[Nasze Zestawy AV] Uniwersalne Auro3d.

ralfik77

Member
Bez reklam
To, czeka już na podłączenie.
677357c595dc5bc03559b2a019b9d646.jpg
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Sr7010 był 5 lat a kosztował 3 razy mniej, to wychodzi na to, że minimum 15 lat, do kolejnej wymiany [emoji2].

Takie tam porównanie wizualne.
4548c2d57d6312e132f94a436b245ad8.jpg
9fdffdb9b90afc92e5e19016f2840d29.jpg
a77ca3e618038f95f75037c6c98ddf6e.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czym ty te zdjecia robisz. Nokia 3310?

Coz roznica tylko ze nie ma koncowek to mniej sie bedzie grzal wiec obudowa bardziej zamknieta.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Xiaomi [emoji1][emoji1][emoji1].

Sprzęt podłączony, bez kalibracji jeszcze. Posłuchałem trochę muzyki.
Jest różnica.
Dźwięk jest bardziej klarowny, jakby o większej rozdzielczości.
Żona, to wychwyciła odrazu, jak weszła do pokoju.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ładny updated, ciekaw jestem twojej opinii czy odczujesz znaczącą różnice przy odsłuchu na poziomie głośności na którym cały czas oglądasz filmy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Takie zabawki kupuje się z myślą o tym, aby one zagrały na niższym volume zdecydowanie z lepszą dynamika jak i jakością brzmienia, kupowanie mocnej integry, końcówki itp po to , aby one grały głośniej na tym samym volume co poprzednik pozbawione jest sensu. Z założenia takie urządzenia powinny dawać obydwa aspekty na +, chyba, że dane urządzenie jest skopane, ale to wtedy po co je kupować, skoro trzeba mieć ten sam poziom głośności, aby grała głośniej i z lepszym jakościowo brzmieniem. Nie wspominając, że im głośniej to tym ludzkie ucho mnie rozróżnia ilości smaczków w dźwięku i tworzą się różne przekłamania, kiedy urządzanie dochodzi do granicznych swoich możliwości w aspekcie dynamiki.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
W weekend myślę, że zrobię kalibrację i obejrzę jakiś film w dobrej jakości, (płyta lub plik).

Aczkolwiek wzięło mnie znowuż na rower i staram się każdego dnia, pojeździć sobie ze 2 godziny.
Jak tylko jest pogoda.
A w weekend, może jakiś ambitniejszy wyjazd w góry, na rower...
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Był rowerek, jest film (raczej bajka). Raya.

Nie umiem ładnie opisywać wrażeń.
Dźwięk jest wyraźniejszy, z większą dynamiką i to wszystko przy rozsądnym poziomie głośności, nie trzeba wcale bardzo głośno oglądać, żeby poczuć tą wyrazistość efektów.

Czy warto było...

Hmm .
Jak by te pieniądze były mi na coś innego, konkretnego potrzebne, to bym nie wydał na procesor ale nie mam w planach żadnych poważnych wydatków, to trochę konto uszczupliłem i jest.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie umiem ładnie opisywać wrażeń.
Dźwięk jest wyraźniejszy, z większą dynamiką i to wszystko przy rozsądnym poziomie głośności, nie trzeba wcale bardzo głośno oglądać, żeby poczuć tą wyrazistość efektów.
Czyli to o czym pisałem, gdy sam przsiadłem sie na procek. Inna jakość ;) Miłego użytkowania!
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Kalibrację wykonałeś za pomocą aplikacji?
Aplikacji jeszcze nie używałem.
Z tego, co czytałem to można w niej zapisać kilka ustawień kalibracyjnych i modyfikować krzywą, nie wiem czy mi to potrzebne, może kiedyś się tym pobawię.

Może jak kupię mikrofon i zrobię jakieś pomiary, bo tak na ucho, to chyba nie ma co tam modyfikować, tej krzywej.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Przecież kalibracja jest ta sama cały czas.
Aplikacja to tylko lekkie usprawnienie, nie zmienia kalibracji na inną.
Jest jaka jest.

Jak by nie Dinamic Equalizer, to bym w zasadzie nie słyszał różnicy, czy jest włączona, czy nie.

Ale to tylko dobrze świadczy o moim pomieszczeniu i doborze sprzętu [emoji1].
 

P-U-M-A

New member
Jest różnica na korzyść kalibracji za pomocą aplikacji. Robiłem pomiary i dziwie się że nie korzystałeś z aplikacji. Polecam zrobić aplikacją. Ale fakt ogólnie to jest dramat co audyssey robi z tym sprzętem. Dobrze że przez aplikację można samodzielnie wprowadzić korekty.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja myślę zostawić pomiary odległości, bo to napewno jest dobrze zmierzone, poziomy głośności poszczególnych głośników też są w miarę ok, ale mogę skorygować, bo mam mikrofon do pomiaru głośności.

A tą korektę pasma głośników wywalę całkowicie.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Jest różnica na korzyść kalibracji za pomocą aplikacji. Robiłem pomiary i dziwie się że nie korzystałeś z aplikacji. Polecam zrobić aplikacją. Ale fakt ogólnie to jest dramat co audyssey robi z tym sprzętem. Dobrze że przez aplikację można samodzielnie wprowadzić korekty.
Jakie dokładnie korekty sam wprowadzałeś i skąd miałeś dane do korekty?
Osobne pomiary mikrofonem do kalibracji i programem komputerowym?
 
Do góry