W ciągu 10 lat ilość telewizorów 4K Ultra HD obejmie zasięgiem 80% gospodarstw domowych.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W ciągu 10 lat ilość telewizorów 4K Ultra HD obejmie zasięgiem 80% wszystkich gospodarstw domowych.
thumbs_P1660508.JPG

W tym roku pojawią się pierwsze telewizory 4K Ultra HD, które będą w przystępnych cenach dla przeciętnego konsumenta. Firmy Philips, Samsung, Panasonic, Thomson czy Sony mają już w ofercie stosunkowo niedrogie modele na ten rok.

Według badań Parks Associates rozwój technologii 4K Ultra HD będzie szybsza niż mieliśmy to w przypadku HD. Badania pokazują, że obecnie 82 procent gospodarstw domowych w USA posiada telewizory wysokiej rozdzielczości. Potrzeba było do tego 15 lat.
Technologia Ultra HD ma zostać szybciej przyjęta przez masy. Parks Associates spodziewa się, że ta sprawa nabierze tempa w ciągu dwóch lub trzech najbliższych lat.

Firma oczekuje, że owe 80 procent posiadania telewizorów UHD gospodarstw domowych - osiągnięte zostanie maksymalnie w okresie 10 lat.
Powodem szybszego przyjęcia nowej technologii będą ceny telewizorów 4K.
Czeka nas więc najbliższy czas z.... technologią 4K.
homecinema
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Proste jak bedzie cena odpowiednia to i bedzie branie, zreszta nie wiadomo jak to bedzie np za 3 lata... bo moze tak byc ze duze tv powiedzmy od 55 cali w gore to niemalze wszystkie firmy beda mialy wylacznie 4k i automatycznie ceny te beda wtedy zblizone do obecnych full led..
 

psiaja

Member
A podali, kiedy w Polsce będzie nadawany odpowiedni obraz do telewizorów 4K? Pisząc "Odpowiedni" mam na myśli nagrany w 4K a nie skalowany z FHD lub SD
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ceny juz sa akceptowalne, Toshiba 55" jakies 6tys., LG 55" 7tys., Samsung i Sony po 10-11tys. Nie jest zle.
 

tomato10

New member
W ciągu 10 lat to się pojawi nowszy technologicznie sprzęt i ten 4k to będzie kosz plazmy teraz . Więc ameryki nie odkryto. Norma , takie mamy czasy.
Dodam że tak za 5 lat też skorzystam . Może będzie co pooglądąć w naszej tvp.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi chodzi po glowie ten Sony 55" 4K, a co bedzie za 10lat...czy tez za rok, dwa?
Bedzie to co zwykle, nowe modele, nowe dyskusje i tak do us....j smierci.
Nic nowego, sprzet to nie wino.
Trzeba ten stan rzeczy zaakceptowac i sie cieszyc zyciem i chwilą.
Ja tam zadnych zakupow nie zaluje, co sie nacieszylem to moje.
 

lm648

Banned
Wkrótce "granica" pomiędzy FullHD a 4K ulegnie całkowitemu zatarciu i nikt nie będzie zwracał na to uwagi, gdyż to będzie oczywiste, podobnie jak przed laty HD Ready a FullHD. Natomiast ceny to jest "ból głowy" producentów i sprzedawców a nie nasz:) .... jak będą chcieli zarabiać i trwać w branży to i z cenami muszą poluzować, gdyż większość konsumentów zadowala już FullHD. (... mamy atut w rękawie o którym nawet nie wiemy :) )
A ja uważam, że w ciągu 10 lat zostanie w pełni wdrożona kolejna nowa technologia :) ... a 4K przyjmie pozycje taką jaką na dzień dzisiejszy ma telewizor kineskopowy.
Pamiętacie ile lat ma technologia LCD/LED na rynku konsumenckim? .... przekroczyło już 10 lat? .... chyba nie :) ... a już się "kończy" :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bedzie to samo co z crt, najpierw 4:3, nastepnie mase dyskusji nad zasadnoscią 16:9, w miedzy czasie 50hz vs 100hz, do tego pierwsze plaskie ekrany w crt, potem pdp/lcd, poczatkowo 720p (czyli HDready), nastepnie dyskusje nad 1080p (FullHD), teraz nadchodzi 4K, a w zasadzie juz jest, a za jakis czas uslyszymy o 8K, a wszystko to bedzie przeplecione nowinkami nt. Oledow i wszelakiej masci ficzerow.
Jednym slowem, gonimy kroliczka, a jeszcze sie taki nie narodzil co by go zlapal.
Ja moge powiedziec jedno, ciesze sie ze dozylem czasow gdzie mozna kupic duzy tv, to jest cos, na co czekalem nascie lat zwiekszajac co roku przekątną.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Widzicie u nas się nie przyjęły tv tylno projekcyjne a miały świetny obraz i kąty a w USA i nie którzy ludzie nie potrzebne są nowości stawiają na sprawdzoną technologię do tej pory wiodą prym.niech ktoś oprócz philipsa zacznie produkować ekrany 21:9 w wersji kinowej wtedy kupię w rozsądnej cenie żebym tych pasów nie oglądał
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylnoprojekcyjne mialy fatalne kąty.
Natomiast co do 21:9 jak najbardziej, sam mam taki monitor i nie zamienilbym juz na zadną inna przekątną (proporcje), za to z tv wyglada to juz nieco inaczej.
Na takich proporcjach odpalajac konsole, czy tez zwyczajna kablowke, beda pasy, ale po bokach. Jedynie gdzie sie sprawdzą doskonale, to PC (tutaj sprawe zalatwia odpowiednia rozdzielczosc jaka mozemy ustawic w pc 2560x1080). Wiekszosc filmow tez jak najbardziej, ale nie wszystkie, bo te jak wiadomo sa nagrywane w roznych proporcjach.
Idealem jest ekran projekcyjny, z moziwoscia zmiany proporcji. Recznie, lub na pilota i za jakis czas jak sie zdecyduje ponownie na projekcje, to tylko taki ekran wchodzi w gre.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Bedzie to samo co z crt, najpierw 4:3, nastepnie mase dyskusji nad zasadnoscią 16:9, w miedzy czasie 50hz vs 100hz, do tego pierwsze plaskie ekrany w crt, potem pdp/lcd, poczatkowo 720p (czyli HDready), nastepnie dyskusje nad 1080p (FullHD), teraz nadchodzi 4K, a w zasadzie juz jest, a za jakis czas uslyszymy o 8K, a wszystko to bedzie przeplecione nowinkami nt. Oledow i wszelakiej masci ficzerow.
Jednym slowem, gonimy kroliczka, a jeszcze sie taki nie narodzil co by go zlapal.
Ja moge powiedziec jedno, ciesze sie ze dozylem czasow gdzie mozna kupic duzy tv, to jest cos, na co czekalem nascie lat zwiekszajac co roku przekątną.

Przez kilka lat tylko Sharp jako jedyny promował "szpanował że ma matryce w 8k"Dziś dołączył do niego Samsung.Obecnie nie zwracamy na to zbytnio uwagi bo to czysta przyszłość ale patrzeć jak kolejni np.LG a dalej Chińczycy będą pokazywać swoje produkty 8k czyli już narodziła nam się przyszłość tv za 20Lat.Ciekawe czy będzie to koniec "Fizycznej matrycy" czy dalej będą już holografy wyświetlane w powietrzu??
 
Do góry