TV Philips Performance 43PUS7334 - Recenzja | Test | Opinie

kamilb

Member
Witam, jestem zmuszony do kupna nowego tv, większy niż 43" nie wejdzie i tak czytam i czytam i ten ma wiele pozytywnych opinii. Naprawdę warto czy polecacie coś innego ?
 

jasssu

New member
W 43 calach jest stosunkowo niewielki wybór i ja polecam tę serię Performance. Na pewno telewizor jest funkcjonalny i ma przyzwoitą jakość obrazu.

W zasadzie jest to bardzo podobny sprzęt do każdego innego modelu serii Performance.
 

baggio19

New member
Instalował ktoś HBO-go na tym Tv?wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Play?oczywiście mam wykupione u operatora :).Drugie pytanie jak podłączyć laptopa do Tv prze wifi ?kablem HDMI łączy ale nie daje rady prze wifi
 

p3m

New member
Witam
W dniu wczorajszym, Kupilem telewizor 50 calowy philips 7334. Pozwoliłem na kalibracje w sklepie.. Nie wiem czy to nie był błąd...
Dwa pytania :
1) czy jeśli wybiorę reset do ustawień fabrycznych to skasuje się kalibracja którą robili panowie w Madiamarkt?
2) przy odtwarzaniu zdjęć i tylko zdjęć z dysku WD myCloud lub pendrive obraz jest tak jakby w sepii... Kolorów praktycznie nie ma... Z czym to może być związane? Sterowniki wada telewizora? Kodeki? Dodam że zdjęcia pochodzą z aparatu sonego lub z telefonu więc podejrzewam że jest to poprostu format JPEG
3) Telewizor nie znajduje mojego Laptopa w sieci. Nie mogę się z nim w żaden sposób połączyć ani przez bluetooth ani przez łączenie jako ekran bezprzewodowy.


Z gory dziekuje za podpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

p3m

New member
Niestety nie moge edytowac mojego posta...
Temat rozwiazany... Panowie z mediamarkt popelnili blad przy kalibracji... Stad defekty telewizora...
Niestety mediamarkt uslugi optymalizacji ktora tak zachwalaja nie wykonuje w domu u klienta bo nie ma czlowieka ktory moglby to zrobic... - kaza przynechac z telewizorem...
Jak to powiedzial sprzedawca - przyjechal pan z kalibruj. Plustawil kilka telewizorow zostawil schemat ale nie moga go w zaden sposob udostepnic...

Z tego miejsca moge tylko doradzic idpuszczenie tej uslugi przy ktorej jest duze prawdopodobienstwo bledu ze strony pracownika ktory ja wykonuje...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam
W dniu wczorajszym, Kupilem telewizor 50 calowy philips 7334. Pozwoliłem na kalibracje w sklepie.. Nie wiem czy to nie był błąd...
Dwa pytania :
1) czy jeśli wybiorę reset do ustawień fabrycznych to skasuje się kalibracja którą robili panowie w Madiamarkt?
2) przy odtwarzaniu zdjęć i tylko zdjęć z dysku WD myCloud lub pendrive obraz jest tak jakby w sepii... Kolorów praktycznie nie ma... Z czym to może być związane? Sterowniki wada telewizora? Kodeki? Dodam że zdjęcia pochodzą z aparatu sonego lub z telefonu więc podejrzewam że jest to poprostu format JPEG
3) Telewizor nie znajduje mojego Laptopa w sieci. Nie mogę się z nim w żaden sposób połączyć ani przez bluetooth ani przez łączenie jako ekran bezprzewodowy.


Z gory dziekuje za podpowiedz.
Cześć,

Edited:
Widzę, że problem rozwiązany - super.

Ad. 1
Tak, jeżeli wybierzesz ustawienia fabryczne lub zainstaluj ponownie TV to skasujesz wprowadzone ustawienia obrazu. Jeżeli nie dostałeś wydruku wprowadzonych ustawień, musisz sam to przepisać na kartkę :)
Jak już to zrobisz to wybierz "ustawienia fabryczne" wtedy ustawienia obrazu/dźwięku oraz Ambilight zostaną zresetowane do ustawień fabrycznych. Wtedy możesz sprawdzić różne style obrazu czy zdjęcia wyświetlają się prawidłowo.

Ad. 2
Podeślij ze 2-3 zdjęcia z telefonu/aparatu i sprawdzę u siebie. Dodatkowo zdjęcie tego jak dane zdjęcie wygląda na Twoim TV.

Ad. 3
Aby przesłać obraz z komputera musisz użyć przeglądarki Chrome. Po jej otwarciu w prawym górnym rogu masz opcje i tam wybierasz "prześlij". Możesz przesłać tylko kartę przeglądarki lub cały ekran.

Taptalk
 

p3m

New member
Cześć,

Edited:
Widzę, że problem rozwiązany - super.

Ad. 1
Tak, jeżeli wybierzesz ustawienia fabryczne lub zainstaluj ponownie TV to skasujesz wprowadzone ustawienia obrazu. Jeżeli nie dostałeś wydruku wprowadzonych ustawień, musisz sam to przepisać na kartkę :)
Jak już to zrobisz to wybierz "ustawienia fabryczne" wtedy ustawienia obrazu/dźwięku oraz Ambilight zostaną zresetowane do ustawień fabrycznych. Wtedy możesz sprawdzić różne style obrazu czy zdjęcia wyświetlają się prawidłowo.

Ad. 2
Podeślij ze 2-3 zdjęcia z telefonu/aparatu i sprawdzę u siebie. Dodatkowo zdjęcie tego jak dane zdjęcie wygląda na Twoim TV.

Ad. 3
Aby przesłać obraz z komputera musisz użyć przeglądarki Chrome. Po jej otwarciu w prawym górnym rogu masz opcje i tam wybierasz "prześlij". Możesz przesłać tylko kartę przeglądarki lub cały ekran.

Taptalk


Jeszcze uzupełniając mój post.
Zdjęcia na telewizorze w sklepie wyświetlały się prawidłowo - o błędzie w optymalizacji powiedział mi pracownik sklepu.

Z tego co mi powiedziała osoba w MM to optymalizacja została wykonana na trybie sklepowym - w tym trybie zdjęcia wyświetlają się prawidłowo.

Pytanie w markecie telewizory które są na półkach mają od razu robioną kalibracje czy może są w trybie fabrycznym ?

AD. 3
Nie ma innej możliwości aby przesłać ekran komputera do telewizora ? Przyznam szczerze że Jeden i drugi sprzet jest w miare świeży więc nie widze powodu dla którego telewizor miałby nie obsługiwać funkcji windowsa w traktowaniu ekranu telewizora jako ekran bezprzewodowy.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeszcze uzupełniając mój post.

Zdjęcia na telewizorze w sklepie wyświetlały się prawidłowo - o błędzie w optymalizacji powiedział mi pracownik sklepu.



Z tego co mi powiedziała osoba w MM to optymalizacja została wykonana na trybie sklepowym - w tym trybie zdjęcia wyświetlają się prawidłowo.



Pytanie w markecie telewizory które są na półkach mają od razu robioną kalibracje czy może są w trybie fabrycznym ?



AD. 3

Nie ma innej możliwości aby przesłać ekran komputera do telewizora ? Przyznam szczerze że Jeden i drugi sprzet jest w miare świeży więc nie widze powodu dla którego telewizor miałby nie obsługiwać funkcji windowsa w traktowaniu ekranu telewizora jako ekran bezprzewodowy.

Jeżeli chodzi o "kalibrację" w trybie sklepowym, to tego w ogólnie nie można nazwać kalibracją. Tryb sklepowy resetuje ustawienia obrazu co kilka/kilkanaście minut (TV w sklepach są w tym trubie i w razie jak potencjalny klient coś poprzestawia to te ustawienia się zresetują).

Co do przesyłu obrazu jako "ekran bezprzewodowy" to nie jest to możliwe z powodu użycia innej technologii. Np. TV Samsung/LG używa właśnie miracast (WiDi?) I wtedy opcja ekranu bezprzewodowego zadziała. TV Philips z systemem Android używają Chromecast do w/w przesyłania dlatego jest to możliwe na chwilę obecną tylko przez przeglądarkę Chrome. W TV z systemem Saphi można użyć emopcji "ekran bezprzewodowy"

Taptalk
 

kamilb

Member
Jednak trochę się pozmieniało, bd robił remont i mogę pomyśleć o większym tv. Celuję w 55 ". Szczerze nie wiem czy LED czy OLED jakie to różnice. Tv do filmów, sportu. Patrząc opinie jak szukałem to ile ludzi tyle opinii i sam nie wiem. Pisałem wcześniej że teraz miałem Samsung UE40JU6000W.
 

enjoy7

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem tego TV, biorę też pod uwagę model 50PUS8804. Będzie używany głównie do oglądania telewizji z kablówki (netia) i youtube'a. Czy warto w takim wypadku dołożyć te kilka stówek ? Czym różnią się te modele oprócz dźwięku ?
 
Do góry