Uwaga na LCD SHARP seri P50E

helper

New member
Byłem wczoraj w sklepie Euro i dowiedziałem się, że Sharpy P50 sprzedają się bardzo dobrze. Pomimo, że są droższe od innych dobrych marek (niektóre modele Samsunga). Największym mankamentem jest ich stosunkowo mała dostępność. Ale są ciągle w sprzedaży.
Mój 32P50 chodzi bez zarzutu.
 

bankroot

New member
Zakupy u Czechów

kiki napisał:
Jednak Sharp wycofał sprzedaż tych telewizorów z Europy.

helper napisał:
Byłem wczoraj w sklepie Euro i dowiedziałem się, że Sharpy P50 sprzedają się bardzo dobrze. Pomimo, że są droższe od innych dobrych marek (niektóre modele Samsunga). Największym mankamentem jest ich stosunkowo mała dostępność. Ale są ciągle w sprzedaży.
Mój 32P50 chodzi bez zarzutu.

zatem wniosek, jaki można wyciągnąć z tych postów jest taki, że Polska to nie Europa .
 

simont

New member
Ela
Tak, własnie dzisiaj dostałem orzeczenie techniczne w którym stwierdzono:

"Uszkodzony system OPC powodujący złą pracę odbiornika podczerwieni i brak możliwości współpracy z pilotem zdalnego sterowania.
Wnioski:
wymiana telewizora na nowy model lub anulowanie sprzedaży, zwrot gotówki klientowi i rozliczenie się sprzedawcy z dostawcą telewizora."

A wiec pozytywnie rozpatrzono mą reklamacje i pora wybrać nowy sprzęt.
Pozdrawiam
 

simont

New member
ela

Tak. Musiałem wysłać telewizor kurierem do serwisu Sharpa i on juz do mnie nie wrócił. Dostałem orzeczenie techniczne na podstawie którego mogę żądać zwrotu lub wymiany na nowy sprzęt ze sklepu.
Trawło to ok 3 tygodni
Pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
@ela
Nie spodziewałem się, że tak się to skończy. SerwisSharp był na forum 2 dni temu, ale nie zajął stanowiska, widocznie nie ma odpowiedzi z Japonii. Myślałem, że nowy soft,...
Wszystko w międzyczasie staniało, na twoim miejscu kupił bym sobie 37gd7 albo 40m61, albo sony 40v, albo kasa i pół roku do nowego Loewe z Mpeg4 lub Sharpa 37ge2.

Gratuluję wytrwałości.

Pozdr.
 

ela

New member
TOmeKK

a co tu ma wspólnego z tym potanieniem kasa ????

nie rozumiem :) jak zwrot kasy i potanienie to super ! dostanę wiecej kasy i moge kupic tanszy TV :D

a co smieszniejsze tam gdzie kupiłam to ten TV zdrożał o 600 zł :D

a wytrwałość zależy od charakteru człowieka i sytuacji , mam nadzieję , że nie znajdziesz sie w podobnej lub gorszej sytuacji życiowej.

Pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
@ela
Nie wiem co cię ugryzło. Nie była to przyjemna przygoda z P50, chciałem znaleźć >bright side<, że możesz teraz kupić LEPSZY tv za kasę którą wydałaś kiedyś, a nie ten sam. Np sharp 37gd7 za 10,5 koła i tyle.
Sorry za uwagi.

Pozdr.
 

ela

New member
@TOmeKK

nic mnie nie ugryzło :) , po prostu mam teraz dylemat, czy wogóle wymienią mi ten TV lub oddają kasę a ponad to drugi dylemat jakie LCD 37 cali do 8000 zł kupic :?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdź JVC 37 S 60 - nie było żadnyh sensacji . A wszystkie ostatnio prezentowane - zostały u klientów - z zachwycającą opinią
To robi wrażenie i daje radość wspólna.
Kasa wystarczy - w razie wątpliwości sprawd Samsunga - M 51 - ale u siebie w domu
pozdrawiam
 

bankroot

New member
Prosze o pomoc, jaki LCD wybrac ?

do Kiki:

widzę, że moje pytanie pozostało bez odpowiedzi.
Ponownie nalegam na podanie źródła informacji, według której SHARP wycofał sprzedaż serii P50.

Taka informacja to dezinformacja a od eksperta wymaga się raczej informacji sprawdzonych i rzetelnych...
 

ela

New member
kiki

Jeżeli Sharp potwierdzi usterke i wymiane odbiornika , to chyba sie skuszę na tego JVC 37 S 60 , tyle sie o nim dobrych rzeczy nasłuchałam.

A swoją drogą to coś długo Sharp milczy w tej kwestii.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
bankroot - jeśli podaje informacje to pochodzą one zawsze ze źródła. Niczego sam nie produkuję.
pozdrawiam
 

bankroot

New member
kiki napisał:
witam
bankroot - jeśli podaje informacje to pochodzą one zawsze ze źródła. Niczego sam nie produkuję.
pozdrawiam

Przeciez pytałem po polsku, żebyś podał to źródło !!!
Unikasz odpowiedzi, co może prowadzic do wniosku, że "mijasz się z prawdą"
Nadal nalegam !
 

TOmeKK

New member
Poczekajmy na odpowiedź SerwisSharp'a.

Jak sie to wszystko ma do reklamy serii P50 w grudniowym magazynie samochodowym, na przykład?

Nadal P50 jest w sprzedaży.

Jest problem na pewno, ale jakie Sharp proponuje rozwiązanie?

Pozdr.
 

SerwisSharp

New member
Witam,
Po pierwsze chciałbym przeprosić za zwłokę w odpowiedzi.

Stan na chwilę obecną jest następujący - informacje z Japonii:
Nasi inzynierowie zlokalizowali częśc która jest przyczyną występowania błędu. Jednak ze względów proceduralnych (chodzi o legalizację urządzenia - m in. CE) nie możemy jej wyminać dopóki nie zakończy się proces homologacji urządzenia.
Nie będziemy również wzywać użytkowników do stacji serwisowych ze względu na bardzo niski odsetek urządzeń z tym problemem (w Polsce znacznie poniżej 1% - moj przyp.)


Co to w praktyce oznacza:
Wiemy już co mamy zrobić jednak w tej chwili nie możemy jeszcze wykonac "upgrade'u" telewizorów w których OPC zawiesza piloty.
Oczywiście jak ju będziemy mieli te części - poinformujemy o tym.
 

TOmeKK

New member
Czytając to forum i angielskie wydaje mi się, że to więcej niż 1%, nie wszyscy trafiają na fora, oraz problem występuje tylko w specyficznych warunkach oświetlenia, może być jeszcze nie zauważony.

Ale chwali się i to. Myślę, że przydałaby sie informacja dla sklepów, że jest problem i jeżeli wystąpi, należy sie zgłosić do serwisu.


Przy okazji, kiedy spodziewacie się w Polsce seri 37 i 57 GE2 lub jej odpowiedników?

Pozdr.
 

SerwisSharp

New member
...nie wszyscy trafiają na fora :) Fakt nie wszyscy ale sporo oj sporo.

Biorąc pod uwagę cyferki problem rzeczywiście dotyczył niewielu sztuk.
Biorąc pod uwagę nietypowość problemu i skomplikowanie narobił sporo szumu. W całej Europie.

Odpowiadając na pytanie o serię GE:
Seria GE2 - to Stany i Japonia
GE1 - Europa - najprawdopodobniej w połowie 2006

Pozdrawiam
SS
 
Do góry