WD TV HD Media Player

rezmus

New member
pokombinuje cos tam jeszcze, ale to w weekend. mam jednak nadzieje, ze z chwila wypuszczenia fw oficjalnie wd pojdzie po rozum do glowy.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
wszystko ok tylko ludzie zglaszaja takze problemy z przycinaniem sie filmow, ktore wczesnie sie nie przycinaly. a tego nie zaltwimy inaczej niz za pomoca oficjalnego FW od WD HD

osobiscie nie wierze, aby tego prerelease nie poprawili w koncowej wersji - inaczej strzela sobie w stope. pytanie "czy i kiedy"...

dzieki rezmus za to co robisz :)
 

htaler

New member
Konfiguracja pure-ftpd

Cześć
Wczoraj się zdecydowałem na instalację nieofcjalnego firmware'u (korciły mnie dodatkowe możliwości, no i usieciowienie playerka). Karta D-Link przewodowa zadziałała od razu, mogłem się zatelnetować.

FTP zaczął działać gdy dodałem użytkownika FTP do /etc/passwd - to też obyło się bez problemu, mogę teraz się FTP-ować anonimowo.

I tu mam pytanie: ponieważ nie widzę nigdzie pliku konfiguracyjnego ftpd.conf, to co i gdzie mam wpisać, żeby po zalogowaniu się anonimowo nie mieć systemu plików read-only, tylko żeby móc np. coś uploadować?

Pozdro
H.
 

actchris

New member
No to jestem głupi, mam plik .AVI (jakiś tam Divx) i czyta bez problemu ale nie widzi do tego napisów, czy ja jestem tępy czy tylko MKV czyta z napisami ???
Napisy testowe w .TXT i .SRT tak samo nazwane jak film.
 

apol

New member
z wirelessem wsio ruszylo od strzalu RT73 ;)

rezmus wytlumacz jeszcze jak dokladnie nazwac folder pod ten soft do rapidshare nie moge jakos tego okielznac
 
Ostatnia edycja:

Igreg

New member
Witam, jestem świeżym użytkownikiem WD TV. Mam problem z uruchomieniem WIFI na karcie Asmax opartej o ZD1112b, kartę wykrywa poprawnie ale po podniesieniu interfejsu eth0 tak jakby się wyłączała - dioda przestaje świecić, mimo nawet tego , że raportuje poprawne nadanie IP. Próby wykonywałem na
ustawienia WPA jak i WEP, objawy podobne - na DHCP po długim czasie nadaje adres spoza podsieci i połączenia dalej brak.

Moglby ktoś polecić jakąś sprawdzona kartę, będę bardzo wdzięczny - może coś na RT73 lepiej się spisuje ??
 

rezmus

New member
przerobilem 1.02 dodajac pl menu (tlumaczenie kaczo + moje poprawki), nie kazdemu mozna odpowiadac, czasem to kwestia gustu, wiec prosze o info co byscie chcieli zmienic (ludzie z nieoficjlnym fw moga sobie zmienic sami). jest tez obsluga polskich ogonkow w windows 1250, zeby jeszcze te napisy jakos wygldaly... no ale moze wd to poprawi w wersji oficjalnej. firmware do pobrania z wiki

apol co ty chcesz? ;P

igreg: wrzuc gdzies log messages.txt, ktory sie tworzy w glownym katalogu pena z firmware.
 

rezmus

New member
nie idzie, bez zrodel glownych binarek, ktorych wd nie udostepnia. dopoki nie bedzie skompilowane mkvtoolnix pod wdtv nie bardzo mozna dts na ac3 z cli konwertowac, ale moze juz niedlugo bedzie.
 

rezmus

New member
mozna, ale:
- trzeba miec skonfigurowane srodowisko do kompilacji
- trzeba miec o tym ciut wieksze pojecie niz na duzych liniukach, bo na pewno, zeby to przystosowac do wd potrzebne sa jakies zmiany w zrodelkach
 

Ferdynand40

New member
@ rezmus

właśnie wrzuciłem twój 1.02 PL na WD i jeśli o mnie chodzi to jestem zadowolony z tłumaczenia :eek:k: (jedyne co zauważyłem to mała literówka w ABOUT - napisałeś "znaleść" zamiast znaleźć - nie żebym się czepiał). Podrzuć tłumaczenie scottowi - może załączą w oficjalnym FW. Jedyne co by się teraz jeszcze przydało to jakiś soft/skrypt w stylu napiprojekt, który dołączałby miniaturki do filmów z vvv-movieposterdb-kom (<- zakaz wklejania linków) :D
 

Darius121

New member
Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu problemu , próbuje zainstalować kartę przewodową edimaxa i nie mogę sobie z nią poradzić
część logu :

/dev/sda1 on /tmp/media/usb/USB1/10D9-B429 type vfat (rw,sync,noatime,nodiratime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1)
Jan 1 00:01:04 wdtv user.notice root: net.agen

Using pool.ntp.org to set system time
Jan 1 00:01:04 wdtv user.notice root: Device eth0 configged as 192.168.0.197/192.168.0.1/255.255.255.0
Jan 1 00:01:05 wdtv user.notice root: net.mounts: loading /boot/net.mounts
Jan 1 00:02:02 wdtv user.warn kernel: program dmaosd is using a deprecated SCSI ioctl, please convert it to SG_IO


chyba 2 ostatnie linijki są istotne "??

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 

rezmus

New member
Ferdynad: juz myslalem o takim skrypcie, jak bedzie chwila to sie zrobi. Dzieki za literowke.

Darius: jaka to karta dokladnie, robisz dhcp, czy statyczne ip?
 

Darius121

New member
rezmus napisał:
Ferdynad: juz myslalem o takim skrypcie, jak bedzie chwila to sie zrobi. Dzieki za literowke.

Darius: jaka to karta dokladnie, robisz dhcp, czy statyczne ip?


Karta to edimax eu-4206 dhcp - włączone , co ciekawe widzę wdtv jako sprzet w sieci (moge wejśc np. na usb podłączone do wdtv) , mogę połączyć sie przez putty ale nie chce czytać mi katalogów udostepnionych w laptopie .
 

Darius121

New member
Wd nie widzi katalogów na pc

Wygląda to tak
#

# Example net.mounts file to demonstrate auto-mounting
# of network shares


Mount a windows file share (must be done by IP address)

xmount //192.168.0.199/filmy filmy cifs

# xmount //192.168.0.34/ShareName ShareName cifs user=username,pass=password


# Mount a NFS share


# xmount 192.168.0.199:/nfsroot ShareName nfs

# Notice that we no longer need to modprobe, nor create the directory.
# That is handled for us by xmount.

# Also note that if you store a net.mounts file in /conf/ then it will ALSO
# execute on startup.
 
Ostatnia edycja:
Do góry