Umarł król - niech żyje król. Panasonic wkracza na tron LCD TV - 65AX900.

psiaja

Member
Te 4K jak zrobią w programie telewizyjnym
to jest miód na każde serduszko....

Jak zrobią.. Dziś w pakiecie za 110 złociszy jest 140 kanałów, w tym 51 kanałów HD.. Skok technologiczny z jakości SD od FHD trwa kilka ładnych lat, a tu jeszcze nawet na płatnej platformie (nie pisząc o NTC) jest taki wielki rozrzut między kanałami HD a SD, więc gdzie 4K..

Medialnie fajnie to brzmi - niesamowita ilość detali, obraz ostry jak żyleta.. ale gdzie marketing a rzeczywistość.. To jak porównując dochód przeciętnego Etiopczyka z przeciętnym Brytyjczykiem, nie wspominając o jeszcze bogatszych krajach..
 

Big-Apple

New member
Te 4K jak zrobią w programie telewizyjnym
to jest miód na każde serduszko....


Niemieckie HD+ zapowiada start kanału 4k od września ma być kilkugatunkowym kanałem
jak widać tam się to sprawdza bo schodzi to podobnie jak we Włoszech Tivusat.

Swoją drogą to jestem ciekaw czy ten Panas nie AX900 a 850 jest idealnie płynny bez żadnego trybu skokowego bo na AV forum ktoś podawał że model 800 ma "stuttering:
No i jak ten Panas ma się do OLEDA. LEDzik chodzi po ~16tyś.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zauważyłem, że obecnie nowego Panasa 65AX900 można kupić za 11600zł.
Debiutował z ceną dwukrotnie wyższą. Wtedy to było bez sensu ale teraz za pół ceny to może być strzał w dziesiątkę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O to się właśnie rozchodzi o cenę........ i znacznie lepiej się wychodzi na tv tańszych przy jakiś reklamacjach niż przy tv topowych które to są tv w danym czasie np. jak się rozwali po kilku latach kupując tv w markecie i wykupując ich ubezpieczenie na 5 lat... czy też gwarancjach 5 letnich od Sony - więcej ludzi było zadowolonych z tv w "normalnych" cenach... u nas w RP panuje zasada kup drogi tv a potem martw się człowieku i nie mam na myśli jednej marki tv a generalnie wszystkie ...
 
Ostatnia edycja:

tubing

New member
No właśnie, cena...Dla mnie już akceptowalna. 11500 zł. za 65AX900. Czekałem, śledziłem, czytałem i porównywałem...I w końcu kupiłem. Od tygodnia wisi na ścianie. Czy mam uwagi do tego sprzętu? Oczywiście. Tak jak do każdego sprzętu w domu. Bo to w końcu tylko sprzęt. Kupa drutu, tworzywa, metalu...w sumie coś koło 50 kg...I nie szukam w nim duszy. Ma mieć piękny obraz. Tylko tyle od niego wymagam :) I ma rewelacyjny obraz! :) Dźwięk - nie powala, ale i nie musi.
Kolega Lolek126 w "stopce" ma napisane, co jest potrzebne, żeby dobrej jakości dźwięk dotarł do ucha.
Nie piszę w tym miejscu o 65AX900 żeby wywołać po raz któryś polemikę o tym modelu Panasonica.
Chcę podziękować Kolegom za wszystkie opinie za i przeciw temu modelowi, za porównania z innym sprzętem, za linki do stron, gdzie w wielu testach ten model rozkładano na części pierwsze. Dzięki :)

A teraz idę zobaczyć jak grają Chopina...Na 65AX900 oczywiście! :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele zeszłoroczne Panasonica były naprawdę extra.
W serii tej narzekali na linie powrotu po trzech miesiącach użytkowania. Więc sprawdź.
Ale jakość extra , gratuluję.
 
D

Deleted member 121090

Guest
tubing
Daj znać, czy jesteś w stanie zobaczyć te poziome pasy na ekranie, na które wielu narzekało.
Jakbym nie daj Boże musiał teraz kupować TV to też pierwsze kroki bym skierował w kierunku tego Panasa. Za tą cenę może to być ekstra zakup.
W jakim sklepie kupowałeś?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tubing również gratuluję zakupu - zgadzam się z Tobą - taka cena dla 65 cali jak najbardziej jest akceptowalna.. oby służył Ci jak najdłużej i żebyś nie wiedział co to jest serwis :), a teraz tylko oglądać.
 

FotoVideo

Member
Od początku jak tylko urodzil mi się w glowie zakup telewizora 65" ten model wytyczal mi droge nastepca plazmy był najdroższy i najlepszy w swoim czasie kosztowal 19.000 zl teraz kosztuje 12.000 zl
Od 2 miesięcy jestem posiadaczem 65" Sony KD-65X8505C z którego jestem bardzo zadowolony jakość obrazu jest rewelacyjna system Android był przekleństwem ale po aktualizacji z 13 października problemy zniknely
No i wlasnie zadaje sobie pytanie ? Ciekaw jestem jaka jest roznica miedzy tymi telewizorami w jakości obrazu podejrzewam ze mało kto porownywal jednocześnie te dwa telewizory może ktoś takie poronanie znalazł w necie ?
Dzisiaj gdybym stal przed zakupem mialbym zagadke który wybrać
Sony KD-65X8505C czy Panasonic TX-65AX900E
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od początku jak tylko urodzil mi się w glowie zakup telewizora 65" ten model wytyczal mi droge nastepca plazmy był najdroższy i najlepszy w swoim czasie kosztowal 19.000 zl teraz kosztuje 12.000 zl
Od 2 miesięcy jestem posiadaczem 65" Sony KD-65X8505C z którego jestem bardzo zadowolony jakość obrazu jest rewelacyjna system Android był przekleństwem ale po aktualizacji z 13 października problemy zniknely
No i wlasnie zadaje sobie pytanie ? Ciekaw jestem jaka jest roznica miedzy tymi telewizorami w jakości obrazu podejrzewam ze mało kto porownywal jednocześnie te dwa telewizory może ktoś takie poronanie znalazł w necie ?
Dzisiaj gdybym stal przed zakupem mialbym zagadke który wybrać
Sony KD-65X8505C czy Panasonic TX-65AX900E

Teraz problem z bańki masz już tv jesteś zadowolony - również za dobre pieniądze kupiłeś - nie ma co sobie głowy łamać - oby tylko tv nie dał powodów do nerwów i będzie git.
 
Do góry