TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

adamuadamu

New member
Czy ktokolwiek podłączał "Moduł CI CONAX", w kablówce powiedzieli mi, że powinien odbierać jeżeli ma wbudowany dekoder DVBC. Ze specyfikacji posiada DVBC.
Resetowanie ustawień, wyszukiwanie automatyczne i ręczne DVT nic nie daje.
Moduł widzi w ustawieniach ręcznych DVT, kartę też, oraz dane na niej zapisane.
Może wadliwa sztuka?
sprawdź ustawienie kraju na "Niemcy" zaraz po resecie TV - przy ustawieniu "Polska" nie ma opcji wybrania tunera "kablowy", czyli DVB-C
 

KojotM

New member
Moi Drodzy,


Proszę o wsparcie. Jestem laikiem w temacie telewizorów i po przeczytaniu recenzji oraz tego i kilku innych wątków postanowiłem kupić ten telewizor. Trafiłem jednak na kilka problemów i chcę się upewnić, czy TV nie jest wadliwy.


Aktualna konfiguracja:
- Toshiba 40TL838G
- Konsola PS3 (fat)
- Kabel HDMI 1,5m (QuistCable)


Problemy:

1. Clouding (podobno tak się to nazywa). Mam oczywiście widoczne diody w rogu ekranu (stosunkowo widoczne, ale da się to przeżyć) i przy prawie czarnym ekranie widać takie chmurki w środku. Efekt jest gdzieś pomiędzy przedostatnim, a ostatnim zdjęciem tego efektu z powyższej recenzji (niestety jestem nowy i nie mogę wkleić linków). I tutaj mówimy o patrzeniu gołym okiem, a nie robienie zdjęcia z długim czasem naświetlania.


2. Artefakty/drganie części ekranu. Trudno mi to konkretnie nazwać, ale przy włączonym efekcie Active Vision co jakiś czas (co kilka minut) tworzą mi się artefakty w jakiejś części ekranu. To nie jest konkretna część ekranu, ale różnie - zazwyczaj fragment, gdzie jest jakiś ruch. Po prostu oglądam sobie film i nagle na kawałku ekranu przez chwilę tworzy się jakiś taki artefakt - jakby piksele na tym małym obszarze na chwilę traciły synchronizację.

Zauważyłem, że ten efekt (chyba) nie występuje, gdy Active Vision jest wyłączony i jest coraz silniejszy (bardziej drgają/ruszają się te piksele) im wyższą mam ustawioną wartość Active Vision (standard/middle/high).

Podobny efekt występuje, gdy w menu konsoli przechodzę na miniaturkę którejś gry z video w miniaturce - też na miniaturce i w jakiejś pozostałej części ekranu występuje taki "artefakt"/stutter czy jakkolwiek tego nie nazwać.

Wiem, że to nie jest problem jakości sygnału jako takiego, bo mówimy o filmach na Blu-ray, z kilku różnych płyt.

Czy problemem może być kabel HDMI? Nie jest on taki zupełnie najtańszy (ok. 80 zł), ani nie jest długi, więc zakładam, że powinien być ok.


Podpowiecie coś? Bo nie wiem, czy to podlega gwarancji czy nie? Mój pierwszy telewizor LCD, tak naprawdę i nie wiem czego powinienem się spodziewać. Może to standard?


Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi!
 

a.c.

New member
Moi Drodzy,


Proszę o wsparcie. Jestem laikiem w temacie telewizorów i po przeczytaniu recenzji oraz tego i kilku innych wątków postanowiłem kupić ten telewizor. Trafiłem jednak na kilka problemów i chcę się upewnić, czy TV nie jest wadliwy.


Aktualna konfiguracja:
- Toshiba 40TL838G
- Konsola PS3 (fat)
- Kabel HDMI 1,5m (QuistCable)


Problemy:

1. Clouding (podobno tak się to nazywa). Mam oczywiście widoczne diody w rogu ekranu (stosunkowo widoczne, ale da się to przeżyć) i przy prawie czarnym ekranie widać takie chmurki w środku. Efekt jest gdzieś pomiędzy przedostatnim, a ostatnim zdjęciem tego efektu z powyższej recenzji (niestety jestem nowy i nie mogę wkleić linków). I tutaj mówimy o patrzeniu gołym okiem, a nie robienie zdjęcia z długim czasem naświetlania.


2. Artefakty/drganie części ekranu. Trudno mi to konkretnie nazwać, ale przy włączonym efekcie Active Vision co jakiś czas (co kilka minut) tworzą mi się artefakty w jakiejś części ekranu. To nie jest konkretna część ekranu, ale różnie - zazwyczaj fragment, gdzie jest jakiś ruch. Po prostu oglądam sobie film i nagle na kawałku ekranu przez chwilę tworzy się jakiś taki artefakt - jakby piksele na tym małym obszarze na chwilę traciły synchronizację.

Zauważyłem, że ten efekt (chyba) nie występuje, gdy Active Vision jest wyłączony i jest coraz silniejszy (bardziej drgają/ruszają się te piksele) im wyższą mam ustawioną wartość Active Vision (standard/middle/high).

Podobny efekt występuje, gdy w menu konsoli przechodzę na miniaturkę którejś gry z video w miniaturce - też na miniaturce i w jakiejś pozostałej części ekranu występuje taki "artefakt"/stutter czy jakkolwiek tego nie nazwać.

Wiem, że to nie jest problem jakości sygnału jako takiego, bo mówimy o filmach na Blu-ray, z kilku różnych płyt.

Czy problemem może być kabel HDMI? Nie jest on taki zupełnie najtańszy (ok. 80 zł), ani nie jest długi, więc zakładam, że powinien być ok.


Podpowiecie coś? Bo nie wiem, czy to podlega gwarancji czy nie? Mój pierwszy telewizor LCD, tak naprawdę i nie wiem czego powinienem się spodziewać. Może to standard?


Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi!




a może z konsolą coś nie tak?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
022_toshiba40tl838_097.jpg

Ale wiele obrazów nas oglądających zaskoczyła.


Co tu tak ciemno i brak w ogóle konturów osoby ? taka bieda czy takie mieliście ustawienie ?
 

tulinek

New member
Co do pierwszego niestety chmurki są powszechne. Ja mam 32TL838 i wymieniałem już na inny z tego powodu i chmurki są dokładnie takie same w podobnym miejscu. Podobno Samsung tego nie ma. Ot kiepskie podświetlenie. Najbardziej wkurza w nocy przy ciemnych scenach. Ale co zrobić, na ten TV nakręciłem się trochę przez to forum a, że byłem zrażony do samsunga to kupiłem 32TL838 zamiast 32d5500, co na tą chwilę uważam za spory błąd. Co do drugiego nie zauważyłem u siebie takich efektów, póki co...
 

KojotM

New member
a może z konsolą coś nie tak?

Nigdy wcześniej jej nie podłączałem przez HDMI, ale podłączenie przez komponent do monitora nie miałem takich problemów. Jeszcze spróbuję przez komponent do TV, żeby upewnić się czy to problem HDMI czy nie.

Wydaje mi się, że może być jednak wina TV, bo jak na samą konsolę miałoby wpływać ustawienie Active Vision w TV? Chyba, że się mylę...
 

KojotM

New member
Nigdy wcześniej jej nie podłączałem przez HDMI, ale podłączenie przez komponent do monitora nie miałem takich problemów. Jeszcze spróbuję przez komponent do TV, żeby upewnić się czy to problem HDMI czy nie.

Wydaje mi się, że może być jednak wina TV, bo jak na samą konsolę miałoby wpływać ustawienie Active Vision w TV? Chyba, że się mylę...


Sprawdziłem przed chwilą komponent, na którym do tej pory konsola była podłączona do monitora LCD i takie problemy nie występowały. Problem istnieje na ustawieniach Active Vision innych niż "off". :/
 

pwitala

New member
Network media player

Witam,
Posiadam model RL838 i przy korzystaniu z Network Media Playera zauważyłem że nie mozna odtwarzać plików avi. Czy aktualizacja poprawia ten błąd?
 

Pioro

New member
na tym zdjeciu powyzej to chyba nie z tego tv. bo takiej czerni nie ma na bank, tez sie napalilem na ten tv po tescie Kikiego, obraz z dvb-t naprawde super, ale nerwica mnie bierze jak ogladam tv wieczorem, to podświetlenie jest masakrycznie tzn w rogach ewidentnie "świeci". Co ciekawe czasami te podświetlenie jest mniej widoczne a czasami to strasznie świeci, od czego to może zależeć?
 

kudys11

Member
Witam,
Posiadam model RL838 i przy korzystaniu z Network Media Playera zauważyłem że nie mozna odtwarzać plików avi. Czy aktualizacja poprawia ten błąd?

Raczej na pewno tak będzie. TL838 też tak miał.

Wczoraj przytrafiła mi się dziwna rzecz, mianowicie: puściłem aktualizację przez LAN, wszystko ładnie pięknie, ale filmy przez Network Media Playera (DLNA) nie chciały iść TV stawał na buforowaniu i zawieszał się że tylko odcięcie prądu mu pomagało. Dziś to samo więc wgrałem jeszcze raz sofcik ( tym razem z pendrive) oczywiście ten sam co po LANIE czyli TL838_6.4.0J.1 i problem znikł jak ręką odjął. Niby ten sam soft, LAN podobno bezpieczniejszy, a tu taka niespodzianka.
 

patryklen

New member
Kolego L&M. Według moich testów ten telewizor z jakiegoś powodu chce dość szybkiego połączenia internetowego. Na łączu 6Mb toshiba places praktycznie nie działała. Teraz na 50 Mb chodzi dobrze - nawet udało mi się w coś tam zagrać poprzez te appsy do toshiba places.
Jeśli dobrze pamiętam to youtube chodził mi na tym małym łączu.
ps. też jestem z łodzi, jakbyś miał problem nadal to napisz, może coś pomogę.

Co do kątów bocznych to troszkę nie podoba mi się że TV 'jaśnieje' gdy patrzysz pod kątem (pionowym czy też poziomym) Nie przeszkadza mi to o tyle że z TV korzysta się gównie z przeciwka. Jak te kąty wyglądają w samsungu eu40D5500 - ktoś może porównywał. Bo cały czas męczy mnie czy nasza tośka czy może jednak ten samsung jest słuszniejszym wyborem.

A i jeszcze co należy dodać. Po podłączeniu Nki telewizorek pokazuje dużo lepiej na co go stać. Bo na analogu to on nie jest zbyt mocny.

Kolego... Wina nie leży po stronie prędkości łącza. Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to przyczyną takich wariacji jako, że posiadam właśnie łącze 6MB[od 12PM do 12AM - do 2 0dochodzi] i wszystko działa elegancko, a warto także dodać, że do sieci podłączone są jeszcze 2 komputery korzystający z internetu. Moim ISP jest Multimedia. Filmiki na YouTube FULL HD nawet 3D działają bez zająknięcia najmniejszego ponadto buforowanie jest zawsze sporo za tym co aktualnie oglądam [stan filmu - moment, w którym jestem]

Przyjacielu drogi.. porównywanie jakości odbioru analogowego [kabelek - dla mniej obeznanych], a cyfrowego [np. satelita] to jak porównywania malucha z BMW serii 5 :D Nijak ma się to do siebie, a odległość w jakości między nimi jest ogromna.

Myślę, że użytkownik "fatis". Ma problem z ISP [własnym usługodawcą] w sygnale lub też bajzel w routerze.

Ja proponuje jednak zasięgnąć rad u własnego providera [czyt. ISP], by skorygować owe problemy.


pozdro. :)
 

rafael_

New member
Mam pytanko. Byłem dziś w media i ten telewizor mnie normalnie załamał. Obraz przy jakimś ruchu tak jakby przeskakiwał (klatkował), w media sprzedawcy śmiali się mówiąc, że jest to najtańszy model z 3d i pewnie ma 50hz a tylko sztuczne 200?
Błagam was powiedzcie czy u was też tak się dzieje? Bo już nie wiem co mam kupić.
 
Do góry