WD TV HD Media Player

zsoi3

New member
Bez reklam
nie wiem, nie wiem. wszyscy sa ta sfrustrowani, iz wydaje sie, ze musza jakos szybko zaregowac i poprawic te nowe bugi. ale - jaki jest "cykl produkcyjny" w takim molochu jak WD, nie wiem.... czas pokaze.

ja osobiscie nie instaluje tej wersji - poczekam na rozwoj wypadkow.

luty 2010? do lutego 2010 to WD HD - jesli nie bedzie konkurencyjny wobec innych odtwarzaczy - nie bedzie istnial :)
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Słoweńcy też potwierdzają to co pisałem na temat "ś" , " ź" i jeszcze te "ą". Cytat:

Originally Posted by lowcek
Hello, I'm from Slovenia (Central Europe) and I have a lot of friends on our WD TV HD media player forum and we would very satisfied if you would PLEASE include in your next firmware update -> CP-1250 support for subtitles.
Because in almost every sentence we have one or more ČŠŽ letter and which are missing while displaying .srt subtitles. It is very disturbing and the reading of these words is very hard.
I hope that this update (CP-1250) won't take a lot of your time.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Thank you very very much!

I nasi też wpieniają się! :) cytat:

Originally Posted by marc99
Firmware 1.02 and Polish 1250 subtitle coding
UTF8 and UNICODE subtitles show all Polish letters.

When we set "Central European" in WDTV settings, 1250 coded Polish subtiiles shown without: Ą, Ś, Ź, ą, ś, ź (wrong mapping). This is very easy to fix.

letterss.jpg


może wystarczy! ;)
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
wlasnie rezmus - napisz wiecej o tej jakosci :)

pomimo pierwszego zdania z ponizszje wypowiedzi - jest swiatelko w tunelu; vide:

"Glad to see most of you are happy with the prerelease. I appreciate all the feedback and info related to your experiences. It will help make the official release that much better!

Of course, I will keep everyone updated on the status of the official release as we get closer. Stay tuned.

-ScottWD"

tak wiec - jak rozumiem; to co dali to nie jest oficjalna wersja.
 

liga

New member
Wszystkie ogonki są obsługiwane

Witam
Panowie wszystkie ogonki są obsługiwane przez nowy firmware wystarczy plik z napisami z rozszerzeniem *.txt zapisać w notatniku w formacie UTF-8 zamiast w ANSI, i potem np. w programie Subtitle Workshop przekonwertować na format *.srt. Jeśli chodzi o WD TV to w ustawieniach wystarczy zaznaczyć Central European i potem sprawdzić napisy na jakimś filmie. Fakt faktem że jakość liter jest trochę gorsza niż w poprzednich wersjach ale nie są one przez to trudne do odczytania.

Pozdrawiam
 

rezmus

New member
troche? ogladac material hd z takimi napisami to troche bez sensu, mam nadzieje, ze zostawia iso ce, ale wroca do starego silnika, wole sobie napisy przesunac, niz patrzec na ta pixeloze.
 

Piotr_the

New member
Mi to na tym nowym f.w. filmy w 720p co jakiś czas się zacinają poprostu brak głosu DTS- optyk i obraz klatkuje - za taka poprawkę to ja dziekuję co z tego, że DTS chodzi bez zacięć jak film zacina na potęgę i nic nie słychać, trzeba zatrzymywać i od początku puszczć i tak co pare minut porażka totalna!!!:???:
 

imalas

New member
liga napisał:
Witam
Panowie wszystkie ogonki są obsługiwane przez nowy firmware wystarczy plik z napisami z rozszerzeniem *.txt zapisać w notatniku w formacie UTF-8 zamiast w ANSI, i potem np. w programie Subtitle Workshop przekonwertować na format *.srt. Jeśli chodzi o WD TV to w ustawieniach wystarczy zaznaczyć Central European i potem sprawdzić napisy na jakimś filmie. Fakt faktem że jakość liter jest trochę gorsza niż w poprzednich wersjach ale nie są one przez to trudne do odczytania.

Pozdrawiam

Gratulacje!
Zastosowałem Twoją metodę i jest O'K
:):):)
 

rezmus

New member
nie udalo mi sie dzis podmienic czcionki z nowego fw (ta ktora wspiera iso8859-2) w starym, box sie rebootowal przy ladowaniu osd, szkoda, bo myslalem, ze ta droga sie uda. sprobuje jeszcze jutro na odwrot do nowego fw wrzucic stara binarke odpowiedzialna na wyswietlanie a/v, ale tez raczej nie wroze sukcesu.

jest sens, zeby robic pl menu? sprawdzalem na nowym fw i sa normalnie ogonki, moge zrobic jako modul jezyka .mo dla ludzi z alternatywnym fw, a jak komus pasuje fabryczne to moge przepakowac je tylko dodajac pl menu, ale jak mam to robic sam dla siebie to nie bardzo mi sie chce ;)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
rezmus - ja nie widze sensu. natomiast widze sens rozwiajania alternatywnego firmware, skryptow i wszystkiego tego co da sie usprawnic w WD HD
 

rezmus

New member
ostatni wdlxtv od brada oparty o 1.01.02 to mial, ale nie chcial sie pochwalic jak to zrobil. kiedys cos w xml probowalem (crossbar), ale zdaje sie ze nie dzialalo, musialbym zobaczyc jego fw jak to zrobil. na innym forum przetlumaczyli menu, wiec jutro po robocie przepakuje nowe fw dodajac pl menu i mozesz cp1250 jako standard napisow.
 

rezmus

New member
wezme sie za to jak wroce z roboty, jak nie bedzie problemow to wczesnym wieczorem powinno byc na pl wiki zarowno jako .mo dla alternatywnego fw jak i przepakowane orginalne 1.02 z dodanym .mo pl menu i fixem /tmp/conf/config dla pl napisow w cp1250.
 
Do góry