Użytkownicy CRT- uważajcie na LCD

Mariusz_W

New member
Przekopałem się przez większość postów na temat telewizorów LCD. Od czasu rejestracji czytam i czytam. I oto co mi się nasunęło po lekturze tego forum.
Starałem się odwiedzać sklepy i weryfikować przedstawiane tutaj informacje co do jakości obrazu, buczenia, kolorów, jasności etc.
Muszę powiedzieć, że brakuje mi na tym forum jednego rzetelnego stwierdzenia. Stwierdzenia o treści:
LCD NIE NADAJE SIę DO ZWYKłEJ TELEWIZJI KABLOWEJ. To trzeba ludziom powiedzieć wprost, jasno i wyraźnie. W przeciwnym razie całe to forum staje się taką naciąganą prezentacją dowolnego telewizora z puszczonym materiałem wysokiej rozdzielczości w sklepie. Taki powiedzmy Discovery HD na odbiorniku FullHD po prostu zapiera dech w piersiach. Dlatego napisanie opinii "na sygnale SD (kablówka zwykła) wygląda przyzwoicie/dobrze jest zwykłym oszustwem. Dlaczego? Ano dlatego, że jasnym jest, że szukają tutaj wsparcia ludzie, którzy w większości chcą przejść z CRT na LCD. A obraz z LCD na kablówce ma się nijak do obrazu na CRT. To musi być wyraźnie powiedziane. Przetestowałem dużo telewizorów. Sharp, Toshiba, Panasonic, Sony, Samsung - na sygnał z kablówki podłączony do LCD nie ma mocnych - to po prostu wygląda jak kupa. U jednych skrzące kropki, u innych pixeloza, u jeszcze innych nie jesteś w stanie przeczytać paska informacyjnego w TVN24.
Jasno trzeba powiedzieć: LCD daje zajebisty obraz pod warunkiem że dostanie dobry sygnał. Sygnał z kablówki w żadnym wypadku nie jest sygnałem dobrym dla LCD. Więc jeżeli myślisz o zmianie CRT na LCD pamiętaj, że oznacza to tylko tyle, że będziesz za chwilę musiał kupić pakiet telewizji cyfrowej (przy czym zwykłe kanały również mogą być zawodem).
Plazma poprawia trochę sytuacje, ale jest jeden szkopuł : są duże. Więc jeżeli nie masz salony pozwalającego ci na oglądanie plazmy 50" z odległości 5 metrów, to nawet plazma nic nie pomoże na sygnał ze zwykłej kablówki.
Innymi słowy, ludzie którzy udzielajątutaj rad wiedzą o czym piszą. Większość ich uwag i sugestii znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistośći. Czyli forum to jest bardzo pomocne. Trzeba tylko unikać stwierdzeń, że LCD jest "znośny" dla kablówki. Bo to jest po prostu nadużycie. Ile jest osób, które chcą sobie pogorszyć jakość obrazu płacąc za to 3, 5 albo i 10 tys PLN przechodząc z CRT na LCD?
Podsumowując zaznaczam jeszcze raz: LCD nie nadaje się do kablówki. Aby zakup LCD miał sens to należy od razu wprowadzać platformę cyfrową.
A w związku z tym, że nie zamierzam kupować platformy cyfrowej to idę sobie kupić starego dobrego CRT 100Hz i będę sięzachwycał super jakością obrazu, której w niejednym przypadku nie będzie miał właściciel drogiego LCD podłączonego do "zwykłej" Cyfry+.

Pozdrawiam,
Mariusz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety jest to zaledwie pół prawdy.
Dobre modele na normalnym sygnale telwizji analogowej z odległosci przeciętnej mieszkania 2,5-3 gra dobrze lub bardzo dobrze.
Tylko fatalna jakość kablówki może wprowadzić chaos do myślenia przed zakupem. Ale podobnie słabo gra CRT na słabym sygnale.
Tu są przykłady ze zwykłej anteny dachowej -sygnał rozdzielony:


teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg



Nawet z odległości 0,5 metra nie pokazuje szumów i dropów na akranie , a to oznacza że bedzie dobrym rowiązaniem jako ekran do dobrej płynności przy małej odległości. Widać jest naturalną skórę na twarzy.
0bf8939f8a900eabmed.jpg



Przechodzimy to sprawdzenia jak wspaniała jakoś Hd przekłada się na skalowanie Sd
na wyrazistość i paletę barw Plazmy Panasonic 42 PV 80
W ruch poszły wszystkie kanału SD z anteny dachowej , gdzie sygnał podzielony jest na dwa telewizory bez wzmocnienia.
TVP 2 - / zdjęcia zrobione są z odległości jednego metra /

9ea5c0a063da39f9med.jpg


Polsat pokazał większą płynność i nasycenie kolorów.
b4db7351a09ddb3emed.jpg


TVN - trochę uciąkł kolor ale to było nasze niedopatrznie .
Załączyliśmy zdjęcie bo mowa o wyrazistości.
73381cc691b0ea4cmed.jpg


Tu mamy odległość 3-3,5 metra
317d677439cdd60fmed.jpg


Nawet powiększając znacznie zdjęcia - jakość jest rewelacyjna / zdjęcia wysyłamy "niebieskim" - ale proszę podawać dobry adres i mieć czystą skrzynkę - bo dużo maili wraca/
4d4608a1a796afd1med.jpg


Na dobrym sygnale SD już widać głębię obrazu , wiele osób jest mocno zaskoczonych jakoscią zwykłej dobrej telewizji
850dbc1f43861e36med.jpg



W tej klasie widocznie złych telewizorów sie nie robi , bo jakość obrazu nawet z odległosci 1,5 metra w Sd jest extra
102de8938a952708med.jpg



Tym razem zaczniemy od sygnałów standardowych.
Zdjęcia i obserwacja jest robiona z ogległości 1-1,5 metra .
18ed550a546eebe3med.jpg


Przy sygnale dachowym jakość jest bardzo dobra , co znacznie podnosi atrakcyjność zakupu ekranu nawet od 2-3 metrów.
c90fa31fc0a3c5e7med.jpg


więc trochę przesadziłeś.
Przywieź swój CRT i zrobimy publiczną prezentację W nasłonecznionym pomieszczeniu . O wynik jestem spokojny :D
 

Buczer84

Member
Ja się nie zgadzam :) Ja na starym mieszkaniu miałem kablówkę VECTRA i jej jakość jest wystarczająca do oglądania zwykłych analogowych programów TV. Programy jak Polsat i TVN są naprawde jak z platform cyfrowych. Jedyny problem to programy takie jak TVP1, TVP2, TVP3 :( Ale i w ich przypadku sytuacja się poprawiła - filmy można oglądać z przyjemnością. Napewno daleko im do Polsatu i TVN, ale źle nie jest. Jedyny problem to SPORT. Transmisji typu piłka nożna jeszcze w polskim wydaniu praktycznie nie da się oglądać, trochę lepiej wypada Liga Mistrzów. Jednak jak ktoś jest wrażliwy to mógłby tego nie wytrzymać :) Pozatym ja nie narzekam :) Tak jak już pisałem na starym mieszkaniu u rodziców zostawiłem starego LCD LG 32LZ55 i po jego zakupie byłem zawiedziony. Obraz w porównaniu do CRT był tragiczny jednak od tych 2,5 roku jakość kablówki zdecydowanie sie poprawiła i teraz jest okej.

Podsumowując obraz programów typu Polsat, TVN itd... jest lepszy na LCD niż na CRT. Jednak są programy nadawane metodami jak w poprzedniej epoce czyli wszystko od TVP. I te wypadają o niebo lepiej na CRT :) Osobiście preferuje LCD nawet kosztem gorszej jakości sygnału SD, a to głównie z racji rozmiarów :) Miałem dość skrzynki wielkości automatu w pokoju o wymiarach 4x5 :) Ale nikomu nie bronie kupowania CRT - jak ktoś znajdzie jakiś to życze powodzenia. Dla mnie to CRT sa już poprostu zużyte moralnie :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sygnał kablówki sygnałowi kablówki nie równy, poza tym crt większy niż 32 ?
 

Mariusz_W

New member
Co to jest?

Z całym szacunkiem kiki (na prawdę szanuję twoją robotę jaką tu wykonujesz), ale zdjęcia przez ciebie zaprezentowane pokazują jakość obrazu, której nie widziałem na najlepszych modelach z sygnałem z Cyfry+ (nie HD). Te zdjęcia pokazują jakość do której nie można się przyczepić (ja się na prawdę nie czepiam, nie jestem koneserem doszukującym się różnicy w odcieniach szarości i nie jestem osobą która zauważa 1ms). To co jest na zdjęciach w zupełności by mnie satysfakcjonowało. Tyle, że toshibę np. oglądałem wczoraj (a właściwie 3 Toshiby) - to nie wygląda jak na twoich zdjęciach. To właśnie Toshiba charakteryzuje się tym, że wszystko na niej wygląda jak posypane brokatem (obiekty na ekranie skrzą się jak śnieg w słońcu).
Generalnie, albo u Ciebie w olsztynie kablówka ma jakość lepszą od Cyfry+ w Krakowie, albo jednak fotografie najzwyczajniej w świecie nie oddają rzeczywistości. Jakość kablówki oczywiście bywa różna, jakość sygnału z Cyfry+ (kable, jakość połączeń, rozdzielanie sygnału) również. Ale ja chodząc po Krakowskich sklepach ( MM x2, Saturn, Mix, 3 x salony Sony, EuroRTV (tam to już wogóle przegięcie bo koleś usiłował mi wcisnąć, że telewizor jest podłączony do antenty napowietrznej, podczas gdy leciało na nim RTL2) takiej jakości jak na zdjęciach nie widziałem.
 

zaz

Member
Ja też powoli dojrzewam do zakupu nowego TV (plazma). Prawdopodbnie skorzystam z pokazu w domu żeby naocznie sprawdzić jak będzie odbierać w moich warunkach (zwykła kablówka). Jeżeli efekt byłby taki jak na zdjęciach Kikiego to nie miałbym żadnych zastrzeżeń. Niestety śledząc to forum zauważyłem jedną prawidłowość - prawie wszyscy, którzy zakupili TV w nowej technoligii (LCD, plazma) są zachwyceni odbiornikiem, ale jednocześnie zaznaczają, że mają słaby sygnał TV i gdy go zmienią to będzie dopiero fajnie - dotyczy to zarówno posiadaczy zwykłych anten dachowych, różnego rodzaju kablówek jak i platform TV. Ta uwaga dotyczy oczywiście programów TV, bo w przypadku podłączenia odtwarzaczy i różnych innych urządzeń czy odbioru w jakości HD jest OK (wszyscy są zachwyceni) i to chyba rekompensuje pogorszenie jakości odbioru zwykłej TV. Gorzej jeżeli (tak jak w moim przypadku) odbiornik ma służyć tylko do oglądania TV - chciałoby się oglądać na dużym ekranie ale jednocześnie zachować jakość obrazu z CRT.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie wiem po co pisać, o rzeczach przemijających. Nawet jeżeli jest jeszcze gdzieś w Polsce analogowa kablówka to za kilka miesięcy już będzie cyfrowa, operatorze na siłe dają ludziom dekodery, bo cyfrowa kablówka jest tańsza dla operatora. Już pojawiają się w kablówkach programy HD, niedługo to będzie standard. A TV w Polsce to zakup na 8-10 lat. Chyba, że ktoś szuka TV na 2-3 lata powinien to brać pod uwagę.
 

Mariusz_W

New member
janusz napisał:
Nie wiem po co pisać, o rzeczach przemijających. Nawet jeżeli jest jeszcze gdzieś w Polsce analogowa kablówka to za kilka miesięcy już będzie cyfrowa, operatorze na siłe dają ludziom dekodery, bo cyfrowa kablówka jest tańsza dla operatora. Już pojawiają się w kablówkach programy HD, niedługo to będzie standard. A TV w Polsce to zakup na 8-10 lat. Chyba, że ktoś szuka TV na 2-3 lata powinien to brać pod uwagę.

To już jest bawienie się w filozofię. Pewnie masz rację (choć dzisiejsze ogłoszenie UPC nie nastrajca optymistycznie co do tej dostępności) co do przemijania ale co to zmienia? Dzisiaj jest dzisiaj i tyle. To że CRT przemija bo za 3 lata wszystkie telewizje kablowe będą cyfrowe nie sprawi, że LCD lepiej wyświetla zwykła kablówkę dzisiaj. Nie ten temat.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
LCD NIE NADAJE SIę DO ZWYKłEJ TELEWIZJI KABLOWEJ.

Witam.
Mocne stwierdzenie nie pozbawione sensu, ale BARDZO ogólne.
Jak juz pisali poprzednicy LCD NADAJE SIĘ DO KABLÓWKI.
Sam tak mam i jestem zadowolony. poprzednio CRT 25 " teraz LCD 32 ".
Wszystko zależy od urządzenia, jakości sygnału i "wrażliwości" widza.
Nie uogólniajmy.
 

Mariusz_W

New member
Dla jasności - ja nie chcę wsadzać kija w mrowisko. Ja również marzę o fajnym LCD bo rozmiar, bo przyszłość, bo ładny.
qwerty nie znajdziesz 42" CRT. Nie o to mi chodzi. Chodzi mi tylko o to, że na cholerę mi 42" LCD skoro gówno na nim widać?
Chodzi mi tylko o to, że czytając to forum napaliłem się strasznie na LCD. Między innymi dlatego, że opinie są takie, że kablówka ładnie wygląda na LCD. Chciałem po prostu zwrócić uwagę na to, że tak nie jest. Moim zdaniem. Czy jest to uogólnienie - w pewnym sensie na pewno. Nie jestem w stanie na własne oczy zobaczyć wszystkich kombinacji (typ LCD) x (rodzaj kablówki) X (jakość sygnału). Ale skoro w salonach sprzedaży podłączają sobie platformę cyfrową oraz kablówkę po to aby klientowi coś pokazać i widzę to co widzę, to mam prawo przypuszczać, że jak przywiozę sprzęt do domu to może być w najlepszym przypadku tylko tak samo, a najpewniej będzie gorzej. I to jest po prostu niezadowalające.
 

mataman

New member
Bez reklam
Moim zdaniem żle kombinujesz, w najgorszym przypadku bedzie to samo a w najlepszym bedzie dużo lepiej. Poza tym większość użytkowników na tym forum kupiło tv LCD nie z przeznaczeniem głównie pod kablówke.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli nie pod kablówkę to na pewno pod SD, taka jest prawda i tego nie przeskoczysz nawet jeśli te osoby o tym nie mówią.

Pozdrawiam,
 

phaeton

New member
Ja również przeglądam to forum od dłuższego czasu i staram sie "wypośrodkować" to co czytam. Dużo osób ostrzega innych i pisze o słabym odbiorze SD, polecają Plazmy albo prezentacje żeby nie być zawiedzonym. Nie czuję się wprowadzony w błąd i jestem świadom wad technologii LCD, nie zgadzam się z Tobą jakoby ludzie pisali tu nieprawdę. Ile osób tyle opinii, dla jednego czarne jest czarne a dla drugiego ciemno szare.
Forum służy wymianie opinii i ma do siebie to, że nikt nie bierze odpowiedzialności za swoje "dobre rady", dlatego zawsze filtruję to co czytam wykorzystując własny rozum.

P.S. Jak sam napisałeś swoje opinie o LCD wyrażasz na podstawie wizyt w sklepach RTV, otóż jak na pewno przeczytałeś na forum jest to najgorsza i najmniej miarodajna forma zdobywania informacji.

P.P.S. To tak jakbyś wstawił do pokoju drogie kolumny i puścił sygnał z magnetofonu Kasprzak. Rozwiązanie jest proste, jak chcesz mieć lepszą jakość telewizji to musisz mieć lepszy sygnal i lepszy TV.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
to mam prawo przypuszczać, że jak przywiozę sprzęt do domu to może być w najlepszym przypadku tylko tak samo, a najpewniej będzie gorzej. I to jest po prostu niezadowalające.
I od tego jest prezentacja w domu wybranych modeli.
I wszystko jasne. :)
 

kloss_tc

New member
Niewątpliwie w sklepach typu MM nie ma co patrzeć na sygnał SD, tam akurat może z 1 raz spotkałem się z dobrym sygnałem (był mocny, ale i tak były odbicia), jeśli masz porządnie zamontowaną kablówkę, która nie pochodzi z wczesnych lat 90, to i sygnał powinien być dobry, jak w sklepie masz kabel kilkunastokrotnie rozgałęziony to i sygnał kiepski.

Na 42" LCD TV kablowa z Astera w W-wie - owszem, na kolana nie powala, ale bliżej mi do zadowolenia z oglądania niż do płaczu :) Nawet oglądając z ok 1.5 - 2 m.

Jako przeciwwagę podam przykład z kupowania 29" CRT dla rodziców.
Najpierw wybrali LG, okazało się, że na każdym z 4 egzemplarzy przy wyświetlaniu obrazu kontrolnego pojawiało się coś jak efekt "wypalania" w miejscu gdzie wyświetlany był żółty kolor, ustępowało to po zmianie obrazu po kilku minutach. Gemoteria - koszmarna, ostrość obrazu - średnia.
Wzięli w końcu Grundiga, mimo, że geometria lepsza - to i tak kwadratu nie wyświetlisz, TV wielki, ciężki.
Pewnie gdyby chcieli wydać więcej niż 900 pln, kupiłbym im 32-37" LCD albo Plazmę - bo obraz mieliby conajmniej taki sam, albo i lepszy.
 

mizarialkor

New member
Mariusz_W napisał:
Z całym szacunkiem kiki (na prawdę szanuję twoją robotę jaką tu wykonujesz), ale zdjęcia przez ciebie zaprezentowane pokazują jakość obrazu, której nie widziałem na najlepszych modelach z sygnałem z Cyfry+ (nie HD). Te zdjęcia pokazują jakość do której nie można się przyczepić (ja się na prawdę nie czepiam, nie jestem koneserem doszukującym się różnicy w odcieniach szarości i nie jestem osobą która zauważa 1ms). To co jest na zdjęciach w zupełności by mnie satysfakcjonowało. Tyle, że toshibę np. oglądałem wczoraj (a właściwie 3 Toshiby) - to nie wygląda jak na twoich zdjęciach. To właśnie Toshiba charakteryzuje się tym, że wszystko na niej wygląda jak posypane brokatem (obiekty na ekranie skrzą się jak śnieg w słońcu).

Z całym szacunkiem ale niestety będę po stronie Kikiego - mam Toshibę 37C3500 i jej skaler sporo potrafi. Ja na tym lcd mam odbiór lepszy na wielu programach niż z 29" CRT Samsunga (żródło szajsowa osiedlowa kablówka) o DVD i kompie nie wspomnę. Nawet mecze dają się spoko oglądać. Ostatni wymagał co prawda samozaparcia ale to nie wina telewizora tylko kadry :)
Również chodziłem po sklepach (cały rok, no prawie :) i powiem ci jedno - to co dają sklepy na odbiorniki to siara - niestety musisz wszystko obejrzeć w domu albo spędzić mnóstwo czasu dobierając i sprawdzając w parach poszczególne modele.
Inna rzecz że pewnie większość zdjęć Kikiego jest pewnie robiona na stopklatce (Toshiba ma taką możliwość) wtedy mrozisz jakiś ładny kadr i fotografujesz go do woli :) No ale reklama to podstawa. Toskę polecam z zamkniętymi (albo raczej otwartymi) oczami. Kilku moich znajomych posiadaczy Sharpa i Samsunga to już potwierdziło. No i jeszcze jedna sprawa - mam wrażenie że oglądanie LCD tak czy inaczej wymaga przyzwyczajenia - bez względu na żródło sygnału.
 

trops55

Member
Mariusz_W napisał:
Przekopałem się przez większość postów na temat telewizorów LCD. Od czasu rejestracji czytam i czytam. I oto co mi się nasunęło po lekturze tego forum.
Starałem się odwiedzać sklepy i weryfikować przedstawiane tutaj informacje co do jakości obrazu, buczenia, kolorów, jasności etc.
Muszę powiedzieć, że brakuje mi na tym forum jednego rzetelnego stwierdzenia. Stwierdzenia o treści:
LCD NIE NADAJE SIę DO ZWYKłEJ TELEWIZJI KABLOWEJ. To trzeba ludziom powiedzieć wprost, jasno i wyraźnie. W przeciwnym razie całe to forum staje się taką naciąganą prezentacją dowolnego telewizora z puszczonym materiałem wysokiej rozdzielczości w sklepie. Taki powiedzmy Discovery HD na odbiorniku FullHD po prostu zapiera dech w piersiach. Dlatego napisanie opinii "na sygnale SD (kablówka zwykła) wygląda przyzwoicie/dobrze jest zwykłym oszustwem. Dlaczego? Ano dlatego, że jasnym jest, że szukają tutaj wsparcia ludzie, którzy w większości chcą przejść z CRT na LCD. A obraz z LCD na kablówce ma się nijak do obrazu na CRT. To musi być wyraźnie powiedziane. Przetestowałem dużo telewizorów. Sharp, Toshiba, Panasonic, Sony, Samsung - na sygnał z kablówki podłączony do LCD nie ma mocnych - to po prostu wygląda jak kupa. U jednych skrzące kropki, u innych pixeloza, u jeszcze innych nie jesteś w stanie przeczytać paska informacyjnego w TVN24.
Jasno trzeba powiedzieć: LCD daje zajebisty obraz pod warunkiem że dostanie dobry sygnał. Sygnał z kablówki w żadnym wypadku nie jest sygnałem dobrym dla LCD. Więc jeżeli myślisz o zmianie CRT na LCD pamiętaj, że oznacza to tylko tyle, że będziesz za chwilę musiał kupić pakiet telewizji cyfrowej (przy czym zwykłe kanały również mogą być zawodem).
Plazma poprawia trochę sytuacje, ale jest jeden szkopuł : są duże. Więc jeżeli nie masz salony pozwalającego ci na oglądanie plazmy 50" z odległości 5 metrów, to nawet plazma nic nie pomoże na sygnał ze zwykłej kablówki.
Innymi słowy, ludzie którzy udzielajątutaj rad wiedzą o czym piszą. Większość ich uwag i sugestii znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistośći. Czyli forum to jest bardzo pomocne. Trzeba tylko unikać stwierdzeń, że LCD jest "znośny" dla kablówki. Bo to jest po prostu nadużycie. Ile jest osób, które chcą sobie pogorszyć jakość obrazu płacąc za to 3, 5 albo i 10 tys PLN przechodząc z CRT na LCD?
Podsumowując zaznaczam jeszcze raz: LCD nie nadaje się do kablówki. Aby zakup LCD miał sens to należy od razu wprowadzać platformę cyfrową.
A w związku z tym, że nie zamierzam kupować platformy cyfrowej to idę sobie kupić starego dobrego CRT 100Hz i będę sięzachwycał super jakością obrazu, której w niejednym przypadku nie będzie miał właściciel drogiego LCD podłączonego do "zwykłej" Cyfry+.

Pozdrawiam,
Mariusz
Co za bzdury wypisujesz twierdząc, że LCD nie nadaje się do kabla. Naoglądałeś się TV w sklepach typu Media Markt, przecież tam sygnał jest koszmarny na miarę kablówki osiedlowej. Najlepiej jak byś wydawał takie opinie oparte na własnych doświadczeniach ale we własnym domu notabene przy dobrym sygnale z kabla i dobrym LCD.
Ja mam UPC w Warszawie oraz ''N'' i LCD Philips 52 PFL 9632D. Jakość obrazu tych samych stacji jest u mnie jepsza z UPC niż z N- większy kontrast i ostrośc. Owszem są kanały gdzie obraz jest słaby, ale on też mizernie wygląda na kineskopie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie bardzo chce mi się wierzyć w teksty, że kanały na LCD są kiepskie bo na CRT też były kiepskie.

U mnie na 50" plaźmie TVP1 i TVP2 to totalna porażka (chociaż też nie zawsze) ale na poprzednim CRT 32" nie można się było przyczepić! Obraz był świetny! Duży ekran obnaża słabość sygnału bez dwóch zdań! Nawet taką słabość, która na 32" CRT wyglądała extra.

Poza tym zdjęcia KiKiego to w przeważającej ilości fotki z Polsatu, TVNu a jeżeli już z TVP to tylko z reklam i obrazu studyjunego - to nikogo nie dziwi?

Pozdrawiam,
 

zbyniu4

New member
No takkk!

W tym forum dowiedziałem się wielu obsolutmie pozytywnych informacji dot. technologii która tyczy się bezpośrednio TV.
Ja skorzystałem tylko z tych które mogłem dopasować do swoich wymagań i przedewszystkim możliwości / finansowych i nie tylko /. I tu jest kwestia wyboru, którego musimy dokonać samemu albo poprzez prezentację w domu.
Po przeczytaniu wielu postów w końcu zdecydowałem się i kupiłem Toshibę 37R3500. Dzisiaj wiem że to był dobry wybór. Tv jak dla mnie bez uwag. Wypowiedzi na temat można znaleźć i przeczytać.

Odnoście wypowiedzi które tu znajduję-przed lub po zakupie TV- to poprostu niektóre mnie przerażają.
Są tacy co kupują sobie tv wielkości witryny sklepowej i narzekają na odbiór-wcześniej żaden z nich nie zmierzył odległości z jakiej będzie tv oglądał. Albo inni, co za marną kasę chcieli by mieć super tv- kupują taki no i później też wielki zawód i jęki. W opisie Tv zaznaczają że jest do niczego, odradzam i już.
Można by było przykłady mnożyć ale nie o to chodzi.

Ps.
Czytanie ze zrozumieniem daje podstawę zrozumienia wątku i wyciągnięcia odpowiednich dla siebie pozytywnych i negatywnych inf.. Po analizie danych i informacji ma nastąpić ten właściwy wybór.
Wszystkie informacje są ważne ale najważniejsze są te które mnie interesują-czyt. "z mojego punktu widzenia-postrzegania tematu".

Pozdrawiam niezdecydowanych
 
Do góry