TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mr_roba

Member
Cześć, jak działa Android Oreo na tym TV? Cierpi na lagowanie i konieczność częstego restartu? Jak działa KODI na tym TV?



U mnie przez 10 miesięcy restartowałem raz bo coś pilot nie reagował.
Kodi nie używam gdyż zadowalam się Netflix i HBO GO.
Choć na początku jak próbowałem używać KODI to filmy na wysokim bitrate się cięły. Dopiero po którejś aktualizacji było lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

elmagico_pl

New member
Migająca z przerwami dioda to kod usterki, który należy podać zgłaszając ją. Np jeśli miga 9x i przerwa, to usterka matrycy. Im mniej mrugnięć, tym lżejszy kaliber usterki.

U mnie jest tych mrugnięć na tyle dużo i szybko mrugają, że nie sposób zliczyć tak na serio
Mógłbym powiedzieć że jest ich np 15, przerwa, mignięcie, przerwa, i znowu 15

Philips podesłał mi soft, który miałem spróbować wgrać w trybie "awaryjnym" poprzez wymuszenie aktualizacji oprogramowania ale nie przyniosło to żadnych efektów. Pozostajemy w kontakcie, zobaczymy co dalej. Jest gwarancja, będziemy robić.
 

elmagico_pl

New member
Dotyczy
• Modeli telewizorów 6412, 70x2, 75x2, 8xx2 oraz 9xx2 z 2017 roku.
• Wszystkich modeli telewizorów z systemem Android z 2018 roku.
• Modelu telewizora 91x4 z 2019 roku.

Sytuacja
Nie można wykonać procedury aktualizacji oprogramowania z powodu jednej z poniższych sytuacji:
• Telewizor ciągle się resetuje.
• Telewizor nie reaguje na komendy.
• Telewizor wyświetla logo.
• Telewizor nie wyświetla obrazu, ale dioda LED miga.
• Aktualizacja oprogramowania przez nośnik pamięci USB trwa bardzo długo (>1 godzinę).

Odpowiedź
Funkcję telewizora można przywrócić za pomocą aktualizacji oprogramowania. Prosimy postępować zgodnie z poniższa instarukcją:

1. Pobierz oprogramowanie
• Podłącz pusty nośnik pamięci USB do komputera. Sformatuj nośnik pamięci USB do FAT32 (Kliknij prawy przycisk myszy >"Formatuj").
• Uzyskaj dostęp do linku:
https://app.box.com/s/y35e6u595re2209j8mkc0kv1zxzh7cip
• Naciśnij przycisk "Download" [Pobierz], aby pobrać oprogramowanie na komputer.
• "Rozpakuj" pobrane pliki w katalogu głównym nośnika pamięci USB. "Rozpakowywanie" pobranych plików może się nieznacznie różnić w zależności od laptopa lub komputera.

Na przykład:
Kliknij prawym przyciskiem myszy na "upgrade_TPM171Exxx.xxx.xxx.xxx.zip" i wybierz "wypakuj do" lub "wypakuj wszystko". Wymagane jest wybranie miejsca docelowego do zapisania plików; upewnij się, że wybierasz nośnik pamięci USB, aby zapisać pliki.

2. Odłącz urządzenia zewnętrzne
Odłączając urządzenia zewnętrzne, unikniemy sporadycznych zakłuceń spowodowanych przez owe urządzenia.
• WYŁĄCZ telewizor.
• Odłącz wszystkie akcesoria i urządzenia od telewizora. W tym moduł CAM, jeśli dotyczy.

3. Rozpocznij procedure wymuszenia aktualizacji
• WŁĄCZ telewizor i odczekaj dwie minuty, aż telewizor całkowicie się uruchomi.
• Podłącz nośnik pamięci USB do portu USB w telewizorze.
• GDY telewizor jest WŁĄCZONY, odłącz główny przewód zasilający na 10 sekundy i ponownie podłącz kabel zasilania. Spowoduje to rozpoczęcie aktualizacji.
• Zaczekaj 15 minut na załadowanie oprogramowania na telewizor.

Nie przerywaj procesu przez naciskanie przycisków na telewizorze lub pilocie.

4. Odłącz nośnik pamięci USB od telewizora
Przypadkowa reinstalacja oprogramowania może spowodować uszkodzenie telewizora, dlatego zaleca się natychmiastowe odłączenie nośnika pamięci USB od portu USB telewizora i usunięcie pliku aktualizacji.

5. Wykonaj cykl zasilania
• Odłącz kabel zasilania telewizora.
• Poczekaj co najmniej minutę (po zgaśnięciu diody LED) przed ponownym podłączeniem kabla zasilającego.
• WŁĄCZ telewizor ponownie.

6. Wykonaj reinstalację telewizora
Aby rozpocząć reinstalację telewizora, wykonaj następujące czynności:

Uwaga: Wszystkie wcześniej zainstalowane kanały, ustawienia i nagrane program zostaną utracone.
• Naciśnij przycisk "Ustawienia" na pilocie telewizora i wybierz [Ustawienia ogólne] > [Zainstaluj ponownie telewizor].
• Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

7. Upewnij się, aby zaktualizować telewizor do najnowszej standardowej wersji oprogramowania
Po pomyślnym przywróceniu telewizora zaktualizuj go do najnowszej oficjalnej wersji oprogramowania.
 

godeath

New member
Cześć, jak działa Android Oreo na tym TV? Cierpi na lagowanie i konieczność częstego restartu? Jak działa KODI na tym TV?




Po aktualizacji działa płynniej. Ja osobiście nie narzekam ale sporadyczne mikroprzyciecia sie zdarzaja - to jest Android ;) Kodi działało sprawnie ale od jakiegoś czasu nie używam. Najbardziej boli brak wsparcia do DV, który jest w nowych modelach.
 

elmagico_pl

New member
Po aktualizacji działa płynniej. Ja osobiście nie narzekam ale sporadyczne mikroprzyciecia sie zdarzaja - to jest Android ;) Kodi działało sprawnie ale od jakiegoś czasu nie używam. Najbardziej boli brak wsparcia do DV, który jest w nowych modelach.

Używam Kodi do Cherry TV. Działa dobrze, tak powiedzmy 5/6. Czasem jak coś się z internetem dzieje albo gorzej działa stream danego kanału to są przycięcia ale to już raczej nie jest zależne od samego Kodi.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Po raz kolejny potwierdza się zasada "trzeciej generacji". Pierwszy (9002) kupuj jeśli na tym zarobisz. Drugi (803) jeśli naprawdę musisz. Trzeci(804) dobrze wydane pieniądze.
 

mr_roba

Member
Od wczoraj Netflix odtwarza mi się tylko w 480p. TV podłączony po kablu do routera. Do tej pory 4k działało bez problemu. Co to może być? Restartowałem wszystko, robiłem test netu na TV. Wszystko jak dawniej tylko Netflix daje ciała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Lolek123

New member
Panowie, mam pytanie. Bardzo podoba mi się Ambilight, jednakże nie rozumiem dlaczego, gdy ekran jest calkowicie czarny to światełka świecą sie na biało, zamiast nie świecić się wcale. Mam wrażenie, że odbiera to trochę tej idealnej czerni. Da się to jakoś ustawić tak, aby w takiej sytuacji światełka w ogóle się nie włączały?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Możesz ustawić ambilight tak jak chcesz.
@kiki
Już kiedyś Ci pisałem i niestety muszę to zrobić raz jeszcze - takie odpowiedzi nic nie wnoszą do dyskusji, nie pomagają w żaden sposób :(. (Nie bierz tego jako atak na Twoją osobę, a jedynie stwierdzenie)

Zresztą jak można ustawić Ambilight, żeby wyłączał się całkowicie przy czarnym ekranie? Nie da się, zawsze jest jakieś podświetlenie. W trybie śledzenia wide moim zdaniem pod tym względem spisuje się tryb "GRA" jednak nie wszystkim on może przypaść do gustu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie bierze tego do siebie, ale możesz zawsze wyłączyć ambilight w dowolnej chwili. Jest taki przycisk na pilocie.
 

Lolek123

New member
@kiki to mam wyłączać ambilight pilotem za każdym razem gdy ekran ciemnieje? xD
No nic, skoro się nie da to szkoda. Jednak to duży minus tego telewizora. To białe podświetlenie IMHO psuje oledową czerń.
 

mr_roba

Member
@kiki to mam wyłączać ambilight pilotem za każdym razem gdy ekran ciemnieje? xD
No nic, skoro się nie da to szkoda. Jednak to duży minus tego telewizora. To białe podświetlenie IMHO psuje oledową czerń.


Kurde nawet nie zwróciłem na to uwagi :)
Jak będę w domu to zobaczę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam AMbilight nie wyłączam jak się obraz robi czarny na chwilę i jest super !
Białe podświetlenie działa dokładnie odwrotnie bo podkreśla czerń na ekranie, co wywołuje dodatkowy zachwyt.
 
Do góry