TVN Player w tv Panasonic ?

Andrade1971

New member
To może podam przykłady. Źle działa (odtwarzanie są w przyspieszonym tempie) np. serial Singielka ; Web Therap, dobrze np. Kuchenne rewolucje - Powroty (są to programy z ze strony głównej Playera aby można było je łatwo znaleźć) Tak jak pisałem wcześniej źle odtwarzane są te programy które mają do wyboru tylko dwie opcje jakości odtwarzania HD i SD, w programach które mają więcej opcji np. niska, wysoka, bardzo wysoka, HD jest wszystko w porządku. Możecie to sprawdzić.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Sprawdziłem, testowane wyrywkowo:
Web Therapy, odc. 1 i 2 - idzie dobrze (do wyboru tylko jakość HD i SD)
Singielka, odc. 109, 108 - dobrze (wybór jakości j.w.)
Kuchenne rewolucje Powroty, odc. 10, sezon 2 - dobrze (dużo opcji jakości do wyboru).
Reklamy - dobrze (zawsze ;) ).
Panasonic TXL47DT60.


P.S. Czołówka Singielki idzie jakby w zwolnionym tempie, jak laska jedzie na rowerze. Ale chyba tak ma być (dźwięk jest we właściwym tempie), potem już jest prawidłowo ;)
 
Ostatnia edycja:

Andrade1971

New member
No to nie wiem o co chodzi, u mnie na AS 750 jest tak jak opisałem wyżej.
Czyli w starszej serii jest wszystko w porządku. Jakieś pomysły co można z tym zrobić.
 

Stanley

Member
Bez reklam
W nowszych macie szybsze procesory, dlatego chodzi szybciej ;)
A poważniej - bo sprawa w sumie nie jest śmieszna - myślę chyba najwłaściwszym adresatem zgłoszenia problemu jest wydawca aplikacji. Coś czuję, że tu jest pies pogrzebany, tzn. w oprogramowaniu. Zwłaszcza, że część materiałów w Twoim modelu jest odtwarzanych prawidłowo.
 

szkodzik

New member
Witam,
posiadam TX-48AS640E i mam dokładnie taką samą sytuację jak opisuje kolega Andrade. Wysłałem w tej sprawie e-mail do tvn player i dostałem odpowiedź:

Witam,

aplikacja Player na telewizorach Panasonic może nie działać poprawnie. Przepraszamy za utrudnienia.


Pozdrawiam,
Michał Horodyski
Biuro Obsługi Klienta TVN Online
Tel. 22 444 77 79


Także temat na pewno jest im znany ale nic z tym nie będzie robione..
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Nie wiadomo o co chodzi to pewno...o kasę. Szkoda, że panas nie może się dogadać z tvn. Mam to samo na ax630, to samo na blu. Najdziwniejsze jest to, że reklamy idą OK.
Apka IPLEX działa u Was prawidłowo?? U mnie kicha.
Niestety to antyreklama dla panasa. Zawsze lubiłem tę firmę ale obecnie jeżeli chodzi o dostępność aplikacji to żenada i trzeba o tym głośno powiedzieć.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie wiadomo o co chodzi to pewno...o kasę. Szkoda, że panas nie może się dogadać z tvn. Mam to samo na ax630, to samo na blu. Najdziwniejsze jest to, że reklamy idą OK.
Hm, przed wskazaniem winowajcy moim zdaniem podstawowe pytanie: czy TVN Player robi aplikację dostosowaną dla Panasa (tudzież innych marek tv), czy Panas produkuje sprzęt zgodny z TVN Player?
Apka IPLEX działa u Was prawidłowo?? U mnie kicha.
A próbowałeś w przeglądarce otworzyć stronę www.iplex.pl? U mnie komunikat "Ta witryna jest nieosiągalna". Zauważyłem dosyć dawno. Zdaje się ten serwis upadł. Rzadko zagladałem do Iplex, nie śledziłem sprawy, ale przed chwilą przykładowo wyklikane w Googlach:
Jeden z najstarszych polskich serwisów VOD ogłasza upadłość
Inaczej pisząc, w tym przypadku jeśli chodzi o zarzut dla Panasa: pudło.

Niestety to antyreklama dla panasa. Zawsze lubiłem tę firmę ale obecnie jeżeli chodzi o dostępność aplikacji to żenada i trzeba o tym głośno powiedzieć.
Od dawna było wiadome (przynajmniej ja wiedziałem w momencie zakupu swojego modelu już prawie 3 lata temu), że Panas nie jest liderem aplikacji smart. Uważam jeśli komuś na tym bardzo zależy, tzn. jak największej dostępności, ilości, funkcjonalności, itd., najlepiej podłączyć do tv jakiś komputer htpc, przystawkę z Androidem, laptopa, itp., na których mu "pójdą" niemal wszystkie aplikacje, formaty, będzie mógł je bez problemu aktualizować, etc.

Trzeba też się liczyć, że w miarę upływu czasu od zakupu sprzętu z supportem aplikacji będzie coraz gorzej (przykład YT, który przestał dzialać w modelach bodaj sprzed 2012r). Aczkolwiek z Playerem jest sytuacja odwrotna: nieprawidłowo funkcjonuje w modelach nowszych (chyba w niektórych?) , poprawnie w starszych (np. moim DT60), o czym była dosyć niedawno mowa w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Stanley ale mnie rozpracowałeś...i tak pozostaje u mnie niesmak. Zawsze byłem zadowolony z panasa. Wcześniej miałem plazme, dvd, aparat...a tu po roku użytkowania "odpadają" apki. Wiem, że nie są liderem w tej kwestii jednak odbieram to osobiście jako "brak staranności" z ich strony tym bardziej, że konkurencja idzie na przód. Jeżeli "coś" dostałem z tv to oczekuje, że będzie to dalej funkcjonować. Zgadza się, jak zepsuła ci się klima w aucie zawsze możesz sobie kupić klime od specjalisty bo koncern motoryzacyjny nie specjalizuje się w tym. Zobaczymy co czas pokaże... Cieszę się, że Ty nadal jesteś zadowolony z firmy Panasonic. Może te moje postrzeganie doprowadzi mnie kiedyś do zmiany firmy i moje postrzeganie będzie pudlem dla panasa.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Heh, @DeeBass, nie było moja intencją ani rozpracowanie Ciebie, ani obrona Panasa ;) Rozumiem również niesmak. Ja też bym chciał, aby wszystkie aplikacje działały poprawnie do końca świata i jeszcze dzień dłużej. Jednak już w instrukcji jest napisane, że usługi dostępne w Apps są obsługiwane przez ich dostawców i Panasonic nie daje gwarancji działania. Zresztą chyba logiczne na przykładzie Iplex: skoro firma zakończyła działalność, nie dostarcza już treści, trudno za to winić Panasa (aczkolwiek uważam Panas powinien wycofać apkę z marketu, inna sprawa czy w ogóle wie, że firemka padła). Przypuszczam podobne "du.ochrony" w swoich instrukcjach/gwarancjach mają także producenci innych marek. Natomiast klima w aucie - skoro padło takie porównanie - objęta jest zwykle gwarancją całego samochodu. No chyba, że zapisy tejże gwarancji mówią inaczej, cóż trzeba czytać.

Dlatego, wracając do meritum, uważam, że w tym przypadku najwłaściwszym adresatem "żalów i pretensji" jest wytwórca aplikacji Player. Skoro napisali i dostarczają software dla sprzętu danej firmy, powinni zadbać, aby "apka" funkcjonowała prawidłowo. Owszem, możemy możemy tu na subforum poświęconym produktom Panasonica wymieniać się informacjami nt. Playera (a nawet powinniśmy), ponarzekać, itp.. Jednak nie sądzę, aby Panas coś z tym zrobił.

Odnośnie jeszcze zadowolenia: owszem, generalnie nie narzekam. Model tv, który nabyłem uważam za udany. Chociaż jak każdy sprzęt ma swoje pewne niedociągnięcia, niedostatki. Aplikacje, z których korzystam działają poprawnie; mam to szczęście, że również Player... Aczkolwiek dosłownie parę dni temu pojawił się pewien problem z Youtube... Chyba za długo miałem dobrze... ;) ale o tym może w innym wątku.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Andrade1971

New member
Dostałem odpowiedź z TVN Player:

"Zostały wprowadzone zmiany technologii odtwarzania na platformie Smart TV. Jest to tymczasowe rozwiązanie. Do czasu pełnego rozwiązania problemu, wciąż nie działać mogą poniższe programy:
-Blef
-Agentka o stu twarzach
-Tajemnice Smallville
-Sposób na morderstwo
-Tajemnice Laury
-Olimp
-Zaklinaczka duchów
-Chuck
-W sieci kłamstw
-Adwokat diabła
-Wybrani
Prosimy o weryfikację i informację zwrotną, czy reszta materiałów odtwarza się poprawnie"

Sprawdziłem i reszta programów działa już u mnie na AS750 prawidłowo. A więc brawo dla Playera, w sumie nie liczyłem że naprawią ten problem.
 

kolaboracja

New member
Panasonic AS640

Witam szanownych forumowiczów.

Czy nadal macie problemy z Playerem? Po ponad roku leżakowania mojego tv postanowiłem go podłączyć pod sieć i ku mojemu zdziwieniu już sama nawigacja po aplikacji się crash'uje.
Zdarzają się i u Was takie cuda?

A.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Czy nadal macie problemy z Playerem? Po ponad roku leżakowania mojego tv postanowiłem go podłączyć pod sieć i ku mojemu zdziwieniu już sama nawigacja po aplikacji się crash'uje.
Zdarzają się i u Was takie cuda?
Nie napisałeś jaki model Panasa. Rzadko zaglądam do Playera, ale spojrzałem z ciekawości. W DT60 z 2013r wydaje się działać normalnie.


No dobra, ale konkretnie: czy są jakieś problemy z TVN Playerem w modelach z Firefoxem? (chyba maja Playera?) Bo o tej aplikacji jest ten wątek.
 
Ostatnia edycja:

kolaboracja

New member
Nie napisałeś jaki model Panasa. Rzadko zaglądam do Playera, ale spojrzałem z ciekawości. W DT60 z 2013r wydaje się działać normalnie.

Panasonic AS640 (48'). Zauważyłem że przechodząc do programów przez zakładkę "Wszystkie" Player się wysypuje. Przeglądają przez poszczególne podkategorie - aplikacja działa poprawnie.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Panasonic AS640 (48').
Zdaje się to nie jest model z Firefoxem? (a'propos postu @kiki)

Zauważyłem że przechodząc do programów przez zakładkę "Wszystkie" Player się wysypuje. Przeglądają przez poszczególne podkategorie - aplikacja działa poprawnie.
U mnie póki co nic się nie wysypuje, nie zauważyłem. Sprawdzałem co prawda pobieżnie.
Ale o ile pamiętam, były w tym wątku opisywane przypadki, że w jednych modelach coś-tam nie działało, a w innych było OK. Dlatego najlepiej gdyby odezwał się posiadacz takiego samego tv.
Swoją drogą warto wrzucić swój model do podpisu i wtedy nie ma zbędnych pytań.
 
Ostatnia edycja:
Do góry