Uwaga, uwaga nadchodzę - Fidelio B5, czyli następca super zestawu HTL 9100

RAxon

New member
czy ktoś wie czy da rade jakoś ustawić Fidelio żeby czytało wejście HDMI1 jako domyślne? Mam pod nie podpiętego Laptopa z którego oglądam filmy itp na TV podpiętego tylko i wyłącznie do Fidelio (bez dostępu do normalnej telewizji). Kiedy włączam listwę i odpalam laptopa Fidelio wymusza ciągle kanał ARC (tego podpiętego TV) - za każdym razem muszę sięgać po pilota i klikać po 2 razy w HDMI 1 .
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy jest jakas promocja na fidelio jeszcze?
Jaka mozna cene uzyskac na chwile obecna?
Aha ktory zestaw lepszy E5 czy B5 do odsluchu muzyki (cos dynamicznego klubowa muza itp) i ogladania filmow?

Pozdrawiam
 

edek321

New member
Cześć,
ja również mam B5 od kikiego. Na moje potrzeby zestaw gra rewelacyjnie. Zarówno z TV (surround też) jaki i z BT przez komórkę. Na dobrą cenę się załapałem, zwrot z promocji też już wrócił na konto.
Niedługo parapetówka więc sprzęt będzie porządnie przetestowany w warunkach bojowych :)
 

grzes_r07

New member
Pojawił się nowy soft, ale niestety problemów z handshake na hdmi nie poprawili. Niestety potwierdza się to , że Philips robi fajny sprzęt ale psują wszystko softem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

MARHOR13

New member
Dziś przyszło od Kiki-ego kupione B5 - jeszcze raz dzięki bardzo.
Od wczesnego popołudnia bawię się, testuję ustawienia i tak mnie to wciągnęło, że nie wiem jak dzień zleciał.
Całość prezentuje się i przede wszystkim gra rewelacyjnie.
Miałem duże obiekcje, bo planowałem wcześniej zakup pełnego zestawu kina domowego.
Skusiły mnie wstępnie możliwości B5, możliwość współpracy samej jednostki centralnej, jak i surround-ów z osobna z urządzeniami zewnętrznymi przez bluetooth, bezprzewodowe połączenie i możliwość ustawienia surround-ów praktycznie w dowolnym miejscu pokoju.
Po testach okazało się, że sprzęt ma nie tylko możliwości, ale i gra jak na moje potrzeby świetnie.
Odłączane głośniki dają pełen efekt kina domowego, mają mocny dźwięk mimo niewielkich rozmiarów, a całość uzupełnia subwoofer że swoim wciągającym (przynajmniej mnie) basem.
Jestem w pełni zadowolony z zakupu. Polecam!!!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cieszę się naprawdę - bo inni reagują podobnie.
Ale fakt najważniejszy, że sprzęt super gra.
 

MARHOR13

New member
Sprawdziłem wszystkie funkcje B5 i wszystko działa jak trzeba poza funkcją parowania urządzenia zewnętrznego z soundbarem poprzez NFC.
Mam telefon Samsung Galaxy S4, uaktywniam w nim NFC i przykładam do znacznika NFC na jednostce centralnej i nie ma żadnego odzewu.
Przy parowaniu telefonu z B5 bezpośrednio poprzez bluetooth wszystko śmiga bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

edek321

New member
Co do nfc to ja muszę odblokować ekran telefonu i od razu się łączy. Przy wyłączonym ekranie nie chce. Też mam S4.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

MARHOR13

New member
Po konsultacjach z kolegą z forum, połączenie przez NFC śmiga.
edek321 - jeszcze raz dzięki Ci bardzo.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Witam
Fidelio zakupiłem kilka miesięcy temu od KIkiego Niestety nie miałem zbytnio czasu żeby się nim pobawić (praca poza miejscem zamieszkania) Dlatego nie rozwiązałem podstawowego problemu Posiadam tuner cyfry + Sagemcom Podłaczony jest do Fidelio po HDMI 1 a ten połączony z Panasonicem na wyjściu ARC Niestety często się zdarza, że po właczeniu wszystkich urządzeń nie ma obrazu ani dźwięku Czasami pomaga przełączenie Fidelio naHDMI 2 i powrót na 1 Innym razem włączenie kanału z DD na tunerze Ktoś miał może podobne problemy bo jest to dość uciążliwe
Drugi problem Czy ktoś ma jakiś plik testowy aby sprawdzić działanie głośników surround ?? Niestety głośniki "tylnie" grają tak cicho że aby je usłyszeć trzeba przystawić ucho do nich Niestety w żadnym filmie na canal+ DD też ich nie "usłyszałem"
Dzięki za pomoc
 

MARHOR13

New member
Chciałbym zapytać posiadaczy B5, jak długo wytrzymują im głośniki surround na jednym ładowaniu oddzielone od jednostki centralnej. Powinny wytrzymywać teoretycznie do 5 godzin muzyki i do 10 godzin filmów, ja natomiast mam wrażenie,że wytrzymują jednak znacznie krócej.
Nie zrobiłem co prawda jakichś szczegółowych pomiarów, ale w moim przypadku po pełnym ich naładowaniu ( ładuję je zawsze dłużej niż 2 godziny) wytrzymują ok. 3 godzin (w cyklu mieszanym film + muzyka) do czasu aż dioda zmieni na nich kolor na czerwony, co oznacza poziom naładowania mniej niż 30 %, czyli do pełnego rozładowania podziałałyby jeszcze góra do 1,5 godziny ( nie doprowadzałem do pełnego rozładowania, stąd te szacunki).
 

MARHOR13

New member
Kiki, przepraszam za mój brak wiedzy, ale co to jest "efekt kwitnięcia" i jak jego brak przełoży się na dłuższą pracę surround-ów.
 

MARHOR13

New member
Dzięki bardzo. Faktycznie takie zalecenia nazywane formatowaniem baterii były przy telefonach komórkowych, ale myślałem, że przy obecnych ogniwach tego zabiegu nie trzeba stosować.
Dobrze, że szybko zapytałem i przypomniałeś mi tę kwestię. W takim razie muszę doprowadzać do pełnego rozładowywania akumulatorów surrand-ów.
Mam nadzieję, że moje dotychczasowe kilkukrotne nierozładowywanie akumulatorów będzie odwracalne.
 
Do góry