Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

mat74

Well-known member
Bez reklam
Gdy Pioneer skonczyl z plazmami jeden z bossow tej firmy powiedzial ze jednym z powodow rezygnacji jest dalsza niemoznosc rozwoju technologii plazmowej ponad to co osiagneli. A ile to bylo (kat?) temu...To chyba wszystko wyjasnia.

oczywiscie ,ze wyjasnia.... dlaczego plazmy pioneera byly tak drogie...:D - juz kilka lata temu wypuscili produkt w ktorym nie dalo sie juz nic poprawic...:D a poniewaz widzialem "kuro" w akcji jestem sklonny w to uwierzyc.
 

yacek _b

New member
@yacek
1. Zarzucanie komus kogos nieznasz zlych intencji (ze niby mowi tak bo kase chce wyludzic) jest zwyklym k******em. Opanuj sie czlowieku!
2.Poczytaj na czy polegoa kalibraca i napisz raz jeszcze.

Zarzucanie złych intencji !? Gdzie ?


Kolego , opanować się to powinieneś TY , przeczytaj sobie spokojnie to co napisałem jeszcze raz .
Po za tym juz wiele razy na tym forum pisano że każdy z nas ma troszke inne postrzeganie kolorów i obraz z tv po kalibracji może całkowicie nie odpowiadac właścicielowi więc k***a proszę nie wciskać tu ludziom dodatkowej płatnej usługi bo to nie jest całkowite lekarstwo na kijowy obraz .
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Nie lubię zabierać głosu w dyskusji na temat wyższości świat Bożego Narodzenia na Wielkanocą, ale wydaje mi się, że trochę się wszyscy tu zagalopowali. Nie chce się też kłócić z Kikim, ale z całym szacunkiem dla niego tym razem przesadził. Cytuje: "Technologia LCD zrobiła znacznie Większe postępy niż Plazmy". "telewizory LCD są cieńsze niż Plazmy" "obraz statyczny znacznie lepiej wyświetlany jest na LCD".
Na starcie to bardzo przepraszam, ale jedna rzecz w powyższej wypowiedzi jest po prostu nieprawdziwa. Oczywiste, że technologia plazmowa technicznie rozwija się dużo szybciej niż LCD. To akurat nie jest specjalna sensacja gdy uświadomimy sobie, że to metoda wyświetlania obrazu komercyjnie nowsza o około 25 lat od LCD. Nie trudno tu wiec o innowacje i zmiany są naprawdę znaczące typu zmniejszenie poboru mocy o 50%, w dwa lata, poprawa efektywności wyświetlania o kilkadziesiąt procent itp. W LCD się tego nie da zrobić, a tak zwane innowacje pod tytułem podświetlanie LED pokazują, że technologia LCD dochodzi do ściany. Zresztą jedyne co miało w LED sens czyli podświetlanie tylne z wygaszeniem pól jest zarzucane z powodów cenowych. Zamiast tego mamy supercienkie telewizory - nie wiadomo po co i praktyczną niezdolność LCD do wyświetlania obrazu 3d (poczytajcie sobie zachodnie komentarze). Co nie znaczy, że plazmy są takie super.... Problemu podwidoków nigdy się nie udało całkowicie wyeliminować, pobór mocy ciągle straszy, problem utraty czerni istniał od zawsze (to akurat wcale nie jest nowość), a na antyrefleksie się żenująco obecnie oszczędza (coś jak podświetlanie krawędziowe w LCD).
No i co? I nic. Oglądanie za dnia, konsola = raczej LCD. Ale jak ktoś mówi, że film wieczorem wygląda lepiej na LCD to chyba nie do końca wie o czym pisze. Ostatnie miałem do czynienia ze skutkami prezentacji "wypasionych" telewizorów LED z plamami Samsunga zrobionej przez Kikiego. Oglądano filmy. :) I wcale to nie jest kwestia poziomu czerni.
Po prostu... Mnie nie podoba mi się, sztuczne zachwalanie, któregoś rozwiązania. Każde ma wady i zalety. Dlatego oba są na rynku.

Natomiast do kolegi, który twierdzi, że Pioneer w telewizorach plazmowych osiągnął wszystko. Wystarczy poszukać na internecie o projekcie "Fuga" czyli następcy Kurro. Niestety projekt padł z powodów banalnych - można sobie poczytać na ten temat obszernie w raportach finansowych Pioneera. Tak źle zarządzanej firmy dawno nie widziałem, kolejny rok gigantycznych strat, problemy nawet z gotówką. I idiotyczne ruchy czyli spóźniona próba sprzedaży LCD (z której się wycofano). Wylecieli z biznesu TV na własne życzenie, ale to inna opowieść.

A co do tytułowego problemu utraty czerni.Ten problem realnie istnieje, ale to nie oznacza,że telewizory są zupełnie do niczego. Mają inne zalety. Proponuje otrzeźwienie...
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Skad ta zlosc i frustracja?
Sorry ale facet ma wieksza wiedze i doswiadczenie od Was wszystkich i nie zakrzyczycie tego. Wszystko co napisal KIKI to FAKTY - przyjmijcie to do wiadomosci. Mam znajomego ktory jezdzi Cinquecento i twierdzi ze lepszego nie znajdzie. Pogodzcie sie z tymze moze byc cos tak samo dobre albo lepsze niz wasze plazmy.
Po co te nerwy jak by ktos obrazil np waszych rodzicow? Tak sie objawia fanatyzm.
Na koniec na przemyslenie. Gdy Pioneer skonczyl z plazmami jeden z bossow tej firmy powiedzial ze jednym z powodow rezygnacji jest dalsza niemoznosc rozwoju technologii plazmowej ponad to co osiagneli. A ile to bylo (kat?) temu...To chyba wszystko wyjasnia.

@yacek
1. Zarzucanie komus kogos nieznasz zlych intencji (ze niby mowi tak bo kase chce wyludzic) jest zwyklym k******em. Opanuj sie czlowieku!
2.Poczytaj na czy polegoa kalibraca i napisz raz jeszcze.
Takich bzdur dawno nie czytałem, Pioneer osiągnął doskonałość której zmieniać nie potrzeba, po co dłubać w Bugatti Veyronie skoro jest najlepszy?.Pioneer zakończył produkcje Plazm gdyż spadł popyt na jego modele (cena) zanotowali duże straty, kowalski zamiast wydawać 8 tys na kuro wolał kupić za 4tys panasa.Stąd umowa z Panasoniciem na współpracę i wymianę technologii.Ale bzdur w stylu Lcd wyprzedziły PDP nie widziałem dawno, skoro porównujecie TV z górnej półki to zobaczcie w akcji LX6090.
 

damiantomek2

New member
podobnie jak wiekszosc watkow w ktorych podejmowany jest temat "plazma a lcd"
ten rowniez przerodzil sie w "wojne technologii" ...:D
jak pamietam ta wojna trwa juz napewno 3 lata....wiem ,bo wlasnie wtedy tez
czytalem podobne wypowiedzi szykujac sie do zakupu nowego TV.
zasugerowany niektorymi wypowiedziami o maly wlos nie kupilem LCD- zachwyty i argumenty byly bardzo podobne...
po trzech latach poprostu smiesza mnie wypowiedzi stwierdzajace- " technologia LCD sie rozwija ,wiec 3 lata temu plasma moze byla lepsza jednak teraz to juz zupelnie co innego..." :D
cos mi mowi ,ze za kolejne 3 lata znow bede czytal takie wypowiedzi....:D

Witajcie
Podobnie jak kolega 3 lata temu robiłem przymiarkę do nowego tv czytając różne info. w prasie
i necie ale dałem sobie spoko bo LCD raził mnie znanymi wadami, a plazmami straszono
w sklepach. Dziś dzieciaki podrosły i tv za mały więc znów czytam, oglądam i szukam.
No i z perspektywy potwierdzam co napisał mat74. Plazmy znów straszą może nie rolą grzejnika
(choć takie wypowiedzi też ostatnio wróciły na forum) dziś straszą utratą czerni itp..
Fakt jest taki iż dobre LCD/LED z doliczoną do ceny nieśmiertelną kalibracją kikiego dogoniło
w wielu parametrach plazmy i z tym posiadacze PDP muszą się zgodzić. Nadal jednak z mej perspektywy 4 do 6 osób przed tv plazma jest misztrzem w kątach poziomych i pionowych.
Dla mej lepszej połowy(nie czyta tego forum) ma zaś bardziej naturalne kolory i oczy mniej sie męczą.
Jeśli chodzi o dyspute na forum raz łagodniejszą raz ostrzejszą to nie nazywajmy się "fanatykami"
to jest wymiana pogladów i dzielenie się uwagami.
Mnie osobiście wnerwia na forum porównywanie modeli plazm w cenie 2-3k do LCD/LED o cenie wyższej od tej kwoty gdzie kiki na koniec testu lub porady pisze o nieśmiertelnej kalibracji, która podnosi sporo cenę tv. Bo jeśli nawet sami kupimy speyder to są dodatkowe ukryte koszty, o których przeciętny kowalski nie wie i wyje w domowym zaciszu iż w sklepie czy na na teście to ten tv był taki piękny.
Co do gaszenia rozwoju PDP i promocji LCD/LED to niestety jest to przemyślany marketing
i manipulacja dokonywana na klientach. Wiem bo choć mam inne wykształcenie to robię w handlu
długie lat bo tak wyszło i uwierz kapsel widziałem w praktyce iż nie zawsze się rozwija,
i lansuje dany typ marki, produktu, który jest dobry dla klienta. Czy to tv czy spożywka niestety ale kowalski musi kupić co wylansowane medjalnie i marketingowo bo to jest biznes.
Idą na promocyjne artykuły, działy w sklepach, "przekonanie" sprzedawców ogromne pieniądze
i gu...no kogo obchodzi czy to naprawdę dobre niby jest wybór, a go brak. To ma się sprzedać
z zyskiem, a jeszcze teraz w dobie kryzysu. Przykłady marka piwa EB była wszędzie, a nima
lub wmawianie iż wszystko co dobre to są wyroby Babuni. Zachowajmy dystans do tematu testów
zarówno kikiego jak i innych bo to jest tylko test, a domowe użytkowanie to inna sprawa.
Odzielmy prawdę od marketingu i manipulacji, i cieszmy się tv bo do tego jest.


Pozdrawiam




 

slimak

New member
Bez reklam
Skad ta zlosc i frustracja?
Sorry ale facet ma wieksza wiedze i doswiadczenie od Was wszystkich i nie zakrzyczycie tego. Wszystko co napisal KIKI to FAKTY


Google Tłumacz
Czerń w G20 lepsza niż w G10.


Google Tłumacz
Czerń W G20 taka sama lub minimalnie lepsza niż w G10.


Google Tłumacz
Czerń w G20 lepsza niż w G10.


Avforums, na które ciągle powołuje się Kiki!!!!
Google Tłumacz
Czerń w G20 minimalnie lepsza niż w G10.


http://www.hdtv.com.pl/forum/493727-post181.html
Kiki: „Z testów wynika jednak, że plazma 42 G20 - ma podobnie jak 42 X20 mniejszą czerń niż poprzednia seria. Badania przeprowadzone w tych samych warunkach .”




Albo Kiki nas świadomie wprowadza w błąd, albo nie potrafi wyregulować /skalibrować telewizora. Obydwie możliwości są przygnębiające. :-(
 

XoR

New member
Jak możesz (@Kiki) pisać o tym że LCD gra lepiej niż PDP i to jeszcze jako "fakt"? Wypadałoby to napisać przed tymi faktami lub po nich jako "imho" bo tak to się tylko kompromitujesz i denerwujesz ludzi :x

LCD zrobiły większy postęp ale i jakościowo plazma odrazu biła na łeb i szyję każde LCD więc... Jeśli trend by się utrzymywał to za te 3-5 lat plazma przestałaby istnieć. Przypuszczam jednak że full LEDy zostaną drogie a krawędziowe LEDy nie zapewniają takiej jakości jak tanie plazmy które będą tylko tanieć bo panel PDP to dwie szyby, jedna z rowkami i posmarowana luminoforem a druga z namalowanymi ścieżkami i trochę gazu i koszt wyprodukowania jest w większości rozłożonym kosztem budowy fabryki a LCD to wiele warstw polaroidów, dyspersorów, ciekłych kryształów, powłoki glare'ujące itp i mimo że fabryki już spłacili to drogo się je produkuje...

@slimak
ten wykres maksymalnej jasności nie oddaje faktycznego stanu rzeczy bo jest zrobiony dla 100IRE na cały ekran a w takiej sytuacji plazma daje dużo ciemniejszą biel niż gdy jest miks jasnych obiektów i ciemnych. Moja plazma na moje oko świeci jaśniej od mojego F2380 który ma biel 270cd/m2 a już napewno kolory są jaśniejsze, ale to nie problem bo w plazmach sam np. czerwony może świecić używając mocy potrzebnej dla bieli = bardzo nasycony :popcorn:
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
KDL-52HX900 Sony to jest maszyna jak zobaczycie to wam szczęka opadnie.

Nie próbujcie nawet porównywać starego technologicznie Kuro porównywać z takimi telewizorami jak:
KDL-52HX900 (KDL52HX900) : Telewizory i zestawy kina domowego : Sony


czas plazm dobiega końca czy ktoś chce czy nie - Vilkvagen garbus tez był dobry ale na wszystko przychodzi kres.Dzis ledy Philipsa czy sonego a także sharp czy toshiba świeci lepiej od plazm i każda rozsądna firma wycofuje się z ich produkcji .Do tego to co zrobił Panasonic z czernią w plazmach to skandal.
I tak nie zakliniecie rzeczywistosći że plazmy buczą pobieraja duzo prenergii oraz nie nadają się do nasłonecznionego pokoju i słabiej świecą .
Lcd led są coraz lepsze glównie full led(nie edge led) a plazmy idą na smietnik historii .Lg samsung je ogranicza a i Panasonic po ostatniej wpadce te zobaczy że z takimi feralnymi produktami przegra na takim rynku.Sony słusznie 5 lat temu wycofalo się z plazm .Dziś zbiera profity....

opinia z forum szczera i prawdziwa i to bez udziału Kikiego.​
Cytat:
Napisał panheniu
Witam, zamierzam kupić tv 50' i będzie to plazma. Nie lcd nie ledy a plazma.
Jaki jest teraz najlepszy tv ? W dobie 3d i innych bzdetów chciałbym mieć klasyka z referencyjnym obrazem co wy na to ? Mam możliwość kupna nowego w dobrej cenie.


Mysle, ze nie warto. Jest to zabytkowa konstrukcja czyli zero multimediow. Brzeczy. Obraz SD praktycznie nie do ogladania. Judder tragiczny. Malo ergonomiczny. Ogladac mozna praktycznie tylko HD a i tak najlepiej, zeby sie nic nie ruszalo - wtedy jest ok.
Mysle, ze warto dolozyc kupic jakas nowoczesna technologie.

Mam Kuro 5090, zeby nie bylo, ze widzialem tylko w MM.:banned:
 

Fatal1ty

New member
no ale prawda jest też taka, że na dzień dzisiejszy Plasmy jeszcze konkurują z LEDami, a za 2 lata te LEDY i cały hx900 którym się podniecasz to przecież będzie SZROT.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Ledy sony

no ale prawda jest też taka, że na dzień dzisiejszy Plasmy jeszcze konkurują z LEDami, a za 2 lata te LEDY o którcyh piszesz to przecież będzie SZROT.

Pogadamy za 2 lata - zobaczymy gdzie bedą full led a gdzie plazmy .Czas nas zweryfikuje.Ilu ludzi tyle opinii.
Plazmy dziś z niczym nie konkurują bo wszyscy myślący ich nie produkują a popyt coraz mniejszy , więc za 2 lata udział w rynku spadnie z 10% do 5%.
I nikt tego nie zmieni- nawet to forum nie zmieni preferencji konsumenta.Zobacz jak wyglądają plazmy LG po 5 latach użytkowania z wypalonym na stałe logo...TVn.:sad:
 

Fatal1ty

New member
Pogadamy za 2 lata - zobaczymy gdzie bedą full led a gdzie plazmy .Czas nas zweryfikuje.Ilu ludzi tyle opinii.
Plazmy dziś z niczym nie konkurują bo wszyscy myślący ich nie produkują a popyt coraz mniejszy , więc za 2 lata udział w rynku spadnie z 10% do 5%.
I nikt tego nie zmieni- nawet to forum nie zmieni preferencji konsumenta.Zobacz jak wyglądają plazmy LG po 5 latach użytkowania z wypalonym na stałe logo...TVn.:sad:

Za 2 lata wątpie że dalej będą full LEDY, sądzę że OLED ma znacznie większy potencjał, tylko że producenci muszą jeszcze odzyskać kase z LCD (fabryki, szkolenia itp) i tyle.
Za 2 lata hx900 to będzie szrot... nawet jeśli już nie będziesz miał plasm na rynku to tego że ten SONIACZ będzie szrotem nie zmienisz.


Poza tym nie chodzi przy wyborze TV tylko o jakość, moja piękniejsza strona ma głęboko gdzieś czy ma minimalnie lepszą czerń, liczy się dla Niej przede wszystkim wygląd TV, dlatego kupiłem v10 a nie Pioneera. HX900 też do najładniejszych nie należy... i chociażby dlatego bym go z pewnością nie kupił. Sony x3500 to były czasy... nie wymieniłbym go na hx900. W przeciwności co do niektórych ja nie jestem dziwakiem i moje życie to nie tylko telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Fatal1ty

New member
Firmy wycofują się z Oled - z powodu kosztów i jakości .Cena 52 oled przekraczała by pewnie 50 k.Za dwa lata nadal będa lcd oraz lcd led - wątpie by plazma zajęła ich miejsce.
Nie wiem jak moze Ci się podobać opasła plazma - mnie nie interesuje tak bardzo design tylko jakość obrazu - zobacz nie ramkę Sonego tylko jego jakość obrazu i wtedy skomentuj .
Dziwne że rynek nie docenia superjakosci plazm tylko forum fachowców.
Moze Sony i Philips się pomylili ? Napisz do nich to moze wnowią produkcje plazm - jak masz silne argumenty.Pamietasz Sony crt 100hz sony trinitron? To była jakosć.

Sony i Philips idą tam, gdzie widzą jak największą kasę. Przed V10, miałem z5500 i po zmianie każdy z domowników przyznał że obraz jest lepszy. Ojciec ma Philipsa 9704 (FULL LED) 46" w związku z tym że mam znajomego w philipsie kupiliśmy go za 6949zł (46"). Oglądam go kiedy chcę i obraz jest inny niż na plaźmie oglądałem na nim ostatnio na blu-ray Szybkich 4 i na v10 mi się bardziej podobał (ja i ojciec mamy blu-raya PHILIPSA bdp 7500). Oczywiście zgodzę sie z tym że w nasłonecznionym pokoju plasma traci na uroku.

Oczywiście w Philipsie jest uaktualniony firmware.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Plazma

Jak ktoś chce niech kupuje plazmy.Na szczęście nie ma przymusu i niech klient a nie dystrybutor o tym decyduje.
jest wolnosć wyboru .Jednak uważam subiektywnie - bo obiektywny nie jest nikt że plazma ma jednak wiele wad co nie oznacza ze lcd ih nie ma .a ledy full( nie edge są coraz lepsze)...:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja kupiłem 42x10 i do SD po SVIDEO,RGB czy HDMI nie widziałem nic lepszego, obraz jest bardzo naturalny i szczegółowy, jak na CRT, kolory pełne tak jak trzeba. Z kolei do HD, zwłaszcza gier podoba mi się LCD, wysoka jasność sprawia że kolory i szczegóły wydają się bardziej ożywione.
Plazma ma wady i LCD też, które wady są mniej znaczące ? Prosta sprawa, tyle ilu ludzi, tyle gust.
Co przyszłość pokaże to się zobaczy i może jakaś technologia wyjdzie na prowadzenie, na razie jednak jest remis, z tym że jednak dla ceny jakość/jakość plazma pozostaje bezkonkurencyjna. (gdzie za 2tyś dostaniecie dobre lcd42, nie ma szans)

To akurat prawda,Do sygnału sd najlepsze Sony crt.
Miałem crt sonego trinitrona i mam nadal philipsa 21 cali i jednak obraz na plazmie po takim RGB z DVD dużo bardziej mi się podoba, nie jest tak rozmazany.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jak ktoś chce niech kupuje plazmy.Na szczęście nie ma przymusu i niech klient a nie dystrybutor o tym decyduje.
jest wolnosć wyboru .Jednak uważam subiektywnie - bo obiektywny nie jest nikt że plazma ma jednak wiele wad co nie oznacza ze lcd ih nie ma .a ledy full( nie edge są coraz lepsze)...:)
LCD ma więcej tych wad, dla mnie główna i jedyna wada plazmy to powidoki, ale da się z tym żyć, jakoś logo TVP nie mam wypalonego, a plazmę użytkuję 6 miechów, moi rodzice też powidoków na LX6090 nie mają.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Oczywiście biorąc pod uwage koszta za 2 k tylko plazma.Ja porównywalem tylko 50 calowe telewizory z wyższej półki cenowej i dlatego w przedziale 8-11 k wybieram Sony led niż stare przestarzałe Kuro za tę sama kasę.:(
Tylko najlepsze jest to że to przestarzałe KURO niszczy twojego LED'a od Sony.Szkoda że tutaj na forum wypowiadają się osoby które plazmy widziały na youtube lub w sklepie dla idiotów, które były prześwietlone jarzeniówkami sklepowymi.W ogóle co ma jakiś led sony do utraty czerni w Panasonicach?
 

plejak

Banned
Panasonic

a co to ma wspólnego z tematem o czerni w panasonicach :shock:


No dużo ma wspólnego.Podobno Kuro to najlepsze plazmy na rynku.To po co kupować słabszego Panasonica- który w dodatku ma problemy z czernią?.Sama firma tez przyznaje ze jest taki problem.Wychodzi na to iż Panasonic im nowszy model wypuszcza tym gorszy.Liczy się cena a nie jakość.Czerń to była w plazmach najlepsza cecha w stosunku do lcd.Teraz nawet ona padła...:razz:
 

motobartcompany

New member
Oczywiście biorąc pod uwage koszta za 2 k tylko plazma.Ja porównywalem tylko 50 calowe telewizory z wyższej półki cenowej i dlatego w przedziale 8-11 k wybieram Sony led niż stare przestarzałe Kuro za tę sama kasę.:(

Piszesz zupełnie bez sensu!
Po pierwsze nie w temacie!
Po drugie najpierw wypisujesz, że jeżeli LCD to tylko Led ( nie Edge ) tylko taki z lokalnym wygaszaniem.
Po trzecie daj link Do 50 calowego Sony Led ( nie Edge) za kwotę 8-11k . Tylko nie X4500 bo ten już dawno nie jest produkowany:-? a NX 800 To Edge!
Po czwarte Seria 900 ma dopiero lokalne wygaszanie i ta seria jest 3D z tym, że według wszystkich doniesień największa bolączka LCD -czyli wolne wygaszanie pikseli- bardzo przeszkadza w efekcie trójwymiarowym. Panasonic VT20 przebija pod tym względem wyprodukowane do tej pory LED 3D.
Po piąte po co mam wydawać kupe kasy na LCD Led 3D jak plazma VT20 będzie tańsza cena około 2 tys papierów brytyjskich:krol:
Po siódme daj link do materiału w którym pisze, że seria G20 ma problemy z czernią? Zobacz jaki jest tytuł tematu. Czy nawiązuje do nowych modeli?

Czerń plazmy
http://farm3.static.flickr.com/2794/4370412047_2f8c02cb75_b.jpg

Czerń LCD Z podświetleniem LED. Typowe Halo LED.

http://www.hdtv.com.pl/forum/t/43150/075_P1230396.JPG
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/43150/082_P1230404.JPG

Test najlepszego LCD LED. Zobaczcie ostatnią fotkę z pauzą na ekranie.

Philips 9704H review - FlatpanelsHD
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
No dużo ma wspólnego.Podobno Kuro to najlepsze plazmy na rynku.To po co kupować słabszego Panasonica- który w dodatku ma problemy z czernią?.Sama firma tez przyznaje ze jest taki problem.Wychodzi na to iż Panasonic im nowszy model wypuszcza tym gorszy.Liczy się cena a nie jakość.Czerń to była w plazmach najlepsza cecha w stosunku do lcd.Teraz nawet ona padła...:razz:
Od Kuro to wszystko będzie słabsze, a po co kupować słabszego Panasonica ? a po to aby się cieszyć dobrym obrazem na 42" ekranie za 2000zł pokażcie mi wy wszyscy fanatycy LCD dobry telewizor LCD o takich rozmiarach (42/40") w tej cenie, który równie dobrze odzwierciedli obraz kinowy.
Ja np. nie kupiłem tv po to aby na nim grać, do tego mam monitor zresztą wyrosłem z gier nie mam 15 lat, czy zachwycać się nalepką Full HD przed sąsiadami, ja kupiłem tv aby oglądać telewizje, jestem kinomanem jak wspomniałem a obraz z plazmy jest najlepiej zbliżony do tego.

Mam sąsiada który kupił tv 32" jakiegoś Szajsunga serii 5 oczywiście z matryca Full HD i ogląda go z prawie 4m. I powiada "obraz żyleta" z "N" a ja do niego z tej odległości to nawet SD jest jak HD :).

Część ludzi się nie przekona, taka jest mentalność, ja tylko nie rozumie, po co użytkownicy LCD wchodzą na dział plazm i się głupio wypowiadają jak jedyna styczność ich z plazmą to w 90% to jest styczność w sklepie gdzie każdy wie że plazma w warunkach sklepowych przegra z nawet najtańszym lcd. Ja np. nie wchodze do nich i nie robię zamętu aby sie pocieszać że mam plazmę, bo oni chyba tak właśnie robią aby się pocieszyć że mają coś lepszego. A niech im będzie, zobaczymy komu prędzej siądą oczy :krol:

Ja jeszcze jedno tylko wspomnę, doradziłem dwóm znajomym zakup plazmy, idealne mieli warunki na plazmę (podobne kryteria co ja) tylko jeden warunek im dałem nie aby nie porównywali je z LCD w sklepie (bardzo ciężki orzech) i co ... ? teraz są w 120% zadowolonymi użytkownikami Plazm Panasonic.

Dla mnie LCD jest męczący może po kalibracji tak nie razi jak palnikiem po oczach ale dla mnie ten kontrast, czy biel jest zabójcza. Dla mnie właśnie w plazmie jest ten wielki atut jakim jest szara biel, moje oczy odpoczywają razem ze mną przed tv. Te kolorki naturalne i brak smużeń rekompensuje wszelkie powidoki które są, czy będą. W sumie mam to gdzieś. Ja wybrałem i każdemu fanowi filmów i zwykłej telewizji doradzę w kwocie 2000zł plazmę, BASTA ! :razz:

Uff ale się napociłem ;)

Ps. A poza tym co tu porównywać LEDy za 5 tyś do Plazm za 2 tyś.paranoja !!!. Jak kogoś stać to proszę bardzo, mnie nie a poza tym to głupota. Wole tv za 2 tyś a za resztę pojechać na 2 tyg. do Egiptu. A poza tym o jak porównać Audi do Poloneza.
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
wow, z zalinkowanej przez motobartcompany recenzji Philipsa wynika że ten TV gubi detale czerni nawet po kalibracji a do tego ma przesadzone kolory i masę problemów z artefaktami :???: FAIL :shock: albo pokaz myśli technicznej przyświecającej sprzedaży LCD czyli "ma ładnie świecić w sklepie" :hihi:

i to ma być konkurencja dla nowych plazm? :???: nawet na moim tanim starociu siedzącym technologicznie w 2007 roku nie mam problemów z widocznością detali cienia :hihi:

obraz z Sharpa 40le700 mi się podobał bardzo i dlatego uważam że strefy przyciemniania to dobry pomysł. Dobry oczywiście jeśli ma pomóc matrycy LCD a nie ją wyręczyć w kontraście...

BTW. wie ktoś jaki kontrast statyczny ma sama matryca tego Philipsa?
 
Ostatnia edycja:
Do góry