Wady i zalety lg 50lf652v.

NightRider

New member
Witam! Podłączę się pod temat. Kilka dni temu zakupiłem nowy telewizorek LG 50LF652V, ogólnie jestem mega zadowolony. Jednak martwi mnie równomierność podświetlenia. Załączam kilka zdjęć jak to u mnie wygląda - w rzeczywistości jest to troszkę bardziej widoczne ale głównie na jednolitym tle jasnych barw, matryca ma różne jaśniejsze i ciemniejsze smugi/plamy/kółka i pionowe paski. Wygląda jakby była brudna i w niektórych miejscach wpada w żółć. Na czarnym tle jest ok. Przy normalnym oglądaniu ciężko się tego dopatrzeć. Nie wiem czy to norma i olać to czy jednak tak nie powinno być i inne egzemplarze czy modele tv w podobnej cenie nie mają takiego efektu? Bo mam 14 dni na zwrot więc wolałbym się upewnić. Dodam, że jest to nowy wypust 606...
 

Attachments

  • 201608f10_181323.jpg
    201608f10_181323.jpg
    262,8 KB · Wyś: 121
  • 20160810_18084r2.jpg
    20160810_18084r2.jpg
    297,5 KB · Wyś: 88
  • 20160810_180540(1)2.jpg
    20160810_180540(1)2.jpg
    177,6 KB · Wyś: 78
  • 20160810_234526.jpg
    20160810_234526.jpg
    189,9 KB · Wyś: 85
  • 20160810_234944.jpg
    20160810_234944.jpg
    137,1 KB · Wyś: 70
  • 20160810_f181313.jpg
    20160810_f181313.jpg
    254,7 KB · Wyś: 63
  • 20160810_f181316.jpg
    20160810_f181316.jpg
    239,9 KB · Wyś: 73
  • f.jpg
    f.jpg
    373,8 KB · Wyś: 76

boxster

Member
Na moje to nie masz jeszcze najgorzej, widziałem znacznie większe przebarwienie u innych użytkowników tego sprzętu. Nic z tym nie zrobisz i nie masz nawet co reklamować, bo od LG usłyszysz, że wszystko jest w normie i ta technologia tak ma. Możesz rozważyć, ewentualnie wymianę na inny egzemplarz ale zawsze jest ryzyko, że trafisz na gorszą sztukę.
Na moje za 2-3 m-ce nie będziesz tego dostrzegał.
W jakim sklepie kupiłeś tv?
 
Ostatnia edycja:

NightRider

New member
Dla mnie jest to za bardzo widoczne i strasznie drażni. Szczególnie, że wcześniej też kupiłem bubla lg 43lf632v z wadą matrycy w której przebijały jakieś elementy. Ekran ips też idealny nie jest dlatego rozważam kupno samsunga 48j6200. Ten był kupiony w electro.pl więc odstapiłem od umowy i czekam na odbiór. Teraz nie wiem czy zamówić znowu ten sam i liczyć na bardziej udany egzemplarz czy iść w stronę samsunga. Fajnie jakby ktoś udostępnił swoje fotki ekranu tego modelu.
 

eManual

New member
@NightRider - ja bym został przy panelu IPS. Znajomi mają niektórzy Samsunga na VA i już widać czarne plamy (zakurzona matryca) a jeden zmienił właśnie z VA Samsunga 48" też jakaś seria 6xxx na LG z matrycą IPS i jest bardzo zadowolony ze zmiany. Wreszcie mu nie brudzi się matryca. Kolejna sprawa - czy my kupujemy TV by oglądać białe, zielone, czarne plansze? :) czy jesteśmy ich użytkownikami. Jeśli ktoś rzeczywiście trafił na fatalny egzemplarz - warto wymienić. Czasem oddać w jednym sklepie i iść do drugiego. Ja kupiłem w NEONET i jestem bardzo zadowolony - z obsługi i sprzętu.
 

Blackedeyed

New member
@NightRider Jak na moje oko podświetlenie jest w miarę równomierne, oczywiście można się doczepić do rogów ekranu, mam identycznie i po tygodniu przestałem zwracać na to uwagę. Uwierz mi- widziałem gorsze podświetlenie matryc za te pieniądze. Samsung wcale od LG jakością nie odstaje w tym przedziale. Poza tym model 652V ma szczelną obudowę, więc nie powinno być problemu z kurzem, co innego żywotność kondensatorów ;)
 

piotv

New member
Po ustawieniu proporcji obrazu na "Skanuj", stacje TV, które aktualnie nadają stare filmy w proporcjach 4:3 są rozciągane na pełny ekran. Czy da się ustawić, aby ten telewizor automatycznie stosował opcję "Oryginalnych" proporcji zamiast 16:9?

To są modele Edge Led więc zmiany podświetlenia są dopuszczalne. Ważne aby nie denerwowały ...
Podświetlenie Direct w tej serii.
 
Ostatnia edycja:

atomic339

New member
Przeczytałem ;)
Dziś byłem oglądać i biorę tego LG głównie ze względu na 100 Hz i sprawdzony niski input lag
Tylko, że wersję 42 bo 50 cali za drogo :(

Mam tylko prośbę bo wiele osób pisze o ustawieniach tv z forum a ja nie mogę iść znaleźć, może mógłby ktoś mnie nakierować?
 

DmN

New member
Kurczaczek, ja po naczytaniu się wszystkich za i przeciw mam już taki mętlik, że wracam do podstaw - pierwszym wytypowanym, praktycznie pewniakiem do zakupu był właśnie LG 50LF652V i na nim pozostanę.
Waham się w zasadzie tylko czy IPS będzie mi odpowiadał i właśnie mnie tknęło, że... siedzę przed monitorem z IPS i obraz bardzo mi się podoba. Jak będzie podobny na tym LG, to nie wiem, nad czym się zastanawiam.
Trochę mnie niepokoi temat niejednolitego podświetlenia, które koledzy prezentują na zdjęciach, ale raz kozie śmierć. Zobaczymy, co mi się trafi. Gorszy od starego Philipsa 42" raczej nie będzie... mam nadzieję.

Czym się kierowałem przy typowaniu?
1. Budżet w okolicach 2000, góra 2500.
2. Rozmiar 48-50".
3. Minimum 2 wejścia HDMI (komp, kamera).
4. Minimum 2 wejścia USB (pendrive/dysk + zdalna obsługa, np. klawiatura z touchpad).
5. Obsługa YouTube i podobne dodatki mile widziane.
6. Pasywne 3D mile widziane (tutaj bajka, bo dodatkowa para okularów w komplecie).
7. Wbudowany tuner DVB-S2 jest jak najbardziej miłym dodatkiem w przypadku tego TV, bo rozważałem zakup dekodera z telewizją na kartę - tutaj wrzucę moduł CI z kartą i chyba obędzie się bez dodatkowych gratów.

Do oglądania filmów na dużym ekranie mam projektor + zestaw 5.1, więc TV nie musi mieć 65".

W tym przedziale cenowym chyba nic ciekawszego się nie znajdzie z takimi opcjami. Niepotrzebnie natomiast zacząłem się wahać po czytaniu różnych opinii stwierdziłem, że chciałbym go zobaczyć na żywo no i... cena skoczyła (np. w electro) z 2199 na 2499...

EDIT:
No i kupiłem, 2277zł z wysyłką. Zobaczymy, co to będzie... Chociaż w opisie na ofercie było zaznaczone, że nie obsługuje myszy i klawiatury bezprzewodowej. Sprawdzimy. :)
 
Ostatnia edycja:

Scous

New member
:neutral:
Kurczaczek, ja po naczytaniu się wszystkich za i przeciw mam już taki mętlik, że wracam do podstaw - pierwszym wytypowanym, praktycznie pewniakiem do zakupu był właśnie LG 50LF652V i na nim pozostanę.
Waham się w zasadzie tylko czy IPS będzie mi odpowiadał i właśnie mnie tknęło, że... siedzę przed monitorem z IPS i obraz bardzo mi się podoba. Jak będzie podobny na tym LG, to nie wiem, nad czym się zastanawiam.
Trochę mnie niepokoi temat niejednolitego podświetlenia, które koledzy prezentują na zdjęciach, ale raz kozie śmierć. Zobaczymy, co mi się trafi. Gorszy od starego Philipsa 42" raczej nie będzie... mam nadzieję.

Czym się kierowałem przy typowaniu?
1. Budżet w okolicach 2000, góra 2500.
2. Rozmiar 48-50".
3. Minimum 2 wejścia HDMI (komp, kamera).
4. Minimum 2 wejścia USB (pendrive/dysk + zdalna obsługa, np. klawiatura z touchpad).
5. Obsługa YouTube i podobne dodatki mile widziane.
6. Pasywne 3D mile widziane (tutaj bajka, bo dodatkowa para okularów w komplecie).
7. Wbudowany tuner DVB-S2 jest jak najbardziej miłym dodatkiem w przypadku tego TV, bo rozważałem zakup dekodera z telewizją na kartę - tutaj wrzucę moduł CI z kartą i chyba obędzie się bez dodatkowych gratów.

Do oglądania filmów na dużym ekranie mam projektor + zestaw 5.1, więc TV nie musi mieć 65".

W tym przedziale cenowym chyba nic ciekawszego się nie znajdzie z takimi opcjami. Niepotrzebnie natomiast zacząłem się wahać po czytaniu różnych opinii stwierdziłem, że chciałbym go zobaczyć na żywo no i... cena skoczyła (np. w electro) z 2199 na 2499...

EDIT:
No i kupiłem, 2277zł z wysyłką. Zobaczymy, co to będzie... Chociaż w opisie na ofercie było zaznaczone, że nie obsługuje myszy i klawiatury bezprzewodowej. Sprawdzimy. :)


I co można podłączyć chociaż klawiaturę bezprzewodową ?
Zastanawiam się właśnie nad tym modelem tylko, że 55 cali.
Ktoś mi też ostatnio polecił model LG ULTRA HD 55UF695V
- podobno dobry kontrast. Tego się zresztą najbardziej obawiam bo do tej pory seriale
oglądałem na IPS na monitorze Eizo Foris ,a w nim seriale bardzo ciemne się ciężko ogląda (a bywają takie np. Durham County czy Bates Motel
 

javek

New member
By nie zakładać nowego tematu. TV obsługuje soundbar po bluetooth? Niby w specyfikacji nie ma BT lecz pojawiają się wpisy w sieci, że tak. Ktoś sprawdził to?
 

bzyq

Member
Sam byłem tego bardzo ciekawe i napisałem do supportu LG i dostałem taką odpowiedź
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż telewizor 55LF652V jest kompatybilny z soundbarem SH7. Udostępnienie dźwięku z telewizora na soundbar możliwe jest między innymi przez połączenie optyczne lub bezprzewodową synchronizację bluetooth.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Więc wychodzi na to, ze powinno działać po BT.
 

TheArtix

New member
Cześć chłopaki.
By nie zakładać nowego chciałem zapytać: kalibruję obraz zgodnie z instrukcją z YT. lecz nie mam podświetlonej opcji "poziom czerni". Coś nie tak z moim TV czy może, bo nie mam pojęcia jak aktywować tę opcję?
 
Do góry