TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mr_roba

Member
A możesz podać co to za jeden? Chętnie kupiłbym coś tańszego działającego zamiast wydawać 150 zł na kabel :)


Tam za dużego wyboru nie ma. Mam 6 zwykłych (1m) za 7 pln. Jeden 3m za 30 pln z regulowanymi końcówkami. No i jeszcze taki 5m nie pamietam za ile. Wszystkie śmigają bez problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

cacumen

Member
Bez reklam
A możesz podać co to za jeden? Chętnie kupiłbym coś tańszego działającego zamiast wydawać 150 zł na kabel :)


W grudniu ub. roku kupiłem u jednego z większych, krajowych sprzedawców elektroniki produkt firmy

Shiru o długości 3m za wyjątkowo skromną cenę - 9zł :-o i sprawuje się nad podziw dobrze :!:
 

zbig0

New member
Dzisiaj dostałem aktualizację, widać ruszyły przez neta.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

ooooo Super! Dzieki za info...warto bylo poczekac jednak te pare dni :p i wgrac to co philips dla nasz szykuje...

Panowie co juz zupdejtowali zostaja czy wracaja do oryginalnego softu?
 

Seliv

New member
To co zrobiliśmy to oficjalny soft, który teraz można pobrać automatycznie, więc niczym się to nie różni :p Co najlepsze, na stronie Philipsa, jeszcze nie ma wzmianki na temat nowego i tylko stary można pobrać :p
 

mr_roba

Member
To co zrobiliśmy to oficjalny soft, który teraz można pobrać automatycznie, więc niczym się to nie różni :p Co najlepsze, na stronie Philipsa, jeszcze nie ma wzmianki na temat nowego i tylko stary można pobrać :p



Na polskiej stronie Philipsa pewnie będzie za miesiąc jak poprzednia aktualizacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

zbig0

New member
To co zrobiliśmy to oficjalny soft, który teraz można pobrać automatycznie, więc niczym się to nie różni :p Co najlepsze, na stronie Philipsa, jeszcze nie ma wzmianki na temat nowego i tylko stary można pobrać :p

aaaa oki :) myslalem ze wgrywaliscie jakis od innego modelu :p
 

Waldi68

New member
Na polskiej stronie Philipsa już jest. Nie patrzcie na datę aktualizacji na stronie. Ściągnijcie, rozpakujcie a się przekonacie - ja tak zrobiłem. Tak samo było z poprzednią aktualizacją.
 

mr_roba

Member
Na polskiej stronie Philipsa już jest. Nie patrzcie na datę aktualizacji na stronie. Ściągnijcie, rozpakujcie a się przekonacie - ja tak zrobiłem. Tak samo było z poprzednią aktualizacją.



Można powiedzieć, że aktualizacje tylko dla dociekliwych ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jakasia

New member
Mam pytanie - prośbę o pomoc. Po wprowadzeniu Oreo w Philips 55OLED803/12 spodziewałam się w pełni działającego Asystenta Google, a tymczasem wyszukiwanie głosowe działa głównie w obrębie YouTube. Nie ma możliwości wyszukiwania w Internecie, np. z wykorzystaniem wyszukiwarki Google. Porównując do LG, gdzie wyszukiwanie jest wszędzie, jestem rozczarowana. A może jest to kwestia ustawień?
 

Majes86

New member
Który telewizor Oled 55 cali wybrać? Te 3 telewizory są już dłuższy czas na rynku, więc prosiłbym o opinie.
PHILIPS 55OLED803/12 - najdroższy w zestawieniu
LG OLED55C8PLA - 300 zł tańszy od Philipsa
LG OLED55B8PLA - 800 zł tańszy od Philipsa
LG OLED55B7V - 1500 zł tańszy od Philipsa


Zastosowanie ogólne, a więc oglądanie w dzień z różnych kątów, oglądanie w nocy, filmy, sport, konsola do gier. Odległość około 3,5 metra.
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Mam pytanie - prośbę o pomoc. Po wprowadzeniu Oreo w Philips 55OLED803/12 spodziewałam się w pełni działającego Asystenta Google, a tymczasem wyszukiwanie głosowe działa głównie w obrębie YouTube. Nie ma możliwości wyszukiwania w Internecie, np. z wykorzystaniem wyszukiwarki Google. Porównując do LG, gdzie wyszukiwanie jest wszędzie, jestem rozczarowana. A może jest to kwestia ustawień?


Tutaj jesteśmy uzależnieni po części od Google. Zdaje się, że polski asystent nie jest jeszcze dostępny. LG ma swój OS więc jest niezależne.
Ja tam nie ubolewam, ale to już kwestia do własnego osądu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jakasia

New member
Tutaj jesteśmy uzależnieni po części od Google. Zdaje się, że polski asystent nie jest jeszcze dostępny. LG ma swój OS więc jest niezależne.
Ja tam nie ubolewam, ale to już kwestia do własnego osądu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W jaki sposób w takim razie korzystasz z wyszukiwarki internetowej? Da się to jakoś wygodnie obsługiwać na TV?
 

mr_roba

Member
W jaki sposób w takim razie korzystasz z wyszukiwarki internetowej? Da się to jakoś wygodnie obsługiwać na TV?



Po pierwsze z drugiej strony pilota masz klawiaturę. Po drugie jak uruchamiam przeglądarkę i wciskam mikrofon to wpisuje to co mówię. Przed Oreo tak działałem. Teraz nie próbowałem bo nie używam przeglądarki na TV. Sprawdzę jak będę w domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jakasia

New member
Po pierwsze z drugiej strony pilota masz klawiaturę. Po drugie jak uruchamiam przeglądarkę i wciskam mikrofon to wpisuje to co mówię. Przed Oreo tak działałem. Teraz nie próbowałem bo nie używam przeglądarki na TV. Sprawdzę jak będę w domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będę wdzięczna za info - takie działanie w 100% by mi wystarczyło, ale nie działa :( uruchamiam stronę np. google.pl, a tam nie ma mikrofonu, tak jak na komputerze, a jak próbuję z pilota uruchomić przyciskiem, to uparcie szuka w youtube.
 

jakasia

New member
Który telewizor Oled 55 cali wybrać? Te 3 telewizory są już dłuższy czas na rynku, więc prosiłbym o opinie.
PHILIPS 55OLED803/12 - najdroższy w zestawieniu
LG OLED55C8PLA - 300 zł tańszy od Philipsa
LG OLED55B8PLA - 800 zł tańszy od Philipsa
LG OLED55B7V - 1500 zł tańszy od Philipsa


Zastosowanie ogólne, a więc oglądanie w dzień z różnych kątów, oglądanie w nocy, filmy, sport, konsola do gier. Odległość około 3,5 metra.

Przed zakupem porównywałam Philipsa oraz B8 i C8. C8 ma podobną jasność jak Philips, B8 gorszą. C8 ma lepsze nagłośnienie od B8, ale i tak tutaj Philips jak dla mnie wygrywa jeśli chodzi o dźwięk. Philips ma podwójny tuner, ale to funkcja przydatna w zasadzie jak ktoś korzysta z satelity. Jak masz kablówkę to się nie przyda. LG ma zdecydowanie lepsze sterowanie, wygodniejsze, szybsze, żyroskop w pilocie bardzo ułatwia obsługę - najlepiej w sklepie potestować samemu. W LG wyszukiwanie głosowe jest zarówno w aplikacjach (np. youtube), jak też w Internecie. W Philips z tego co mi pisali w obsłudze klienta: "Wyszukiwanie głosowe dostępnie jest wyłącznie w aplikacjach Google, w wyszukiwarce internetowej nie jest ta funkcja dostępna. Funkcję wyszukiwania głosowego dostarcza Google, stąd wykorzystywanie jej możliwe jest wyłącznie w aplikacjach Google. Nie ma możliwości, aby rozszerzyć działanie tej funkcji. " ... no i to by był spory minus jeśli nie znajdę alternatywy, ale liczę na pomoc kolegi mr_roba :)
 
Do góry