WD TV HD Media Player

lo_fi

New member
Polskie fonty po raz kolejny.
Czytam i czytam wypowiedzi supportu Wd i w pale się nie mieści z jaką olewką traktują problem polskich znaków. Ściągnąłem więc kod źródłowy ostatniej wersji WDTV_GPL_CODE. Nie miałem za dużo czasu aby się wgłębić w jego zawartośc ale widzę, że to Microwindows. Problem w konwersji dowolnej czcionki windowsowej TrueType z Windows na format bdf wykorzystywany w środowisku micro jest żaden - wystarczy przeprowadzić konwersję gotowym programem i zaszyć to w kod. No i trzeba mieć licencję na czcionkę za 15$ :)

Po postu im się NIE CHCE.

Nie miałem zbyt dużo do czynienia z systemami embeded ale biorę sobie to na warsztat. Jak bede mial czas może z tego coś wyjdzie.
 

garabasz

New member
lo_fi napisał:
Polskie fonty po raz kolejny.
Czytam i czytam wypowiedzi supportu Wd i w pale się nie mieści z jaką olewką traktują problem polskich znaków. Ściągnąłem więc kod źródłowy ostatniej wersji WDTV_GPL_CODE. Nie miałem za dużo czasu aby się wgłębić w jego zawartośc ale widzę, że to Microwindows. Problem w konwersji dowolnej czcionki windowsowej TrueType z Windows na format bdf wykorzystywany w środowisku micro jest żaden - wystarczy przeprowadzić konwersję gotowym programem i zaszyć to w kod. No i trzeba mieć licencję na czcionkę za 15$ :)

Po postu im się NIE CHCE.

Nie miałem zbyt dużo do czynienia z systemami embeded ale biorę sobie to na warsztat. Jak bede mial czas może z tego coś wyjdzie.
fajnie by było jak by coś z tego wyszło, myślę że gdyby był jakiś problem chętnie pomogą ludziska z AVS. Jest tam kilka osób które się orientują w temacie. Najważniejsze jest to że Masz chęć się tego podjąć.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja nie mam wd playera, moze kupie jak bedzie wszystko OK
ale mysle ze jak kolega dostanie od kazdego po jednym piwku to bedzie sie chcialo zrobic, bo widac niektore osoby nie cenia kogos czasu.
 

barchelsea

New member
witam, cały czas się zastanawiam nad kupnem tej maszynki i jedyne co mnie powstrzymuje to brak polskich znaków! Ci ludzie z WD chyba nie zdają sobie sprawy, że takich ludzi jak ja jest na pewno o wiele więcej!
 

jastrzomb

New member
@garabasz
Ale ja właśnie to samo stwierdziłem powyżej. Fonty CE to obowiązek producenta, bo to podstawowa funkcjonalność. Choć jednak jakby się ktoś postarał i wyprzedził oficjalny support byłoby super i gwarantowana byłaby dozgonna wdzięczność tysięcy polskich użytkowników ...


@lo_fi
Na AVS system operacyjny jest opisany jako linuxbased, co potwierdzają jak mi się wydaje wylistowane katalogi plików i binariów oraz korespondencja developerów-amatorów z gościem z supportu WD. Stąd zapewne późniejsze udostępnienie kodu źródłowego na licencji GPL. Choć podobno same biblioteki Sigmy działają i na linuxie i na windzie zależnie od SDK.


Niestety koledzy z AVS uparli się na obsługę sieci, ale jeżeli komuś zależy na zgłębieniu tematu grzebania w systemie operacyjnym to powinien poczytać:
root.unknown.sk/wdtv/wiki
jest tam sporo rzeczy już podane na tacy, jak lista potrzebnych narzędzi i bibliotek, żeby poprawnie edytować a potem skompilować kernel. Oraz lista funkcji, które jednak WD pominął i zostawił sobie, przynajmniej na dziś jest taki stan rzeczy...


Jak ktoś ma doświadczenie to od razu będzie wiedział o co chodzi i czego gdzie szukać.


A co do samego pudełka, to chyba robi się popularne, bo ABC Data pociagneła na magazyn około 300 sztuk. Niestety przy cenie hurtowej 400pln netto (~106$)...


pozdrawiam
 

rezmus

New member
ludzie robia obsluge sieci, bo to ciekawsze niz jakies tam fonty ;P ktore i tak pewnie wd wsadzi przy kolejnym fw. jak mozna poczytac cale GUI jest ladowane w postaci zaszyfrowanego / podpisanego obrazu, wiec trudniej cos tam zmieniac, niz w linuksie, ktory to obraz z GUI laduje.
 

garabasz

New member
Dziś na AVS odezwał się po dłuższej nieobecności ScottWD i napisał coś takiego. "Hi everyone, It's been awhile!
I've been busy launching our new My Book World Edition - home network storage. But don't worry... the development and test teams has been working on coding and testing our new firmware. I will keep everyone posted and let you know when it's ready. No promises but I will try and post a download link to the AVSForum users before we go live globally. So you can be first".

Z opisu wynika że jest szansa aby nowy soft pojawi się już niebawem (miejmy taką nadzieję bo żaden konkretny termin nie został podany) soft jest testowany przez team WD i być może zostanie udostępniony dla user-ów AVS przed oficjalnym opublikowaniem w sieci
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
ale to pewnie tylko kwestia chwili i bedzie obsluga, oczywiscie na alternatywnym fw. skoro nie ma problemu z siecia to tym bardziej z obsluga napedu byc nie powinno.
 

miikew

New member
czy ktoś mógłby powiedzieć jak przekonwertować te cholerne napisy żeby wszystko było ok ? już tracę cierpliwość, jak nie spóźniają się od początku, to zaczynają się spóźniać po troszeczku aż na końcu filmu mam parę sekund różnicy, no i jeszcze trza obcinać polskie znaki żeby krzaków nie było

może ktoś napisać w punktach jak to robi żeby było dobrze ? od a do z razem z nazwami programów?

od txt do srt > nie wierze że nikt tego nie robi :(
 

Krzych275

New member
Do prze konwertowania napisów użyj SubtitleTool. Ustaw Fps żeby było takie same jak w filmie. A do usuwania ogonków użyj Notatnika SP.
 

dakkon7

New member
program SRT w łatwy sposób zmienia ogonki i konwertuje txt do srt!!!

link
http://www.cdrinfo.pl/download.php?...eo-niezbednik/srt.zip&id=4346180650&baza=soft

jeżeli nie jesteś pewny jakie f/s posiada film użyj media-info

link
http://www.cdrinfo.pl/download.php?...6_WithoutInstaller.7z&id=5143072757&baza=soft

mimo tego jeżeli jeszcze nie wiesz to proponuję 2 programy takie jak:
1. Gżegżółka XP 7.1.2.1
link
http://www.gzegzolka.com/cvxp-7.1.2.1-win32.exe

2. Subtitle Workshop 2.51
link
http://w.download.idg.pl/fannef/869...subtitleworkshop/2.51/subtitleworkshop251.zip

czasem po prostu napisy są złe, i mimo zmiany f/s na takie samo bądź kombinowanie 1sekunda do przodu do tyłu nie załatwia sprawy
recepta: nauczyć się języka angielskiego bądź oglądać filmy z napisami angielskimi :)
 
Ostatnia edycja:

miikew

New member
no to mi pomogliście :)

ja robie to właśnie tym progsem txt>srt ale niestety większość filmów nie ma dobrze zsynchronizowanych napisów po przerobieniu, to samo tyczy sie subtitle w.

sprawdzanie fps filmu też nie zawsze pomaga bo napisy sie i tak rozjeźdzają

już mnie to zaczyna wqrwiać

a angielski znam, ale niestety nie zawsze sam oglądam filmy, nie będę nikogo zmuszał do nauki angielskiego tylko dlatego że kupiłem WD

zaczynam żałować że nie kupiłem a110
 
Ostatnia edycja:

mwerd

New member
Kolego, nie denerwuj się na WD,
nie ma znaczenia czy masz WD czy a110, jeśli masz skopane napisy źródłowe (txt) to nie ma siły - srt też będą skopane i nie poczytasz sobie na obu odtwarzaczach.

Pierwszy krok to znalezienie prawidłowych napisów txt. Jeśli takich nie ma musisz sam sobie je poprawić (ja robię to w subtitle workshop).

Jak masz już dobre txt (na kompie się film da normalnie oglądać z napisami) musisz znać fps filmu. Tak jak ktoś pisał sprawdzasz to w Mediainfo.

Teraz zostało wywalenie ogonków ii zamiana z txt na srt - najprościej w programie SRT.

Koniec. Musi działać.
 

matias2004

New member
Do przesuwania czasu napisow pomagam sobie kmplayerem wystarczy na chwile puscic film i klawiszami [ ] dopasowac i zapisac jako .smi (przaladuj i zapisz napisy) a ten format wd juz czyta . Zajmuje naprawde mniej 1 min cala operacja.Zauwazylem tez ze media info podaje 23 klatki , napisy sa 23 kaltki i nie pasuja , wtedy daje napisy na 25 klatek i jest ok.
 

KaRaS-1

New member
WD TV moje problemy :(

Witam,
jestem posiadaczem WD TV i chcialem sie zapytac was czy macie te same problemy ze sprzetem jak ja.

Ogolnie wszystko dziazlalo super poczatkowo... sprzet podlaczony przez HDMI do sharpa 37"LC-DH65.

Teraz problemy:
-zazwyczaj pilotem czesto nie moge wlaczyc sprzetu - musze wyciagac wtyczke z kontaktu
-czasem (ciagle uzywam tego samego pendrive) sa przeskoki co jakis czas w filmach i muzyce, pozniej podlaczam i ich nie ma :/
-Na czuwaniu sprzet jest leciutko cieply... ale czemu wogole jest cieply?! skoro i tak zazwyczaj go nie moge wlaczyc z pilota!


Czy macie podobne problemy?

PS. Gdyby nie powyzsze wady to sprzet bylby prawie idealny ;)


pozdrawiam
Łukasz
 
Do góry