TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

FIRSST

New member
Witam ponownie . Cena w UK a tutaj wszystkie Tv z roczna z mozliwością dokupienia ubezpieczenia. Tv dobry ale w cenie dwóch Sharpów le810 :)
 

Lukasf

New member
Kiki
Modele z 3D które się pojawią czyli seria 925 będą 46" i 60"
46 już są 60 będą niebawem a 52 chyba dopiero na przyszły rok.
 

irk11111

New member
Czy może mi ktoś doradzić czy brać Toshibę 46VL733 czy dopłacić i kupić Sharpa 46LE 820? Czy Sharp jest warty tej dopłaty?
pozdrawiam
 

burza33

New member
Witam serdecznie proszę o pomoc w wyborze telewizora .jeszcze tydzień temu miałem Sharpa 46 lx2 , niestety po 2 latach użytkowania spalił się zasilacz i uszkodził panel główny po awarii domowej sieci elektrycznej.
Jestem zmuszony do zakupu nowego telewizora , zastanawiam się miedzy Le 810 a 820.Znam różnice między nimi lecz nie mam pewnosci co do działąnia w modelu 820 funkcji : pauza na żywo (jak dokładnie działa?) , czy zdaje egzamin Odtwarzacz plików multimedialnych z sieci domowej (DLNA) i jaki muszę miec komputer by zachować łącznosc.
Na koniec czy warto dopłacic za te dodatkowe funkcje 1000 zł.
Proszę o pomoc w wyborze bo w salonie straszą kable wystające ze ściany.
 

kacpr

New member
Dwa pytanka:
1. Czym model LE821E może się różnić od tego w temacie?

2. Czy time-shift pozwala na zgrywanie jedynie telewizji, czy obrazu z każdego urządzenia? Przykładowo czy mógłbym nagrywać klipy z gry na xbox 360, przez HDMI?
I czy te klipy można w jakiś sposób przenieść na kompa?
 

Dareksa

New member
Czy ktoś się spotkał z trzaskającą obudową w 46lu820 ?

Już szału dostaję z tym telewizorem, do jakości obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale po włączeniu TV z obudowy dochodzą trzaski, to samo się dzieje przez dłuższy czas po wyłączeniu telewizora.
Na początku myślałem, że to może wina stopy na której stał TV, ale teraz powiesiłem go na ścianie i trzaski cały czas się pojawiają, czasami mam wrażenie, jakby TV miał za moment spaść na podłogę.
 

Siemiono

New member
Czy ktoś się spotkał z trzaskającą obudową w 46lu820 ?

Już szału dostaję z tym telewizorem, do jakości obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale po włączeniu TV z obudowy dochodzą trzaski, to samo się dzieje przez dłuższy czas po wyłączeniu telewizora.
Na początku myślałem, że to może wina stopy na której stał TV, ale teraz powiesiłem go na ścianie i trzaski cały czas się pojawiają, czasami mam wrażenie, jakby TV miał za moment spaść na podłogę.

Ooooo widzę, że nie jestem sam. Ja mam model LE810 i to samo się dzieje. Trzaski są cały czas nawet jak godzinę oglądam i nawet po 30 - 40 minutach od wyłączenia! Pisałem do sklepu z którego kupiłem oraz bezpośrednio do Sharpa czy może mają jakiś sposób na to, ale od tygodnia cisza. Znalazłem za to ciekawy zapis w instrukcji (strona 50).

Problem - • Z telewizora czasem dochodzą trzaski.
Możliwe rozwiązanie - • Nie jest to objaw nieprawidłowego działania. Dzieje się tak, gdy obudowa nieznacznie się rozszerza lub kurczy, w zależności od zmian temperatury. Nie ma to wpływu na pracę telewizora.

Wydaje się więc, że pozostaniemy z tymi trzaskami do śmierci (naszej lub TV :???:). BTW myślałem już o tym by lekko poluzować śruby mocujące tylnią część obudowy, ale i mam cichą nadzieję, że jednak kiedyś się te trzaski skończą i boję się, że potem w razie awarii nie uznają gwarancji.
 

martinnow1

New member
Czy ktoś się spotkał z trzaskającą obudową w 46lu820 ?

Już szału dostaję z tym telewizorem, do jakości obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale po włączeniu TV z obudowy dochodzą trzaski, to samo się dzieje przez dłuższy czas po wyłączeniu telewizora.
Na początku myślałem, że to może wina stopy na której stał TV, ale teraz powiesiłem go na ścianie i trzaski cały czas się pojawiają, czasami mam wrażenie, jakby TV miał za moment spaść na podłogę.
mam ten sam problem trzaski są czeste ,sprawdziłem śruby ok pisałem emaila do serwisu i do sharpa brak reakcji,skandal tv za prawie 6 tys a taka wada
 

Dareksa

New member
Też już posprawdzałem wszystko co tylko możliwe i dalej są trzaski.

Dla mnie to wygląda na źle spasowaną obudowę, albo materiały z których jest zrobiony ten TV są tak kiepskiej jakości.

W przyszłym tygodniu też się postaram pomęczyć serwis, zobaczymy co z tego wyjdzie.

PS.
Możecie mi powiedzieć, czy u Was też odcina dźwięk z wewnętrznych głośników jak coś jest podpięte pod gniazdo słuchawki/AUDIO, niezależnie od tego co się wybierze w ustawieniach tego złącza ?

Chciałbym z niego wyprowadzić dźwięk na stary wzmacniacz, ale nie chcę cały czas wyciągać jacka, żeby dźwięk szedł z powrotem przez wew. głośniki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry