Uncharted: Drake's Fortune

gianbuffon

New member
kurde mam problema:/ podczas ruszania kamera grafa troche sie tnie. widac takie paski poziome:( w demie chyba tego niebylo... tv mam sharp xl8e, polecal mi go sam kiki... nie wiem, czy to wina zlych ustawien w tv, czy ps3, ale inne gry chodza normalnie. a moze tak ma byc? wy tez zauwazaliscie takie wady, czy wszystko chodzilo plynnie? w sumie nie przeszkadza to tak bardzo, nawet jakbym chcial to bym na to nie zwracal uwagi, ale nastawilem sie na grafike urywajaca glowe :p
moze ktos pomoc?

a co do samej gry, to miazga :D
 

dienekes' shade

New member
IMO, grafika urywa głowę, a problem który opisujesz, to brak synchronizacji pionowej.

To taka przysłowiowa łyżka dziegciu w beczce miodu, jaką jest UDF. Nie grałem w tę grę od miesięcy, ale pamiętam, że zdarzyło mi się wyłapać tę "niedoróbkę". Nie mniej jednak, w moim przypadku było to bardzo rzadkie zjawisko.

Chyba pisaliśmy kiedyś o tym na łamach tego subforum. Poszukaj.
 

mietek099

New member
Tak jak mówi dienekes' shade, spowodowane jest to brakiem synchronizacji pionowej. Również to zauważyłem, ale kompletnie nie przeszkadza to w rozgrywce. Co więcej, nie zwraca się na to uwagi podczas tej ekscytującej przygody.
 

gianbuffon

New member
aha dzieki:)
moze to zabrzmi dziwnie, ale ucieszylem sie z tej odpowiedzi. juz myslalem, ze moj TV sie sypie:p ale jak tak ma po prostu byc, to ok. przyzwyczaje sie:)
 

jarwlos

New member
Prosze o podpowiedź. Jestem na 5 etapie gry. Jest to zamek i tam się skacze po ścianie. Raz skoki raz bieganie uczepionym ludkiem do liny, po wyjściu przez okienko przeszedłem z jednej ściany na drugą, i tam jest skok na lianę. Ale jakoś mi sie słabo ten gostek rozpędza i nie mogę doskoczyc do następnego wcięcia w murze. Czy nie ma innej drogi?
 

gianbuffon

New member
chodzi ci o ten moment, kiedy jestes na poczatku zamku i masz wejsc do okna? jesli tak, to ja tez mialem problemy... musisz na tej linie troche sie wspiac:) ja myslalem, ze opuscic, bo bedzie wiekszy zasieg, ale za 5 razem wspialem sie troszke wyzej i mi skoczyl na polke skalna :D
jak cos to pisz:) ja jestm chyba w 11 rozdziale teraz, 57% gry
 

jarwlos

New member
Tez właśnie kombinowałem, ze lina musi byc dłuższa to bedzie wiekszy rozbieg :D Ale wpadłem na pomysł, żeby skrócić :D Heh ide grać dalej, teraz mam przed sobą jakiegoś gościa z CKMem :D
 

Buria

New member
Mam pytanie:

SPOILER





Chodzi mi o końcowy etap gry (89%), jestem w momencie któregoś już z kolei etapu z tymi zombiakami (notabene zirytowały mnie te fragmenty i jakoś ostudziły fascynację tą grą...). One dosyć szybko atakują i czasami kiedy któryś się na mnie rzuca, w lewym dolnym rogu pojawia się rysunek pada - co on oznacza? Czy to możliwość "zrzucenia" z siebie przeciwnika? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?
 

mietek099

New member
Dla mnie ostatnie etapy gry są ciekawym zwrotem akcji. Fakt, że chwilami są wręcz zabawne i trochę tandetne, ale zawsze to jakieś urozmaicenie.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
SPOILER (po dwóch latach?!?!?)


Klimat psuje się w kilu miejscach: na początku szukasz jakichś starożytnych kluczy, by otworzyć dawno zamknięte drzwi, po czym okazuje się, że na Ciebie czekają nowożytni bandyci. Wtrącenie zombiaków do fabuły to trochę żenada - ten sam zabieg rozwalił wciągającą fabułę starego Return to Castle Wolfenstein (dobrze, że nie dali etapów zimowych - w myśl zasady, iż w każdej amerykańskiej gierce "muszą" być etapy zimowe :D)...
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Polecam niektórym nieobytym używanie słowa spoiler.

EDIT:
Ano tak bo ja dopiero zacząłem przygodę z tą grą a takich jak ja jest tu więcej.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Filozofgrip

New member
SPOILER!!!

Wtrącenie do gry tych zombie to jakaś paranoja! Mogły być przez chwilę, wtedy gdy strzelamy do nich z eddy ale później juz ich nn ( no need ).
Boje się teraz w to grać ( tak tak to prawda :mrgreen: ) ale jakoś muszę to przejść.


Edit:

OK. Chwilowy problem z zombie zażegnany :D Gra "przejdziona" :cool:
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
SPOJLER!!!

Dla mnie zombie za pierwszym razem to był szok...bałem się wyjść z miejscówki, bo wiedziałem że gdzieś się czają...za drugim razem przeszedłem (przez przypadek znowu na normalu) i już luźno do nich podszedłem nawet zastanawiałem się co mnie w nich tak wcześniej przerażało. Pewnie miało znaczenie też to że za drugim razem ustawiłem sobie TV tak, że przy walce z Eddym widziałem coś więcej niż nadlatujące zombie i Eddiego:)
 

nolf

New member
Witam

Mam takie pytanie - przeszedłem Uncharted na Hard i po wyborze new game nie mialem juz do wyboru poziomu trudnosci (3 czy 4) tylko bodajze Ambush. Powiedzcie proszę z czym to się je ;) Czy to ten 4 poziom zablokowany przed przejsciem gry czy coś innego i czy ma sens ponowna gra na tym wlasnie poziomie - tzn - czy pojawiają się jakieś nowe kwestie podczas gry poza ewentualnie wyższym poziomem trudności (którego defakto nie zauważyłem choć odpalilem jedynie 1 chapter na tym Ambush)

Pozdrawiam serdecznie
Michał
 

benkenobi1234

New member
Uncharted to jedna z lepszych gier w jakie było mi dane zagrać. Według mnie na prawdę niezła fabula samo wtrącenie ,,zombiaków,, jak to kolega wyżej napisał wcale nie było żenadą ( może było ich trochę za duzo;]) a wręcz odwrotnie świetnie komponowało się z ,,historią gry'' . Świetna grafika , świetna grywalność, świetna fabuła. Co mnie denerwowało? To, że nasz bohater męczył się z odkrywaniem nowych terenów poprzez mase zagadek a atam już czekali bandyci(trochę bezsensu) muzyka tez nie wbiła mnie w fotel powinna być nieco lepsza. Powiem krótko może mnie tu niektórzy zlinczuja ; grało mi się dużo lepiej niż w takie gry jak Infamous i Killzone 2. Pozdrawiam
 
Do góry