Uwaga, uwaga nadchodzę - Fidelio B5, czyli następca super zestawu HTL 9100

MARHOR13

New member
Czy po każdym cyklu ładoiwania surround-ów w jednostce centralnej trzeba je ponownie skalibrować, bo odnoszę wrażenie, że nie trzymają ustawień sprzed ładowania, a ustawiam je w pokoju zawsze w identycznym miejscu.
Po każdym ładowaniu odsłuch dookólny jest dużo gorszy aniżeli przed tym procesem i pomaga dopiero ponowna kalibracja.
 

digit6

New member
Czy ten zestaw nadaje sie do glosnej klubowej muzyki czy ewidentnie tylko do kina? Zastanawiam sie czy za te 3tys zl brac fidelio b5 czy tradycyjne glosniki 5.0 z amplitunerem, chodz te drugie slabo beda sie komponowac w malym nowoczesnym pomieszczeniu, dodatkowo nie mam mozliwosci odstawienia kolumn od scian.
 

ggreg21

New member
B5 czy E5

Witam,

Co wybrac Fidelio B5 czy E5? Pytanie pewnie do Kikiego natomiast z checia wyslucham rowniez innych podpowiedzi.
W miare mozliwosci prosilbym o krotkie uargumentowanie wyyboru opcji.

Z gory dziekuje
 

Visq

New member
Witam.
czy spotkał się ktoś z problemem "spóźnionego" subwoofera?
Da się to zauważyć szczególnie słuchając muzyki elektronicznej, z wyraźnym basem w równym tempie...

zauważyłem to już siedząc blisko głośników, ale na basy tyle "zlewają" z resztą częstotliwości, że np. żona nie wiedziała o co mi chodzi. Opóźnienie subwoofera słychać już jednak wyraźnie np. odpinając głośnik bezprzewodowy i słuchając z niego muzyki kilka metrów dalej. Subwoofer ewidentnie nie nadąża za resztą zestawu...opóźnienie jest bardzo wyraźne.
 

barat

New member
Mam takie pytanko - jeśli mam podłączone przez HDMI CEC jakiś bluray albo raspberry pi (bez znaczenia) i CEC (EasyLink) działa OK, to gdy podłączę ten soundbar za pomocą HDMI ARC, to EasyLink będzie działał dla obu rządzeń? Chodzi o to, czy odtwarzaczem oraz głośnością soundbara będę mógł sterować w tym samym czasie za pomocą jednego pilota?
 

edek321

New member
Mam takie pytanko - jeśli mam podłączone przez HDMI CEC jakiś bluray albo raspberry pi (bez znaczenia) i CEC (EasyLink) działa OK, to gdy podłączę ten soundbar za pomocą HDMI ARC, to EasyLink będzie działał dla obu rządzeń? Chodzi o to, czy odtwarzaczem oraz głośnością soundbara będę mógł sterować w tym samym czasie za pomocą jednego pilota?
Cześć.
Ja mam podłączony tv przez hdmi arc do tego soundbara. Raspberry do soundbara. Pilotem do tv steruje raspberry i glosnoscia soundbara. O to chodziło w pytaniu? :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

barat

New member
Tak - o to chodziło. Dzięki :) Dokładnie tak samo teraz mam podłączone i to działa ... ale za Chiny ludowe nie mogę zmusić soundbara, by grał dźwięk z TV (55pfs8109) po ARC.
EasyLink włączone, CEC działa... jak za pomocą pilota TV podgłaszam to soundbar reaguje, jak wyłączę TV pilotem to soundbar idzie w tryb Standby, jak włączę TV to soundbar wstaje...
Z Raspberry dźwięk działa (aczkolwiek za każdym razem jak włączam film to jest jakby mały "trzask"), a z TV nie ma szans - czy to poprzez Youtube, czy poprzez bezpośrednie odtwarzanie USB ... TV widzi soundbar, przełącza się na niego i ... zero dźwięku ... na pilocie B5 próbowałem recznie klikać źródło HDMI ARC - na panelu wyświetla się ARC, a i tak nie gra ... :/
 

barat

New member
Dobra - wymieniłem kabel na Auda Optimum Kabel HDMI(m)/ (m) 1m i teraz jakby działa :)

Nadal jest jeden zgrzyt - jak na KODI włączam jakiś film z DTS to jest przez chwilę taki "trzask" tak jak np próbować wsadzać/wyjąć wtyczkę Jack gdy już z zestawu audio gra ...
 

digit6

New member
Kupilem tego soundbara obecnie za 3000zl i jak mam byc obiektywny a chyba jako jedyny na tym forum taki bede, to kasa wyrzucona w bloto.
Gdyby nie fakt ze nie moge wstawic tradycyjnego kina z kolumnami podlogowymi ze wzgledu na ekran projekcyjny to nie kupowalbym soundbara.

Wybralem ten konkretnie model idac tokiem rozumowania ze jesli juz soundbar to ten z wyzszej polki a nie cos za 1000zl.
Plus to niewatpliwie rozlaczalne glosniki ktore mozna ustawic za sluchaczem i to chyba na tyle.
Maly pokoj co prawda otwarty na inne ale ma niecale 14m2, subwoofer ustawiony w rogu we wnece, bo w kazdym innym polozeniu bas gdzies wisial w powietrzu, w ogole nie byl odczuwalny.
W filmach owszem jest glosno i przestrzennie, ale nie spodziewajcie sie basu ktory zatrzesie kanapa.
W muzyce jest juz srednio, juz pomine fakt ze muzyki najlepiej sluchac w trybie movie bo w trybie music traci sie na szczegolowosci i dzwiek staje sie taki jakbysmy zamkneli caly sprzet w kanapie...porazka
Sam subwoofer jest bardzo lekki, do tego stopnia ze sam chodzi po podlodze mimo gumowo-piankowych podkladek pod nozkami.
Bass w muzyce jest owszem szybki, ale bardzo plytki i na wyzszych glosnosciach jak z kartonu, niestety czuc ze gra to z czegos kiepskiego, no jak dla mnie bass jest zbyt slaby subwoofer powienien byc jednak wiekszy, no i calkowicie zaskoczyla mnie max glosnosc zestawu, max glosnosc to 45 na skali, a praktycznie jak ktos chce glosniej posluchac i pobujac sie przy muzyce na skali musi byc 35-40 powyzej sa juz braki, tzn nie ma charczenia ale ewidentnie slychac ze subwoofer juz nie domaga.

Kolejna sprawa to sluchanie muzyki przez bluetooth....mimo ze glosnik ma wgrane najnowsze aktualizacje, muzyka przerywa...puszczam sygnal z telefonu z aplikacji spotify i telefon moze lezec nawet metr od zestawu a i tak co jakis czas przycina jakby tracilo lacznosc.

Wada jest niewatpliwie tylko jedno wejscie optyczne, majac projektr mam go podpietego do nboxa a z tunera dzwiek idzie optykiem do soundbara, niestety chcac puscic cyfrowy dzwiek z ps3 musze przepinac kabel optyczny, to jest niewatpliwa wada, nie wiem czy jakis rodzielacz zda tu egzamin.

Na koniec wyglad, subwoofer moglby byc solidniejszy, brak mu odpowiedniej wagi, sam soundbar prezentuje sie ladnie, ale wyczepiajac glosniki caly czas palce maja kontakt z siatka chcac nie chcac troche ja rozciagamy nie wiem jak to bedzie wygladalo po latach..
Soundbar lepiej trafia do sluchacza gdy wisi na scianie, gdy lezy na stoliku wszystkie detale ida w gore zamiast wprost do sluchacza, niestety u mnie musi stac na stoliku ze wzgledu na ekran ktory jest zsuniety az do stolika.

Wyglad/wykonanie 8/10
Film 8/10
Muzyka 6/10

Decydujac sie na soundbar poraz drugi wybralbym cos o polowe tanszego, 3tys zl to naprawde za duzo jak na ten sprzet.
 

brayniak

New member
Ja właśnie w niedzielę będę po niego jechal jednak za kwotę 2400zl (okazja). Ciągle się jednak zastanawiam czy to nie za dużo jak za głośnik... Jak sprawuje się w filmach bo to mnie najbardziej interesuje, a szczególnie dźwięk przestrzenny, czy jeśli np. samochód nadjezdza z tylu lub z boku to będę słyszał to najpierw z odlaczonych głośników a na końcu z głośnika centralnego i bedzie to naprawdę robiło prawdziwe 4.1?
 

barat

New member
Wczoraj oglądałem Star Wars Epizod 1 ... jeśli satysfakcjonuje Ciebie odpowiedź, że było słychać statek kosmiczny nadlatujący z tyłu to już wiesz :)
Do filmów dla mnie spoko... normalnie kupiłbym Ampli+Kolumny+SW, ale nie mam na to miejsca. Tutaj mam soundbar, który gra lepiej niż pierdziawki w TV, będzie żarł mniej prądu niż tradycyjne kino domowe, a do tego podczas filmu da mi całkiem spoko dźwięk przestrzenny.
Ja wydałem 3tys, ale w zasadzie nie żałuję i jakbym teraz kupował znowu brałbym B5.
Na dniach będę go wieszał na ścianie pod TV (który też chcę powiesić) i wtedy powinno być jeszcze lepiej :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Panowie,
Przymierzam się do B5 ale mam zagwozdkę jak to wszystko połączyć, mam nadzieję że pomożecie :)
Mam PS4, bluray'a Sony BDP-S6500 i tv Sony 55W805 (seria z 2013 r.). Chciałem aby wszystkie sprzęty były podłączone do Fidelio B6, a bluray'a traktować jako odtwarzacz multimediów (filmy z usb itd.).
Tylko problem jest taki, że jest on bardzo ubogi w wejścia (jedno hdmi i koncentryk). Da się to jakoś pogodzić? Jak to wszystko podłączyć aby w każdym wariancie była pełna obsługa audio?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fidelio B6 jaszcze nie ma i nie ma nawet w zapowiedzi.
Na Fidelio
B5 masz specjalna ofertę razem z kalibracją.
Niezadowolonych z zakupu - brak.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Wkradła się u mnie mała literówka, rzeczywiście na myśli miałem B5 (tak jak to na początku napisałem).
A wracając do meritum- jak to wszystko ze sobą spiąć? :)
 

RAxon

New member
Mam problem z odpowiednim skonfigurowaniem sprzętu

B5 kupione od kiki oczywiście

Na początku gdy podpiąłem sprzęt było okej (poza jakimiś szmerami momentami), jednym pilotem obsługiwałem głośność (używałem głownie od TV), np ściszając pokazywało info na sb i na tv. Teraz nie sposób ustawić pilota od TV by współpracował z sb. sb aktualizowane do wersji 24, TV również najnowsze.

Mam to podpięte w następujący sposób:
Laptop -->(HDMI to HDMI 1) --> Fidelio --> (HDMI ARC to HDMI PC) --> TV LG 55LA740S

Ponadto w ustawieniach Laptopa mam do wyboru 2.0 lub 4.0 i przy ustawieniu 4.0 gdy reguluje głośność pilotem to słyszę odgłos jakby skoku napięcia w Subwooferze (raz ciszej, raz tak bass uderzy, że aż powietrze firankę mi zwiewa. Na ustawieniu 2.0 jest raczej okej, ale nie wiem czy w tedy chodzi mi surround jak powinno :(

Ktoś pomoże w odpowiednim ustawieniu?
 
Do góry