Użytkownicy CRT- uważajcie na LCD

Holt_

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
skoro film na dvd człowiek sobie ogląda jeden albo dwa w ciągu weekendu,

człowiek, to znaczy Ty?

Bo ja np oglądam raczej filmy DVD i Divx niż filmy w Tv. W TV filmy mają za dużo reklam, z małymi wyjątkami w niektórych stacjach. W TV filmy oglądam niemal jedynie w C+ i Kino Polska.

Cały czas usiłuję Ci po prostu powiedzieć, że Twoje założenie "TV dla kablówki li i jedynie" jest w dzisiejszych multimedialnych czasach prostu mocno retro.


Mariusz_W napisał:
No i jeżeli wyznacznikiem jakości obrazu jest dla ciebie czarny pas na dole i na górze ekranu w celu dopasowania formatu obrazu do rozmiarów fizycznych monitora to generalnie już wogóle nie mam o czym z tobą gadać.

no faktycznie, skoro dla Ciebie wyznacznikiem jakości jest oglądanie przez dziurę w płocie........

JFYB napisał:
2. skąd możesz wiedzieć czym są zainteresowani? znasz ich? znasz wszystkich po 60-ce w tym kraju? to jest grupa conamniej kilku milionów ludzi.

owszem. A dominującymi w tej grupie postawami są postawy opisane przeze mnie.

Idę o zakład , że nabywcami nowych TV w tym kraju są obecnie w co najmniej 80% ludzie przed 60-70 ym rokiem życia. Po prostu techologia plazmowa/LCD daje ludziom określone korzyści, bo zdecydowana większość z ich nabywców używa ich poliwalentnie a nie monowalentnie.


JFYB napisał:
3. gdybym teraz miał kupić dla siebie odbiornik tv, to też kupiłbym crt

no i czad. Ale Ty w odróznieniu od Mariusza nie twierdzisz, że to wybor jedynie słuszny, a reszta to slepi kretyni.....
 

Mariusz_W

New member
Holt_ napisał:
człowiek, to znaczy Ty?

Bo ja np oglądam raczej filmy DVD i Divx niż filmy w Tv. W TV filmy mają za dużo reklam, z małymi wyjątkami w niektórych stacjach. W TV filmy oglądam niemal jedynie w C+ i Kino Polska.

Cały czas usiłuję Ci po prostu powiedzieć, że Twoje założenie "TV dla kablówki li i jedynie" jest w dzisiejszych multimedialnych czasach prostu mocno retro.
Hmmm.. Kupowanie telewizora do oglądania telewizji jest mocno retro? Ciekawe....
Z ciekawości : jaki musi być udział czasu oglądania DVD do czasu oglądania TV, aby jakość obrazu z DVD zadecydowała o rezygnacji z dobrego obrazu w TV? To jest po prostu głupie. A poza tym, jaki jest sens udzielania się w dyskusji na temat jakości obrazu telewizyjnego z kablówki w telewizorze LCD w posaci rad typu "oglądaj DVD"? Trzymaj się tematu.

Holt_ napisał:
no faktycznie, skoro dla Ciebie wyznacznikiem jakości jest oglądanie przez dziurę w płocie........
Jeżeli dziura jest wystarczająco duża, a obraz ładny to tak, preferuję takie oglądanie nad oglądanie "nie przez dziurę w płocie" czegoś czego oglądać się nie da...

Holt_ napisał:
no i czad. Ale Ty w odróznieniu od Mariusza nie twierdzisz, że to wybor jedynie słuszny, a reszta to slepi kretyni.....
No cóż. I znowu sobie dopowiadasz. Nikogo kto korzysta z telewizorów LCD nie nazwałem kretynem, aczkolwiek zaczynasz się mocno starać o takie określenie, ale bynajmniej nie z powodu posiadania telewizora LCD.
 

JFYB

New member
Holt_ napisał:
owszem. A dominującymi w tej grupie postawami są postawy opisane przeze mnie.
OK, a teraz to udowodnij. Przez dowód rozumiem wyniki jakiegoś ogólnopolskiego badania opinii na reprezentatywnej próbie. Bo jeżeli jako dowód traktujesz opinie ludzi, którzy akturat się spotykają na tym forum (a niechby ich było nawet powiedzmy kilkaset), to niestety, ale to nie jest żaden dowód. Dlatego ostrożniej prosiłbym ze wszelkimi rodzajami uogólnienia.

Holt_ napisał:
Idę o zakład , że nabywcami nowych TV w tym kraju są obecnie w co najmniej 80% ludzie przed 60-70 ym rokiem życia.
To dosyć prawdopodobne.

Holt_ napisał:
Po prostu techologia plazmowa/LCD daje ludziom określone korzyści, bo zdecydowana większość z ich nabywców używa ich poliwalentnie a nie monowalentnie.

Nie za bardzo rozumiem sens terminów, których użyłeś (z tego co znalazłem mają one zastosowanie w badaniach medycznych), ale przypuszczam, że chodzi o wielofunkcyjność/wielozadaniowość odbiorników. Cóż, nie znam się na tym aż tak bardzo, ale to w jaki sposób większość ludzi wykorzystuje nabyte odbiorniki LCD/plazma, to też jest Twoja spekulacja. Po prostu z faktu posiadania iluś tam zajefajnych funkcji nie wynika nijak fakt ich realnego wykorzystywania.
 

SopranoPL

New member
Mariusz_W napisał:
LCD NIE NADAJE SIę DO ZWYKłEJ TELEWIZJI KABLOWEJ.
Mariusz
Pozwolę sobie zabrać głos. Pół roku szukałem odpowiedniego TV dla mnie. Były momenty, że chciałem kupić LCD, były momenty że chciałem kupić Plazmę. Zdecydowałem się na LCD - znalazłem okazyjnie Toshibę C3500, nie myslę o wypalaniu i pobieranym prądzie, ale do rzeczy. Używam kablówki "zwykłej", oraz kablówki cyfrowej, jeżeli chodzi o cyfrową nie ma problemu. Analog, również nie widzę problemu. Jeżeli ktoś ogląda TV LCD z kablówki analogowej "zwykłej" z odległości do 1,5 m od TV, faktycznie nie ma sensu kupować LCD, ale nie widzę problemu jak ktoś ma warunki do oglądania TV powyżej 2 m i to z TV 37 calowego (taki mam) i nie widzę, żadnego smużenia, pixeli itd. Owszem jak podejdę na około 1 m do TV to nic nie widzę, same piksele ale z odległości ponad 2 m jest super. Moim zdaniem TV LCD nadają się do zwykłej kablówki, ale trzeba zachować odpowiednią odległość od telewizora.
 

Holt_

New member
Bez reklam
JFYB napisał:
OK, a teraz to udowodnij. Przez dowód rozumiem wyniki jakiegoś ogólnopolskiego badania opinii na reprezentatywnej próbie.
s adz e, że takie badania przeprowadzili przede mną spece od marketingu. I wiesz, może się mylę, ale jakoś nie odbieram sposobu reklamowania nowego sprzetu jako skierowanego do targetu po 60-tce. Jak sądzisz - dlaczego?

Ot, taki news sprzed 2 lat:

"Monachijska firma Telic, mająca swój oddział we Wrocławiu, wraz z fitage GmBH wprowadzi na rynek w sierpniu tego roku nowatorski telefon komórkowy - Katharina - przeznaczony dla seniorów.
Urządzenie zostało wyposażone jedynie w najbardziej niezbędne funkcje potrzebne do komunikowania się. Zaprojektowano je tak, aby nie sprawiało żadnych trudności w obsłudze osobom starszym. "



JFYB napisał:
Cóż, nie znam się na tym aż tak bardzo, ale to w jaki sposób większość ludzi wykorzystuje nabyte odbiorniki LCD/plazma, to też jest Twoja spekulacja. Po prostu z faktu posiadania iluś tam zajefajnych funkcji nie wynika nijak fakt ich realnego wykorzystywania.
ale jakich znowu zajefanych?

1. możliwość podłączenia DVD przez cyfrowe złącze
2. możliwość podłączenia komputera
3. możliwość podłączenia konsoli nowej generacji

Żadnych zajefajnych, tylko zwykłych, rozwojowych w stosunku do CRT.
Spekulacje? Skoro to tylko spekulacje, to po co powstają te wszystkie fora (jak choćby to) gdzie ci wszyscy ludzie zadają o te funkcje szczegółowe pytania?

Mariusz_W napisał:
Hmmm.. Kupowanie telewizora do oglądania telewizji jest mocno retro? Ciekawe....

wyłącznie do telewizji?
Tak. W dobie XXI wieku jest retro.

Mariusz_W napisał:
Z ciekawości : jaki musi być udział czasu oglądania DVD do czasu oglądania TV, aby jakość obrazu z DVD zadecydowała o rezygnacji z dobrego obrazu w TV? To jest po prostu głupie.
czasu?

Jeśli dla ciebie to kwestia czasu, a nie jakości oferty i sposobu jej podawania (reklamy, opóźnienia, etc).....


Moze niech dotrze do Ciebie, że naprawdę dużo ludzi - wystarczy prześledzić to forum - decyzję o zakupie plazmy/LCD uzależnia od własnei procentowego rozkładu ogldanych materiałów z różnych źródeł. Z róznych.


Mariusz_W napisał:
A poza tym, jaki jest sens udzielania się w dyskusji na temat jakości obrazu telewizyjnego z kablówki w telewizorze LCD w posaci rad typu "oglądaj DVD"? Trzymaj się tematu.
temat nie jest warty, żeby się go kurczowo trzymać.

Jest wydumanym problemem, ponieważ po pierwsze - naprawdę coraz mniej ludzi kupuje LCD po to by oglądać tylko kablówkę; po drugie - coś takiego jak nazwyana przez Ciebie zwykła, a nosząca nazwę analogowa kablówka jeszcze w tym roku odchodzić będzie do lamusa; po trzecie - Twoje obserwacje opierają się tylko na oglądaniu TV w sklepach typu MM, co jest śmiechu warte; po czwarte - istnieje jeszcze coś takiego jak indywidulana percepcja
 

Mariusz_W

New member
Holt_ napisał:
czasu?

Jeśli dla ciebie to kwestia czasu, a nie jakości oferty i sposobu jej podawania (reklamy, opóźnienia, etc).....


Moze niech dotrze do Ciebie, że naprawdę dużo ludzi - wystarczy prześledzić to forum - decyzję o zakupie plazmy/LCD uzależnia od własnei procentowego rozkładu ogldanych materiałów z różnych źródeł. Z róznych.

To nie jest nic odkrywczego tylko, jak to prezydent mawia, oczywista oczywistość. Ty nadal nie rozumiesz, że ktoś może nosić się z zakupem telewizora tylko dla oglądania telewizji bo na resztę nie ma czasu. Ale nawet nie to jest najistotniejsze. Tematem tego wątku jest to, że idąc twoim tokiem rozumowania powinienem się cieszyć że mogę sobie kupić TV do oglądania DVD, a telewizji nie muszę oglądać jak mi się nie podoba. NO cóż, ja wręcz odwrotnie. Chcę oglądać telewizję, a DVD niekoniecznie.

Holt_ napisał:
temat nie jest warty, żeby się go kurczowo trzymać.

Jest wydumanym problemem, ponieważ po pierwsze - naprawdę coraz mniej ludzi kupuje LCD po to by oglądać tylko kablówkę; po drugie - coś takiego jak nazwyana przez Ciebie zwykła, a nosząca nazwę analogowa kablówka jeszcze w tym roku odchodzić będzie do lamusa; po trzecie - Twoje obserwacje opierają się tylko na oglądaniu TV w sklepach typu MM, co jest śmiechu warte; po czwarte - istnieje jeszcze coś takiego jak indywidulana percepcja

He he he, trochę przesadziłeś. Ty też widzęwyprzedasz swoją epokę. To że UPC wprowadza jako ostatnia telewizję cyfrową do swojej oferty, nie oznacza, że zwykła kablówka odchodzi w tym roku do lamusa. Wystarczy spojrzeć na ceny i zakres oferty i wcale nie jest to takie oczywiste.
Sam jesteś wydumanym problemem. A ja zapewne jestem ofiarą okresu przejściowego, takim samym jak miliony innych Polaków. Nie każdy chce robić sobie rewolucję w domu po to aby oglądać 4 - 6 kanałów telewizyjnych i od czasu do czasu film na dvd. No ale wg ciebie to jest retro. Tylko co z tego? Nic. Temat jak stał tak stoi i to wszystko. W całym tym twoim słowotoku nawet nie wiadomo czy się zgadzasz ze stwierdzeniem OP czy nie. Po prostu przyszedłeś i walnąłeś: retro, nikt tak nie robi, wydumany problem. Zajebiście konstruktywne.
 

JFYB

New member
Holt_ napisał:
sadz e, że takie badania przeprowadzili przede mną spece od marketingu.
Zgadza się. "Ty sądzisz", czyli jest to Twoja spekulacja, czyli wypowiadasz się o czymś, o czym tak naprawdę nie masz (pewnej) wiedzy tylko przypuszczenia, ale robisz z tego "prawdę". To jest zresztą bardzo potoczny błąd (generalizowanie swoich własnych sądów na ogół) i popełnia go tak około 95% ludzi. Dotyczy on praktycznie każdej gałęzi wiedzy. Dodatkowo wiąże się z tym często emocjonalne podchodzenie do sprawy, co tym bardziej zamazuje temat.

Holt_ napisał:
I wiesz, może się mylę, ale jakoś nie odbieram sposobu reklamowania nowego sprzetu jako skierowanego do targetu po 60-tce. Jak sądzisz - dlaczego?
Nie wiem czemu nie odbierasz go jako skierowanego do grupy 60+. Moim zdaniem odbiornik tv jest jednym z podstawowych dóbr posiadanych przez znakomitą większość (być może nawet wszystkie) gospodarstw domowych. A to sprawia, że owym "targetem" są wszyscy. Weźmy na przykład taką reklamę Sony/Bravia: skaczące króliczki, odbijające się piłeczki, budynki opryskiwane farbą - to nie jest przekaz skierowany do konkretnej grupy celowej.

Holt_ napisał:
Ot, taki news sprzed 2 lat:

"Monachijska firma Telic, mająca swój oddział we Wrocławiu, wraz z fitage GmBH wprowadzi na rynek w sierpniu tego roku nowatorski telefon komórkowy - Katharina - przeznaczony dla seniorów.
Urządzenie zostało wyposażone jedynie w najbardziej niezbędne funkcje potrzebne do komunikowania się. Zaprojektowano je tak, aby nie sprawiało żadnych trudności w obsłudze osobom starszym. "
No dobrze, jakaś firma wyprodukowała, a inna sprzedaje jakiś aparat rzekomo (bo nie nic nie napisali skąd wiedzą, że ludzie starsi nie potrzebują multifunkcyjnych aparatów) odpowiadający potrzebom ludzi starszych. Czego to dowodzi?



Holt_ napisał:
ale jakich znowu zajefanych?

1. możliwość podłączenia DVD przez cyfrowe złącze
2. możliwość podłączenia komputera
3. możliwość podłączenia konsoli nowej generacji

Żadnych zajefajnych, tylko zwykłych, rozwojowych w stosunku do CRT.
Dobrze, zmiań sobie proszę w mojej wypowiedzi wyrażenie "zajefajnych" na "zwykłe, rozwojowe w stosunku do CRT". Otóż wciąż twierdzę, że z faktu posidania odbiornika tv wyposażonego w "zwykłe, rozwojowe w stosunku do CRT (funkcje)" nijak nie wynika, że są one wykorzystywane.

Holt_ napisał:
Spekulacje? Skoro to tylko spekulacje, to po co powstają te wszystkie fora (jak choćby to) gdzie ci wszyscy ludzie zadają o te funkcje szczegółowe pytania?
No dobrze, powstają fora, ludzie sobie rozmawiają i co z tego? To, że 100, 200 może nawet 1000 użytkowników tego forum posiada i aktywnie wykorzystuje wszystkie możliwości swoich cudownych odbiorników nie oznacza, że robią tak wszyscy. Ci wszyscy to - bagatela - ponad 13 milionów gospodarstw domowych w Polsce (dla uproszczenia zakładam, że w każdym znajduje się conajmniej jeden odbiornik tv).

Ale to wszystko to tylko jedna wielka dygresja do głównego wątku. A stwierdzenie głównego wątku brzmi:

1. LCD tylko do zwykłej kablówki się nie nadaje (to jest opinia Mariusza W)
2. LCD tylko do zwykłej kablówki nie jest lepsze od CRT (to jest moja opinia)

O ile z opinią Mariusza W można dyskutować, o tyle jeszcze nie widziałem, żeby ktoś tu napisał, że

3. LCD tylko do zwykłej kablówki jest lepsze niż CRT.

Zamiast tego mamy fantastyczny wywód wymijający, pt.

1. "a kto dziś używa tv tylko do zwykłej kablówki?"
2. "LCD i tak jest lepsze bo jest nowocześniejsze i ma wiele "zwykłych, rozwojowych w stosunku do CRT (funkcji)"

z czego pierwsze stwierdzenie jest ewidentną nieprawdą, a drugie nijak się ma do głównego tematu. Tak więc panowie/panie ad rem!

pzdr.

PS. Mariuszu W, jeśli źle zrozumiałem Twoją opinię, to popraw mnie proszę szybko.

Holt_ napisał:
coś takiego jak nazwyana przez Ciebie zwykła, a nosząca nazwę analogowa kablówka jeszcze w tym roku odchodzić będzie do lamusa
A to jest chyba żart w ramach dzisiejszego prima aprilis?:)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Sądzę, że przydałoby się uspokojenie tej dyskusji, gdyż zaczynacie wchodzić na tematy osobiste. Każdy z nas zgodzi się z tym, że zastosowanie odbiornika jest zależne tylko i wyłącznie od jego możliwości, od potrzeb nabywcy oraz od posiadanych źródeł sygnału. Śledzę to forum od dość długiego czasu i przyznam się, że aż dziw mnie bierze jak duży procent oglądalności ma poczciwa telewizja. Ostatnio coraz częściej zaczyna pojawiać się zastosowanie do gier. DVD stanowi niszę. Już częściej mówi się o DivX (ludzie lubią to, co za darmo).

Będąc ostatnio w sklepie RTV widziałem sympatyczną, choć rzadko spotykaną, scenę. Jednemu z telewizorów LCD przyglądał się (z przodu i z tyłu) pan w wieku około 55-60 lat. Obok cierpliwie stała jego małżonka. Nie od dziś wiadomo, że skłonność do szukania nowości maleje z wiekiem, ale z drugiej strony odrzucanie osób w wieku 60+ jest moim zdaniem co najmniej nie na miejscu. Osobiście spotkałem już osoby, które w wieku emerytalnym odkrywają internet oraz osoby w wieku jeszcze nastoletnim, które nie mają ochoty siadać do komputera. Z pewnością jakiś obraz mogłyby rzucić sensowne badania socjologiczne. Każdy z nas ma osobiste doświadczenia i wyciąganie ogólnych wniosków na ich podstawie nie jest najlepszą metodą.

Co do umiejętności wykorzystania sprzętu, to już nieraz okazywało się, że tak naprawdę w pełni z jego możliwości korzysta niewielki procent użytkowników. Okazuje się, że wiele osób nie potrafi zrozumieć, co napisano w instrukcji obsługi. I to niezależnie od wieku. Percepcja jest uwarunkowana nie tylko wiekiem, ale przede wszystkim motywacją i inteligencją.

Bardzo mi się spodobał wniosek, że 80% nabywców sprzętu to osoby poniżej 60 roku życia. A jak sądzicie, jaki jest odsetek populacji po sześćdziesiątce? Myślę, że góra 20%.

Wracając do meritum uważam, że niejedna osoba zdziwi się (in minus), gdy przyzwoity CRT służący do oglądania zwykłej telewizji, zamieni na przeciętny LCD. Taka jest prawda. Gdy jednak doczeka ery telewizji cyfrowej to, tak czy inaczej, zakup się opłaci.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

JFYB

New member
Arts - dziękuję za Twojego posta
Masta - dodatkową wiadomość usunąłem.

Chciałbym jeszcze dodać do ostatniego akapitu wypowiedzi Arts-a, że rozczarowanie rzeczonej osoby może wypływać nie tylko z jakości obrazu, ale także ze zwiększonej prądożerności nowych technologii. Rzadko kto zwraca na to uwagę, a szkoda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przypomina to rozmowę : czy ładniejsze są brunetki czy blondynki ?
Albo wykład mniemanologii stosowanej o wyższości Świąt Bożegonarodzenia nad Świętami Wielkiejnocy.
Każdy wybiera to co chce albo to co lubi .Bo każdy ma wolna wolę.
 

Mariusz_W

New member
Ja tam lubię i brunetki i blondynki. A tak na prawdę to wygląd zewnętrzny jest ważny tylko dlatego, żeby żona się nie czepiała. Mnie interesuje obraz jaki zobaczę.
Napisałem do UPC kiedy będzie u mnie cyfrowy kabel. Zobaczymy co powiedzą.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
JFYB napisał:
że rozczarowanie rzeczonej osoby może wypływać nie tylko z jakości obrazu, ale także ze zwiększonej prądożerności nowych technologii. Rzadko kto zwraca na to uwagę, a szkoda.

Proszę o niewprowadzanie w błąd użytkowników. LCD zużywa mniej prądu niż CRT
 

JFYB

New member
To jest temat do innego wątku, w którym wkrótce się wypowiem (podpierając się rzecz jasna stosownymi obliczeniami).

pozdr.
 

Holt_

New member
Bez reklam
JFYB napisał:
Zgadza się. "Ty sądzisz", czyli jest to Twoja spekulacja, czyli wypowiadasz się o czymś, o czym tak naprawdę nie masz (pewnej) wiedzy tylko przypuszczenia, ale robisz z tego "prawdę".

OK. Przyjmję do wiadomości, że wielkie koncerny nie robią żadnych badań marketingowych, nowe modele wypuszczają na oślep , a moje smiałe przypuszczenie, że jakieś robią było jedną wielką pomyłką.
 

JFYB

New member
Czy ja gdzieś napisałem, że "wielkie koncerny nie robią badań marketingowych"? Wskaż mi proszę mojego posta, w którym coś takiego napisałem.

"Wielkie koncerny" zamawiają badania (i to prawdopodobnie w sporych ilościach), ale Ty nie znasz ich wyników (czy znasz?). Tym samym więc nie masz żadnych podstaw do uogólniania swoich sądów na resztę populacji.

pzdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Holt_

New member
Bez reklam
JFYB napisał:
Tym samym więc nie masz żadnych podstaw do uogólniania swoich sądów na resztę populacji.

usiłujesz mnie skłonić, bym zaczął udowadniać prawdę rownie objawioną, jak to, że ludzie smarują chleb masłem.

Nie jest żadną nowiną dla nikogo, jak sądziłem, w tym kraju, że nowinki ze świata elektorniki nie są kierowane do klienta po 60-tce, tylko ich targetem jest odbiorca młodszy. W pprzypadku sprzętu RTV dobrej klasy jest to zwykle dobrze sytuowany 30kilkuletni mieszkaniec miasta, nie jest to żadna nowina i nie rozumiem, po kiego licho wmawiasz, że to są jakieś moje urojenia.
 

Mariusz_W

New member
Sam jesteś sobie winien, bo rozważania na temat tego do jakiej grupy wiekowej skierowane są telewizory LCD nie mają nic wspólnego z tematem tego wątku. Jako dobrze sytuowany, 30 kilkuletni mieszkanie miasta nadal mam swój dylemat a ty nie pomagasz tylko wprowadzasz zamęt.

Proszę nie cytować poprzednika
 

JFYB

New member
Holt_ napisał:
usiłujesz mnie skłonić, bym zaczął udowadniać prawdę rownie objawioną, jak to, że ludzie smarują chleb masłem.

Nie jest żadną nowiną dla nikogo, jak sądziłem, w tym kraju, że nowinki ze świata elektorniki nie są kierowane do klienta po 60-tce, tylko ich targetem jest odbiorca młodszy. W pprzypadku sprzętu RTV dobrej klasy jest to zwykle dobrze sytuowany 30kilkuletni mieszkaniec miasta, nie jest to żadna nowina i nie rozumiem, po kiego licho wmawiasz, że to są jakieś moje urojenia.

Napisałem "spekulacje", a nie urojenia. Bądź tak miły i nie inputuj mi rzeczy, których nie powiedziałem. A z Twoimi przekonanami co do rzeczywistości, która Cię otacza nie zamierzam walczyć, więc rozejdźmy się już w pokoju.
 
Do góry