WD TV HD Media Player

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No niestety jeśli mamy materiał w 24 klatkach to różnica (judder) między 60hz a 24hz jest....OGROMNA, więc byłbym wdzięczny za przetestowanie tego trybu i podzielenie się uwagami. Pozdrawiam.
 

rezmus

New member
The downside to 3:2 pulldown is that it can leave the picture with an artifact called judder, where the repeated frames cause what should be smooth fluid motion to look slightly jerky. The problem is usually extremely subtle, and most viewers raised watching 60 Hz television have probably never noticed it. In fact, even when deliberately looking for it, judder can be difficult to see except during slow, steady camera movements. The opening credits sequence to the movie 'Sahara' provides a good example as the camera slowly tracks from object to object in the room. Nonetheless, for the most part it hasn't been an issue of much concern to most viewers.

gratuluje oka ;) jutro to sprawdze na swoim LG, a tu masz z bugfix'ow proponowanych wyciag z avsforum:

  • In "1080p 24Hz" display resolution mode, 23.976 fps video files (e.g. .M2TS) suffer a short stuttering/juddering in an exactly 40-seconds cycle.
    This juddering usually occurs, if the device outputs fixed 24.000 fps whereas it should output 23.976 fps.
  • In "1080p 24Hz" display resolution mode, 23.976 fps video files in .MKV containers stutter extremely hard every ~25 seconds for about 10 seconds.
    Remuxing to the .M2TS container temporary solves the issue, but the 40-seconds-cycle juddering is still present then. (Please take a look at the other bug report where the 40-seconds-cycle juddering is described in detail)
czyli z tego wynika, ze mkv lipa a w m2ts kontenerze jakies drobne zgrzyty co 40s, generalnie do poprawienia w fw
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hehe, do poprawienia w firmware...
Największe firmy światowe zmagają się z tym problemem od lat a WD to poprawi w firmware co? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To ja współczuję oka:p bo judder na 60hz (film 24fps) jest tak ze trzy razy bardziej upierdliwy niż na 24hz. Cieszę się że przed chwilą dowiedziałeś się co to judder, ale nie wiem po co piszesz mi coś co wiem od kilku ładnych lat, dodatkowo próbując tłumaczyć mi że "ten minimalny" efekt jest praktycznie niewidzialny. Judder nawet na blurayu z 24p widać gołym okiem bez problemów a na 60hz to już istna dyskoteka i trzeba być chyba ślepym by tego nie dostrzec. Chciałem tylko by ktoś napisał czy player w ogóle przełącza tv na 24hz i to wszystko.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sierżancie jedyny player, który znalazłem, w którego opisie znajduje się wzmianka o 1080p/24 to jest TviX - cenę chyba znasz :)

Pozdrawiam,
 

qwert

New member
Masta, skoro w tivixe w 1080p/24p ponoć poradzili sobie z tym klatkowaniem, dlaczego nie mieli by usprawinić WD playera nowym FW ???
Przecież ten sam diabeł (procesor) w nich siedzi.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po pierwsze nie twierdzę, że sobie poradzili napisałem: "w którego opisie znajduje się wzmianka o 1080p/24".
Po drugie TviX kosztuje co najmniej 3 razy tyle co WD a niby ten sam diabeł w nich siedzi, jak widać nie tylko...

Pozdrawiam,
 

qwert

New member
Dziś, wszystko jest możliwe niekoniecznie co jest 3 razy droższe musi być 3 razy lepsze.
Tvix jest dłużej na rynku niż WD player, i ten jak wszystko co jest nowe nie jest do końca dopracowane. Wd powinien być coraz lepszy w odtwarzaniu.

Wiadomo że samo FW może nie zdziałać cudów i tu Tvix może mieć przewagę nad WD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt nie twierdzi, że to jest 3 razy lepsze.
Widzę, że nadinterpretacja wypowiedzi innych jest Twoją mocną stroną :)

W TviXie to po prostu wzięto pod uwagę już pewnie przy samych założeniach tworzenia urządzenia znając mniej więcej jego cenę końcową i grono odbiorców.
Jak widzisz odbiorcy WD HD nawet nie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak problem juddera w materiale 1080p/24.

Pozdrawiam,
 

bluray

Banned
Cieszę się, że grono dojżało już do problemu 1080p/24.

Ja uważam, że ten format jest nieporozumieniem.
To co w kinach przechodziło, z uwagi na "analogową" technikę już nie da się ukryć w trybie HDMI pixel w pixel na dużych płaszczakach Full HD.
Sprawa prosta: za mała ilość klatek na sekundę jest nie do uratowania.
Poprawiacze jest odejściem od kultowej zasady: oglądamy i słuchamy w oryginalnej wersji.

To ja współczuję oka, bo judder na 60hz (film 24fps) jest tak ze trzy razy bardziej upierdliwy niż na 24hz.
UWAGA !
Ta opinia nie ma nic wspólnego z prawdą. Materiały 50/60Hz mogą zagwarantować super płynność, bez uddera.
Ostatnio oglądałem na 50" PDP materiał ( z XE-1 HD DVD) muzyczny James Taylor. Realizacja w 60 Hz. Płynność wzorcowa.
Podejżewam, że kolega wyraża opinię na podstawie oglądanie 24 fps przerobionego do 60 Hz. Taka konwersja niczego nie poprawia. Bo błąd jest w źródle 24fps. Wiele starszych ekranów nie jest w stanie wyświetlić 24 fps.
Dlatego w playerach ( PS3 / Dvico) mamy ustawialną opcję 24fps.
Podanie takiego sygnału na stary ekran powoduje wyświetlenie czerni, zaś konwersja do 60 niczego, jak pisałem nie poprawi.
Myślę, że za rok ta świadomość dotrze do ogółu.
Na koniec cytat z experta PIONEER UK wypowiadającego się w temacie PIONEER FUGA na łamach renomowanego Home Cinema Choice:
Dodatkowo, zdaje się, inżynierom udało się wyeliminować całkowicie wielki problem, jaki trapił do tej pory płaskie ekrany - 'juddering'.
To trudne do wyeliminowania drgania, brak płynności obrazu. Wprowadzenie na nowych, wizyjnych płytach (oraz w odtwarzaczach i telewizorach) możliwości wyświetlania materiału w taki sposób, w jaki został on zapisany przez realizatora – progresywnie, w 24 klatkach, nie wyeliminowało tego problemu..... Demonstracje na filmach Toy Story oraz Lord of the Rings pokazały, że ta przykra przypadłość, w przypadku nowej generacji ekranów Pioneera, to przeszłość (obraz był taki, jaki powinien być - kinowy, bez wspomnianych powyżej błędów w wyświetlanym na ekranie materiale).
http://www.frazpc.pl/news/22532-Nowe_KURO,_czyli_FUGA_Pioneer_prezentuje
link do źródła:
http://www.homecinemachoice.com/features/pioneer+previews+Fuga+Kuro+tech
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
qwert napisał:
niekoniecznie co jest 3 razy droższe musi być 3 razy lepsze.

Żadna nadinterpretacja, to jest tylko moje zdanie.
Uważam że WD player w stosunku do ceny zrobił bardzo dobry postęp.
Założenia producentów tvixa, mogły być bardziej ambitne, co ma przełożenie na cenę końcową.
Tego typu playery róznych firm, powinny się pojawiać na rynku coraz częściej i mogą być tańsze i dorównywać odtwarzaczom starszym i droższym. (Nie chcę twierdzić że WD dorównuje Tivix)
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
bluray napisał:
Cieszę się, że grono dojżało już do problemu 1080p/24.(...)
Co teraz będziesz chodził po wszystkich wątkach i wklejał wszędzie to samo?!

Dla mnie ten format to również nieporozumienie podobnie jak czarne pasy na najnowszych produkcjach BluRay - ale żeby takie rzeczy wyprawiać?

Co nam po tej ciągle powtarzanej przez Ciebie Fudze?
Nie będzie tego w 10G czyli nie wiadomo w ogóle kiedy będzie i czy będzie.
A nawet jak będzie to dopiero na własne oczy ocenimy jak działa.
Także zalecam jednak troszkę się ostudzić.

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
bluray napisał:
Cieszę się, że grono dojżało już do problemu 1080p/24.

UWAGA !
Ta opinia nie ma nic wspólnego z prawdą. Materiały 50/60Hz mogą zagwarantować super płynność, bez uddera.
Ostatnio oglądałem na 50" PDP materiał ( z XE-1 HD DVD) muzyczny James Taylor. Realizacja w 60 Hz. Płynność wzorcowa.
Podejżewam, że kolega wyraża opinię na podstawie oglądanie 24 fps przerobionego do 60 Hz. Taka konwersja niczego nie poprawia. Bo błąd jest w źródle 24fps. Wiele starszych ekranów nie jest w stanie wyświetlić 24 fps.

/pioneer+previews+Fuga+Kuro+tech

Nie kolego, to Ty jesteś w błędzie a na dodatek mało wiesz. To nie jest moja opinia a rzecz ogólnie i powszechnie znana oraz oczywista dla ludzi, którzy mają pojęcie na ten temat (np. MastaJ) Już wyjaśniam o co chodzi. Judder to nie za mała liczba klatek a brak stosunku 1:1 między odświeżaniem w playerze, tv a ilością klatek w filmie.0 Tu chodzi o to, że gdy w tv i playerze mamy ustawione 60hz a materiał ma 24fps (lub cokolwiek poza 30 lub 60fps) to mamy judder bo 60:24 nie równa się 1 lub 2 lub 3. Po to wymyślono Reclock do kompa by film 24fps pogonić do 25fps i wtedy gdy ustawimy w karcie 25 lub 50hz (tv) to mamy już prawie płynnie. Jeśli player ma 24hz (tv też), film jest w 24fps to stosunek 1:1 daje płynność. Jak oglądasz dvd w 25fps a w tv jest wtedy 50hz to judder jest znikomy (ale czemu jednak jest to już tajemnica poliszynela). Przecież to proste, dla całego świata oczywiste a w tym wątku już druga osoba wymyśla swoje teorie. To jest jasne że jak oglądasz film w 30,60 fps to na 60hz będzie chodził płynniej niż na np. 50hz...Ameryki nie odkryłeś a tylko mieszasz bo czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Masz rację Masta że nawet jeśli mamy w playerze 24hz, w tv 24hz i materiał w 24fps to judder także będzie obecny. Ale będzie najmniejszy z możliwych (i o to mi właśnie chodzi). Poczytałem avs forums i tam wyraznie piszą że po aktualizacji softu (pierwszej) player obsługuje 24p, czyli jak puścimy film w 23.976 fps lub 24fps to wd przełącza tv (jeśli tv obsługuje 24p) na 24hz. A że film nadal nie jest idealnie płynny to już inna sprawa. Skąd się bierze judder, jak działa itp. to ja wiem od dawna ale tutaj chciałem dowiedzieć się jednej prostej rzeczy. I nie dowiedziałem się...za to zostałem pouczony (Geez), oświecony i obśmiany przez "specy", którzy swą wiedzę czerpią nie z własnych testów/doświadczeń, tylko z pustych formułek wziętych z neta...


P.S. - dla mnie 24p i czarne pasy w filmach to również nieporozumienie (no bo qwa po co to komu, skoro po co mieć mniejszy obraz niż większy a 25 i 30fps oraz 50/60hz było ok?) ale dywagować na ten temat nie zamierzam, zamierzam natomiast (hate this word) sobie z 24p radzić jak się da i kupować sprzęt który przełączy mi tv na 24hz kiedy będzie to konieczne.

P.S2- Panie Bluray- nie istnieje coś takiego jak materiał w 50 lub 60hz - mylisz pojęcia. Materiał to może być w 50 lub 60 klatkach i po to mamy odświeżanie ekranu, żeby można było je dopasować do fps filmu w celu zwiększenia płynności. Tobie chodziło o to że film w 25/50fps oraz 30/60fps jest prawie płynny jeśli w tv mamy odpowiednio 50 lub 60hz. A nie wiedząc takich podstaw, nie ma sensu zabierać głosu i pouczać mnie na ten temat. Tego właśnie nie lubię w tym kraju - mało prawdziwych hobbystów i pasjonatów znających się na rzeczy, za to od groma pozerów,lanserów, mądrali i zanwców, którzy nawet nie rozumieją treści czytanego tekstu a rzucają się pierwsi by uświadamiać innych (dowartościowują się czy co?)...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Ja również podłączam się pod opinię,że tryb 24p to tylko mniejsze zło.

Po prostu oglądamy materiał w trybie 1:1 , bez konwersji, a że liczba klatek to nadal mizerne 24 to przecież nawet widać w kinie, i judder również wali po oczach.
Każda wartość powyżej sprawia ,że obraz jest przyjemniejszy dla oka przez większą płynność, ale tylko w wypadku jeżeli został nagrany w ten sposób i odtworzony w ten sposób.

Ja osobiście czekam na telewizory z kompensacją ruchu 600Hz - jest to całkowita wielokrotność wszystkich dostępnych w tej chwili sygnałów - 24,25,30,50,60 i obraz powinien mieć super płynność.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
SierzantHarris dlatego takie osoby jak Ty sa wlasnie wskazane i dobrze ze ktos pisze jakas bzdure, bo jak widac starasz sie wyjasnic mimo ze ktos mowi Ci co innego i czego sam nie wie, tak wiec drogi kolego chwala Ci za to, a ze akurat Cie pamietam, z ciekawych wypowiedzi i za ten wisiorek co nosisz :)

"Tego właśnie nie lubię w tym kraju - mało prawdziwych hobbystów i pasjonatów znających się na rzeczy, za to od groma pozerów,lanserów, mądrali i zanwców, którzy nawet nie rozumieją treści czytanego tekstu a rzucają się pierwsi by uświadamiać innych"

to prawda w kazdej dziedzinie
 

StysieK

New member
a ja zapytam o bardziej prozaiczną rzecz (nie znalazłem info na ten temat)

Czy WD TV ma możliwość wyłączenia w tryb czuwania Standby ?
 
Do góry