WD TV HD Media Player

liga

New member
Chciałem podzieliś się z Wami moimi wiadomościami jakie otrzymalem od WD support-u, po tym jak wyslałem maila z zapytaniem co z Polskimi znakami i czy możemy się spodziewać nowych udate-ów jeszcze w lutym.

Oto co otrzymałem:

Thank you for contacting Western Digital Customer Service and Support.

We do play to release future firmware updates but we have no estimate for a release date or any expected features, such as additional languages for subtitles. Let me know if you have any other questions.

Sincerely,
Jeremy H.
Western Digital Service and Support


Czyli w skrócie: Pracujemy nad nowym firmware-em ale nie wiemy kiedy będzie gotowy i nie wiadomo czy będzie w nim dołączona obsługa dodatkowych języków. Prosimy o kontakt jeśli masz jakieś inne pytania.

Czyli dalej to samo. Dalej nic nie wiemy i pewnie nikt z WD supportu nic nowego nam nie powie. Cóż trzeba będzie chyba jeszcze poczekać na nowy firmware.

Pozdrówka/
 

panicz

New member
mi to wyglada jak typowa sciema i tak naprawde oni nie pracuja nad zadnym nowym FW bo przeciez od niecalych 2 miechow mamy "nowy" i "dobry" FW
ktos juz kiedys napisal na tym forum o tym i mi sie wydaje ze to mooooze byc jakas szansa dla nas (o ile wd wpadnie w rece odpowiedniej osoby i nie jest to cos skomplikowanego) tak jak z PSP jak Z X360 tak i tu moze ktos sie zabierze za przerobienie/stworzenie jakiegos innego FW jak to zazwyczaj bywa lepszego od tego dostarczanego od producentow
dla mnie do poprawy:

polski napisy
wylaczenie optyka (o ile to mozliwe za pomoca FW)
moze jakis nowy interfejs
poprawienie przewijania filmow

to tak na szybko moze(na bank) cos jeszcze by sie znalazlo
 

garabasz

New member
Na AVS powstał już wątek dotyczący alternatywnego softu ale na chwilę obecną próbują walczyć z uruchomieniem lan po wi-fi. Ważne że coś się ruszyło w tym temacie.
 

jastrzomb

New member
ano interesują :D

na forum AVS na "oficjalnej" liście
FEATURE REQUESTS

jest kilka rzeczy odnośnie fontów:
-More supported subtitle charsets. Requested: Central-European (Windows 1250) / Eastern-European and Turkish.
-More supported system languages. Requested: Polish, Turkish, Russian, Vietnamese and Thai.

Więc to nie tak, że się tym nikt nie interesuje. Po prostu oni zajęli się w FW rzeczami na które na pewno nie położy nacisku WD bo obsługa sieci nie była celem budowy tego odtwarzacza, podobnie jak obsługa zew. napędów DVD/BD. Więc trzeba za nich trzymać kciuki a o fonty to jednak męczyć producenta bo to podstawowa fukncjonalność, a nie żadna fantazja userów wykraczająca poza ramy normalnego użytkowania produktu.
 

garabasz

New member
@jastrzomb to co podałeś to są pobożne życzenia które ludziska dopisują w innym wątku. Ci którzy się zajmują tworzeniem alternatywy raczej skupiają się na LAN-ie bo to jest dla nich priorytet gdzieś tam jest też mowa o DTS ale nigdzie nie widziałem aby była mowa o polskich ogonkach w napisach. Także na chwilę obecną jesteśmy zdani na WD że się ulituje i doda obsługę polskich fontów.
 

chato.pl

New member
Fajnie by też było, żeby domyślnie jako pierwsza pozycja w menu było Movies a nie Photos (a przynajmniej, żeby można to było sobie ustawić) ...
Kto na tym zdjęcia (często) ogląda :?:
 

zetemte

New member
Witam wszystkich,

W piatek stalem sie rowniez posiadaczem WD TV Player. Podlaczylem go narazie do mojego LCD (Panasonic TX -37LX85P) przez S-VIDEO (nie mam kabla HDMI). Niestety nie udalo mi sie jeszcze nic normalnie obejrzec, bo spotkalem sie z problemami.

Podlaczylem moj dysk do urzadzenia. Jak wlaczam filmy zassane z torrentow (pliki avi, nie sa to nawet zadne full HD) to:

- zacina sie film (krotkie pauzy co kilkanscie sekund)
- pokazuja sie piksele

Czy moze to byc wina dysku? Moj dysk ma kabel z dwoma wyjsciami USB (jeden jest power only, a drugi power and data). Jak podlaczylem dysk tylko do jednego wyjscia USB (power and data), to chodzilo jeszcze gorzej (wiecej pikseli). Jak juz podlaczylem oba kable, do obu wejsc WD TV Playera, to juz bylo duzo lepiej z pikselami, ale nadal sie zacina podczas odtwarzania. Dysk, ktory mam to:

HDD USB2 250GB 5400RPM 8MB EXT. 2.5" FREE AGENT GO SEAGATE

Zrobilem update Firmware i nadal to samo. Czego to moze byc wina? Macie moze jakis pomysl? Bo tak jak teraz to sie nie da nic ogladac :niewiem:


Pozdrawiam,
G.
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
z chęcią pomogę ale

1. WD nie ma wyjscia S-video tylko wyjście,
zwykłe: 1cinch Video i 2 audio (lewy i prawy) i HDMI oczywiscie + optyk

jeżeli przekombinowałeś i np podłączyłeś

WD -> LCD
3 cinche -> S-video i ci zacina się obraz proponuję

podłączyć WD (3cinche) -> LCD 3 cinche i zobaczyć czy jest tak samo
jak nie to spróbuj podłączyć pamiec przenośną do WD i zobaczyc czy sie tak samo zachowuje tm sposobem wyeleminujemy probem czy wina dysku czy "kabla"

skoro masz LCD to napewno wejscia HDMI wiec zakup kabelek HDMI a nie bawisz się w miedziane kable króre sa podatne na "błędy" w postaci słabego sygnalu zakłucej itd, idziesz do pierwszego leszego SUPERMARKETU :p i za 30zł bedziesz miał

ps. zassaj filmik w 720p i zobacz (czy ci się nie zacina jak a tymi avi co wspominałeś)
ps2. WD nie dekoduje dzwieku wiec tylko obrazem sie mozesz cieszyc

ps3. o to link
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx

pozdrawiam
 

zetemte

New member
dakkon7 napisał:
z chęcią pomogę ale

1. WD nie ma wyjscia S-video tylko wyjście,
zwykłe: 1cinch Video i 2 audio (lewy i prawy) i HDMI oczywiscie + optyk

jeżeli przekombinowałeś i np podłączyłeś

WD -> LCD
3 cinche -> S-video i ci zacina się obraz proponuję

podłączyć WD (3cinche) -> LCD 3 cinche i zobaczyć czy jest tak samo
jak nie to spróbuj podłączyć pamiec przenośną do WD i zobaczyc czy sie tak samo zachowuje tm sposobem wyeleminujemy probem czy wina dysku czy "kabla"

Sorry, oczywscie zle opisalem, jak to podlaczylem. Jest 3cinche WD i 3cinche LCD. Podlaczylem kabelkiem z zestawu.
Sprobuje podlaczyc pendrive'a oraz pozycze dysk od kolegi. Zobacze czy bedzie to samo.

dakkon7 napisał:
skoro masz LCD to napewno wejscia HDMI wiec zakup kabelek HDMI a nie bawisz się w miedziane kable króre sa podatne na "błędy" w postaci słabego sygnalu zakłucej itd, idziesz do pierwszego leszego SUPERMARKETU :p i za 30zł bedziesz miał

Kabelek oczywiscie kupie HDMI, jednak jeszcze nie mialem okazji dotrzec do sklepu. Moze to jest rzeczywscie wina kabla. Mam tez kabel, ktory na jednym koncu ma 3cinche, a na drugim koncu ma EURO scart. Sprobuje i tak.

dakkon7 napisał:
ps. zassaj filmik w 720p i zobacz (czy ci się nie zacina jak a tymi avi co wspominałeś)
ps2. WD nie dekoduje dzwieku wiec tylko obrazem sie mozesz cieszyc


ps3. o to link

pozdrawiam

Dzwiek chodzi bez zarzutu. Tylko z obrazem mam problemy. Mam kilka filmow 720p, sprawdze jak chodza.

PS.
Moze to byc wina jakis ustawien?

Dzieki wielkie za pomoc. Sprawdze te wszystkie punkty i dam znac.

Pozdrawiam,
G.
 

infi

New member
a moze mi ktos polecic jakis program do edycji mkv, chodzi mi glownie o mozliwosc wyciecia jeden z dwoch sciezek audio(bo mam problem z kilkoma filmami gdzie jest i PL i ANG sciezka dzwiekowa,i problem jest tylko wtedy gdy sciezka PL jest jako glowna, na PL przycina a na ANG dziala idealnie) bo mam nadzieje ze wyciecie i pozostawienie jednej sciezki rozwiaze moj problem.
 

dakkon7

New member
chodziło mi że z tego linku co podałem WD nie zdekoduje dźwięku
bo to format pliku WMV a kodek audio jakiś wma-3 czy coś takiego nie mam tego pod ręką wiec nie powiem dokładnie

kabelek kup i kombinuj
u mnie działa wszystko OK tylko filmy co mają dużo (coś koło 6000Kb/s łącznie z audio i video) przycinają się

jako przykład podam:

animatrix (wszystkie części) 720p (mkv)
matrix 1 720p rip BR (mkv)

wniosek ,czekać na nowego FW

pokombinuj z LCD, moze to przez odświeżanie 100MHz albo skalowanie
w ustaweniach WD to ja tylko zmieniłem na dolby :)

pozdro
 

dakkon7

New member
infi napisał:
a moze mi ktos polecic jakis program do edycji mkv, chodzi mi glownie o mozliwosc wyciecia jeden z dwoch sciezek audio(bo mam problem z kilkoma filmami gdzie jest i PL i ANG sciezka dzwiekowa,i problem jest tylko wtedy gdy sciezka PL jest jako glowna, na PL przycina a na ANG dziala idealnie) bo mam nadzieje ze wyciecie i pozostawienie jednej sciezki rozwiaze moj problem.

jak to zrobisz podziel się info

jestem ciekaw czy nadal jest aktualne:
jak bym do pliku mkv dołączył PL napis to tracę jakoś obraz czy juz może ten problem za jednany?

jakbys sie w to bawił da znać
thx
 

zetemte

New member
dakkon7 napisał:
chodziło mi że z tego linku co podałem WD nie zdekoduje dźwięku
bo to format pliku WMV a kodek audio jakiś wma-3 czy coś takiego nie mam tego pod ręką wiec nie powiem dokładnie

kabelek kup i kombinuj
u mnie działa wszystko OK tylko filmy co mają dużo (coś koło 6000Kb/s łącznie z audio i video) przycinają się

jako przykład podam:

animatrix (wszystkie części) 720p (mkv)
matrix 1 720p rip BR (mkv)

wniosek ,czekać na nowego FW

pokombinuj z LCD, moze to przez odświeżanie 100MHz albo skalowanie
w ustaweniach WD to ja tylko zmieniłem na dolby :)

pozdro

Najpierw sprobowalem puscic jakis film w 720p na kabelku od zestawu, to wogole nic nie bylo widac (zielony obraz).

Potem podlaczylem do TV przez inny kabel (ten z euro scart, HDMI jeszcze nie zdazylem kupic) i dziala lepiej, ale do pewnego momentu. Juz moge ogladac, ale po jakims czasie pojawiaja sie piksele i znow sie blokuje. Co ciekawe, jezeli wlacze ten sam film jeszcze raz, to w miejscu w ktorym poprzednio byly piksele, za drugim razem jest juz OK.

Dam jeszcze znac, jak kupie HDMI. Mam nadzieje, ze to zupelnie rozwiaze moj problem.

Pozdrawiam,
G.
 
Ostatnia edycja:

infi

New member
dakkon7 napisał:
jak to zrobisz podziel się info

jestem ciekaw czy nadal jest aktualne:
jak bym do pliku mkv dołączył PL napis to tracę jakoś obraz czy juz może ten problem za jednany?

jakbys sie w to bawił da znać
thx
mam 2 czesci resident evil z napisami w mkv na kompie normalnie sa wyswietlane natomiast WD ich nie widzi... tak wiec dorzucam caly czas osobny plik z napisami bo zintegrowane lipa



a co do mojego problemu z audio to usuniecie ang sciezki dziwekowej i pozostawienie PL nic nie dalo, ciekawi mnie co moze byc nie tak z PL sciezkami w tych filmach ze one co pare sekund rwa (obraz jest ok) a na angielskich caly film leci idealnie...?
 
Ostatnia edycja:

drummer44

New member
W niektórych filmach wystepuje ten problem. Żeby nie rwało dzwieku co kilka sekund trzeba zmienić fps filmu na 25 i będzie OK .:eek:
 
Do góry