TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wsasylhh
Akurat możliwe. Wielu producentów ( sprawdziłem i wiem) w czasie produkcji "potania" model . To znaczy po okresie gdy model nabiera standingu wkłada tańsze komponenty. To jedna z przyczyn ( poczytaj uważnie historycznie wpisy). Na początku wszyscy są zachwyceni modelem.

Co to znaczy że masz drgania obrazu ?
Jak to wygląda ?

Clouding to kwestia egzemplarza , myśmy wysłali bardzo dużo telewizorów i zero zgłoszeń. Ale my nie mamy ich już pół roku. Więc w takim okresie może się wiele zdarzyć.

No i oczywiście zgadywałem, cokolwiek to znaczy.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
kiki zobacz w tescie te fotki z krawatami u mnie wyglada to 10 razy gorzej niz na obrazku FAIL. Tak samo jest kiedy kamera pokazuje budynki, drzewa itp. Nie da sie na to patrzec....
 

wasylhh

New member
Bez reklam
profil. standardowy
podswietlenie. 76
kontrast 85
jasnosc 9
kolor 8
odcien 0
ostrosc 7
colour master. off
temp koloru. normalna
auto jasnosc. off
podswietlenie. off
poziom czerni bieli sredni
active vision wysoki.

co trzeba zmienic zeby to nie bylo az tak dokuczliwe?
 

mikocm

New member
Clouding da się zauważyć, ale w moim przypadku gdy jest bardzo ciemno. Tu bym się nie czepiał bo to LCD, a nie plasma. Szarpanie - bardzo rzadko, ale w innych telewizorach też widziałem. Jedynym mankamentem jest ta czarna linia - błyski zdarzają się głównie na tvp1 hd i tvp2 hd - rzadko, ale są.

Toshiba opracowała już wersję "Z" softu - może on naprawi wszystkie problemy. Tylko, że soft wysyłają chyba indywidualnie - chyba, że tak działa stacja serwisowa w Anglii.

Toshiba 40TL868B Owners Thread | AVForums.com - UK Online - Page 25
 

mazilo

Member
W jaki sposób mam podłączyć wzmacniacz HARMAN KARDON HK9080 do mojej TOSHIBY ???? Dotychczas podłączony był za pomocą kabla RCA ze starym PANASONICEM i było oki ale w TOSHIBIE to nie działa................
 

mazilo

Member
troszkę dziwnie bo podłączyłem kabel RCA wychodzący z wzmacniacza i podłączyłem go do tunera UPC i jest wszystko OKI ;-)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ok byl dzis u mnie przedstawiciel heimkino.de ktory skalibrowal mi toshibe. Obraz po kalibracji jakies 30% lepszy od ustawien na oko. Zniknela czesc badziewia na ktore narzekalem. Clouding tez nie jest juz tak dokuczliwy jak wczesniej. Niestety pozostal czarny migajacy pasek ktorego toshiba juz nie poprawi raczej.
 

krzyyh

New member
Jak kupiłem ten tv około 3 miesięcy temu to ten migający pasek pojawiał sę często(na wszystkich programach). Wczoraj siędziałem kilka godzin żeby go zobzczyć i trafiłem na niego na tvp2hd.
 

mikocm

New member
Jak kupiłem ten tv około 3 miesięcy temu to ten migający pasek pojawiał sę często(na wszystkich programach). Wczoraj siędziałem kilka godzin żeby go zobzczyć i trafiłem na niego na tvp2hd.

Ten pasek głównie występuje na kanałach HD - piszą o tym również na zagranicznych forach. Ja poczekam na następny soft, prawdopodobnie będzie to wersja "Z". Jeśli pasek będzie się dalej pojawiał, to zgłaszam do sklepu jako towar niezgodny z umową. Poza tym telewizor powinien wspierać HbbTV bez zmiany kraju na Niemcy. Przez zmianę kraju zyskujemy trochę więcej funkcji w TV, ale tracimy polskie znaki w telegazecie, co również kwalifikuje produkt jako wybrakowany.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Na niemieckich forach mozna przeczytac ze wielu uzytkownikow skarzy sie na ten pasek tylko przy standardowym formacie obrazu. Kiedy zmieni sie go na natywny to problem znika.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
czyli wychodzi na to ze przy formacie obrazu " szeroki kat" mamy czarny pasek a przy "tryb natywny" juz go nie ma. Co ciekawe to cos nie wystepuje ani na filmach BD ani przy graniu.
 

mikocm

New member
A nie jest tak, że tryb "szeroki kąt" jest automatycznie włączany? Bo wydaje mi się, że chcąc zmienić na tryb natywny trzeba każdorazowo przy przełączaniu szukać w opcjach. Poza tym nie wiadomo czy to rozwiązuje problem.
 

krzyyh

New member
Ok byl dzis u mnie przedstawiciel heimkino.de ktory skalibrowal mi toshibe. Obraz po kalibracji jakies 30% lepszy od ustawien na oko. Zniknela czesc badziewia na ktore narzekalem. Clouding tez nie jest juz tak dokuczliwy jak wczesniej. Niestety pozostal czarny migajacy pasek ktorego toshiba juz nie poprawi raczej.

Drgania obrazu zniknęły po kalibracji? Ile kosztuje taka kalibracja?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Nie, nie zniknely ale teraz da sie z tym zyc. Ja kalibrowalem razem z tv kino domowe to wyszlo mnie niecale 100 euro z dojazdem do mnie.
 
Do góry