TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

kastyk

New member
A jaka cena LC-46LE820E dla forumowiczów? Jakby co to pisze na priv

masz info na priw

kiki, ja także poproszę, ceny 40" oraz 46", z kalibracją oraz przesyłką.

A ogólna poradę tutaj, jeśli można: kupować teraz czy wstrzymać się do "zimniejszego" okresu, dajmy na to po połowie stycznia? Jak znam życie, po wszelakich świętach gorączki cenowe z reguły opadają.
 

ocelot

New member
Witam.
Jako, że to mój pierwszy post to chciałbym się przywitać i jednocześnie podziękować za masę informacji jaką Tutaj znalazłem. :)
Dzięki temu zdecydowałem się na zakup Sharpa 40le820.
Niestety mój pierwszy kontakt z nim nie jest zbyt przyjemny. Okazało się , że tv posiada brud w postaci białych smug pomiędzy matrycą, a przednią szybą. Widoczne to jest głównie przy wyłączonym ekranie i padającym na niego dobrym świetle.
Jestem lekko zdziwiony takim stanem rzeczy, bo wygląda to jakby ktoś matrycę przetarł brudną szmatą. Taka wtopa w wykonaniu Sharpa jest dla mnie szokiem. Zobaczymy jak dalej sprawa się potoczy. :(
Ktoś z Was miał podobny przypadek?
 

Dareksa

New member
W twoim brud na matrycy, w moim trzaski z obudowy.
Takich niespodzianek nie powinno być w sprzęcie za tyle kasy.
Bardzo źle to świadczy o producencie.
 

wiljasz

New member
Kupiłem Sharpa LC-40LE822E i ręce załamuję bo za tyle kasy jest w nim zbyt wiele wad.
1. Nie czyta napisów do filmów z USB ( mkv,txt,sub-po prostu odbiornik nie widzi napisów)
2. Brak funkcji "bezpiecznie wyjmij USB"
3. Brak polskich liter w opisie programów TV
4. Tuner DVB-S zawiesza programy TV z pakietu CYFRY PLUS na 55 sekund (wszystkie z transpondera tp 72 - 12188 V -SR 27500 - FEC 5/6)
Nawet pakiet POLSATU z tymi programami też zrywa.Szkoda że nie ma możliwości ręcznego ustawienia FEC bo tu chyba leży problem
5 Nie pamięta ustawień rozmiaru obrazu
6.Sortowanie kanałów tragiczne -zamiast zamiany programów na liście powinna też być funkcja "przenieś i ustaw między programami"
SHARP dał ciała bo to skandal takie usterki!!!!
 

wiljasz

New member
A może zrobiłeś test czy z USB czyta napisy do filmów i w jakim formacie?A może celowo w swoim teście pominąłeś tą ułomność odbiornika LC-40LE820E a nawet 822 czy 824 . Bo niestety ta funkcja nie działa.Jest to jedyna firma ( SHARP ) której telewizory nie obsługują napisów -żadnych,ani mkv,txt czy sub.
 

ocelot

New member
TV już mi wymienili na nowy. Sama reklamacja przebiegła sprawnie i bezproblemowo.
Natomiast w nowym TV zauważyłem martwego piksela, który świeci sobie na niebiesko.
Nie jest to jakiś wielki problem i z odległości od 1m nie jest zauważalny, no ale sporo rzeczy jest nie tak, patrząc po wypowiedziach w tym wątku.
Kablówkę odbieram poprzez kartę CA i muszę przyznać że same zestrojenie przebiegło bezproblemowo chociaż nieco długo zanim przeszukał całe pasmo.
Takie rozwiązanie jest wg mnie bardzo wygodne, ponieważ nie ma kolejnej skrzynki przy tv no i jeden pilot mniej.
Nie wiem jak wygląda sprawa z odtwarzaniem przez usb. Wczoraj nie miałem czasu żeby się tym pobawić, ale myślę że dzisiaj coś wrzucę żeby sprawdzić. Zastanawia mnie jak tv radzi sobie z wyświetlaniem zdjęć. W przypadku sony mojego teścia, wyświetlanie zdjęć z matrycy 12M i wadze gdzieś ok 6-7MB to istny koszmar. Ładowanie przebiega koszmarnie długo. Zobaczymy jak to będzie w sharpie.
 

Dareksa

New member
Możesz zobaczyć, czy w Twoim egzemplarzu też jest problem z trzeszczącą obudową.

Co do USB to dla mnie obsługa zdjęć jest całkiem znośna, brakuje mi tylko możliwości zdefiniowania krótszego czasu w przeglądzie slajdów no i nie doszedłem do tego, czy da się odpalić jakąś muzę w tle, w trakcie prezentacji zdjęć.
 
Ostatnia edycja:

ocelot

New member
Możesz zobaczyć, czy w Twoim egzemplarzu też jest problem z trzeszczącą obudową.

Co do USB to dla mnie obsługa zdjęć jest całkiem znośna, brakuje mi tylko możliwości zdefiniowania krótszego czasu w przeglądzie slajdów no i nie doszedłem do tego, czy da się odpalić jakąś muzę w tle, w trakcie prezentacji zdjęć.
Póki co nic takiego nie zauważyłem. Ani w czasie pracy czy spoczynku. Przy włączeniu też kompletna cisza.
Pytanie co jest powodem tych trzasków. Może wystarczy nieco poluzować śruby w obudowie, bo może występują jakieś naprężenia.
 

Siemiono

New member
Póki co nic takiego nie zauważyłem. Ani w czasie pracy czy spoczynku. Przy włączeniu też kompletna cisza.
Pytanie co jest powodem tych trzasków. Może wystarczy nieco poluzować śruby w obudowie, bo może występują jakieś naprężenia.

U mnie był serwisant po zgłoszeniu do Sharpa, że trzaski są głośne. Luzował i śruby obudowy i martycy i nic. Nadal są trzaski. Będę się domagał wymiany TV.
 

Dareksa

New member
U mnie też poluzowanie śrub nic nie dało, dlatego zastanawiam się co z tym dalej zrobić i dlaczego w jednych egzemplarzach to występuje a w innych nie.
 

ocelot

New member
U mnie też poluzowanie śrub nic nie dało, dlatego zastanawiam się co z tym dalej zrobić i dlaczego w jednych egzemplarzach to występuje a w innych nie.
Kwestia partii produkcyjnej. Może jakiś skośnooki za dużo sake wypił wieczorem i darł się pół nocy w klubie kareoke i na kacu coś nie dokręcił jak powinien. :)
Tak czy owak takie wpisy dają do myślenia nad ich jakością.

W końcu znalazłem chwilę żeby poszperać w swoim 40LE820E. Tak jak pisałem wcześniej kablówkę mam poprzez kartę w module CA wepchnięta w tv. Jakość ok, sygnał na poziomie 96-98%. Jeden pilot i jest ok. Przy odpaleniu tv nieco czasu zajmuje zanim odpali kartę (ok 5-7s). Wolniej też przerzuca kanały, ale to nie jest problem.
Wczoraj podłączyłem pod niego 500GB twardziela i bez problemu go rozpoznał. Z odtwarzaniem plików multimedialnych jest różnie. Czasami brakuje mu np kodeka do dźwięku. Napisów txt nie widzi.
No ale to jakby nie było wyświetlacz a nie odtwarzacz. dla mnie najważniejsza jest jakoś obrazu a tej ciężko cokolwiek zarzucić. Do odtwarzania czego tam się chce można kupić Xtreamera i pozamiata wszystko.
Jakbym miał kupować jeszcze raz tv czy kupiłbym sharpa.....nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
I to wszystko potwierdza, że nie ma idealnego tv, nawet z NAJwyższej pułki. Jedynie to współczuję nowym osobom szukającym na forum "porady" co wybrać :). Fakt jest taki, że każdy tv ma jakieś wady i nie ważne czy to lcd czy plazma, jedynie każdy inaczej może obierać różne zjawiska, różne rzeczy mogą się podobać albo nie. Ogólnie wydając pieniądze na NOWY (lepszy?) tv każdy oczekuje żeby taki właśnie był - bez żadnych wad, bo czemu chcąc kupić coś nowego trzeba zakładać jego niedoskonałość i to w XXI wieku. A z 2 strony z tego co zauważyłem, to raczej w większości przypadków, to nie wina telewizorów, tylko kiepskiej jakości nadawanych programów. Czemu akurat wszystkie liczące się programy nie mogą być nadawane w hd bez bodatkowych opłat? Pomijając już hd - ale nawet zwykłe programy sd są różnej jakości. Czyżby bylejakość stacji? Ok - mniej dostępne stacje, niech im będzie - niech robią co chcą, ale żeby płacić haracz za polską PUBLICZNĄ telewizję i nie mieć jakości hd POLSKICH, PUBLICZNYCH programów dostępnych do wszystkich - to już dla mnie nie zrozumiałe. Może się mylę?
 

ocelot

New member
Ja mam ten komfort, że tv mnie nie rusza, żeby nie powiedzieć, że nudzi i nie wysiedzę dłużej przy tv niż godzinę w bólach 2 jak dobry film.
Dlatego się cieszę, że mam tv z głowy w sensie skalibrowania go sobie, poustawiania wg własnego gustu. Teraz tylko kwestia podpięcia dysku, na który powgrywam wszystkie bajki dziecka i nie będę się musiał wkur....za każdym razem jak sobie wymyśli, że chce sobie obejrzeć coś tam, a jak głupi wertuje masę płytek zastanawiając się gdzie to kuźwa było. :)
I święty spokój, temat tv z głowy.
 

MJ MARTINO

New member
Witam
Mam pytanie do właścicieli jak się zachowuje telewizor przy naprawdę dynamicznych scenach np. pościgu samochodowego ? (fast&furious np) lub jakiś inny film. przy sygnale 720 lub 1080 ??
Występują jakieś ścinania obrazu przeskoki ?
Może ktoś na ten temat się wypowiedzieć będę wdzięczny z góry
Pozdrawiam


Ps. Ma ktoś wieści o modelach LC-40LE824E oraz LC-40LE814E czy są już u nas dostępne ? i jak stoją cenowo ?
 
Ostatnia edycja:

ocelot

New member
Wczoraj włączyłem 5 Element, w 1080p/24, który leciał z dysku twardego poprzez BR philipsa. Żadnych przeskoków, czkawek czy tym podobnych atrakcji. Podobnie jest przy programach HD z kabla. Natomiast nie wiem jak z płyty BR bo jeszcze takowej się żadnej nie dorobiłem.
Natomiast fajnie współpracuje z odtwarzaczem BR. Po jego włączeniu sam przełącza się na właściwe wejście hdmi, oraz z pilota tv można obsługiwać odtwarzacz bez bólu.
 

joizo

New member
WITAM!
jak możecie to poradźcie który model kupić, TV będzie chodził na kablówce plus kanały HD i PS3
Sharp LC-46LE810E
Sharp LC-46LE820EV
Sharp LC-46LX812E
 
Do góry