Uwaga . B.Ważne ! Podwyżki cen 05.01.2009

cygan

Member
"Chyba że producenci wpadną na pomysł oferowania produktów "wybrakowanych" czyli o dużo gorszych parametrach niż obecne modele co pozwoli na redukcję kosztów wytworzenia pojedynczego egzemplarza, a marketingowcy wmówią konsumentom, że taki egzemplarz jest NAJ."
Dla mnie takim super chwytem marketingu jest Full HD. Siedzisz 3 metry od tv 42" i widzisz różnicę? Taa... Powodzenia.
 

popmart

New member
cygan napisał:
"
Dla mnie takim super chwytem marketingu jest Full HD. Siedzisz 3 metry od tv 42" i widzisz różnicę? Taa... Powodzenia.



jasn bo full hd to jedynie tv ? full hd to także komputer i rozdziałka 1920x1080 jeśli nie widzisz różnicy przy 50" z 1280x720 to : "taa powodzenia" u okulisty

i powiem że przy 50" i mkv widać sporą różnicę hd redy i full hd.....

no może przy 42" jest trochę inaczej ale co do rzdziałki w kompie raczej rónież widać
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Panowie, tu nie chodzi o materiał i pojedynczy telewizor. Tutaj chodzi o sytuację, gdy ustawiamy obok siebie dwa telewizory 42". Jeden z nich jest HD Ready, drugi Full HD. Na oba podajemy ten sam sygnał, np. Full HD. Siadamy w odległości 3 m i podziwiamy praktycznie ten sam obraz. Praw fizyki nie przeskoczycie. Ostrość widzenia jest rzeczą indywidualną, ale naukowo określono graniczną rozdzielczość kątową ludzkiego oka. W przypadku 50" może będzie to nieco większa odległość. Tak naprawdę, teoretycznie już 2,6 m od 42" ekranu powoduje, że rozróżnianie szczegółów przez ludzkie oko jest na poziomie 720 lnii w pionie. Minimalne różnice w odbiorze wynikać mogą jedynie z jakości skalowania.

ArtS :)
 

popmart

New member
pewnie prz obrazie tv (filmach) różnica nie jest powalająca choć ja wolę oglądać full hd imo jednak lepiej wygląda choć rzeczywiście nieznacznie tak przy rozdziałce np w grach na kompie... (konsole to max 720p a ps3 to i mniej czasami, więc nie zobaczysz różnicy bo niby jak) ....różnica przy PC jest dramatyczna na korzyść oczywiście full hd, i nie mam co do tego wątpliwości chodzi o linie krzywizny itp ...
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
Dla mnie osobiscie Full HD czy HD Ready nie ma znaczenia (sygnal TV SD w naszym kraju) :( .

Natomiast matryca 100 Hz a 50 Hz tu juz widze i czuje roznice :)
I to jest spory atut 100 Hz w podziomie :krol:


Dodam, ze porownac moge dwa LCD-ki.
Moj podany w podpisie i Ojca LC-46XL2E.


Zdaje sobie sprawe, ze te dwa LCD-ki to zupelnie inna klasa cenowa i ciezko je do siebie porownac :???:

Ale opisuje to co widze. A widze, ze 100 Hz ma znaczenie (przy "dobrym" sygnale SD).
Moze roznica tych 2 ms w szybkosci matrycy tez ma duzy wplyw ????
Sam juz nie wiem :confused:


Pozdrawiam.


ps. a My dalej nie na temat ;)
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
SierzantHarris napisał:
Dziękuję, widzę różnicę. Powodzenia przy zakupie nowych szkieł kontaktowych...
Jeteś mutant jak widzisz z 3 m na 42". Zazdroszę wzroku. Albo raczej współczuję... ArtS007 dokładnie to ujął, ale nie zrozumiałeś.
 

Koriolan

New member
Osobiście jestem przekonany, że tak jak z wielkim hukiem producenci i dystrybutorzy wprowadzają teraz dwucyfrowe podwyżki, tak za trzy-cztery miesiące będą po cichu się z nich wycofywać. Ciekawe kto się pierwszy wyłamie- jak zwykle Koreańczycy ??

Prawdą jest, że w świątecznym szczycie sprzedaży większość firm utrzymała ceny z okresu gdy Euro kosztowało 3,30 a Dolar około 2,20 PLN i spadek złotówki uwzględni dopiero w nowych cennikach.

Swój optymizm opieram na kilku faktach
a) przeświadczenie konsumentów o tym, ze idą gorsze czasy, ma charakter GLOBALNY. Można "machnąć ręką" na pojedynczy kryzys w Polsce HIszpanii Rosji czy USA. Ale na wszystkie razem- już nie.
Zobaczcie co dzieje się ze sprzedażą nowych samochodów.
W RTV w segmencie niższym i średnim będzie naprawdę padaka, większość zakupów była kredytowana "ratami 0%" z których banki się wycofują. Ludzie boją się o pracę a w inflację ca 5% wierzą tylko ostatnie przydupasy rudego Donka.

b) Wielka korporacja może patrzeć przez kwartał na pikującą sprzedaż.
Ale oprócz samej siebie, ma też np dystrybutorów-dla których pól roku zapaści może oznaczać plajtę. Z kim wtedy wrócą na rynek, gdy kryzys się skończy?
Poza tym, wielka korporacja to też ludzie. Od góry do dołu. Handlowcy będą patrzeć spokojnie, jak ich zarobki- w dużej mierze prowizyjne- kurczą się jak arktyczne lodowce?? Zażądają obniżek cen sprzedaży. Dla nas będzie to skutkować niestety "oszczędnymi" produktami, gdzie koszty będa obcinane na maksa. Będą tańsze matryce, cieńsze kable, gorsza elektronika a Chińczycy będą dostawać ryż raz a nie dwa razy dziennie.

c) zawsze ktoś pierwszy się wyłamie.

Ja obecnie czaję się na wymianę lustrzanki.. model który chcę kupic ma być dostepny od 20 stycznia. Cena sugerowana jest z kosmosu- ale sądząc po promocjach wprowadzajacyhc w Niemczech- moze byc całkiem akceptowalna.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
rynek sie oczysci, to jest wskazane raz na pare ladnych lat, jak malo osob bedzie kupowac sprzet, to wiadomo ze producencji nie beda trzymac go w wysokich cenach, niestety ale lezec on nie moze w magazynach, ja osobiscie czekam na lepsze czasy z zakupami, kasa jest, ale ceny dla mnie zle, bedzie jeszcze taniej nie od razu, ale pozniej, nie ma co sie spieszyc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szansę obniżek upatrywałbym jedynie w spadku prognozowanej waluty.
Nowe ceny już weszły na wiele produktów. I wcale nie są one kosmetyczne.
Producenci skorzystają też z faktu że wprowadzane będą nowe modele.
Ale również na bieżące modele ceny już idą do góry. Wszystko może jedynie zależyć od zapasów magazynowych. Również Samsung zapowiedział podwyżki cen.
 

Deimos

Banned
A niech sobie robią podwyżki o ile chcą, nawet o 100%!Mój stały dostawca z allegro, który do tej pory woził sprzęt z Niemiec właśnie zrobił rozpoznanie cen u wschodnich sąsiadów i już w styczniu realizuje zamówienie.
Przykładowy koszt zakupu Pioneera BDP LX-91 jest tam o 1000pln niższy niż w Niemczech.
O polskiej cenie (ok. 8700) to nawet szkoda wspominać.
Ja już składam zamówienie na w/w BD od wschodnich sąsiadów, gdzie jest cenowa wolna amerykanka.
W zachodniej europie Pioneer dość rygorystycznie kontroluje ceny, na wschodzie robią co chcą... a plazmy jakie tam tanie właśnie Pioneera...:D
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
co do ceny $ to jakas kpina nie jest tyle warty, no ale tam wszyscy sie pchaja

W świecie najważniejszy jest $ czy to się komuś podoba czy nie. Złotówka w "Cudowny" sposób straciła do $ 50% na wartości. I to są konsekwencje .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dolar jest od jakiegos czasu smieciowa waluta, ale inwestorzy wierza w USA, zreszta ja tez mysle ze odbicie tam bedzie najszybsze, ale sami wpier.. sie na mine, ja lubie taniego dolara
Stracila na wartosci, ale uwazam ze nie slusznie, ale to nie ma znaczenia co mysle. Uwazam ze mamy dobra walute i powinna byc silna
Niestety trzeba czekac na inne czasy :(
To rynek decyzuje o cenach, ale nie zawsze sa to sluszne decyzje, w tym przypadku tak jest, to tylko "GRA"
 

p.stasiak

New member
Zamiast telewizje oglądać lepiej obecnie samochodem pojeździć i piękne widoki pooglądać nad morzem. Za pół roku ceny wrócą na swoje miejsca euro 3,5 i można myśleć o zakupach na nowo :)
 

Severianus

New member
czy plazma panasonica podrożeje?

To jest mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar kupić plazmę th 42 pz85 lub th 42 pz800 - w związku z zapowiedziami podwyżek - proszę o radę - mam się spieszyć z zakupem (czyt. kupić dziś przez allegro z dowozem i montażem u mnie w domu) czy chwilę poczekać licząc, że cena jednak na te modele spadnie?
Dodam, że cena th 42 85 -tki wynosi 4 499,00 zł, a co 800 tki czekam na odpowiedź.
Firma sprzedająca jest z Poznania i oferuje dowóz do Wawy gratis plus montaż.
I jeszcze jedna kwestia czy model th pz 85 ma 100 hz double scan, bo w opisie sprzedawca tego nie wymienia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry