Uwaga . B.Ważne ! Podwyżki cen 05.01.2009

a4tech

New member
@marciniozo

Święte słowa... W szczególności ostatnie zdanie :eek:k:


I proszę Was, nie porównujcie pożądnych sklepów z MM !!! :confused:

Dla porównania - Nagrywarkę HDD - SONY RDR-HX680 mają za jedyne 999 PLN.
To się nazywa sklep dla idiotów :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pożyjemy zobaczymy .
To że są jeszcze stare zapasy to extra . Tym bardziej jeśli ktoś chce kupić w starej cenie powinien się śpieszyć.
To woda na młyn dla sklepów które mają stare zapasy i nie mogły sprzedać towarów. Wreszcie odczują ulgę wyprzedaży .

Napisałem że zmiana cen dotyczy zakupów od 5.01.2009.
Zakupów towaru przez sklepy - czyli nowych urządzeń których nie mają na półce .
Kto kupuje dziś nowe i świeże urządzenia ten wie że ceny poszły w górę nawet 20 % - np. Jamo 606, Onkyo 606 , Harman 255 , plazmy Pioneera , LCD JVC , Sony itd, itd
Dziś weszły nowe ceny na plazm Panasonica - jest duża różnica . I nie jest to koniec.
Oczywiście że będą też wyprzedaże i to najmilsza wiadomość :D
 

franeek

New member
Na allegro nowe ceny na amplitunery Yamaha - oj zabolało - 20% podwyżka :( Już to widzę jak zakupili nowy sprzęt po nowych cenach :( aukcje się kończyły wczoraj a dziś nowe - giganciochy cenochy
Może w połowie roku cos się zmieni , ale i tak trzeba kołować conajmniej 500zł wiecej na sprzęcik ....................Biednemu zawsze w oczy :???:
Ale to tylko pieniążki ;) Damy radę
 

a4tech

New member
Dobra...


Nie ma co gadać... To o czym pisał Nam Kolega @Kiki stało się faktem :(

Dla przykładu.
Swojego LCD-ka kupiłem w starym roku, w NORMALNYM sklepie za 2800 PLN.

W sieci wtedy był za mniej niż 2600 PLN.
Lecz ja mam zasadę, że pewnych rzeczy w sieci nie kupuję (dot. to również MM) ;)

Zobaczcie co teraz zaczyna się dziać z cenami (np. na Allegro) :confused:


Kto brał te INFO na poważnie, może się teraz tylko cieszyć :D


I proszę nie piszcie o "super" promocjach, przecenach i rabatach w sklepach typu MediaMarkt !!!
Bo bardzo dobrze w kilku słowach, opisał je Kolega @marciniozo :eek:k:


Pozdro for All :)
 

franeek

New member
hmmm - ceny na allegro zawsze były odzwierciedleniem pewnych sytuacji.
Najpierw rozbestwiły się przez krążące mity że "allegro" =tanio" a taraz jaka przyczyna? że allegro może jest BEZPIECZNE?
Obserwuję od jakiegoś czasu Yamahe RX 797 - wzrost ceny nawet o 400zł do 1600. Podnieśli wszyscy - jak jeden mąż i jak jeden mąż będą ja opuszczać bo chyba nie myślą że zaczniemy się obawiac kolejnych sztuczych wzrostów jak te po zakończonej aukcji 30% w górę. ŚWieży towar? To nie piekarnia że dostawa chlebka trwa 20minut

DLA ALLEGRO KOMENTARZ NEGATYWNY - (uogólniłem sorki)
I tak czas zweryfikuje ten sztuczny wzrost cen i będzie przykro- bo jeśli gra się znaczonymi kartami to już wielkim wstydem jest przegrywać.
Szkoda , że zacząłem się rozglądać za sprzętem w tak mało korzystnym czasie bo te wzrosty to przegięcie ale tak się wszystko ułożyło ze zakupy w połowie roku jak inne inwestycje w mieszkanko i trudno mieć pretensje do siebie. Nie będę rozpaczał nad jaką małą korektą wydatków ale wkur......... mnie takie praktyki - POLSKA
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety to jeszcze nie jest koniec podwyżek.
Niektóre firmy przesłały kolejne cenniki .
Zmiana kosztów waluty spędza codziennie sen z powiek importerom.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
problem to duze wahania kursowe, sprzet RTV w $ a jak wiadomo ten leci do gory i ciagnie caly sprzet za soba, ja powiem tak teraz jest dobry moment na zbieranie gotowki nie na zakupy, jesli nie ma potrzeby to nie ma co kupowac sprzetu, tu nie chodzi o drobne rzeczy wszystko idzie do gory, hurtownie nie zamawiaja duzo.
Jak nastapi stabilizacja za rok najwczesniej bedzie dobrze, cena $ musi byc nizsza zeby sprzet byl tanszy i gospodarka musi ruszyc, a jak wiadomo gospodarka ma sie coraz gorzej, zwieksza sie bezrobocie itd

Jesli ktos nie musi kupic niech tak zrobi, zbierac gotowke, olac te podwyzki

Jak USA wyjdzie z problemow, a wyjdzie najszybciej i wszyscy jej pomoga w koncu najbardziej zadluzony kraj wiec kazdy wierzyciel czeka, to ceny sie zmienia, teraz wszystkie dolary jada do nich.
 

ANDGAJ

New member
kiki napisał:
Niestety to jeszcze nie jest koniec podwyżek.
Niektóre firmy przesłały kolejne cenniki .
Zmiana kosztów waluty spędza codziennie sen z powiek importerom.
Ciekawe....
Właśnie dzisiaj wpadłem do kilku sklepów...
M.in. do MM w Szczecinie-ceny jakby spadły od 100 do 500 zł.Dotyczy ( z tego co zapamiętałem )LCD Samsung seria 9 (niedawno powyżej 8kzł teraz poniżej), seria 786 40" o 300. Philips 9803 (100zł). Plazmy Panasonica (G11) również....
Może nie będzie tak źle........


....Ekspres do kawy Saeco co go właśnie po nabyciu testuję :) "spadł" o 4 setki.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
eeehhh co tam takie grosze :) W Bydgoszczy w Saturnie od jakiegoś czasu jest promocja na samsunga f96 (chyba dobrze podałem model) 70'' przeceniony ze 100 000 na 80 000. To jest dopiero obniżka.:)
 

franeek

New member
"Niektóre firmy" chyba nie dotyczą wszystkich - jeśli już cytujemy za "kiki"

Będziemy tu podawali wyjątki niewiadomego (czyt.wielcewystawowego) pochodzenia czy nowy towar??? z nowych dostaw??
Prawda jest taka ze podwyżki są nawet 30% - a to ze sklep opuścił cenę z 8 na 7k - to już raczej chęć pozbycia się towaru niż faktyczny spadek jego ceny

Niedobrze się dzieje :( Coraz mniej firm zainteresowane jest współpracą z dystrybutorem Yamahy :(
Ciężko znaleźć mój upatrzony amplituner stereo 797 - w rozmowie z pracownikiem sklepu fusic uzyskałem wiadomość że jest to spowodowane zbyt częstymi aktualizacjami cenników w przypadku Yamahy. Co jeszcze nas spotka - po info o komorniku made in allegro?

Oby Blackninja żył WIECZNIE :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś firmy eletroniczne w kraju przebąkuja że podwyżki będą jeszcze większe niż zakładały.
 

ivf

New member
nie ma się co dziwić.. kursy walut zmieniają się coraz szybciej..

w piątek znalazłem interesującą mnie rzecz w anglii. przeliczyłem walutę - wychodziło niecałe 300zł, jednak nie zdążyłem zamówić. zamówiłem w poniedziałek - kosztowało mnie to już teoretycznie 315zł (około 20zł więcej), praktycznie jednak przelew zaksięgował się dopiero dziś czyli po dzisiejszym kursie i zapłaciłem de facto 329zł! (ponad 10% w zaledwie kilka dni..)

co by było jakbym dalej czekał? kto zamówił sprzęt po cenach sprzed tygodnia ten szczęśliwy, kto zamówi za tydzień ten.. lepiej chyba nie czekać ;)
 

p.stasiak

New member
Pierniczony kryzys, a było tak pięknie, ceny na łeb na szyje dobre full hd 40 cali za 2 tysiące w połowie 2009 a tu cały misterny plan w piz***
 

semir44

New member
podwyżka

witam jestem tu nowy na forum , czytam wypowiedzi od ok 1/2 roku
po przeczytaniu wielu wątków wybór padł na pionka 5090 h
czekam teraz na prezentację , i chyba kupie ten tel.
potem tylko dobre kino domowe, odtwarzacz bl .
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sul76

New member
semir44 napisał:
witam jestem tu nowy na forum , czytam wypowiedzi od ok 1/2 roku
po przeczytaniu wielu wątków wybór padł na pionka 5090 h
czekam teraz na prezentację , i chyba kupie ten tel.
potem tylko dobre kino domowe, odtwarzacz bl .
pozdrawiam

Witam,

i już cię nie denerwują ciągłe zmiany cen?
Nic cie już nie denerwuje?
Pzdr
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A mnie nic nie denerwuje... RTV nie jest dobrem pierwszej potrzeby, a ja mogę sobie poczekać. Elektronika cały czas tanieje (niestety w $ albo Euraczach, a te szybciej idą w górę w stosunku do złotówki)... Zresztą i tak czeka mnie "zesłanie" na kilka miesięcy do zachodniego Dojczlandu, więc szkoda teraz kupować nowy sprzęt. W tej chwili upadek złotówki spowodowany jest bardziej przez spekulacyjne pozbywanie się tejże, ale po stabilizacji i przy tymczasowych stopach procentowych złotówka będzie niezłym interesem...
 

semir44

New member
sul76 napisał:
Witam,

i już cię nie denerwują ciągłe zmiany cen?
Nic cie już nie denerwuje?
Pzdr

no denerwuje ale czekam, na odzew tej firmy ,
ma byc w tej cenie w której zamówiłem, ale jak narazie nie mam prezentacji, myślę że się wreszcie doczekam.
 

semir44

New member
doczekałem się

:) no i hula u mnie pionek 5090h
programy cyfrowe z nadajnika ze szkrzycznego tvp hd 1,2,3 są super
no i z satelity canał+ z technisat digicorder hd s2

kolory super no i wielkość ;) mój stary miał tylko 32 cale

po jednym dniu jestem bardzo zadowolony, żeby tylko wszystko chodziło na 102,teraz tylko wybrac kino domowe i dvd .
pozdrowionka.
 
Do góry