TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

$kubi

Member
Przez internet z serwera Toshiba pobrała mi przedwczoraj 6.4.1T.0 - musiał więc wyskoczyć jako najnowszy oficjalny.

Czy jest sens instalować ten T.1 ?
 

witgit

New member
No i stało się. Jestem po dwu i pół miesięcznej walce z serwisem centralnym toshiby.
Problemem były paski i szarpanie obrazu. Ale udało się i oddali kasę.
Mój 46TL838 został u nich.
Teraz przesiadłem się na Samsunga UE46ES8000.
Toshiba - marka dla wytrwałych.
 

$kubi

Member
To szarpanie to mieliscie na DVB-T ?

Pytam bo u mnie odbieram SAT i był problem jedynie z takim pasem przechodzącym co jakiś czas z góry na dół, ale poprawiło się już dawno z którymś tam softem...
A tak, brakuje mi jedynie funkcji CEC w tym TV i ustawień kalibracji.
Mogliby wreszcie coś dodać do toshiba places, ale to bez większego znaczenia..
 

Yaesu

New member
Jakie są zmiany w działaniu TV w najnowszym oficjalnym update'cie (6.4.1T.0)?

To nie jest najnowszy soft, to jest wersja 6.4.0T.1 z grudnia 2012, kolega który pisał o tym wcześniej walną literówkę. Najnowszy to 6.4.1T.1 - ale nie jest dobry, są problemy z internetem, mi na nim nie chodziło you-tube i miałem problemy na toshiba places, po 1T.1 wróciłem z powrotem do 0T.1.
 

jaropogrom

New member
No i stało się. Jestem po dwu i pół miesięcznej walce z serwisem centralnym toshiby.
Problemem były paski i szarpanie obrazu. Ale udało się i oddali kasę.
Mój 46TL838 został u nich.
Teraz przesiadłem się na Samsunga UE46ES8000.
Toshiba - marka dla wytrwałych.


Kolego Witgit jesli jeszcze przegladasz to forum to napisz jak to zalatwiles bo mi ciagle odworza ten tv i twierdza ze zostal naprawiony a pasy i szarpanie obrazu dalej sie ukazuje a mam w domu dwa takie klamoty tylko ze 40':x
 

jaropogrom

New member
To nie jest najnowszy soft, to jest wersja 6.4.0T.1 z grudnia 2012, kolega który pisał o tym wcześniej walną literówkę. Najnowszy to 6.4.1T.1 - ale nie jest dobry, są problemy z internetem, mi na nim nie chodziło you-tube i miałem problemy na toshiba places, po 1T.1 wróciłem z powrotem do 0T.1.


Kolego Yaesu jak sprawuje się tobie tv po wgraniu tego softu problemy z szarpaniem obrazu i migającym czarnym paskiem zostały wyeliminowane czy nadal ten defekt występuje bo już mnie wk.....a ta Toshiba:x:x:x:banned:pozdrawiam
 

Yaesu

New member
Kolego Yaesu jak sprawuje się tobie tv po wgraniu tego softu problemy z szarpaniem obrazu i migającym czarnym paskiem zostały wyeliminowane czy nadal ten defekt występuje bo już mnie wk.....a ta Toshiba:x:x:x:banned:pozdrawiam
Nie wiem jak wygląda to jak się ogląda przez DVB T lub C, ja oglądam z sat przez HDMI, raz na jakiś czas, śmignie jakiś delikatny paseczek, ale nie jest to jakieś irytujące, jak się o tym nie wie to nawet się nie zauważy. Ale od samego początku zauważyłem że u mnie ten problem nie był tak intensywny jak na filmach z you-tube jakie widziałem - tam było strasznie, w porównaniu to tych filmów to można powiedzieć że u mnie nic nie ma - chyba miałem farta i trawiłem lepszy egzemplarz.
 

witgit

New member
raz na jakiś czas, śmignie jakiś delikatny paseczek
Masz racje denerwujące nie jest ale 1,5 roku temu dałem za ten niedorobiony sprzętowo tv prawie 4000 nie po to żeby mi jakiś paseczek skakał.
To że jakiś technik czy też inżynier dał ciała w trakcie projektowania płyty głównej nie oznacz że ja mam za to płacić.
Obraz ma być żyletka obojętnie ile bym za ten telewizor dał.
Te telewizory z tej serii mają wadę fabryczną i powinny być wycofane z obiegu przez serwis, lub serwis powinien zaoferować jakiegoś typu fanty jako zadośćuczynienie.
 

jaropogrom

New member
Masz racje denerwujące nie jest ale 1,5 roku temu dałem za ten niedorobiony sprzętowo tv prawie 4000 nie po to żeby mi jakiś paseczek skakał.
To że jakiś technik czy też inżynier dał ciała w trakcie projektowania płyty głównej nie oznacz że ja mam za to płacić.
Obraz ma być żyletka obojętnie ile bym za ten telewizor dał.
Te telewizory z tej serii mają wadę fabryczną i powinny być wycofane z obiegu przez serwis, lub serwis powinien zaoferować jakiegoś typu fanty jako zadośćuczynienie.


W 100% się z tobą zgadzam te telewizory maja wadę fabryczną i powinny być wycofane ale przecież Toshiba się do tego nie przyzna ze dala ciała.Rozmawiałem z serwisantem pytałem także przez facebooka i nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie(co z tym migającym paskiem i szarpaniem obrazu) tylko zbywają i nic nie wiedzą o problemie migającego paska.Najlepsze jest to ze odwożą ten tv do domu i twierdza ze został naprawiony a tu dalej jest jak było.Dzisiaj wrócił drugi tv z serwisu w Warszawie i została wymieniona płyta główna efekt dalej migający pasek oni wogóle nie potrafią tego naprawić:xJutro skontaktuje się z tobą na PW.Pozdrawiam
 
Do góry