TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

towalski

Member
HDR10+ będzie formatem przyszłości a nie DV. Więc, kwestia czasu aż będą filmy w tym formacie. Jeżeli czujesz się w jakiś sposób wyruchany, to sprzedaj TV i kup coś, co wyświetla gorszej jakości obraz. Droga wolna.
 

mr_roba

Member
Po pierwsze jesteśmy dorośli i kupując ten TV wiedzieliśmy co ma. W obiecanki nie należy wierzyć. Z drugiej strony Oreo dostaliśmy.
Jak komuś zależało na DV to mógł wybrać TV konkurencji. Przecież też mają bardzo dobry obraz.
Teraz rozstrzyga się, który format będzie dominował. Większość specjalistów z branży stawia na HDR10+. Widziałem w jakieś gazecie porównanie materiału w obu formatach (+ i DV) i trudno było wskazać zwycięzcę. Każda technologia miała plusy i minusy. Ja przy HDR10 i tak jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. W porównaniu do QLED czy innych LCD i tak wymiata bezdyskusyjnie.
Ktoś wspomniał o braku różnicy między wersją z + i bez. Może na materiałach robionych od początku w tym formacie będzie większa różnica. Ja nie miałem okazji porównać.

https://www.google.com/url?sa=i&sou...aw2vRBw-fMEH8i23dr0TQKpN&ust=1552815029494863

A teraz z innej beczki. Czy Wam po aktualizacji do Oreo rozwaliło kalibrację? Bo mi tak. Oczywiście nie jest to duży problem bo wklepałem ustawienia na nowo i zablokowałem możliwość ustawień (kłódka).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcę kupić taki TV w rozmiarze 65”. Proszę podpowiedzcie czy warto dopłacić 2k i wziąć model 903 z głośnikiem B&W?
 

kamiloos

New member
A co mnie to obchodzi... sprzedają produkt wykastrowany z Dolby Vision. LG czy Sony jakoś mogą to zaoferować. Zresztą, Panasonic i Philips posypały głowę popiołem w 2019 r. i nowe modele będą mieć Dolby Vision. A frajerzy z 2017/2018 zostali w*ruch*ni aż miło...


To brzmi tak jakbys kupil komputer z procesorem AMD i zalil sie, ze nie masz Intela. Paranoja :D
 

FanKosmosu

New member
HDR10+ będzie formatem przyszłości a nie DV. Więc, kwestia czasu aż będą filmy w tym formacie. Jeżeli czujesz się w jakiś sposób wyruchany, to sprzedaj TV i kup coś, co wyświetla gorszej jakości obraz. Droga wolna.

Polecam Vincenta Teoh, który skutecznie leczy z HDR10+ i sprowadza na Ziemię.
 

mr_roba

Member
Polecam Vincenta Teoh, który skutecznie leczy z HDR10+ i sprowadza na Ziemię.


Fakt jest taki, że model 804 będzie miał zarówno HDR10+ jak i DV. Sony tez tak będzie miało w modelach z 2019.
Wtedy szczęśliwcy mający porównanie będą mogli się wypowiadać.
A gościu może kogoś skutecznie uleczył ale mam to gdzieś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

FanKosmosu

New member
Fakt jest taki, że model 804 będzie miał zarówno HDR10+ jak i DV. Sony tez tak będzie miało w modelach z 2019.
Wtedy szczęśliwcy mający porównanie będą mogli się wypowiadać.
A gościu może kogoś skutecznie uleczył ale mam to gdzieś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ani Sony ani LG nie będą miały HDR10+ z trzech powodów: 1) HDR10+ zdechło 2) HDR10+ nie działa (patrz Vincent Teoh) 3) ich telewizory (LG od 2017, a Sony od modelu ZF9) mają funkcję Active HDR, czyli potrafią imitować dynamiczne metadane na materiałach HDR10 bez Dolby Vision.
 

FanKosmosu

New member
Na jakim TV Vincent badał HDR10+ ?

Badanie przeprowadził na oledach Panasonica wyposażonych w HDR10+, zarówno na FZ802 oraz na FZ952. Tutaj:
https://youtu.be/3-bmH6HN0mY

HDR10+ zdechło i nie ma materiałów, ale Vincentowi udało się nabyć dyski Blu-ray z materiałami HDR10+. Dyski Blu-ray odtwarzał na sprzęcie Oppo, który dostał update do HDR10+.

Wyszło na to, że HDR10+ to ściema i praktycznie na telewizorach z jasnością na poziomie tych 500-600 nitów i w górę NIC HDR10+ NIE DAJE! Na telewizorach Samsunga typu LED/QLed od serii NU8002 w zwyż wypadło by to jeszcze gorzej, bo te telewizory nie mają tak agresywnego APL jak OLED-y. Vincent specjalnie wziął OLEDa żeby dać choć cień szansy HDR10+.

Klienci Panasonica i Philipsa w 2019 są uratowani, bo te firmy wyposażyły nowe modele w Dolby Vision, ale klienci Samsunga są w czarnej d*pie. Telewizory Samsunga nie będą miały Dolby Vision I nie będą potrafiły imitować dynamicznych metadanych dla materiałów HDR10, bo ta technologia jest opatentowana przez LG (tzw. Active HDR). LG wymieniło się patentami z Sony, dlatego na telewizorach Sony (od ZF9) jest już tą technologia. Sony w zamian udostępniło LG patent na dźwięk emitowany przez ekran (Acoustic Surface), który LG będzie sprzedawać pod marką "Crystal Sound" od modeli 2020 r.
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Sory ale wszystkie większe portale twierdzą co innego niż Pan Anty HDR10+.
Pożyjemy, zobaczymy ale ja na pewno nie skreślałbym tego rozwiązania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

nosports

New member
dajcie jakis link do filmiku np z yt gdzie realnie jest hdr, mam ten tv podłączony do pc i co bym nie włączył opcja hdr w ustawieniach jest nie podświetlona
 

towalski

Member
Wszyscy twierdzą, że FZ800 jest najlepszym TV a podczas mojego testu odpadł, bo nie radził sobie tak dobrze z obrazem jak 803. No i co teraz? Ja się nie znam, eksperci dziś są guzik warci - kto zapłaci tak piszą. HDR10+ wspiera min. Samsung, w oni sprzedają najwięcej TV, więc raczej HDR10+ jest brdziej przyszłościowy. Jak pisałem, nie podoba się? Kup coś innego. Będziesz zadowolony.

BTW: https://www.whathifi.com/advice/hdr10-everything-you-need-to-know

Twoje gadanie można wsadzić na półkę z baśniami. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Wszyscy twierdzą, że FZ800 jest najlepszym TV a podczas mojego testu odpadł, bo nie radził sobie tak dobrze z obrazem jak 803. No i co teraz? Ja się nie znam, eksperci dziś są guzik warci - kto zapłaci tak piszą. HDR10+ wspiera min. Samsung, w oni sprzedają najwięcej TV, więc raczej HDR10+ jest brdziej przyszłościowy. Jak pisałem, nie podoba się? Kup coś innego. Będziesz zadowolony.

BTW: https://www.whathifi.com/advice/hdr10-everything-you-need-to-know

Twoje gadanie można wsadzić na półkę z baśniami. Pozdrawiam.


Dokładnie.
Należy oddzielić Internet od rzeczywistości oraz mieć odwagę kierować się własnymi odczuciami. To, że ktoś na „Internecie” napisał to i owo nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

FanKosmosu

New member
Dokładnie.
Należy oddzielić Internet od rzeczywistości oraz mieć odwagę kierować się własnymi odczuciami. To, że ktoś na „Internecie” napisał to i owo nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

HDR10+ nie działa i przegrało wojnę formatów. Tak jest w rzeczywistości, a nie w "internatach".
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja też uważam, że 803 bez DV to dziadostwo, więc kupcie 804 i tego dziada mi odsprzedajcie. Oferty na priv.
 
Do góry