TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

1grzecho

Member
stoje przed zakupem TV... powiedzcie czy LG LW5400 jest konkurencyjny do 46TL838?
skłaniałbym się ku LG gdyż ten posiada pasywne 3d, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny(design) to podobają mi się obydwa-oba mają wąskie ramki
 

magadamus

New member
kiki, piszesz, że toshiba gra lepiej, rozumiem zatem, że miałeś okazję potestować LG lw5400. Napisz proszę coś więcej o "graniu" tego LG, bo nigdzie sensownych testów nie mogę znaleźć. Przeczytałem, również post dzisiejszy o PANASONIC-L42E30E. Nie patrząc na 3D, czy to jest lepsze rozwiązanie od Toshiby i ew. tego LG?
 

fatis

New member
Kolego Tulinek wydaje mi się że pomyliłeś wejście z wyjściem.
Z tego TV dzwięk może wydostać sie tylko poprzez wyjście słuchawkowe lub wyjściem optycznym. Czyli do wieży możesz podłączyć optykiem (jeśli ma) albo wyjście słuchawkowe i kabelek jack->chinche bo zakładam że takie masz wejście w wieży (bo takie jest najczęściej)
 

tulinek

New member
Przyglądając się instrukcji zauważyłem in/out przy złączu scart stąd moje próby z podłączeniem wieży przewodem scart-rca. Teraz już wiem, że pozostaje tylko wyjście słuchawkowe albo optyk. Pytanie tylko czy przez optyk idzie zawsze dźwięk? Ma ktoś tak podpięte? Czyli tv z wieżą optykiem i w wieży słychać wszystko co słychać przez głośniki w TV. Opcją jest jeszcze DAC który konwertuje sygnał z optyka do analogowego RCA... Wiecie TV mam w sypialni i czasami jakiś koncercik fajnie posłuchać z sensowną jakością dźwięku.
 

Cyanide

New member
Mnie też się wydaje iż jeśli podłączysz do optyka to tak jak przy słuchawkowym z automatu wszystko tam pójdzie. Ewentualnie może być opcja w menu wybrania takiego wyjścia ale wątpię.
 

kudys11

Member
Ja mam podpiętą optykę pod amplituner.
Wszystko idzie na głośniki, oczywiście zależy w jakim systemie kodowania nadawany jest sygnał dźwiękowy, np TVP1 mono - to gra tylko jeden głośnik. Ponadto jeśli film jest w DTS którego TV nie przetwarza, to przez optykę sygnał jest przekazywany dalej i odtwarzany w amplitunerze, czyli full wypas

Przez wyjście słuchawkowe będziesz miał te same dzwięki co w TV, czyli filmu w DTS nie posłuchasz (analogia do słuchawek).
 

Komancz1980

New member
Fatis dałeś mi sporo do myślenia w następnym tygodniu zwiększę prędkość neta(teraz mam właśnie 6Mb) i zobaczymy czy tu leży problem. Jak wrócę do Łodzi i ogarnę sprawy z netem dam znać czy problem został rozwiązany.
Pozdrawiam.


U mnie działa bez problemu na łączu 2Mb, więc nie wiem czy to wina łącza czy raczej konfiguracji

Pozdrawaim
 

pioczel

New member
Witam,
Mam zamiar kupić ten telewizor. Wiecie może czy dostępna w nim jest aplikacja TVN Player ?
Pozdrawiam.

nie ma na pewno-ze smart tv to straszna lipa jedy youtobe i jakieś zagraniczne serwisy,mam wrażenie że toshiba wcale nie powinna sprzedawać na nasz kraj,dobrze że choć menu jest po posku:)
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshibie ze swoim udziałem w rynku, polski content nijak się po prostu nie opłacał. Na przełomie maja/czerwca mają się jednak pojawić polskie aplikacje - ipla, iplex, tvnplayer itd. Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie tak będzie...
 

dxdevil

New member
Czy ktokolwiek podłączał "Moduł CI CONAX", w kablówce powiedzieli mi, że powinien odbierać jeżeli ma wbudowany dekoder DVBC. Ze specyfikacji posiada DVBC.
Resetowanie ustawień, wyszukiwanie automatyczne i ręczne DVT nic nie daje.
Moduł widzi w ustawieniach ręcznych DVT, kartę też, oraz dane na niej zapisane.
Może wadliwa sztuka?
 

pioczel

New member
dziś zakupiłem okularki 3 D..i mam prośbę czy ma kto spisane parametry darmowych 3d.. interesuje mnie astra i hotbird,dodam że mam c+ full i n-ke ale tam prawie nic nie ma..troche pościałem z neta-avatar/żółwik,ksiądz.....ogólnie to niezła jazda,córcia uciekła z płaczem z pokoju bo ją chciał rekin zjeść:)
 
Do góry