Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

plejak

Banned
Kuro to religia niczym Koran.

Skup się na tym co widziałeś jak nie widziałem twojej plazmy Panasa VT20 ty Sonego o którym piszę
MODEL HX-900 czyli full led.
Na tym forum nie m sensu wydawać żadnej opinii bo fani Kuro - choć nawet pierwszy fanatyk i autorytet forum KIKI zmienił juz zdanie i przyznal Że ledy są lepsze od Kuro Cię zjedzą na śniadanie.
Panasonić sie zbłaznił seriami 10 - bo to o nich mowa o utracie czerni - nie ja załozyłem ten wątek.
KUro to religia - to mantra - jest tak wychwalane że chyba jutro kupię model 5090 lx za 12 koła - cały czas drożeje bez mpeg4 i poskiego menu .
Dla mnie jak czegos nie ma rynku to to nie istnieje
Skoro w Polsce firmy gieldowe Polisa Universalczy Exud nie istnieja bo upadły to nie warto o nich wspominac bo sobie nie poradziły.
Pioneernie wytrzymał konkurencji bo nie produkował tv za rozsądną cene i znikł z rynku.
dziś mozna je kupić tylkko w lombardach na Allegro i w komisach bądż od sąsiada - na foirum jest ogłoszenie o sprzedaży tego cuda.Dochodze do wniosku ze Kuro nawet za 10 lat będzie najlepsze na świecie .Szczególnie dla ich posiadaczy bo kupili to tanio i są zachwyceni a krytycy plazm to chorzy ludzie a inżynierowie z Sony i Philipsa kończyli uczelnie prywatne i nie wiedzą co to czerń i jakosć.
Panie Bogaty nie chodzę do MM - sklepu dla idiotów mój sąsiad ma Kuro nie jest wcale zachwycony - chyba tylko póznym wieczorem (dzień coraz dłuższy).
Do tego zaden szanujacy się sklep w Polsce nie wystawia Kuro bo to stary tv z 2008 roku....
I tak dzięki Wam wiem ze dekadę w tv za 10 lat otworzy Kuro w roku 2020 a panas plazma z tracąca czernią będxzie drugi wtedy na rynku nie będzie już led ani lcd.
więc pisał nie będę o led kolega Broda to cenzor.zabroni, pisacle o plazmach .Je tylko mozna wychwalac tak szybko odchodza
:cry:
http://tvguru.pl/aktualnosci/czern-w-telewizorach-plazmowych-panasonica-wyblaknie-po-kilku-miesiacach/
 

staceb

New member
A to mój kolejny meldunek: TV Panasonic TX P42 S10,czas pracy 1560 h,czerń jest czarna,powidoków brak,nie bzyczy,nie pierdzi.Zawsze na tym telewizorze wyświetlany jest film lub inne programy.Nie oglądam (jak niektórzy)czarnych,czy też innego koloru plansz.Z telewizora jestem w dalszym ciągu zadowolony i nie zmienią tego posiadacze Philipsa superfulledgeled ani sony NXcośtam.Dajcie już spokój z tymi pyskówkami,cieszcie się z tego co macie.Dziękuję Bogu,że kupiłem tą plazmę przed wejściem na to forum,bo cieszyłbym się pewnie teraz z LCD LG LH7000 ,którego miałem zamiar kupić.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Podałem argument, a mianowicie oczy. Każdy je ma i widzi dokładnie co i jak.
Proponuję Ci nie sugerować się tym co widzisz w sklepie tylko porównać w domu na takim samym kablu i takim samym sygnale. Ja mam takie porównanie i wiem co mówię.

Jeżeli Ty widzisz lepszy obraz na LCD czy LED niż na plazmie to proponuję natychmiastową wizytę u okulisty i zakup mocnych okularów.
Znalazł się kolejny przedstawiciel handlowy LCD'ków :evil:

Ja też mam porównanie i nie podzielam Twojego zdania. Dokładnie na tym samym sygnale pracuje V10 i Philip, a konkluzja jest następująca: WSZYSTKO JEST ZALEŻNE OD JAKOŚCI NADAWANEGO SYGNAŁU! Nie każdy materiał nadawany na kanale TV ze znaczkiem HD, to materiał HD! Nie każdy kanał HD nadawany jest przez nadawcę z dostatecznym bitrate, co zdecydowanie wpływa na jakość. Bez sensu jest porównywanie TV za 4 tys. z tym za 10 tys. Wypowiedzi co niektórych w tym temacie, przypominają wynurzenia pacjenta leżącego na kanapie u psychoanalityka, czyli kogoś głęboko dotkniętego licznymi fobiami.
Nie jestem przedstawicielem handlowym LCD'ków, ani innych dóbr i widzę lepszy obraz na moim Philipie niż na V10, a resztę Twojej wypowiedzi uznaję za niemerytoryczną.

XoR:
i to ma być konkurencja dla nowych plazm? :???: nawet na moim tanim starociu siedzącym technologicznie w 2007 roku nie mam problemów z widocznością detali cienia :hihi:
Czy ta Twoja wypowiedź wnosi coś? Sam chyba masz wątpliwości. Zapewniam Cię, że nie jest żadną konkurencją dla nowych plazm, ale z Kuro, uzyskał miano ich killera.
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
@kriswas
no sorry bardzo ale TV któremu zarzuca się ucinanie detali cienia i przesycone kolory za Kuro-killera w moim odczuciu nie może być uważany bo na Kuro takich cyrków nie było! To że na lepszą czarną planszę i przesycone kolory to nie znaczy że jest odrazu lepszym TV, przynajmniej nie ogólnie bo do np. filmów animowanych komputerowo jest napewno lepszy od plazm :)
 

al fazeer

New member
Moim zdaniem, ciężko to w tej chwili nazwać spamem, biorąc pod uwagę, że i tak wątek potoczył się zupełnie inaczej niż jego pierwotne założenia.

Miało być o pogarszaniu się czerni plazm Panosonica, a teraz to wojna między zwolennikami plazm i LCD. Żadna z tych technologii nie jest idealna. Jeden woli obraz z LCD, drugi z plazmy , trzeciemu odpowiada i plazma i LCD.

I jeszcze te argumenty typu, że obraz na LCD jest nie do przyjęcia bo tylko plazma jest super itp. Są w plazmach, pewne mankamenty, które ludziom, którzy wybrali LCD przeszkadzają, np migotanie obrazu, mała jasność, głośna praca, smużenie luminoforu, powidoki i wypalenia obrazu. Ludzie którzy nie widzą, lub też nie przeszkadzają im powyższe wady uznają PDP za lepsze ekrany. I niech nikt nie każe używać wszystkim PDP czy też LCD bo niestety trzeba wybrać technologię która bardziej nam odpowiada.
Inny śmieszny argument, ktoś napisał, że dużo gra. Na co ktoś odpowiedział iż z grania wyrósł, w kontekście obrony plazmy. To wszystko jest wręcz śmieszne.
 

don111

Banned
Są w plazmach, pewne mankamenty, które ludziom, którzy wybrali LCD przeszkadzają, np migotanie obrazu, mała jasność, głośna praca, smużenie luminoforu, powidoki i wypalenia obrazu. Ludzie którzy nie widzą, lub też nie przeszkadzają im powyższe wady uznają PDP za lepsze ekrany.
bo widzisz trudno nazwać wadami coś czego się nie można za cholerę doszukać w swoim tv, a o czym można tylko wyczytać na forum
człowiek tłumaczy jak na granicy ale każdy forumowy znawca wie jednak lepiej, w końcu gdzieś coś wyczytał, gdzieś mu się coś o uszy obiło, bo tata marcina powiedział... i dochodzi do tego że włazi np taki posiadacz ekskluzywnego lcd firmy LG i prowokuje głupie dyskusje

wszystkie te wady lub niektóre z nich, a może i jedną z nich, może mieć każda plazma tyle że często w skali mikro zupełnie nieprzeszkadzającej w użytkowaniu

to samo dotyczy LCD, można napisać o LCD - wolny czas reakcji, kiepska czerń, fatalne kąty, razi po oczach zbyt duża jasność na minimum, słaby kontrast, buczą (a bo mój były LCD buczał)
no i fajnie jest tak uogólniać ?


a co do spamu - to ten wątek owszem. jest na rękę komuś kto już od pewnego czasu nie lubi Panasonica a obecna sytuacja z tą "aferą czerniową" (tutaj wcale nie bronię producenta) to dla niego woda na młyn
kto czyta to forum od dłuższego czasu na pewno też to zauważył, na innych forach już się z tego śmieją
 
Ostatnia edycja:

al fazeer

New member
W swoim poście nie miałem na celu, udowodnić jaka to plazma jest nie dobra. Chodziło mi o to, że pewne osoby wygłaszały teorie takie iż osoby, które kupiły LCD, popełniły wręcz jakąś zbrodnię. Nie miałem też na celu udowadniać jakie to LCD jest super.

don111 jeśli ty lubisz obraz z plazmy i nie widzisz czy też nie przeszkadzają ci wady które wymieniłem, to nie pozostaję ci nic tylko się cieszyć ze swojego tv. Niestety niektórzy nie mogą zrozumieć, że nie każdemu odpowiada czy to plazma czy też LCD.

Dlugi56, jeśli uważasz, że plazmy i zawarty w nich luminofor nie smużą, to nie znaczy, że inni także. Ja widzę to w plazmach, to co fachowo nazywa się green ghostingiem. Po prostu luminofor nie wygasza się natychmiastowo, także dla mnie i plazma smuży, jak ty tego nie widzisz to tym lepiej dla ciebie.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Smutne to i odrobinę przykre, panie i panowie...
Od kilkunastu stron mamy w wątku paplaninę bez ładu i składu, a co gorsza nie na temat, w znaczącej większości wypowiedzi.
Chodzi mi tylko po głowie pytanie retoryczne, próbuję sobie przypomnieć, jaką ocenę dostawało się w szkole za pisanie nie na temat... :(

Pozdrowienia!
 

Tomaszz

New member
a co do spamu - to ten wątek owszem. jest na rękę komuś kto już od pewnego czasu nie lubi Panasonica a obecna sytuacja z tą "aferą czerniową" (tutaj wcale nie bronię producenta) to dla niego woda na młyn
kto czyta to forum od dłuższego czasu na pewno też to zauważył, na innych forach już się z tego śmieją

Mógłbyś podać linka :) Może być na priv.



BTW. Niesamowity ten wątek, już od 2-3 strony wiedziałem, że nic ciekawego to nie powstanie, z wyjątkiem dosłownie kilku, kilkunastu postów prostujących trochę to zamieszanie. Bo przecież wiadomo było, że każdą najmniejszą wadę trzeba rozdmuchać do niebotycznych rozmiarów :shock:

Moje podsumowanie tematu:
Na tą chwilę, o problemie blaknięcia czerni w plazmach panasonica w EUROPIE
:idea::idea::idea: GÓWNO WIEMY !!! :idea::idea::idea:

:krol:

[EDIT] Nie wiem czy mogę o tym wspomnieć, bo chyba ten wątek nie jest od tego, ale moja plazma 42g10E (E jak EUROPA) po przeszło 1000 h użytkowania, nie wykazuje się jakimkolwiek spadkiem poziomu czerni. Opinia na podstawie blurayi oglądanych w całkowitych ciemnościach !!!
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Blaknięcie czerni w EUR to ściema, niedługo TV dobije do 800h i zmian nie widać gdy przekroczy 1000h wtedy wszystko stanie się jasne.
 

XoR

New member
przedewszystkim to brak jest ludziom porównania do różnych LCD i plazm i opinia jest więc z kapelusza jaka technologia jest lepsza :|

ja porównuję do różnych LCD ale nie jakichś super hiper drogich tylko takich jakie ludzie normalnie kupują i imho PDP świeci lepiej...

wracając do tematu z tego co czytam na necie to dowody na występowanie problemu są tylko w USA więc my możemy spać spokojnie :)
 

XoR

New member
u mnie sprawdzałem kalibratorem to czerń wacha się od 0.15cd/m2 jak TV jest włączony godzinę/trzy do 0.20cd/m2 jak włączę w niedzielę rano i sprawdzam poziom czerni wieczorem więc fakt: POZIOM CZERNI SIĘ ZMIENIA :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
u mnie sprawdzałem kalibratorem to czerń wacha się od 0.15cd/m2 jak TV jest włączony godzinę/trzy do 0.20cd/m2 jak włączę w niedzielę rano i sprawdzam poziom czerni wieczorem więc fakt: POZIOM CZERNI SIĘ ZMIENIA :)
W końcu powrót do tematu i niech tak zostanie.
 

plejak

Banned
Kuro

Przepraszam że wracam z wątkiem plazma kuro ale prosze zapoznac się z opinia z forum z dzisiaj:

Powiem tak. Mam Pioneera 508XD od 2 latek i jeżeli chodzi o jakość obrazu SD i HD (N-ka, Dreambox 800HD, PS3 ) to jestem super zadowolony, ale jeżeli miałbym kupować go dzisiaj to nie wiem czy zdecydowalbym sie na plazme. Po 4300h ogladania pojawily sie jasne pasy na dole i górze ekranu. Widac je coraz bardziej. I żeby mi tu nikt nie wmawial ze to jest od tego ze caly czas ogladam te same kanały. Większość programów ogladam w HD więc obraz jest na calym ekranie, skad wiec wziely sie te przeklete jasne pasy?. Najdziwniejsze jest to ze jasne pasy sa w miejscach gdzie przewaznie przy niektórych programach lub filmach sa czarne pasy. Może ktoś ze znawców tego tematu może w końcu powie od czego to jest.


Mam nadzieję że w panasonicach to nie wystąpi.
 

gabo2

New member
takie cos to moze sie zdazyc nawt w crt lcd i plazmie i to juz nawet po pare godz uzytkowania takie zycie nic nie jest doskonale
 

bogaty

New member
Bez reklam
Przepraszam że wracam z wątkiem plazma kuro ale prosze zapoznac się z opinia z forum z dzisiaj:

Powiem tak. Mam Pioneera 508XD od 2 latek i jeżeli chodzi o jakość obrazu SD i HD (N-ka, Dreambox 800HD, PS3 ) to jestem super zadowolony, ale jeżeli miałbym kupować go dzisiaj to nie wiem czy zdecydowalbym sie na plazme. Po 4300h ogladania pojawily sie jasne pasy na dole i górze ekranu. Widac je coraz bardziej. I żeby mi tu nikt nie wmawial ze to jest od tego ze caly czas ogladam te same kanały. Większość programów ogladam w HD więc obraz jest na calym ekranie, skad wiec wziely sie te przeklete jasne pasy?. Najdziwniejsze jest to ze jasne pasy sa w miejscach gdzie przewaznie przy niektórych programach lub filmach sa czarne pasy. Może ktoś ze znawców tego tematu może w końcu powie od czego to jest.


Mam nadzieję że w panasonicach to nie wystąpi.
Kompromitujesz się coraz bardziej, że ktoś coś ma w Kuro po 2 latach to oznacza że wszystkie plazmy są złe?.Jednemu się toster popsuje zaraz po wyjęciu z kartonu innemu będzie służyć 10 lat.Mam lepszy przykład LCD Sharpa wyjęty z kartonu i podłączony
P1010088.jpg
 

plejak

Banned
Panie biedny....

Kompromitujesz się coraz bardziej, że ktoś coś ma w Kuro po 2 latach to oznacza że wszystkie plazmy są złe?.Jednemu się toster popsuje zaraz po wyjęciu z kartonu innemu będzie służyć 10 lat.Mam lepszy przykład LCD Sharpa wyjęty z kartonu i podłączony
P1010088.jpg
Panie Biedny zejdż Pan ze mnie .....
Lepiej pomóż koledze w problemie co się stało z Pioneerem.
W ledach za 10 k takie efekty nie grożą.

Jutro zamiawiam Kuro za 15 koła .PLazma to plazma , bez 2 zdań.:kom:
 

gabo2

New member
PLEJAK skad taka pewnosc ze w ledach za 20k takie rzeczy sie nie zdarzaja???
a ja kiedys slyszalem ze takie rzeczy to tylko w erze!!!
 
Do góry