TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

kastyk

New member
Witam :)

Czy udało się komuś uzyskać z optycznego wyjścia audio dźwięk 5.1? Może jestem głąb kapuściany i nie umiem tego ustawić, ale _zawsze_ mam tylko stereo. Opcji, która zmienia format dźwięku dla tego wyjścia, a o której wspomina instrukcja obsługi, menu mego telewizora po prostu nie ma.

Urządzenia na wejściu: Turbodekoder nTV oraz DVD Pioniera po HDMI.
Jakieś pomysły?
 

Tadek_T

New member
Witam :)

Czy udało się komuś uzyskać z optycznego wyjścia audio dźwięk 5.1? Może jestem głąb kapuściany i nie umiem tego ustawić, ale _zawsze_ mam tylko stereo. Opcji, która zmienia format dźwięku dla tego wyjścia, a o której wspomina instrukcja obsługi, menu mego telewizora po prostu nie ma.

Urządzenia na wejściu: Turbodekoder nTV oraz DVD Pioniera po HDMI.
Jakieś pomysły?


Zmień ustawienia turbodekodera n - dźwięk audio na dolby digital i korzystaj z 5.1. Pozdrawiam
 

kastyk

New member
Ustawienia turbodekodera są poprawne. Nie mam dźwięku 5.1 ani z dekodera, ani z DVD.
Liczyłem na to, że wygodnie podłączę system dźwięku jednym kablem, a telewizor sam się zajmie przekierowaniem strumienia z HDMI na wyjście optyczne. Z tego, co czytałem, nie tylko ja mam ten problem. Pozostaje chyba kontakt z Sharp.

Jakieś sugestie? Może powinienem zmienić w ustawieniach coś, o czym nie wiem?

Przewertowałem instrukcję jeszcze raz - jest w niej napisane, jak zmienić format sygnału na wyjściu optycznym. Podanej opcji jednak w moim menu nie ma.
 

rzi

New member
podłączeie serwera

witam, chciałbym podłaczyć telewizor do komputera przez sieć (przez ruter) aby obejzeć zdjecia z komputera i niestety nie znajduje serwera?
ustawienia komputera:
WINXP, stałe IP,maska, brama
ustawieina telewizora wykryte automatycznie ( ping odpowiada)
czy ktoś może próbował sie połaczyć?
pzdr
 

Dareksa

New member
Na komputerze musisz odpalić i skonfigurować serwer DLNA.
Ewentualnie nowy Windows Media Player też da Ci możliwość udostępnienia zasobów po DLNA.
 

makis

New member
Ustawienia turbodekodera są poprawne. Nie mam dźwięku 5.1 ani z dekodera, ani z DVD.
Liczyłem na to, że wygodnie podłączę system dźwięku jednym kablem, a telewizor sam się zajmie przekierowaniem strumienia z HDMI na wyjście optyczne. Z tego, co czytałem, nie tylko ja mam ten problem. Pozostaje chyba kontakt z Sharp.

Jakieś sugestie? Może powinienem zmienić w ustawieniach coś, o czym nie wiem?

Przewertowałem instrukcję jeszcze raz - jest w niej napisane, jak zmienić format sygnału na wyjściu optycznym. Podanej opcji jednak w moim menu nie ma.

Aktualnie mam Samsunga 55c8000, ale poprzednio miałem dwa Sharpy /ostatni LED/ w Samsungu,i Sharpach wyjście optyczne z TV do np.kina domowego przekazuje tylko dżwięk stereo /2 głosniki/ jeżeli chcesz mieć "dolby" powinieneś N-kę połączyć optykiem bezpośrednio z AV.Jest tylko jeden problem ,może wystapić opóznienie dżwieku w stosunku do obrazu,opóżnienie można jedynie regulować na wyjściu optycznym TV tak przynajmniej jest na c8000.I kółko się zamyka.
 

kastyk

New member
(...) powinieneś N-kę połączyć optykiem bezpośrednio z AV.Jest tylko jeden problem ,może wystapić opóznienie dżwieku w stosunku do obrazu,(...)

Dokładnie tak się dzieje. Co ciekawe, (jak już wspominałem) w instrukcji obsługi jest możliwość ustawienia formatu dźwięku z wyjścia optycznego. Ciekawe, w której wersji oprogramowania ona znikła.

Irytuje mnie ta niedogodność.
 

maciekmm

Member
Witajcie.
Doradzilem koledze sharpa 46LE821 (model UK) . Po zakupie i podlaczeniu go pod dekoder cyfry nie bylismy jednak zachwyceni obrazem. Spedzilem troche czasu przy kalibracji jednak nadal brakuje oobrazowi troche kolorow i ostrosci. Czy ktos z Was moglby opisac dokladnie swoje ustawienia po kalibracji obrazu?

Kolejne moje pytanie dotyczy odtwarzania filmow Divx przez USB. Podlaczylismy wczoraj przenosny dysk twardy jednak nic na ekranie TV nie wyskoczylo a wchodzac w menu TV opcja "USB" z opisem "nieprzelaczalne" byla nie aktywna. Czy TV sam automatycznie powinien wykryc dysk lub Pen drive czy tez trzeba uruchomic jakis player albo nie miec zadnych partycji/folderow na podpietym sprzecie?

Czy fynkcja Time Shift dziala na urzadzeniach zewnetrznych (np podpiete przez HDMI tunery) ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
TV powinien sam wykryc dysk zew. format ntfs, fat32, fat.
Z HDMI nic nie nagrasz na wew pamięć TV.
Co do kalibracji to było poszukaj w temacie 810.
 

pustykosz

New member
LC40LE820E audio po złączu optycznym

Witam.

Mam następujący problem:
Podłączyłem do telewizora zestaw głośników po złączu optycznym. Niestety głośniki wbudowane w telewizor nie odłączyły się automatycznie, ani nie mogę znaleźć nigdzie w instrukcji, ani menu takiej opcji. To jeszcze nie byłby problem, ponieważ mam oddzielnego pilota do zestawu (z pilota od telewizora mogę sterować głośnością tylko głośników wbudowanych). Podczas oglądania niektórych filmów głosy osób słychać tylko i wyłącznie w głośnikach wbudowanych, a na zestaw jest nadawana muzyka i efekty. Czy da się jakoś wyłączyć owe wbudowane głośniki i przekierować cały dźwięk na zewnętrzne?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)
 

Krystoffer

New member
Witam

Mam problem z moim sharpem 40le820 polega on na tym że w ciemnych scenach tło ma zieloną poświate .
Nie wiem czy to jest wina ustawień (jeśli tak to może ktoś wiec co zmienić),a może telewizor jest wadliwy.Proszę o rade bo sam już nie wiem co robić.

Z góry dzięki za wszelką pomoc
 

Krystoffer

New member
Dzięki akwidzynski faktycznie zmiana softu zlikwidowała problem zielonego tła.
W jaki sposób należy podać sygnał telewizyjny aby działał time shift??

Wszystkiego najlepszego w 2011 roku dla użytkowników forum:)
 

Piwowarek

New member
Ooooo widzę, że nie jestem sam. Ja mam model LE810 i to samo się dzieje. Trzaski są cały czas nawet jak godzinę oglądam i nawet po 30 - 40 minutach od wyłączenia! Pisałem do sklepu z którego kupiłem oraz bezpośrednio do Sharpa czy może mają jakiś sposób na to, ale od tygodnia cisza. Znalazłem za to ciekawy zapis w instrukcji (strona 50).

Problem - Z telewizora czasem dochodzą trzaski.
Możliwe rozwiązanie - Nie jest to objaw nieprawidłowego działania. Dzieje się tak, gdy obudowa nieznacznie się rozszerza lub kurczy, w zależności od zmian temperatury. Nie ma to wpływu na pracę telewizora.

Wydaje się więc, że pozostaniemy z tymi trzaskami do śmierci (naszej lub TV :???:). BTW myślałem już o tym by lekko poluzować śruby mocujące tylnią część obudowy, ale i mam cichą nadzieję, że jednak kiedyś się te trzaski skończą i boję się, że potem w razie awarii nie uznają gwarancji.

Kolejna osoba która nie jest sama. Mam telewizor 3 dzień(46LE 820), jestem zadowolony z zakupu ale bardzo irytujące są trzaski z obudowy telewizora.Myslałem ze te trzaski bedą tylko podczas "rozgrzewania TV" ale nic z tego, trzask towarzyszy nam przez cały czas oglądania TV i 30-40 minut po jego wyłączeniu. Czy każdy model tego sharpa tak ma ? Z chęcią wymieniłbym na sharpa bez trzasków :) Jak rozpatrują reklamacje tego typu ? uważam że to wada która powinna być usunięta.
 
Ostatnia edycja:

Tylda

New member
Formaty plików

Dziękuję za test, dużo informacji.
Mam 40LE820E, po podłączeniu dysku zewnętrznego TV nie widzi napisów (próbowałem txt i srt), w mkv odtwarza wizję przy dźwięku pojawia się komunikat o nieprawidłowym formacie dźwięku. Nie widzi plików z rozszerzeniem vob. W jakim formacie powinny być napisy? Jakie typy formatów powinny być odtwarzane?
 
Do góry