TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Ciamek23

New member
W sobotę zaktualizowało mi przez sieć soft do wersji 6.4.0V1 i wszystkie problemy z paskami na kanałach Hd zniknęły. Mam nadzieję, że w końcu rozwiązali większość problemów(najlepiej wszystkie :D )
 

gba1111

New member
W sobotę zaktualizowało mi przez sieć soft do wersji 6.4.0V1 i wszystkie problemy z paskami na kanałach Hd zniknęły. Mam nadzieję, że w końcu rozwiązali większość problemów(najlepiej wszystkie :D )

U mnie paski na kanałach HD są ale zdecydowanie rzadziej niż były. Na pozostałych kanałach jeszcze żadnych nie zauważyłem.
 

Calibretti

New member
polskie czcionki w napisach filmowych

Witam serdecznie,
posiadam ten tv, model 46TL838 i kiedy podłączam dysk przenośny czy pendrive z filmem z polskimi napisami (nie wklejonymi - osobny plik) to nie czyta mi polskich czcionek. Czy mogę liczyć na pomoc w tej sprawie ?
 

paeru

New member
Bez reklam
Ściągnij napiprojekt, w ustawieniach wybierz format .srt z kodowaniem uTF-8. Ściągnij napisy - polskie czcionki powinny się pojawić.
 

bignik

New member
Atualizację wykonuje się następująco:
Rozpakuj i przekopiuj bezpośrednio na pendrive
Wyjmij wtyczkę od TV z prądu
Podepnij pendrive do dolnego USB
Włącz wtyczkę do prądu

Jeśli wtyczkę wyjąłeś gdy TV grał, to po włączeniu wtyczki aktualizacja wystartuje samoczynnie, jeśli TV był w stand-by to musisz go włączyć pilotem

Wystarczy odrobina cierpliwości na ekranie pojawi się że compled wtedy wyjmujesz pendrive wyjmujesz wtyczkę z prądu, wkładasz ją ponownie czekasz krótką chwile i masz nowy soft.
Telewizor jest jak ze sklepu czyli musisz wykonać pierwsze uruchomienie (wszystko poustawiać)

robię tak i ani razu nie mi nie udało się zaktualizować telewizora, ani sieciowo ani z pendrive,
może mi ktoś pomóc zależy mi bardzo na tym aby czytał filmy 3D z USB
 

Yaesu

New member
Nie będę Cię zmuszał abyś przeglądał cały temat, ale to już było.
Jak masz OM to jest to stary soft i możesz zapomnieć o aktualizacji sieciowej, ten soft tego nie obsługiwał.
Musisz wykonać aktualizacje tylko przez USB, ale jak nic się nie dzieje i wskakuje normalny program to znaczy że nie rozpoznaje pendriva, jeśli próbujesz na 4GB lub większym to nie pójdzie, weź jakiś 2GB lub mniejszy, i jak zrobisz wszystko poprawnie to musi ruszyć. Też to przerabiałem, na 4GB nie szło, na 8 i 16 też, ale wygrzebałem stary 2GB i on teraz służy mi tylko do aktualizacji.
po kolei jak ja to robię:
wyłącz TV z prądu
podłącz pendriva do USB1 w TV
włącz TV
i czekaj aż wykona się aktualizacja
jak się zakończy wyłącz TV z prądu
wyjmij pendriva
włącz TV
zrób reset TV
i wprowadź swoje ustawienia.
Powodzenia.
 

bignik

New member
no więc tak, robiłem to i na 16GB no i na małym 125MB, formatowałem mniejszy nawet na FAT i na FAT32, podłączałem pod pierwszy port USB i pod drugi, może być że 16GB nie widzi i tego 125MB też no nic muszę gdzieś jakiegoś pena 1-2GB załatwić i dam znać jak poszło
na razie dzięki za informację :lol:

dodam tylko że z tego 16GB oglądam normalnie filmy
 
Ostatnia edycja:

Yaesu

New member
Ja też z 16GB oglądam filmy normalnie, zdjęcia i muza też idzie, nawet podłączam HDD 60GB i chodzi, ale przy aktualizacji ma problem i nie widzi, rozpoznaje mi tylko tego jednego pena 2GB, czytałem kiedyś na niemieckim forum że jest takie coś że przy aktualizacji nie każdego pena widzi. Jak mieszkasz gdzieś blisko Wrocławia to w razie problemów mogę Ci zrobić aktualizację.
 

kowalcus

New member
Podczas aktualizacji te tv nie widza wiekszych penkow niz 2gb chociaz bywa ze max co widza to 1gb najlepiej zaopatrzyc sie w jakis zabytkowy pendrive na potrzeby aktualizacji softu.
 

Monikowata

New member
Hej, potrzebuje pomocy :)
niedawno w kablówce pokusiłam się o wymianę zwykłego dekoderu na moduł cam z którym niezbyt potrafię sobie poradzić. Karta jest poprawnie wsadzona, a podczas wyszukiwania kanałów nie znajduje żadnego... Podobno to kwestia aktualizacji (miałam staaary soft), dzisiaj zaktualizowałam go do wersji 6.4.1T.1 (najnowsza jaką udało mi się znaleźć), ale problem nadal występuje... Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? bo już zastanawiam się nad wymianą na stary dekoder :smile:
 

spavnosky

New member
Szybkie pytanie, czy ten telewizor (tl838) będzie można podłączyć pod soundbar Yamahy Yas-101? W specyfikacji soundbara jest napisane, że ma trzy porty: dwa wejścia optyczne i jedno koncentryczne. Natomiast w specyfikacji toshiby nie ma tych wejść albo są inaczej nazwane?
 

Yaesu

New member
Hej, potrzebuje pomocy :)
niedawno w kablówce pokusiłam się o wymianę zwykłego dekoderu na moduł cam z którym niezbyt potrafię sobie poradzić. Karta jest poprawnie wsadzona, a podczas wyszukiwania kanałów nie znajduje żadnego... Podobno to kwestia aktualizacji (miałam staaary soft), dzisiaj zaktualizowałam go do wersji 6.4.1T.1 (najnowsza jaką udało mi się znaleźć), ale problem nadal występuje... Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? bo już zastanawiam się nad wymianą na stary dekoder :smile:
Wybierz kraj na Niemcy i zmień w ustawieniach wejście antenowe na kabel, wtedy bez problemu znajdzie Ci kanały, a jak ze zdekodowaniem to już zależy od modułu.
A jak zrobisz aktualizacje przez internet to jest jeszcze nowsza aktualizacja.
 

kudys11

Member
Podczas aktualizacji te tv nie widza wiekszych penkow niz 2gb chociaz bywa ze max co widza to 1gb najlepiej zaopatrzyc sie w jakis zabytkowy pendrive na potrzeby aktualizacji softu.

ble ble ble ja jak miałem tośkę to softy wgrywałem przy pomocy 4GB pena i nie było problemu.

tak jak napisałem na początku ani z sieci ani z pendrive
sieciowo mam że nie ma aktualnie aktualizacja jest niedostępna w tym momencie
mój soft 6.1.OM.1 z 25 października 2011

A czy kolega wypakował soft? czy spakowany przekopiował na pena ?
Do aktualizacji musi być rozpakowany

Tu masz softy sprawdzone (każdy z nich instalowałem u siebie bez problemu) do TL838:
TL838_v6.4.1T.1.zip (55,64 MB) - uploaded.net
TL838_v6.4.1T.1.zip
TL838_v6.4.0T.1.zip (54,19 MB) - uploaded.net
TL838_v6.4.0T.1.zip
TL838_6.4.S2.1.zip (55,67 MB) - uploaded.net
TL838_6.4.S2.1.zip
TL838_6.4.Z11.1_Mboot518740…zip (56,46 MB) - uploaded.net
TL838_6.4.Z11.1_Mboot518740_TL_MFC_244930.zip
TL838_6.4.Z6.1.zip (55,54 MB) - uploaded.net
TL838_6.4.Z6.1.zip
TL838_6.4.0J.1.rar (57,97 MB) - uploaded.net
TL838_6.4.0J.1.rar
TL838_6.4.0B.1.rar (57,18 MB) - uploaded.net
TL838_6.4.0B.1.rar
 
Do góry