TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

tulinek

New member
Sprzedawcy to się znają na wciskaniu ludziom kitu. Mój wciskał mi, że w 32TL838 jest matryca na pewno LG, bo fabryki obok siebie. A wystarczyło zerknąć przez tylne otwory aby zobaczyć, że to matryca Samsunga. Co do 50Hz czy 100Hz proponuję przewertować fora, również zagraniczne przed zakupem a nie słuchać marketingowego bełkotu.
 

Cyanide

New member
Mam pytanko. Byłem dziś w media i ten telewizor mnie normalnie załamał. Obraz przy jakimś ruchu tak jakby przeskakiwał (klatkował), w media sprzedawcy śmiali się mówiąc, że jest to najtańszy model z 3d i pewnie ma 50hz a tylko sztuczne 200?
Błagam was powiedzcie czy u was też tak się dzieje? Bo już nie wiem co mam kupić.

No widzisz a jak ja byłem w NEOnet to sprzedawca bardzo zachwalał (w sumie potwierdził to co tutaj było powiedziane) i sam przyznał że w tej cenie ciężko o coś równie dobrego.

Co do klatkowania - to wszystko zależy od źródła sygnału itp...
A 200Hz ma ale chyba przy 3d - Bo jeśli się mylę to do 3d konieczne jest 200Hz (jak się mylę to przepraszam). A normalnie to chodzi na 100 (sztuczne czy nie, ale jest)
 

Cyanide

New member
każdy ma 50Hz bo taki sygnał z TV idzie z przeplotem... sygnał odbierany zawsze taki jest a 100-200 itp. Hz to systemy które dodają klatki i dodają płynności.

Faktycznie nie wiesz za to ta cena... nie mówiąc o sprzęcie droższym :)
 

farba

New member
Co do pierwszego niestety chmurki są powszechne. Ja mam 32TL838 i wymieniałem już na inny z tego powodu i chmurki są dokładnie takie same w podobnym miejscu. Podobno Samsung tego nie ma. Ot kiepskie podświetlenie. Najbardziej wkurza w nocy przy ciemnych scenach. Ale co zrobić, na ten TV nakręciłem się trochę przez to forum a, że byłem zrażony do samsunga to kupiłem 32TL838 zamiast 32d5500, co na tą chwilę uważam za spory błąd. Co do drugiego nie zauważyłem u siebie takich efektów, póki co...
Zamiast opowiadać pierdoły, wpisz w google "samsung clouding", a potem wejdź w zakładkę "grafika". Zrobię to za ciebie: samsung clouding - Szukaj w Google
 

tulinek

New member
Dlatego napisałem "podobno nie mają" a taką informację sprzedał mi jeden ze "znawców" branży. Nie trzeba zaraz tak ostro z tymi pierdołami :) Wszak święta mamy za chwilę.
Przy okazji życzę wszystkim spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.
 

tulinek

New member
Sprawdziłem przed chwilą komponent, na którym do tej pory konsola była podłączona do monitora LCD i takie problemy nie występowały. Problem istnieje na ustawieniach Active Vision innych niż "off". :/
Potwierdzam, u mnie podobnie. Sygnał z cyfry (ariva 102e) przez hdmi i co jakiś czas obraz dziwnie przeskakuje, coś jak artefakty, dosłownie ułamki sekund. Na drugim tv ale plaźmie i analogicznym dekoderze tych efektów brak. Oglądając film z usb tej niedoskonałości nie zauważyłem. (oczywiście przy włączonym Active Vision na średni).
 

azgan

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem posiadaczem Toshiba TL838 i chciałbym Was prosić abyście napisali jak skalibrować poprawnie na tym telewizorze, jakość obrazu a w szczególności kolory. Prosiłbym po podanie odpowiednich wartości abym mógł w łatwy sposób za pomocą pilota do TV samemu przeprowadzić taką kalibracje. Za okazaną pomoc z góry dziękuje.
 

patryklen

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem posiadaczem Toshiba TL838 i chciałbym Was prosić abyście napisali jak skalibrować poprawnie na tym telewizorze, jakość obrazu a w szczególności kolory. Prosiłbym po podanie odpowiednich wartości abym mógł w łatwy sposób za pomocą pilota do TV samemu przeprowadzić taką kalibracje. Za okazaną pomoc z góry dziękuje.

Niestety kolego - może się zawiedziesz, ale kalibracji każdy musi dokonać indywidualnie, a z powodów takich, że nie wszystkie matryce choć jeden producent to jednak w większości przypadków różnie odzwierciedlają detale obrazu. Ja osobiście polecam samemu się tym zając, gdyż noo.. nie jest to wielki trud. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, możesz spróbować moich konfiguracji, podanych wcześniej w temacie - tyle to chyba już dasz radę zrobić - UWAGA! ludzie narzekali tutaj, że jest zbyt ciemny obraz, lecz ja osobiście nie potwierdzam jako, że na moim TV wygląda to nawet rzekłbym, aż za jasno momentami - co jest dowodem na to, że nie każda matryca oddają pewne wartości takim samym efektem widocznym dla odbiorcy. Ogólnie poczytaj sobie na temat kalibracji i sam próbuj - na pewno nic Ci się nie stanie w TV, a jeśli napieprzysz konfiguracjami, wówczas możesz zawsze skorzystać z Reset'u ustawień - nie ma bólu tylko "TRZEBA CHCIEĆ"!

Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

ozmatox

New member
Witam.
Od 3 tygodni nie mam YT, po włączeniu pokazuje się jedynie logo i nic dalej sie nie dzieje.
Zrobiłem upgrade do ostatniej wersji po sieci , ale nic się nie zmieniło. Toshiba places działa, gry działają a YT nie.

Przed 3 tygodniami wszystko znakomicie działało, a teraz jest zawieszka na logo. Łącze mam szybkie z kablówki 25 Mb/s w speedtest pokazuje około 18Mb/s więc to nie problem od strony łącza.
Wcześnie na pewno podczas ładowania się YT leciał taki paseczek ładowania pod napisem YouTube, a teraz tego nie ma. Na pilocie działa tylko 1 przycisk EXIT.

Czy ktoś ma podobnie? Jak no naprawić???
 
Ostatnia edycja:

witgit

New member
Po upgrade nowego softy trzeba zrobić factory reset czyli przywrócić tv do ustawień fabrycznych.
Toshiba zmieniła dostęp do yt.
 

fatis

New member
1. Sprawa prędkości łącza zbiegła się jednocześnie z różnymi updejtami telewizora. Być może w sumie wyszło tak jak wcześniej napisałem.
2. Nie porównywałem analoga do cyfry. Stwierdziłem że ten TV nie wygląda dobrze w analogu (ale który wygląda dobrze? :)) Natomiast dla mnie HD dużo lepiej wygląda niż w plaźmie Panasonica.

Kolego... Wina nie leży po stronie prędkości łącza. Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to przyczyną takich wariacji jako, że posiadam właśnie łącze 6MB[od 12PM do 12AM - do 2 0dochodzi] i wszystko działa elegancko, a warto także dodać, że do sieci podłączone są jeszcze 2 komputery korzystający z internetu. Moim ISP jest Multimedia. Filmiki na YouTube FULL HD nawet 3D działają bez zająknięcia najmniejszego ponadto buforowanie jest zawsze sporo za tym co aktualnie oglądam [stan filmu - moment, w którym jestem]

Przyjacielu drogi.. porównywanie jakości odbioru analogowego [kabelek - dla mniej obeznanych], a cyfrowego [np. satelita] to jak porównywania malucha z BMW serii 5 :D Nijak ma się to do siebie, a odległość w jakości między nimi jest ogromna.

Myślę, że użytkownik "fatis". Ma problem z ISP [własnym usługodawcą] w sygnale lub też bajzel w routerze.

Ja proponuje jednak zasięgnąć rad u własnego providera [czyt. ISP], by skorygować owe problemy.


pozdro. :)
 

Pioro

New member
a wiecie moze czy da sie rozszerzyć obraz tak aby byl na całym ekranie (bez czarnych pasów poziomych) podczas ogladania filmów z usb?
W ogole co to jest za opcja active vision?
TV jest idealny gdyby nie... podswietlenie matrycy, strasznie mi to przeszkadza zwłaszcza podczas ogladania programow wieczorem, te świecace rogi sa dla mnie bardzo irytujace, stale probuje bawic sie ustawieniami zeby zminimalizować ten "efekt" ale slabo mi sie udaje, może Wy cos z ustawieniami poradzicie? o dziwo w zależności od sygnału podświetlenie jest rozne (moze subiektywne odczucie)...
 

azgan

New member
Witam. Używam telewizora Toshiba TL838 40 cali, jako monitora FullHD. Urządzenie podłączone jest za pomocą kabla HDMI do komputera klasy PC oraz konsoli PlayStation 3 Slim. Poniżej podaje ustawienia kalibracyjne, których używam:

Profil ustawień obrazu: Do gier
Podświetlenie: 60
Kontrast: 60
Jasność: 10
Kolor: 0
Odcień: 0
Ostrość: -40
Zaawansowane ustawienia obrazu:
ColourMaster: Wył.
Temperatura koloru: Naturalna
czerwony: 2
zielony: -2
niebieski: 0
Czujnik automatycznej jasności: Wył.
Kontrola podświetlenia: Wył.
Poziom czerni/bieli: Wysoki

Na chwile obecną są to ustawienia zapewniające najlepszą, jakość obrazu, jaką udało mi się uzyskać. Obraz kalibrowałem w oparciu o monitor Eizo FlexScan S1931, na którym porównywałem kolory na planszach kontrolnych.

Obraz jest wyjątkowo ostry a kolory satysfakcjonujące mimo wszystko podejrzewam, że posiadając odpowiednie narzędzia do kalibracji efekt był by jeszcze lepszy.

Toshiba TL838 to kawał porządnego ekranu, ale niestety wymaga kalibracji. Nie posiadam kolorymetru ani żadnego porządnego kalibratora żeby idealnie dostosować, jakość obrazu, jeśli ktoś z Was coś takiego posiada niech podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
 

przemook

New member
różnice

Witam!
Orientuje się ktoś może jakie różnice są pomiędzy modelami 40TL838, a 40TL868? W jednym z internetowych sklepów ten drugi jest droższy o 7euro. Który model bardziej polecacie?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

paeru

New member
Bez reklam
Każda Toshiba z końcówką *68 ma wbudowany tuner satelitarny, czyli teoretycznie może służyć za dekoder platformy cyfrowej. Reszta funkcji identyczna, chociaż TL868 chyba nie były dostępne w Polsce, z tego co pamiętam.
 

azgan

New member
Aktualizacja - Zawansowana kalibracja Toshiba TL838

Profil ustawień obrazu: Do gier
Podświetlenie: 60
Kontrast: 90
Jasność: 10
Kolor: 0
Odcień: 0
Ostrość: -40
Zaawansowane ustawienia obrazu:
ColourMaster: Wł.
Dopasowanie koloru podstawowego:
Czerwony: 0, -3, 0
Zielony: 0, -10, -15
Niebieski: -15, 0, -15
Żółty: -5, 0, -15
Magenta: +10, -5, 0
Cyjan: 0, -3, -15
Temperatura koloru: Ciepły
Czujnik automatycznej jasności: Wył.
Kontrola podświetlenia: Wył.
Poziom czerni/bieli: Średni

Obraz kalibrowałem w oparciu o monitor Eizo FlexScan S1931. Udało mi się uzyskać na Toshibie TL839 obraz zbliżony do tego, który mam na Eizo FlexScan S1931 oczywiście na S1931 wierność i odwzorowanie kolorów jest zdecydowanie lepsze niemniej jednak po dokładnej kalibracji efekt kocowy jest zadawalający.
 
Ostatnia edycja:
Do góry