Uwaga . B.Ważne ! Podwyżki cen 05.01.2009

mati29

New member
tego nikt nie wie.

ja bym czekal. na wiosne wejdą nowe modele. Wiec na serie 8# powinny byc "promocje"
pytanie czy wytrzymasz? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Severianus - plazmy które podałeś też podrożeją bo droższy jest kurs Euro, dodatkowo nie masz gwarancji w Polsce. Zapytaj się sklepu na czyj koszt jest wysyłka i ryzyko uszkodzenia plazmy ?
 

Deimos

Banned
kiki napisał:
Ceny Pioneera dla "Niebieskich" są extra z gwarancją Pioneer Polska. Kto pyta ten wie :D.
A jakaż to będzie ta extra cena;) np. na Pioneera BDP LX-91, bo polski dystrybutor mnie podał detal ok.8700, w Niemczech na dzień dzisiejszy ok. 8000pln, a u naszych wschodnich sąsiadów, skąd ja będe miał - to ok.7000pln ?
Przebije tą ostatnią cene (lub chociaż się do niej zbliży) jakikolwiek sprzedawca w Polsce?:mrgreen:
Jeżeli tak, to już moge przelać gotówke:)
Czekam na propozycje mogą być na PW...może Kolega kiki mnie zaskoczy super ceną:D

No ja wciąż czekam na te super oferte cenową dla niebieskich, zielonych, czy jak ich tam zwał;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zlituj się człowieku. Jak chcesz sprowadzać sobie TV z Ukrainy, czy innej wschodniej krainy, to Twoja sprawa. Wiesz dobrze, że masz do czynienia z niekoniecznie legalnym importem do tego kraju, o eksporcie do Polski nie wspominając. Wiesz również, że TV nie będzie posiadał polskiej gwarancji. Twoje ryzyko, Twoja oszczędność. Jeśli ktoś sprowadza sprzęt z przestrzeganiem wszelkich reguł celno-podatkowych, to nie wyjdzie na tym tak dobrze. Do tego dochodzi jeszcze kwestia różnic kursowych. Dlaczego jeszcze pół roku temu Polacy gremialnie kupowali w USA?

ArtS :)
 

Deimos

Banned
Ja nie sprowadzam, tylko złożyłem zamówienie u zaprzyjaźnionego allegrowicza (On sprowadza) na odtwarzacz BDP Pioneer LX-91:D , a wiem, że ma tyle zamówień np.na plazmy Pionka, że starczyłoby na niejeden MM.
Pół roku temu ja też mój projektor kupowałem w USA, ale sytuacja walutowa się zmieniła i teraz będzie się opłacało kupować u wschodnich sąsiadów...a za jakiś czas może ponownie w USA...a może w UK?
Taki jest wolny rynek: nie ma litości ani sentymentów...
A wiem, że mój Kolega zaopatruje sporą ilość sklepów:)
A co do pazerności naszych handlowców, to jakim cudem w/w BD w UK wychodzi ok.7200pln, a u nas detal ma być ok. 8700pln? Przecież UK to nie Ukraina!!!
Pomijam już kwestie ile wynosi płaca w naszym kraju, a ile w UK...
Może idioci z DSV o tym nie wiedzą?
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
sklep w ktorym ja bede kupowal w UK podal mi cene 1440 funtow czyli w przeliczeniu (nie wiem po ile teraz jest funt 4.30 czy 4.40) to okolo 6400.
 

Deimos

Banned
Funt teraz to ok. 4.35 czyli wyjdzie Ci jakieś 6200 - to bardzo dobra cena, czyli te 6400 co podałeś to już będzie z wysyłką do nas.
To się nie ma co zastanawiać, ja jednak ze wschodnich sąsiadów rezygnuje, bo w UK jest okazja:)
 
Ostatnia edycja:

braavoo

New member
Jesli juz rozmawiacie o podwyzce cen od nowego roku to tez pozwole sobie wtracic kilka slow. Sam pracuje w duzej swiatowej korporacji wiec moge wam napisac jak to wyglada od kuchni.

Otoz kazda korporacja ma:
1) ustalony budzet na dany rok 2009, ktory jest fixowany juz w 2-giej polowie 2008r.
2) budzet jest ustalany w walucie krajowej i w walucie tej w ktorej raportuje do swoich szefow (zazwyczaj euro lub dolar)

co z tego wynika ?

1) zalozmy, ze firma zakladala w budzecie przychody rzedu 100 zl. Raportuje do centrali ten sam budzet ale w walucie (US=2,5, Euro=3,5) 40 dolarow lub 29 euro.
2) kurs w 2-gim polroczu wzrosl(US=3, EURO=4) i ten sam budzet 100 zl zmienia sie/spada do (33,3 dolarow lub 25 euro)

Szefostwo nie pozwala na rewizje budzetu bo tez ma swoje cele wiec co robi oddzial w Polsce ?

1) Podwyzsza cene na produkt i jej przychod do budzetu przy obecnych kursach walut wraca do poziomu 40 dolarow lub 29 euro
2) Chcac zabezpieczyc sie na wypadek spadku sprzedazy w wyniku krysysu jeszcze raz podwyzsza ceny tak aby na koniec roku 2009 dopiac Budzet na 100%.
3) Po 1 kwartale 2009 roku robi jeszcze raz rewizje budzetu i sprawdza dodatkowo ceny zakupu surowcow i jesli wzrastaja to znowu podwyzsza ceny produktow lub
4) redukuje koszty poprzez zwolnienia pracownikow

Pozdrawiam

braavoo
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@braavoo wszystko sie zgadza, tylko zapomniales o tym, ze to rynek reguluje ceny i moze sie tak zdarzyc, ze podwyzszenie cen spowoduje jeszcze wiekszy spadek przychodow.
 

Kris2711

New member
Dokładnie tak jest w korporacji (amerykańskiej) w której pracuję - przy osłabieniu złotówki są tylko dwa warianty: niewykonanie dolarowego planu sprzedaży (niemile widziane przez matkę korporację) lub podniesienie cen w PLN i próba "utrzymania" planu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hartson

New member
Bez reklam
No ale nowe ceny na plazmy Pionieera to przegięcie. W jednym ze sklepów branżowych w W-wie LX 5090H kosztuje 15400 zł.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
A jaka była cena w tym sklepie wcześniej ? Chociażby tak mniej więcej, nie musi być dokładnie ;)

Nie cytujemy poprzednika
 

sharan1

Member
I gdzie są ci piewcy podwyżek.Podam przykład tylko lcd sony 46Z4500.Pod koniec roku w Euro rtv agd byl po 9 tys ,teraz jest po 8 tys zl.Na allegro ,wyszukiwarkach cena spadla (mowa o tych najnizszych cenach) do 7,200 zl .I po co było siac panike :(
 

demografik

New member
JA tak czekałem na planowane obniżki sprzetu na koniec roku. W500 miało spaść poniżej 2tys(gdy we wrześniu kosztowało ok 2200) a teraz kosztuje już 2600zł!

Nikt nie przewidywał jak zareaguje rynek ;0
 

Hartson

New member
Bez reklam
Sharan 1. Zadzwoń sobie do Centrum Sony. W tej chwili u nich Sony 46Z4500 to 10000 zł, przed świętami 10400 zł kosztował 52Z4500 - teraz 12000 zł. Zadzwoń także to kilku branżowych sklepów w W-wie oferujących plazmy Pioneera, podadzą Tobie nowe "atrakcyjne" ceny.
 

sharan1

Member
Moze w centrum sony sa takie ceny,ale.. Bylem wlasnie w media markt i euro agd w Gdansku.W tym pierwszym maja 46Z4500 po 8 tys zl ,ale jeszcze dostawe maja sprzed swiat.Natomiast w euro cena jest tez 8 tys zl i maja 2 szt tych lcd i dostali je we wtorek czyli juz po Nowym Roku.Pytalem sie sprzedawcy powiedzial ze we wtorek mieli wieksza dostawe sprzetu i nie zauwazyl żeby cokolwiek poszlo do góry.Malo tego duzo sprzetu jest w promocyjnej cenie!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ja też zrobiłem sobie "spacer" po marketach. promocje jak najbardziej są... na modele, które stoją na półce od roku!!!

Ktoś kto tego nie śledzi i wejdzie po zakup nowego TV faktycznie uzna, że to super promocja np. obniżka ceny o 1000zł.
Ale dla mnie to jest wyprzedaż!!! Zresztą jak to inaczej nazwać. Dzięki bardzo za nowy TV, który przez rok dzień w dzień pracował po 12h...
 
Ostatnia edycja:
Do góry