TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

towalski

Member
muplos
Masz Oreo? W mojej ocenie działa dobrze, nie ma się czego czepiać. Oczywiście, TV to nie telefon czy dobry box do TV (a szkoda, bo każda firma mocno oszczędza na funkcjach smart). Ale ogólnie - działa dobrze i płynie. Żeby przyśpieszyć, możecie sobie włączyć opcje programistyczne i tam wyłączyć kilka rzeczy, min. animacje z 1x na 0.
 

mateo35

New member
Zatrzymywał się obraz buczenie w głośnikach później białe logo philipsa, androida i zawiecha zeby uruchomić ponownie tv musiałem odłączyć zasilanie na 15 minut dopiero tv przechodził w stan gotowości. Zawieszał się na wszystkim z antena bez anteny , Netflix ,YouTube , na aktualizacji tez się wieszał . Gdy ja wkoncu zrobiłem aktualizacje dalej się zawieszał . Mam nagrany film na telefonie jak to wyglądało

ja miałem taki przypadek, że podczas oglądania telewizji pojawiało się logo Philips na środku czarnego ekranu, później ładowało się logo androida, później tv wracał normalnie na kanał telewizyjny i za około 30s działo się to samo, ten błąd się zapętlał. u mnie to wystąpiło nie od razu, ale po jednej z aktualizacji (przed oreo). buczenia w głośnikach nie miałem. pomagało wyjęcie karty ci z telewizora. jako że miałem też zewnętrzny dekoder to przełożyłem kartę do dekodera, teraz problem w ogóle nie występuje. serwisant Philipsa stwierdził niekompatybilność modułu ci z telewizorem. jest to częsty przypadek, a Philips nie gwarntuje współpracy swoich telewizorów z kartami ci ani dekoderami. tak to wyglądało, nie wiem dokładnie jaka była przyczyna, ale chyba rzeczywiście karta.
może jeszcze sprawdzę moduł ci innego producenta w tym tv, na razie tego nie zrobiłem.

na twoim miejscu wziałbym jeszcze raz ten sam model i będziesz przynajmniej już wiedział czy to był uszkodzony tv czy jest jakiś problem niekompatybilności. w razie co zwrócisz go. od siebie to tv mogę polecić, chociaż szkoda że nie ma i raczej nie będzie mieć dolby vision. na niektórych materiałach różnica w stosunku do HDR jest widoczna na korzyść DV.
 

muplos

New member
muplos
Masz Oreo? W mojej ocenie działa dobrze, nie ma się czego czepiać. Oczywiście, TV to nie telefon czy dobry box do TV (a szkoda, bo każda firma mocno oszczędza na funkcjach smart). Ale ogólnie - działa dobrze i płynie. Żeby przyśpieszyć, możecie sobie włączyć opcje programistyczne i tam wyłączyć kilka rzeczy, min. animacje z 1x na 0.

Nie aktualizowałem nic po wyjęciu z kartonu, tv podoba mi się taki jaki jest, wole nic nie aktualizować żeby się coś popsuło. Poza tym, 3 tygodnie przed zakupem, miałem ten sam tv, który zwróciłem, w nim przeprowadziłem aktualizację, nie wiem czy to było już oreo ale nie widziałem żadnych zmian na plus. Moim zdaniem system chodzi jak box za 100 zł, w porównaniu do lg b8, którego też miałem, komfort oglądania filmów (nie mówię o jakości obrazu) na lg jest zdecydowanie lepszy, w philipsie nawet filmy odtwarzane przez usb mają takie dziwne mikro przycięcia, jak oglądam film poprzez hdmi i pc czy ps4 pro to nie ma żadnych przycięć. Dla mnie ten tv nie ma żadnych plusów oprócz jakości obrazu no ale o jest najważniejsze :)
A tak na marginesie to mógłbyś powiedzieć co robisz by dbać o matrycę, jakie funkcję uruchamiać i jak często? I może jeszcze jakie środki czystości stosować do mycie matrycy?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
U mnie podłączenie gamepada (za 5 zł) z markowego sklepu spowodowało usterkę płyty głównej. Na szczęście zrobili w ramach gwarancji. Też się dziwnie zawieszał, obraz skakał w końcu pikseloza i konieczny reset. Po którymś razie już nawet bez pada było to samo.
 

muplos

New member
Ale po aktualizacji właśnie filmy nie mają żadnych przecinek. Ta aktualizacja ze stycznia nic nie wnosiła. Dopiero Oreo działa

Czyli z oreo nic się nie popsuło i wszystko działa? Jasność nie spadła itd?
Mam dodatkowy problem, okazuje się, że podłączając słuchawki bezpośrednio przez jack słysze jakieś szumy, jest to bardzo dobrze słyszalne gdy jestem w głównym menu. Sprawdzałem na dwóch słuchawkach dobrej jakości i jest to samo. Ktoś ma podobnie? W ogóle czy jakiekolwiek słuchawki bezprzewodowe współpracują z tym tv czy pozostaje korzystać z nadajnika bluetooth?
 

mr_roba

Member
Wczoraj pobrała mi się kolejna aktualizacja. Doszło jakieś Philips Selection. Ale TV nie loguje się do tego serwisu.
Mam wrażenie, że system minimalnie przyspieszył.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jakasia

New member
Czyli z oreo nic się nie popsuło i wszystko działa? Jasność nie spadła itd?
Mam dodatkowy problem, okazuje się, że podłączając słuchawki bezpośrednio przez jack słysze jakieś szumy, jest to bardzo dobrze słyszalne gdy jestem w głównym menu. Sprawdzałem na dwóch słuchawkach dobrej jakości i jest to samo. Ktoś ma podobnie? W ogóle czy jakiekolwiek słuchawki bezprzewodowe współpracują z tym tv czy pozostaje korzystać z nadajnika bluetooth?

w OREO nie ma google chrome (wycofali się w tej wersji: https://www.androidauthority.com/chrome-os-android-9-pie-916539/), a wyszukiwanie głosowe działa głownie w obrębie youtube (czyli z grubsza funkcjonalność wyszukiwarki głosowej youtube). Nie wiem jak było na wersji 7, czy wyszukiwało też w internecie jak LG B8 lub C8 ale możesz sprawdzić i zaspokoić moją ciekawość :)
 

mr_roba

Member
w OREO nie ma google chrome (wycofali się w tej wersji: https://www.androidauthority.com/chrome-os-android-9-pie-916539/), a wyszukiwanie głosowe działa głownie w obrębie youtube (czyli z grubsza funkcjonalność wyszukiwarki głosowej youtube). Nie wiem jak było na wersji 7, czy wyszukiwało też w internecie jak LG B8 lub C8 ale możesz sprawdzić i zaspokoić moją ciekawość :)


Nie wiem, ale wyszukiwanie głosowe to chyba najbardziej przeceniana funkcja, bynajmniej w mojej opinii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mr_roba

Member
Kurcze, zauważyłem, że gdy włączam HBO GO to resetują mi się ustawienia IFS. Też tak macie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

M.K.

Member
Wczoraj pobrała mi się kolejna aktualizacja. Doszło jakieś Philips Selection. Ale TV nie loguje się do tego serwisu.
Mam wrażenie, że system minimalnie przyspieszył.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To kolejny update po Oreo? Dziś sprawdziłem nie ma nic nowego od czasów Oreo.
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
W jaki sposób mogę uruchomić tryb HDR w telewizorze jak w ustawieniach widzę tylko nieaktywną opcję "HDR Perfekt". W ustawieniach obrazu, styl obrazu HDR-u nie widzę. W zaistniałej sytuacji nie mam wpływu na te ustawienia, natomiast w instrukcji jest napisane, że nie ma potrzeby tego ustawiać.
O jakim oznaczeniu HDR mówi instrukcja (… telewizor automatycznie przełączy się w tryb HDR z
odpowiednim oznaczeniem).
Pozdrawiam
Romek
 
Do góry