[Nasze Zestawy AV] Uniwersalne Auro3d.

P-U-M-A

New member
Dokładnie tak jak piszesz wszystko weryfikuje mikrofonem i programem. O ile jako tako jeśli masz w miara zaadaptowane pomieszczenie to funkcjonują kolumny czy tam głośniki jak kto woli odpowiedzialne raczej za wyższe pasma to, to co robi audyssey z subwooferem to jest pomyłka. Niestety w apce nic z subwoferem nie zrobisz ale możesz tanio kupić jakiś dsp i ładnie zestroić. Uwierz mi że różnica będzie lepsza niż jakakolwiek zmiana sprzętu na droższy lepszy
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Subwoofery tylko przez zewnętrzne dsp.
Mój ma akurat, że tak powiem "wbudowaną" opcję euqualizacji dla trzech punktów ( trzy piki można zdjąć), niby nie dużo ale trzy najbardziej podbite częstotliwości można skorygować.

Tylko trzeba najpierw kupić mikrofon i zrobić pomiary [emoji1].
 
a jak zrobiłeś kalibrację i tak - out of the box settings - brakuje Ci czegoś tak na odsłuchu?
Pytam bo trafiłem na wiele opinii na yt gdzie każdy dawał mocnego plusika, za to ze Audyssey potrafi szybko i bezproblemowo ustawić wszytko na w miarę fajnym poziomie.
 
Ostatnia edycja:

P-U-M-A

New member
Mój ma akurat, że tak powiem "wbudowaną" opcję euqualizacji dla trzech punktów ( trzy piki można zdjąć), niby nie dużo ale trzy najbardziej podbite częstotliwości można skorygować.

Tylko trzeba najpierw kupić mikrofon i zrobić pomiary [emoji1].
Czyli masz SVS tak jak ja. Mam 4 sztuki SB2000 2 w suficie:-D i dwa z przodu z integrowane w szafce rtv. Jako że 2 mam wersje PRO to na początku skalibrowałem je tak jak piszesz. Dało to już dobre efekty.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Zrobiłem kalibrację aplikacją audyssey. Chyba jednak lepiej ona to wszystko wylicza niż ta wbudowana. I robi euqalizacje subwoofera również. Można sobie zobaczyć krzywą dla każdego kanału przed i po, kalibracji.
Subwoofer wyciąga do 250Hz całkiem prosciutko.

(Zapewne można to poprawić jeszcze osobnym pomiarem i korekcją na subwooferze)

Ogólnie jestem zadowolony.



db0cb8c6b6996ba14662b0d1e752744f.jpg
89dc079e012bb1b7f74f6e6010ad5744.jpg
18a44e847554bdbd5d2e94598dcd85e1.jpg
8526c90f3aaf1e56cab816e65ed980a6.jpg
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Tak pokazuje aplikacja, ja nie mam tego jak zweryfikować.

Lolo.
Moja odpowiedź dla Ciebie i dla mnie, na pytanie, czy jest różnica między SR 7010 a AV 8005?
(Kiedyś zadaliśmy sobie takie pytanie w dyskusji,.na którymś forum)

Jest.
Jest ona wyraźnie słyszalna.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak pokazuje aplikacja, ja nie mam tego jak zweryfikować.

Lolo.
Moja odpowiedź dla Ciebie i dla mnie, na pytanie, czy jest różnica między SR 7010 a AV 8005?
(Kiedyś zadaliśmy sobie takie pytanie w dyskusji,.na którymś forum)

Jest.
Jest ona wyraźnie słyszalna.

Ok, dzieki za info.
Narazie i tak kino odpuscilem wiec nie bede nic wymienial :) Ale dobze wiedziec.
Zreszta i tak wpakowalem w remont salki pewnie tyle ile ten procek kosztuje xd
 
Do góry