TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

accu

New member
Bez reklam
Według moich wiadomości jest bardziej dopracowany przez producenta i ma wbudowany dodatkowo tuner satelitarny.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Warto dopłacić ponieważ ... ??
Zrobili dokładniejszą kalibracje obrazu, dołożyli tuner i każą sobie płacić 1k wiecej ?
To podejście Sharpa do klienta trochę mnie zniechęca do ich produktów.
Nie mowie ze moj LE820 jest zły. Po własnej kalibracji obraz jest super zwłaszcza ten w HD.

W jednej z gazet jest kalibracja LE820. Tylko cos mi nie pasuje. Ten czawarty kolor dodany do palety powoduje że wypchnięty jest żółty i moim zdaniem zielony.
W gazecie jest kalibracja która podaje aby obniżyć nasycenie i wartość żółtego i tu ok zgodze się, ale dlaczego jest napisane żeby wartośc zielonego zwiększyć do +30 to dla mnie jest niezrozumiałe.
Moim zdaniem powinno sie tez obniżyć wartości koloru zielonego, a dodać czerwonego oraz minimalnie niebieskiego.
Zachęcam posiadaczy LE820 do dyskusji.
 

Mike25

New member
Tylko cos mi nie pasuje. Ten czawarty kolor dodany do palety powoduje że wypchnięty jest żółty i moim zdaniem zielony.
To nie tylko twoje spostrzeżenie, ale również fakt zauważany w testach

"we see some color deviations and the reason is properly the Quattron technology. I examined the gamut in detail and saw that LE820 pushes yellow and green a bit too much giving more the bright yellow and green shades a more vivid expression than conventional TVs. "
Sharp LE820 review - FlatpanelsHD
 

robertuss

Active member
Bez reklam
człowiek testujący ten telewizor wspomniał o wykończeniu aluminium gdzie niby to jest?Miałem do czynienia z 40le820 i nigdzie nic nie widziałem aluminium!!chodzi o ramkę dookoła ekranu?jest plastikowa.....
 

FIRSST

New member
Witam ponownie :)

Kąty , czerń, input lag ...warto dopłacać do Sharpa ? Pobór energii to w Sharpie 70 a w Sony to 103 to żadna różnica . Sam nie wiem co mam już kupić ponieważ czasmi gram w sieci i nie wiem czy w EX input nie będzie mi przeszkadzał .
POzdrawiam wszystkich serdecznie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak grasz w sieci to odczujesz.Kilka klatek różnicy to istotna sprawa.
Ma dodatkowo lepsze skalowanie, płynność i czerń.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam ponownie :)

Kąty , czerń, input lag ...warto dopłacać do Sharpa ? Pobór energii to w Sharpie 70 a w Sony to 103 to żadna różnica . Sam nie wiem co mam już kupić ponieważ czasmi gram w sieci i nie wiem czy w EX input nie będzie mi przeszkadzał .
POzdrawiam wszystkich serdecznie :)

Witam. Warto dopłacić do Sharpa , a co do poboru energii to około 40 W różnicy to wbrew pozorom sporo , jeżeli dużo będziesz grał lub oglądał programy z filmami.:|
Pozdrawiam , :)
 

FIRSST

New member
Dzięki za odpowiedz chociaż ten sharp ma różne recenzje nie zawsze pochlebne. Czym się różnią modele 820 821 822 . Bo cenowo to chyba 822 nie za bardzo się opłaca ? . Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedz chociaż ten sharp ma różne recenzje nie zawsze pochlebne. Czym się różnią modele 820 821 822 . Bo cenowo to chyba 822 nie za bardzo się opłaca ? . Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Witam.Sharp LC-LE( " )822 ma wbudowany tuner satelitarny a 820 nie ma.:|
Pozdrawiam , :)
 

FIRSST

New member
Witam serdecznie :) Zastanawiam się jeszcze na ć Philipsa 9704 za 5500 zł 40" z roczna gwarancją i lub Sharpem 40le821 tez z roczna ale nie wiem jak Philips sobie radzi z netem i czy różnica w obrazie w Philipsie jest tak duża że warto dopłacać bo sharpa mogę mieć w cenie 3865 . Chyba że sami mi doradzicie jaki TV który ma lepszy stosunek ceny do jakości i nadaje sie do grania w necie ? No jeszcze jedna sprawa Sharp ma chyba szybę czy ona mocno przeszkadza ? Pozdrawiam życzę miłego dnia :)
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Z tego co wiem model LE821 jest na rynek UK u nas występują LE820/822. Co do szyby to w kazdym odbija otoczenie w jednych mniej w drugich bardziej. Osobicie teraz brałbym LE810/812 lub Sony EX700 ostatecznie Samsung C6500.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Philips 40PFL9704H/12 to model sprawdzony przez wielu użytkowników i cieszy się zasłużoną ,bardzo dobrą opinią. Bardzo dobry dźwięk jak na telewizory w technologii lcd, równomierne podświetlenie w technologii LED , bardzo dobry kontrastowy obraz , kolory nasycone, naturalne,dobrze opracowany pilot zdalnego sterowania oto według mnie atuty , które przemawiają za tym modelem.Dziwi mnie natomiast , dlaczego okres gwarancyjny wynosi tylko 12 miesięcy a nie 24 miesiące?:neutral: Czy aby dobre źródło zakupu?:niewiem: Cena bardzo dobra.
Pozdrawiam , :)
 
Do góry