Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

digitalus

Banned
nie napisalem ze lcd to fe . kazdy sam podejmuje decyzje wybiera lcd lub plazme.
druga sprawa to na pewno logo canal+ film,sport wyglada sto razy lepiej niz logo tvp.
gdyby nie listy do c+ logo byloby takie jak dawniej.
niedlugo pod logo tvp bedzie caly program telewizyjny:) kazdy ma przeciez program tv lub program tv jest telegazecie lub internecie. nie wiem dlaczego potrzebna jest informacja pod logo ze bedzie np spiewaj i walcz.to przeszkadza w ogladaniu programu.takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

gebolek

Banned
Nie wiem ile wyświetlałeś obraz statyczny na tym telewizorze ale gdybym po dwóch minutach miał na swojej plaźmie takie powidoki to bym ją oddał.
Po drugie nikt normalny w warunkach domowych nie ogląda wyłączonego telewizora czy też nie podświetla go sztucznie w trybie Hdmi bez wyświetlanego obrazu tylko po to żeby coś zobaczyć.
 

jgx

New member
Bez reklam
nie napisalem ze lcd to fe . kazdy sam podejmuje decyzje wybiera lcd lub plazme.
druga sprawa to na pewno logo canal+ film,sport wyglada sto razy lepiej niz logo tvp.
gdyby nie listy do c+ logo byloby takie jak dawniej.
niedlugo pod logo tvp bedzie caly program telewizyjny:) kazdy ma przeciez program tv lub program tv jest telegazecie lub internecie. nie wiem dlaczego potrzebna jest informacja pod logo ze bedzie np spiewaj ,walcz.to przeszkadza w ogladaniu programu.takie jest moje zdanie.

nie wiesz dlaczego? Prezesiunio TVP ma lcd i Ci na złość robi :-D
 

bogaty

New member
Bez reklam
niezłem te maszynki macie - chyba sobie taki tv kupie :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Wiesz powidoki takie które wymagały 3h śniegu miałem przy pierwszych 300h, teraz nie muszę robić takich rzeczy a gram dużo i oglądam co chcę.Osobnik który nigdy w życiu nie miał Plazmy na stanie nie zrozumie tego o czym się tu pisze.LCD jako technologia ma dużo minusów, więcej niż PDP.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Wiesz powidoki takie które wymagały 3h śniegu miałem przy pierwszych 300h, teraz nie muszę robić takich rzeczy a gram dużo i oglądam co chcę.Osobnik który nigdy w życiu nie miał Plazmy na stanie nie zrozumie tego o czym się tu pisze.LCD jako technologia ma dużo minusów, więcej niż PDP.
jakie nawijaj będziemy korygować te minusy,pierwszy w lcd to mniejsze zużycie energii bo wy z plazm lubicie płacić większe rachunki,ale dlaczego plazmy kupujecie po dwa koła za sztukę :shock: z rozdzielczością dla komputerów XGA 1024×768 (4:3) opracowaną w 1990 roku przez firmę IBM tak dla info :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Jak ktoś kupował plazmę 8 miesięcy temu to nie wiem czy kosztowała "2 koła".Twój LG nie licząc tego że ma 1080p tak przegrywa z każdą plazmą za 1500zł.To nas różni, jeden kupi TV za 2500 zł który zapewnia doskonały obraz czerń, kolory płynność, drugi idzie i wybiera LCD który oprócz 1080p nie ma nic!
 
Ostatnia edycja:

jarek70

New member
jakie nawijaj będziemy korygować te minusy,pierwszy w lcd to mniejsze zużycie energii bo wy z plazm lubicie płacić większe rachunki,ale dlaczego plazmy kupujecie po dwa koła za sztukę :shock: z rozdzielczością dla komputerów XGA 1024×768 (4:3) opracowaną w 1990 roku przez firmę IBM tak dla info :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
te wyluzuj trochę ...bo ci to twoje el..gi czy co tam masz sie zepsuje i nie bedziesz mógł podziwiać pięknego smużenia,"kolorów" ,ja tam nie jestem fanem brazylijskich serialów...więc wybrałem plazmę wole naturalny obraz a nie sztuczność ..aha i sprawdź aktualnie ile W bierze ci to twoje cudo :) . dolicz też prąd który zużywasz na włączanie światła jak w nocy oglądasz tego lcdeka ,bo w ciemnym pomieszczeniu to porażka oglądać .
 

XoR

New member
my "fanatycy plazm" mamy przynajmniej co tracić :twisted: to tak w związku z tematem :-D

ps. coś czuję że moderacja wzmożenie obserwuje temat ;)
ps2. jan ie jestem fanatykiem plazm, mam ich po dziurki w nosie :( ja chcę SED, OLED, FED lub ewentualnie jakiś Laser-TV :twisted::twisted:
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
tak se tłumaczcie dalej fanatycy plazm,tylko tyle wam zostało,a tv oglądam wieczorem przy zgaszonym świetle tak dla info jarek70 :-D:-D:-D
Ciekaw jestem z ilu tak metrów oglądasz te swoje Full HD cudo. A tak ogólnie to wchodząc tu i wypowiadając się jak dzieciak pokazujesz swoje ego i pewnie próbujesz pocieszyć że kupiłeś coś lepszego niż my plazmowcy za mniejszą cenę z lepszym obrazem.

A co do tych twoich fanaberi co do prądu to mam porównanie bo ojciec ma Sama LCD 40"A450 czy jakoś tak. I sprawdzałem miernikiem poboru prądu i co ... otóż kolego Plazma ciągnie mniej, u mnie średnio wychodzi 160 a wieczorkiem jak oglądam filmy przeważnie horrory to wychodzi jakieś 100W a u ojca LCD jest ciągle 190W wiec jaka tu oszczędność sprawdź tabliczkę znamionową u siebie i dopiero się wypowiadaj.

Już nie musisz zaglądać ile pobiera bo pisze 182W, ale masz energooszczędny tv.

Sio na swoje podwórko i tam rób zamieszanie. A nie denerwój ludzi bo temat zszedł na psy przez Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
więc wybrałem plazmę wole naturalny obraz a nie sztuczność

Nie wiem o jakiej sztucznosci mowisz, jak masz skalibrowany tv to jest bajka. testowalem wiele tv (plazma i lcd, wszystkie z gornej polki)i bardziej naturalne kolory widze na lcd (dobrym oczywiscie a nie tanim szajsie). Upatruje przyczyny w ciemniejszym obrazie plazmy (czyt. gorszej reprodukcji bieli).

dolicz też prąd który zużywasz na włączanie światła jak w nocy oglądasz tego lcdeka ,bo w ciemnym pomieszczeniu to porażka oglądać .

Czy Ty kiedys widzieles lcd w ciemnym pomieszczeniu, w domu? Nie. Bo jak bys widzial to bys glupot nie pisal.
 

XoR

New member
@kapsell
pewnie kolega właśnie widział i wyraził dlatego zdanie na ich temat :-D
większość LCD to żal i tyle :hihi:
są też dobre LCD co mają coś do pokazania np. szerszy gamut, zależy o jakich pieniądzach i marce mówimy. A tanie LCD świecą gorzej niż tania plazmy, i przez tanią plazmę mam na myśli nie tylko Panasonica, LG czy Samsunga a nawet Daewoo... :lol: a drogie i tak mają gorszy kontrast statyczny. Poza tym jak kogoś stać na drogi TV to Pioneerów jeszcze w magazynach jest dużo a lepszego TV jeszcze nikt nie wymyślił :krol:


Jeśli jesteśmy przy kalibracji to plazmy jak na swój kontrast mają zdecydowanie zbyt niską gammę, co jest totalnym kretynizmem i marnuje moc plazmy czyli kontrast i kolory :cry: Na szczęście w PC można sobie nie takie rzeczy ustawić :-D
plasmagamma.jpg


ps. od kilku godzin siedzę na plaźmie w pulpicie zamiast monitora i zgadnijcie co! NICO :-D
 
Ostatnia edycja:

georing

New member
Dodaje zdjęcia, o których wspominałem wcześniej:

Przed_10.jpg



Jest to jedne z pierwszych zrobionych zdjęć. Nastepnie wszedłem do menu systemowego, żeby sprawdzić czas pracy i zrobiłem to zdjęcie z takimi samymi parametrami. Żaden, powtarzam żaden inny obraz nie był wyświetlany jak tylko szum w menu systemowym.

Po_10.jpg


Jak doskonale widać na drugim zdjęciu jest wyraźny obraz duch - logo Windows, który powinien być niewidoczny, zwłaszcza jak był wyświetlany tylko kilka minut oraz w przerwie między zrobieniem zdjęć plazma wyświetlała tylko szum. Proszę o komentarz czy taka sytuacja jest normalna?
Podaje linki do zdjęć w oryginalnej rozdzielczości:
Zdjęcie 1 http://student.agh.edu.pl/~georing/Strona/Przed_10.jpg
Zdjęcie 2 http://student.agh.edu.pl/~georing/Strona/Po_10.jpg
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
faktycznie dziwne...
to że się menu "wypala" nawet po chwili klikania to jest dość normalne ale że znak windows się objawił to dość nietypowe, ja przynajmniej nic takiego nigdy nie miałem, nawet przez pierwsze 1000h gdy powidoki było faktycznie widać.

nie raz za to miałem tak że np. po bardzo długiej sesji w grze z wyraźnym hudem jeśli wyłączyłem TV wieczorem bez włączania telewizji na kilka minut to jak włączałem TV rano to miałem powidoki jakbym telewizora praktycznie nie wyłączał :D

imho nie ma się czym martwić, TV się dotrze a użytkownik zobaczy że po całej serii wypaleń wszystko ładnie znika i czarna plansza jest tak równomierna jak po wyjęciu TV z pudła :)
 

LUPO78

Banned
jakie ładne tu kolega georing wyżej foty zamieścił plazmy z powidoczkami,później śnieg trzeba robić w tv by znikneły o ile znikną,ja w lcd jeszcze nie spotkałem się z takim gratisem,a śnieg oglądam za oknem
faktycznie dziwne...
to że się menu "wypala" nawet po chwili klikania to jest dość normalne ale że znak windows się objawił to dość nietypowe, ja przynajmniej nic takiego nigdy nie miałem, nawet przez pierwsze 1000h gdy powidoki było faktycznie widać.

nie raz za to miałem tak że np. po bardzo długiej sesji w grze z wyraźnym hudem jeśli wyłączyłem TV wieczorem bez włączania telewizji na kilka minut to jak włączałem TV rano to miałem powidoki jakbym telewizora praktycznie nie wyłączał :D

imho nie ma się czym martwić, TV się dotrze a użytkownik zobaczy że po całej serii wypaleń wszystko ładnie znika i czarna plansza jest tak równomierna jak po wyjęciu TV z pudła :)
XoR ale se wkręcasz przyznaj że szmelc każda plazma jak leci,a nie bajki i baśnie erotyczne zaczynasz opowiadać jak kolega digitalus że znikną i będzie pięknie jak by z taśmy produkcyjnej zjechała
 
Ostatnia edycja:

gabo2

New member
tak slucham tych opini to juz mi sie odechciewa tych plazm snieg to ja wole jak to kolega powiedzial za oknem a nie w tv i jakies powidoki a tak myslalem nad panasoniku z serii g20 ale cos czuje ze chyba odpuszcze i kupie jakiegos soniacza np SONY KDL-46EX500 lub SONY KDL-40Z5500 albo jeszcze SONY KDL-40EX701 ktory byscie polecili???
 

georing

New member
Najprawdopodobniej zgłoszę sprawę do serwisu, ponieważ jak dla mnie wydanie 3,5k na telewizor to dużo, więc wymagam żeby nie sprawiał mi tylu zmartwień. Dodam jeszcze jako informacje do tych zdjęć, że w menu systemowym był ustawiony kontrast dynamiczny.

Do tych, którzy widzą cały czas śnieg za oknem. W przypadku Pnasonica domyślnie i wyłącznie w menu systemowym jest wyświetlany jako tło "śnieg" lub jak kto chce szum. Normalnie powidoków prawie nie widać, no chyba że ktoś się wpatruje w plazmę z odległości 10cm w ciemni. Zdjęcia były robione z czasem ekspozycji 10 sekund.
Jeśli chodzi o głębie czerni, która też mnie niepokoi to dziś widziałem w Saturnie moją plazmę i jakiegoś Sharpa LCD. Nawet w tamtych warunkach nie było mowy o jakości LCD nad plazmą. Pragnę tez zauważyć, że krakowski Saturn eksponuje telewizory plazmowe w odpowiednich dla nich warunkach, więc można porównywać obie technologie, co do kupna - to wiadomo...
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
tak slucham tych opini to juz mi sie odechciewa tych plazm snieg to ja wole jak to kolega powiedzial za oknem a nie w tv i jakies powidoki a tak myslalem nad panasoniku z serii g20 ale cos czuje ze chyba odpuszcze i kupie jakiegos soniacza np SONY KDL-46EX500 lub SONY KDL-40Z5500 albo jeszcze SONY KDL-40EX701 ktory byscie polecili???
tutaj to ci nie polecą żadnego LCD tu są sami fanatycy plazm większości-przenieś się na dział LCD,ale czemu nie możesz sobie kupić plazmę,zawsze to jakieś dodatkowe atrakcje w tv powidoki,utrata czerni jak w temacie itp no i śnieg latem można mieć :-D:-D:-D
 
Do góry