UE55KS9000 czy UE55KS8000 ???

vvv

Well-known member
Bez reklam
W swoim tv wybierałem "profesjonalną kalibracje" z internetu, (było ich coś pięć) każda inna ;)
Postanowiłem sobie zamówić kalibrację do domu i powiem tylko, że jestem w szoku, jest dużo lepiej niż się spodziewałem.
Cena może trochę odstraszyć za godzinę roboty, ale naprawdę warto.
Miałem Podobnie :)
@urban13
To masz już nie tylko Mnie w tym wątku ?!
Napiszę Ci że robiłem podobnie jak Ty ale ni jak to się miało do Kalibracji
Zmieniłem tylko 1 parametr i do dzisiaj jest SUPER !
Warto to zrobić ale niestety trzeba zapłacić i dla mnie tyle w tym Temacie
Pozdrawiam ;)
 

uwencjusz

New member
Ja akurat nie jestem jakoś przekonany. Czy jest gdzieś porównanie prawdziwych zdjęć wyświetlanego obrazu przed kalibracją i po. Z tym, że chodzi mi o rzetelne zdjęcia a nie jakieś tam podrasowane komputerowo ;). Mnóstwo ludzi kupuje sprzęt za grube tysiące o kalibracji nic nie słyszeli, oglądają tv i obraz zachwalają.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Ja akurat nie jestem jakoś przekonany. Czy jest gdzieś porównanie prawdziwych zdjęć wyświetlanego obrazu przed kalibracją i po. Z tym, że chodzi mi o rzetelne zdjęcia a nie jakieś tam podrasowane komputerowo ;). Mnóstwo ludzi kupuje sprzęt za grube tysiące o kalibracji nic nie słyszeli, oglądają tv i obraz zachwalają.

Trochę bawię się w fotografię i mam Pro Eizo i jak zobaczyłem jak obraz wygląda po Kalibracji to byłem Bardzo zadowolony :)
Zobacz moje fotki w Wątku Pokaż Fajną fotkę :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Należy oczywiście pamiętać, że jak padnie matryca w trakcie eksploatacji, to po jej wymianie konieczna będzie ponowna kalibracja. Nie zmienia to jednak faktu, że dobry TV naprawdę warto skalibrować.
 
Ostatnia edycja:

C.marcin

Member
Jesteście w stanie polecic swoich kalibratorów? Jaki jest to rząd pieniedzy? Widze ze w necie bardzo popularna jest jedna firma czy faktycznie są tacy dobrzy?
 

C.marcin

Member
Czy ktoś z Was miał przeprowadzoną kalibracje i jest w stanie podzielić sie swoimi odczuciami? Jak było przed i po? Trochę szukałem porównań w necie i jakoś nikt nie pokusił sie o udokumentowanie przed-po a szkoda :)
 

C.marcin

Member
Opinie, mnie interesuja fakty czyli zdjecia przed i po ;-) udokumentowane zmiany ktore mozna porównać. Oczywiscie opinie typu dalem 500zl i glupio sie przyznac bo nie wiedze efektu być moze nie wystepuja a nawet jeśli to będą minimalne dlatego mysle ze sam sie skuszę na kalibracje zeby sie przekonać.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Opinie, mnie interesuja fakty czyli zdjecia przed i po ;-) udokumentowane zmiany ktore mozna porównać. Oczywiscie opinie typu dalem 500zl i glupio sie przyznac bo nie wiedze efektu być moze nie wystepuja a nawet jeśli to będą minimalne dlatego mysle ze sam sie skuszę na kalibracje zeby sie przekonać.

Na taki opis jak Napisałeś to nigdzie nie natrafiłem !
Myślę że kalibrację robią raczej świadomi nabywcy TV ?!
Na tym forum i na sąsiednim jak napisał @RHJH znajdziesz wiele opisów jak
Ludzie to odbierają !
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Jest bardzo dobrze jeśli robi ci to odpowiedni fachowiec z wiedzą i sprzętem a wtedy efekt jest niezaprzeczalny i nie da się powiedzieć nie widzę różnicy bo to bzdura.
 

urban13

New member
Kalibrację miałem przeprowadzoną w miniony czwartek. Bez wdawania się w szczegóły powiem krótko: naprawdę warto.
 
Do góry