TV Philips Performance 43PUS7334 - Recenzja | Test | Opinie

Ledar

New member
Witam. Bardzo proszę o pomoc. Nie znalazłem odpowiedzi w Google, a mam telewizor od wczoraj. Do telewizora nie mam anteny więc głównie netflix i youtube i z tym wszystko działa. Problem jest od kiedy podłączyłem PS4 Pro oryginalnym kablem HDMI. Telewizor najpierw wykrył ps4 pod innym wejściem HDMI, później już pod dobrym, jednak nie wykrywa go jako konsola do gier tylko ikonka odtwarzacza z napisem AV. Gdy przestawiam go na "konsolę do gier" i wchodzę w ustawienia tego źródła sygnału to jest napis "PC 3840x2160". A gdy zostawiam go na tym odtwarzaczu AV to nazwa sama się ustawia automatycznie na PlayStation 4. Zostawiłbym tak, ale włączając Ps4 nie mogę przez to zmienić trybu obrazu na "Gra". Tylko w konsoli. Nawet jak jest w "Konsoli" to w opcjach pokazuje Dolby Digital zamiast Atmos (a czasami Dźwięk: Brak, mimo że jest dźwięk), Format SDR/HDR: SDR a w ustawieniach cały czas przestawiam na HDR w każdym możliwym miejscu na TV i na ps4. PS4 w ogóle NIE MOŻNA WYŁĄCZYĆ inaczej niż kablem z prądu... Gdy kliknę/przycisnę przycisk PS to pokazuje się pasek opcji z lewej strony - dalej "elementy sterujące" i jak w to wejdę to są różne rzeczy, po których wciśnięciu nic się nie dzieje, jedynie "dom" przechodzi do menu głównego ps4 oraz "wyłącz urządzenie" przechodzi W TRYB UŚPIENIA ZAMIAST WYŁĄCZYĆ KONSOLĘ... Gdy odpalę jakąkolwiek grę X-em na padzie co o dziwo działa, to już w samej grze nie działa żaden przycisk, można wcisnąć tylko wspomniany PS i Share do robienia screenów, który ich nie robi tylko też włącza ten sam ekran opcji. Drugiego pada w ogóle nie mogę sparować. Odpalając ps4 pro, gdy pokazuje się wiadomy ekran "Przytrzymaj PS aby się zalogować" czy coś takiego - również nie mogę tego zrobić, bo od razu włączają się te opcje. Trzeba to robić pilotem tj. wcisnąć OK i wtedy można wybrać profil. Proszę o pomoc, ja jestem zielony w telewizorach a kupiłem głównie do ps4 i filmów. Pewnie były już takie tematy, ale widziałem tylko stare gdzie ludzie kazali zaktualizować oprogramowanie TV. Zrobiłem to od razu wczoraj po włączeniu go. Na pw mogę podać linki do zdjęć albo jakoś te zdjęcia bo tu nie mogę, jakiś błąd
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Czytałem. Przy próbie wgrania mam komunikat że próbuje wgrać starsze oprogramowanie i że jest to niemożliwe.

Jeśli masz problemy po aktualizacji to napisz maila do philipsa i "poproś" o umożliwienie powrotu do starszej wersji - wyślą ci na maila linka do softu umożliwiającego upgrade. Jeśli pobierzesz tylko starszą wersję softu ze strony philipsa to jak sam piszesz wgranie nie jest możliwe.
 

djrzz

Member
Jeśli masz problemy po aktualizacji to napisz maila do philipsa i "poproś" o umożliwienie powrotu do starszej wersji - wyślą ci na maila linka do softu umożliwiającego upgrade. Jeśli pobierzesz tylko starszą wersję softu ze strony philipsa to jak sam piszesz wgranie nie jest możliwe.




Pisałem do philipsa i odpisali bym się kontaktował z serwisem w Radomiu i podali numer telefonu. Także tego...
 

adam80

Member
Wypuścili felerny soft i wysyłają klienta do serwisu - gratulacje dla Philipsa. Taki klient z pewnością dokona kolejnych zakupów tej firmy.
 
Ostatnia edycja:

Jedi-Master

New member
Witam około 2 tygodni temu jestem posiadaczem modelu Philips 43PUS7434.
Mam mały problem mianowicie do oglądania TV i płyt Blu-Ray 1080p Full HD, mam ustawienia optymalizacji obrazu które dostałem przy zakupie TV i na tych ustawieniach TV jak i zwykłe płyty Blu-Ray ogląda się bardzo dobrze najlepiej ze wszystkich ustawień (trybów fabrycznych). Problem mam z płytami UHD 4K z rozszerzeniami HDR, HDR10+ i Dolby Vison (tu jest troszkę lepiej), mianowicie filmy 4K z HDR i HDR10+ są ciemne. Próbowałem różnych ustawień, ale z żadnych nie jestem na 100 % zadowolony.
Odnośnie filmów z HDR i HDR10+ ustawiłem obraz według poniższej kalibracji (optymalizacji) na oko:

Styl obrazu: HDR - naturalny
Kolor: 75/70
Kontrast: 100
Ostrość: 5/3
Jasność 55

Zaawansowane:
Kolor:
Wzmocnienie kolorów: Średnio
Temperatura barwy: Zimny
2- punktowe Punkt bieli: 127/110/117/0/0/0/

Kontrast:
Tryb kontrastu: Zoptymalizowany dla obrazu/Wyłącz
HDR Plus: Maksimum
Kontrast obrazu: 100
Czujnik Światła: Włącz
Gamma: -2/-4

Ostrość:
Ultra resolution: Włącz

Czyszczenie obrazu:
Redukcja szumów: Średnio
Redukcja znieksztalceń MPEG: Minimum

Ruch: Film

Obraz: Panoramiczny

Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł lub wiedział jak to dobrze ustawić byłoby super.
 

Dj Darecki

New member
Czujnik światła? po co. U mnie ściemnia obraz
Panowie wam też tv gubi ustawienia?
Jest zrobiona kalibracja i ok
Odpalam netflixa i tam jest film w hd vision ( czy jak to sie tam nazywa) tv przestawia sie w ten tryb .
Potem oglądam coś innego ustawienia wracają do np. Tryb noc ale wchodząc głębiej w ustawienia np. wyzerowały się ustawienia kolorów
 
Ostatnia edycja:

Jedi-Master

New member
Może tak wyłączyć HDR, HDR10+ i Dolby Vision w odtwarzaczu Blu-Ray i zastosować do odtwarzania płyt w formacie 4K te ustawienia optymalizacyjne co dostałem w sklepie, jak kupowałem TV. Bo one z tego co wiem są przeznaczone do treści SD, Full HD i jest zaznaczone, że do 4K, ale w nawiasie jest (SDR). Z tych optymalizacyjnych ustawień ze sklepu zmienić tylko czujnik światła na wyłączony.
 

daark7

New member
Wada ?

Cześć Wam, zakupiłam ten tv kilka dni temu. Na drugi dzień po włączeniu zauważyłam jasne punkty tuż przy samej dolnej krawędzi- przy samej ramce, widać je gdy na dole jest czarne tło i tylko raczej gdy jest ciemno, w ciągu dnia niewidoczne- to wygląda jakby to były diody w kilku miejscach.
 
Do góry