctl, please convert it to SG_IO
 

Darius121

New member
Bawię sie serwerem nfs tzn próbuje ale nie mam pojecia jak sprawdzić w panelu - programie jakie zasoby są udostępnione ?

Proszę o pomoc
 

chato.pl

New member
Zanim zacznę zabawę z nowym firmware'm, przypomnijcie mi proszę - jak w razie czego - będę mógł wrócić do oryginalnego fw 1.01 :?:
 

chato.pl

New member
Ok, ale rozumiem, że potem będę musiał już zawsze - przy aktualizacjach firmware'u - tak oszukiwać WD'ka
confuse.gif
 

Darius121

New member
Czy jest sposób żeby zwiększyć przesył danych - streaming , między laptopem a wdtv np. poprzez zmiane systemu przechowywania plików z ntfs na inny ?

Czy wystarczy to do streamingu 720p , bo przy partycji ntfs i cifs wdtv nie wyrabia i rwie filmy?
 

rezmus

New member
zmiana ntfs na inny system plikow wiele nie da, raczej musisz pomyslec o nfs zamiast cifs, jak juz pisalem opisze niedlugo na wiki jak to zrobic. w kazdym razie niezbyt wydajna ta twoja siec, u mnie po cifs i wiki 720p lataja, a po kablu nawet 1080p z mniejszym bitrate. nfs ma 2-3x wieksza wydajnosc niz cifs.
 

rezmus

New member
ja mecze od kilku dni pibosa o ta aplikacje do robienia screenow na wdtv, dzis obiecal dokonczyc, wtedy bedzie mozna natywnie cyknac screena i zapytac wdc, czy widzi roznice ;)
 

rezmus

New member
U mnie wszystkie PL literki mialy ogonki po wrzuceniu softu i resecie fabrycznym. Nie wolno tylko ruszac ustawien kodowania znakow w menu. WD juz dodalo CP1250 do menu (jeszcze nie wypuszczone), wiec ten problem tak, czy inaczej zniknie.
 

actchris

New member
rezmus napisał:
U mnie wszystkie PL literki mialy ogonki po wrzuceniu softu i resecie fabrycznym. Nie wolno tylko ruszac ustawien kodowania znakow w menu. WD juz dodalo CP1250 do menu (jeszcze nie wypuszczone), wiec ten problem tak, czy inaczej zniknie.

A co się stanie jak ruszę ustawienia i potem wrócę do Europa Centralna (ISO) ??

Przy okazji mam pytanko.

Mam WD TV + do tego siec zbudowaną na Dlink DIR-655 + dysk sieciowy DNS-313 (dysk sformatowany w NTFS) czy jak wepnę w to WD TV to będzie mi widział dane z dysku i czy będę mógł je bez problemu odczytywać na WD TV ?? Zarówno Ruter jak i Dysk Sieciowy działają na 10/100/1000 czy karta sieciowa na USB WiFi xxx.N będzie działać z pełną prędkością N-ki ?? czy lepiej podpiąć przewodową i mieć max 10/100 ??

Czy firmware mogę mieć wgrany na stałe czy muszę korzystać z zewnętrznego na flashu co chciał bym uniknąć, dodam że interesuje mnie tylko odpalanie filmów/muzyku/obrazków przez sieć, nic nie będę siągał przez WD TV.

No i czy ktoś może mi od razu dać taki firmaware co działa bez doinstalowywania i skryptów itp ?? jak bym podał dane co do IP dysku sieciowego. Na terenie Wawy mogę postawić browarek za fatygę :)
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
> A co się stanie jak ruszę ustawienia i potem wrócę do Europa Centralna (ISO) ??

bedziesz mial ogonki, ale jedynie w iso-8859-2, a nie windows1250 (tak jak sa napisy pl w necie udostepniane). dopiero reset ustawien przywroci windows1250.

Mam WD TV + do tego siec zbudowaną na Dlink DIR-655 + dysk sieciowy DNS-313 (dysk sformatowany w NTFS) czy jak wepnę w to WD TV to będzie mi widział dane z dysku i czy będę mógł je bez problemu odczytywać na WD TV ?? Zarówno Ruter jak i Dysk Sieciowy działają na 10/100/1000 czy karta sieciowa na USB WiFi xxx.N będzie działać z pełną prędkością N-ki ?? czy lepiej podpiąć przewodową i mieć max 10/100 ??

teoretycznie powinno dzialac, dysk nie wiem, czy mozna zamontowac po cifs/nfs, ale upnp jest wiec dzialac powinno, szybkosc sieci na wd nie rzuca na kolana, przy kablowych to 50-60mbps gora (po nfs, nawet giga ethernet sieciowki), przy wiki gora 15mbps, moze to kwestia driverow, a moze wydajnosci samego sprzetu.

Czy firmware mogę mieć wgrany na stałe czy muszę korzystać z zewnętrznego na flashu co chciał bym uniknąć, dodam że interesuje mnie tylko odpalanie filmów/muzyku/obrazków przez sieć, nic nie będę siągał przez WD TV.

sa wersje bez zewnetrznej pamieci, ale nie wiem jak z obsluga upnp, musialbym zobaczyc.
 

actchris

New member
rezmus napisał:
> A co się stanie jak ruszę ustawienia i potem wrócę do Europa Centralna (ISO) ??

bedziesz mial ogonki, ale jedynie w iso-8859-2, a nie windows1250 (tak jak sa napisy pl w necie udostepniane). dopiero reset ustawien przywroci windows1250.

Ok dzięki to już wiem co moglem zrobić źle.

rezmus napisał:
Mam WD TV + do tego siec zbudowaną na Dlink DIR-655 + dysk sieciowy DNS-313 (dysk sformatowany w NTFS) czy jak wepnę w to WD TV to będzie mi widział dane z dysku i czy będę mógł je bez problemu odczytywać na WD TV ?? Zarówno Ruter jak i Dysk Sieciowy działają na 10/100/1000 czy karta sieciowa na USB WiFi xxx.N będzie działać z pełną prędkością N-ki ?? czy lepiej podpiąć przewodową i mieć max 10/100 ??

teoretycznie powinno dzialac, dysk nie wiem, czy mozna zamontowac po cifs/nfs, ale upnp jest wiec dzialac powinno, szybkosc sieci na wd nie rzuca na kolana, przy kablowych to 50-60mbps gora (po nfs, nawet giga ethernet sieciowki), przy wiki gora 15mbps, moze to kwestia driverow, a moze wydajnosci samego sprzetu.

Czyli lepiej przewodową, od WD do Routera mam max 1m :)

Masz coś co polecasz czy brać cokolwiek z listy kompatybilnych ?

rezmus napisał:
Czy firmware mogę mieć wgrany na stałe czy muszę korzystać z zewnętrznego na flashu co chciał bym uniknąć, dodam że interesuje mnie tylko odpalanie filmów/muzyku/obrazków przez sieć, nic nie będę siągał przez WD TV.

sa wersje bez zewnetrznej pamieci, ale nie wiem jak z obsluga upnp, musialbym zobaczyc.

Czyli zajmujemy jeden slot USB i jeden by był wolny, do przyjęcia w sumie.
Dzięki za pomoc widać muszę to przemyśleć jak co popodpinać.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry