WD TV HD Media Player

KaRaS-1

New member
Wd Tv

Witam,
jestem posiadaczem WD TV i chcialem sie zapytac was czy macie te same problemy ze sprzetem jak ja.

Ogolnie wszystko dziazlalo super poczatkowo... sprzet podlaczony przez HDMI do sharpa 37"LC-DH65.

Teraz problemy:
-zazwyczaj pilotem czesto nie moge wlaczyc sprzetu - musze wyciagac wtyczke z kontaktu
-czasem (ciagle uzywam tego samego pendrive) sa przeskoki co jakis czas w filmach i muzyce, pozniej podlaczam i ich nie ma :/
-Na czuwaniu sprzet jest leciutko cieply... ale czemu wogole jest cieply?! skoro i tak zazwyczaj go nie moge wlaczyc z pilota!


Czy macie podobne problemy?

PS. Gdyby nie powyzsze wady to sprzet bylby prawie idealny :wink:

PS2 Co do napisow - w napisy.info wybierajcie "wiecej opcji" przy wybranych napisach i tam jest opjca "SRT bez polskich znakow" - dziala perfect przy WD TV :)


pozdrawiam
Łukasz
 

norbi1313

New member
1. Nie zdazylo mi sie jeszcze abym nie mogl wlaczyc odtwarzacza pilotem. Jaki masz wgrany firmware?
2. U mnie przeskoki wystepuja po zapauzowaniu filmu i wznowieniu go. Pomaga zrobienie jeszcze raz pauzy i ponowne wznowienie. Objawia sie to klatkowaniem filmu. Ale nie wiem czy o to Ci chodzilo.
3. Tak naprawde po wylaczeniu wd z pilota wylaczony zostaje tylko modul HDMI. Mozna caly czas wydawac komendy, jezeli ma sie wyprowadzony port szeregowy. Jak dla mnie za dlugo trwalo by uruchomienie calego systemu, gdyby po wylaczeniu z pilota odtwarzacz wylaczal sie calkowicie.

Wedlug mnie do idealu brakuje downmix DTS, obslugi sieci.
 

bit4you

New member
W tym roku ma ruszyć sprzedaż NVIDIA ION cena będzie wyższa ale oferuje w zamian o wiele więcej niż popcorn czy WD wielkością wyglądem nawiązuje trochę do WD ;)
h ttp://technologie.gazeta.pl/technologie/1,85252,6236803,NVIDIA_ION___pierwsze_wrazenia.html
Niestety nie moge wstawić poprawnie zdjecia
h ttp://i.mobimaniak.pl/2009/02/w700ds4rr.jpg

h ttp://d3bbd215gfxk0q.cloudfront.net/gadzetomania.pl/25916/nvidia-ion-496x386.jpg
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
Added: experimental, untested support for usb cdrom/dvd drives.

oczywiscie fw nieoficjalne ;) moja sieciowka powinna byc lada dzien, bedziemy sie bawic jak przyjdzie ;)
 

rezmus

New member
dzialanie cd/dvd napedu po usb sprawdzone, smiga ;) nie moge doczekac sie sieciowki :D

my external cdrom does indeed work. mounting /dev/sr0 returned errors, but did actually mount...and is currently playing a 1080p dvd-dl perfect
biggrin.gif
Maybe my efforts worked first time around and I just didn't notice cuz of the errors.
 

jurasick

New member
rezmus napisał:
Added: experimental, untested support for usb cdrom/dvd drives.

oczywiscie fw nieoficjalne ;) moja sieciowka powinna byc lada dzien, bedziemy sie bawic jak przyjdzie ;)

Witam
Czy to znaczy, ze pojawila sie jakas nowa wersja beta firmware? Bo sie juz pogubilem
Pozrawiam
 

actchris

New member
Ciekawe czy obsługuje też napędy BD bo nic o tym nie pisze albo nie doczytałem. Co do sieci to szkoda że nie można wsadzić do srodka karty na mini pci bo leży mi w szufladzie jedna .11n miała być do popcorna ale padło na WD.

ps. Mam do sprzedania dyszczek do naszego playerka:
HDD CAVIAR 320GB 2,5" WDME3200TE 5400 2MB ZEW
http://tinyurl.com/b62nd5 dla forumowiczów wysyłka kurierem za free.
 

rezmus

New member
caly czas pojawia sie nowe nieoficjalne fw, nie od wd, a robione przez zapalencow, zmiany nie obejmuja w zasadzie tego co widac na ekranie, bo GUI jest zrobione w postaci zaszyfrowanego / podpisanego obrazu ladowanego przez linukasa, a wlasnie linuksa samego w sobie. do tej pory glowne zmiany to dodanie obslugi kart sieciowych usb, dzieki czemu mozna wdrazac wszelkie dobrocie wynikajace z sieci - streaming po lanie, serwer www, ftp, w planach interfejs webowy dla wd, btorrent. ostatnio doszla tez obsluga cd / dvd po usb, i skoro odtwarzacze bluray dzialaja pod linuksem to nie widze wiekszych przeszkod dlaczego nie mozna by zrobic takze dla tego wsparcia. wiecej tu:

http://root.unknown.sk/wdtv/wiki/doku.php

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1100062&page=1
 

emilcin

New member
Jaka sieciówka ?

Jaką i gdzie zakupiliście sieciówkę ? No i oczywiście podzielcie się wrażeniami czy będzie działać.

A tak w ogóle to świat jest piękny i chylę czoła przed TYMI, którzy pracują nad alternatywnym softem. :)
 

rezmus

New member
ja kupilem na allegro karte edimax eu-4602 na chipsecie mcs7830, bo jest obslugiwany przez alernatywne fw, generalnie liste kart i chipsetow ktore sa juz wsperane masz w linkach ktore podalem.
 

norbi1313

New member
Chocby po to aby mozna bylo odpalic klienta torrent. Ale jest wiecej zastosowan serwer plikow, mozesz odpalac filmy z komputerow, lub innych urzadzen sieciowych podpietych do sieci.

@rezmus: Jak dostaniesz ta sieciowke to napisz jaka przepustowosc osiagasz podczas kopiowania plikow poprzez lan. Ja rowniez zamowilem na allegro adapter, ale jeszcze nie otrzymalem. Jaka cena tego adaptera?
 

rezmus

New member
sieciowka - bt, streaming video po lanie, proste serwery www, ftp, nagrywanie po lanie z mojego boxa sat (dbox2 bez dysku), to pierwsze co mi przychodzi do glowy, pewnie mozna znalesc wiecej zastosowan. jak dojdzie potestuje wydajnosc, generalnie lepsza jest po nfs, niz cifs/smb, ludzie wyciagaja 20-30mbit/s, wiec spokojnie idzie streamowac 1080p mkv.

aha poki co tylko sieciowki przewodowe, bo jak wd kompilowalo jadro to bez wsparcia wifi i sporo w nim brakuje, zeby wifi odpalic, co nie znaczy, ze kiedys sie nie da.
 

rezmus

New member
na allegro idzie kupic juz sieciowke na usb za kilkanascie pln, ale to jakies noname niewiadomo na jakims chipsecie i do tego wyciagajace max 12mbit/s, czyli generalnie wydajnosc moze byc problematyczna do streamowania. za lepsza trzeba dac 50-100 pln.
 

norbi1313

New member
Ta ktora zamowilem jest na chipsecie ASIX AX88772, wiec powinno byc dobrze.

Co do modyfikacji, czy spotkal sie ktos z takim formatem jak vcp. Chodzi mi o brak polskich znakow. Wszystkie czcionki uzyte w WD sa zawarte w tym pliku. Nie moge rozpoznac co to za format na pewno ani nie linuksowy bdf, ani nie ttf. Tak wyglada log z ladowania systemu.

Kod:
 fontutl_load_file, 117, Load font full path is : /osd/font//R01_EGBJK.vcp  
freetype2_createfont...
freetype2_face_requester: file
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
freetype2_createfont...
Ten plik przechowuje wlasnie okolo 10 czcionek. Probowalem podstawic zamiast tego jakas czcionke w ttf, ale niestety pojawia sie blad wczytywania czcionki. W zalaczniku umieszczam ten plik. Jesli ktos ma pomysl co to za format prosze o odpowiedz.
 

Attachments

  • font.zip
    1,5 MB · Wyś: 30

actchris

New member
.vcp file format

1) Visual Studio (7).NET Project settings file
2) Workspace Information (old MS Visual C++ 32-bit versions)

Nie jestem na 100% pewny ale to chyba jest format fontów:

http://www.arphic.com/usa/products/ifont/hifont_01.htm

Arphic’s HiFont is based on VCFT (Very Compact Font Technology) for which the company has many patents. Through constant R&D improvements this has become a scalable font rendering system used for printer and screen display functions, making it the perfect partner for electronic devices that require high quality, high functionality, low volume properties.

Z resztą zobacz jakie wsparcie ma WD i jakie ma HiFont .... to samo .....
 
Ostatnia edycja:
Do góry