TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mateo35

New member
1) nie powiem bo nie wiem
2) tryby fabryczne są bardzo dobre, ustaw kino i nie kombinuj.
3) nie pomogę
4) jestem ekspertem :) Kodi to multikombajn, ale pewnego poziomu nie przeskoczy. Do odtwarzania filmów przystosowane są procesory min. HiSilicon hi3798c v200 oraz Realtek 1295/96. Kup Egreat A5,A10 / Zidoo X9s, X10 i będziesz zadowolony. To nie są kombajny muliti, ale filmy o bitrate ok 100Mbps bez problemu odtwarza, nie ma z tym żadnego problemu. Wtedy dopiero zobaczysz, jaki fantastyczny TV kupiłeś.

2) trybu kino to akurat nie widzę, chyba chodziło o tryb "film"? jeżeli tak to może i jest on najlepszy z fabrycznych, ale na pewno nie do wszystkiego. murawa boiska podczas meczów wygląda jak piasek a nie trawa...
4) a nie lepiej nvidia shield tv? sprawdzony i z dobrym wsparciem producenta który jest od dawna na rynku. jest jakaś przewaga egreat/zidoo na shieldem?
 

M.K.

Member
Są telewizory, gdzie epg jest dopracowany, np. Sony. Nie każdy chce mieć dodatkowe urządzenie, kolejnego pilota, a kanały tv to nadal podstawową funkcją telewizora. Więc powinien być to przemyślany element softu. Praktyczna prezentacja epg nie wymaga prawie nic od sprzętu, zabrakło wyobraźni programistów/testerów, którzy upchneli rozjeżdżające się tam okienka zabijając jakąkolwiek funkcjonalność.

Mimo wad kupiłbym oleda 803 jeszcze raz. Ale gdyby nie było ambilight nie wiem czy nie kupiłbym LG ze względu na szybkość działania systemu (epg i inne menu systemowe) która jest tragiczna w Philips.
Ktoś pytał o problemy z kartami CI. Ja mam kartę z UPC i nie ma żadnych problemów.
 

mr_roba

Member
Ktoś pytał o problemy z kartami CI. Ja mam kartę z UPC i nie ma żadnych problemów.


Ja nie testowałem na naszym Philipsie tylko na innych modelach i firmach i bardzo wolno przełączały się kanały. Strasznie mnie to irytowało.
Co do zewnetrznego tunera to większość da się obsługiwać z pilota naszego TV (testowałem 3 na Androidzie) no chyba, że takie proste to pewnie nie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

towalski

Member
Egreat / Zidoo jest do filmów. Mają świetne natywne aplikacje do odtwarzania, coś czego Shield nie ma. Przewijanie, szybkość odpalania, menu blu-ray, płynność odtwarzania na tych urządzeniach jest na najwyższym poziomie.
 

M.K.

Member
Egreat / Zidoo jest do filmów. Mają świetne natywne aplikacje do odtwarzania, coś czego Shield nie ma. Przewijanie, szybkość odpalania, menu blu-ray, płynność odtwarzania na tych urządzeniach jest na najwyższym poziomie.
Shield TV też jest do filmów, stąd od 2018 r pojawiło się tv w nazwie oraz wsparciendolby vision, Hdr 10+ I nowy pilot, który pojawił się w tym roku. I hardware tak mocny że żaden film mu nie straszny. Shield jest od strony softu dopracowany jeśli nie lepszy niż Apple tv.
Ale o odtwarzaczach to pewnie da się poczytać w innym dziale bo każdy lubi co innego. I każdy ma trochę racji.
 

pitos

New member
Ponieważ jest tutaj kilku bardzo aktywnych uzytkownikow, dzięki którym wątek o tym Tv jest tak rozbudowany:) z jednej strony wychodzi, że przez problemy... Szczególnie że lgc8 jest pewnie częściej kupowany a wątek na tym forum jest mniejszy, ale to gdybanie bo może kupują nie uzytkwonicy forum:)

Czy pomimo problemów drugi raz kupilibyscie ten TV?

Z mojego punktu widzenia, częsc osob moze być niewolnikami ambilight, ja majac LCD od Philipsa z ambi, nie wyobrazam sobie przejscia na TV bez ambi. Dla mnie obecny wybor to jedynie 803 lub 903.
 

pitos

New member
Dla mnie i tak największą upierdliwością tego telewizora jest działanie EPG.
Od początku było już:
-problem z odtwarzaniem filmów uhd - zakup Apple TV 4k
-piloty do bani - logitech harmony(ten na szczęście był w domu)
-działanie epg - zakup gazet???[emoji41]

Szczęśliwie telewizor broni się tym do czego został przewidziany i tutaj złego słowa powiedzieć nie można.
Czy po zakupie Apple TV 4K, zauwazyleż , ze w przypadku Netflix, filmy pojawiaja sie w opcji informacji o filmie z Dolby Vision i Dolby Atmos , ktore wlasnie obsluguje Apple TV. Natomiast w 803 brakuje DV, wiec zakladam , ze obraz jest w HDR 10?
 

towalski

Member
Tak, HDR10, a w niedługim czasie aktualizacja do HDR10+ czyli de facto konkurencji DV. Przez jakiś czas będzie wojna formatów, ale z niej raczej zwycięsko wyjdzie HDR10+ bo jest darmowy, a za DV trzeba płacić. Chyba, że się mylę to poprawcie.
 

pitos

New member
Tak, HDR10, a w niedługim czasie aktualizacja do HDR10+ czyli de facto konkurencji DV. Przez jakiś czas będzie wojna formatów, ale z niej raczej zwycięsko wyjdzie HDR10+ bo jest darmowy, a za DV trzeba płacić. Chyba, że się mylę to poprawcie.
Obawiam sie Twojej pomyłki, Wszystkie OLED-y na 2019 poki co (LG, Panasonic, Sony) wdrozyly DV oraz HDR10
 

towalski

Member
Tak, mogą wdrażać - ale to są dwie konkurencyjne firmy, które walczą ze sobą - HDR i DV. Większe szanse daje się HDR10+ na bycie tym formatem wiodącym. Póki co tylko ten nowy Panasonic potwierdził, że będzie i HDR i DV.
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
a3b6e24174752100cd8c766c3dae8c81.jpg
13a11128026e7cf031a5ac5ed22cc598.jpg
e39d61e443113f5063b46d855dbabc9d.jpg


Najgorsze ujęcie
7bd8423192ed4f012a66e1b5f833b4c8.jpg


Najpierw nie widziałem, jak zacząłem szukać to zaczęło denerwować, ze nie ma ideału, a potem znalazłem kilka tematów na necie i wydaje ni się, ze jest co najmniej powyżej średniej . Cóż OLED [emoji23]
 

mr_roba

Member
a3b6e24174752100cd8c766c3dae8c81.jpg
13a11128026e7cf031a5ac5ed22cc598.jpg
e39d61e443113f5063b46d855dbabc9d.jpg


Najgorsze ujęcie
7bd8423192ed4f012a66e1b5f833b4c8.jpg


Najpierw nie widziałem, jak zacząłem szukać to zaczęło denerwować, ze nie ma ideału, a potem znalazłem kilka tematów na necie i wydaje ni się, ze jest co najmniej powyżej średniej . Cóż OLED [emoji23]



A jak to sprawdziłeś?
Jest jakaś funkcja w TV czy apka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
https://youtu.be/Qi4Wy7vE8-o
https://youtu.be/wgoAsUd7-Jc
https://youtu.be/HqFAaMlv9ZM
Fotki robisz w całkowitym mroku, bez lampy.
U mnie robione na ISF noc z kalibracją od kikiego.

Duże znaczenie ma aparat-jak naświetli zdjęcie to gówno widać.
Zreszta ten banding to rzecz, która staje się dostrzegalna raz na tydzień lub dwa i to tylko od czasu kiedy pierwszy raz wykonasz testy, bo dowiesz się gdzie są pasy, a wtedy „główka pracuje”.
 

mr_roba

Member
Duże znaczenie ma aparat-jak naświetli zdjęcie to gówno widać.
Zreszta ten banding to rzecz, która staje się dostrzegalna raz na tydzień lub dwa i to tylko od czasu kiedy pierwszy raz wykonasz testy, bo dowiesz się gdzie są pasy, a wtedy „główka pracuje”.


Znając moją „główkę” to może lepiej nie robić tego testu? ;)

A tak na serio jak będę miał trochę czasu to ustawie aparat na statywie i ustawie długi czas naświetlania.
Zobaczymy co wyjdzie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znając moją „główkę” to może lepiej nie robić tego testu? ;)

A tak na serio jak będę miał trochę czasu to ustawie aparat na statywie i ustawie długi czas naświetlania.
Zobaczymy co wyjdzie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Tak szczerze to uważam, ze to szukanie dziury w całym. Banding mniejszy lub większy jest cechą oledów. Jak smród dizla i większe spalanie benzyny. Biorąc pod uwagę fakt, ze philips nie wymienia matryc to znalezienie sporego brandingu może zepsuć frajdę na dłuższy czas. Nawet jeśli to tylko cecha i to rzadko wpływająca na jakość odczuć.
 

M.K.

Member
Tak szczerze to uważam, ze to szukanie dziury w całym. Banding mniejszy lub większy jest cechą oledów. Jak smród dizla i większe spalanie benzyny. Biorąc pod uwagę fakt, ze philips nie wymienia matryc to znalezienie sporego brandingu może zepsuć frajdę na dłuższy czas. Nawet jeśli to tylko cecha i to rzadko wpływająca na jakość odczuć.
Popieram. Nie wiem czy mam.duzy banding, nie sprawdzałem. Może mam, jakiś tam jest na pewno. I co z tego skoro każdy obraz nawet zwykła tv cieszy? I to bardzo? Podobnie jak mocne benzynowe auto ;)
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Włączę się w wątek jako początkujący z TV OLED Philips 55OLED803/12 z pytaniem.
Czy istnieje możliwość w tym TV zmienić położenie okienka podglądu innego kanału np. na dolne prawe?
Pozdrawiam
Romek
 
Do góry