TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mr_roba

Member
Sprawdziłem i można pilotem dekodera sterować telewizorem , w sumie to tylko włączyć i wyłączyć, ale dzięki.


No niestety dekodery, które dają są na maksa ograniczone.
W moim dekoderze włączenie CEC powoduje, że działają mi piloty od Philipsa. Ale mam to szczęście, że dekoder wybrałem sobie sam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mateo35

New member
Nie wiem dlaczego większość upiera się przy tym, żeby odtwarzać filmy z dysku. Dlaczego nie zainwestujecie paru stówek w dobry odtwarzacz mają świetny TV? Różnica w jakości wyświetlanego obrazu będzie kolosalna.

jaki odtwarzacz polecasz w takim razie? myślę o egreat a5 vs zidoo x8 vs nvidia shield tv.
oprócz tego co z założenia oferują powyższe odtwarzacze, zależy mi na:
# bezproblemowej obsłudze (dlatego odrzuciłem np. himedia q5 po przeczytaniu tematu o nim)
# możliwości sterowania pilotem od tv (hdmi cec)
# jakości obrazu (różnice między odtwarzaczami)
# nie potrzebuję kieszeni na dysk, wystarczy usb 3.0
# sprawne działanie kodi
wiem że są tematy, ale przeczytałem już naprawdę sporo... każdy ma plusy i minusy a do tego wojenki zwolenników jednych albo drugich i nie wiadomo co wybrać. jak to wygląda w praktyce? to prawda że egreat ma lepszy obraz od zidoo? na shield niby nie działa jakaś automatyczna zmiana framerate ale tylko przy aplikacjach a nie plikach
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego większość upiera się przy tym, żeby odtwarzać filmy z dysku. Dlaczego nie zainwestujecie paru stówek w dobry odtwarzacz mają świetny TV? Różnica w jakości wyświetlanego obrazu będzie kolosalna.

Uzasadnij bo chyba nie nadążam. Jaki odtwarzacz masz na myśli? Nie spotkałem niczego, co dawałoby lepszy obraz niż mam z dysku SSD. W dodatku ich ceny właśnie totalnie spadły i 512 GB kupiłem poniżej 300 zł. Płynnie idą nawet materiały 4k/50 z bitrate przekraczającym 100Mb/s.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Co to jest sledzenie aplikacji w ustawieniach Ambi? Mam to ciagle na szaro swiecace.

To obsługa przy pomocy aplikacji ze smartfona. Jest załączana w czasie np piłkarskich mistrzostw świata czy Europy. Sam wtedy ustawiasz co ma się wyświetlać. Np flaga reprezentacji albo obu grających drużyn. Do tego różne fajerwerki po strzeleniu bramki albo po kartkach. Ogólnie bardziej pokazuje możliwości techniczne niż jest faktycznie przydatna.
 

towalski

Member
@mateo35
Egreat A5 czy A10 to to samo, różnica w możliwości wsadzenia dysku do środka oraz WiFi w drafcie AC. Ja mam dwa Egreaty - i polecam. Egreat ma lepszy obraz niż Zidoo, bo miałem X10 (na Realtek 1295) i porównywałem przełączając wejścia HDMI - więc było świetne porównanie. Poza tym, Egreat płynniej przewija, szybciej wczytuje menu Blu-ray (tak jak na płycie, pełne menu).
@brodacz
Według mojej wiedzy, 99% TV nie odtworzy plików .iso, .bdmv, i kilku innych - a to urządzenie bez problemu to robi. Poza tym, wg Philipsa maksymalny bitrate jaki jest w stanie przerobić to 20Mbps, więc daleko mu do Twoich 100. W wielu wątkach na światowych forach, ludzie piszą, pod czym ja się podpisuję - że HiSilicon hi3798c v200 to najlepszy procesor do odtwarzania filmów. Powiedz mi, jakie pliki odtwarzasz z dysku SSD na jakich TV - czy to bezpośrednio przez USB w TV - nie masz żadnych problemów. I dlaczego dysk SSD a nie HDD, skoro nie potrzebujesz takiego zapasu mocy? Przerost formy nad treścią.
 

mateo35

New member
@mateo35
Egreat A5 czy A10 to to samo, różnica w możliwości wsadzenia dysku do środka oraz WiFi w drafcie AC. Ja mam dwa Egreaty - i polecam. Egreat ma lepszy obraz niż Zidoo, bo miałem X10 (na Realtek 1295) i porównywałem przełączając wejścia HDMI - więc było świetne porównanie. Poza tym, Egreat płynniej przewija, szybciej wczytuje menu Blu-ray (tak jak na płycie, pełne menu).
a jak wygląda sprawa sterowania pilotem od tv tym egreat'em a5? bezproblemowo? oprogramowanie i jego aktualizacje nie sprawiają problemów? rozumiem że testowałeś go właśnie na philipsie oled 803?
w czym obraz egreat jest lepszy od zidoo? tak ogólnie jako całość czy np. ostrość, kolory? czy jest lepszy niż obraz na standardowym odtwarzaczu z tv?
 

towalski

Member
To są moje subiektywne odczucia - żeby nie było.
Egreat generuje najlepszy obraz - porównywałem z innymi sprzętami i jest po prostu TOP. Szybkość działania systemu, wczytywania plików, przewijania - wszystko jest na najwyższym poziomie. Menu, układ filmów, okładki - zdecydowanie lepiej niż w Zidoo. Jakość filmów - wydaje mi się, że jest też najlepsza. Na zdjęciu mój układ. TV, obok Heco Elementa 700, Egreat A10, Onkyo 676, Synology DS718+, Xiaomi router 3g (access point), dekoder Vectry, oraz dwa routery - Ubiquiti ER-X oraz badziewie od Vectry - jako bridge.
 

Attachments

  • IMG_0257.jpg
    IMG_0257.jpg
    589,4 KB · Wyś: 85

mateo35

New member
To są moje subiektywne odczucia - żeby nie było.
Egreat generuje najlepszy obraz - porównywałem z innymi sprzętami i jest po prostu TOP. Szybkość działania systemu, wczytywania plików, przewijania - wszystko jest na najwyższym poziomie. Menu, układ filmów, okładki - zdecydowanie lepiej niż w Zidoo. Jakość filmów - wydaje mi się, że jest też najlepsza.
czy sterujesz tym odtwarzaczem za pomocą pilota od tv? jest tam wgrana jakaś autorska wersję kodi czy standardowa wgrana z zewnątrz?
 

JKQ33

New member
Czy jest możliwość zapisania ustawień obrazu dla innych źródeł, tzn. takich jak Netflix czy HBO GO. Ustawienia z ISF Noc dla HDMI2 (UPC) nie zachowują się przy przełączeniu na Netflix czy inne aplikacje z Androida (HBO GO). Z kolei ustawienia parametrów ISF Noc z pozycji Netflixa również się nie zachowują przy ponownym uruchomieniu tej aplikacji. Jak temu zaradzić, aby za każdym razem przy uruchomieniu Netflixa czy HBO GO nie musieć zmieniać domyślnych ustawień obrazu? Nie musi być koniecznie ISF Noc. Tryb osobisty po zmianach też się nie zachowuje. Moje pytanie nie dotyczy trybów HDR w Netflixie. Z góry dziękuję za pomoc.
 

KamilaKornet

New member
Dlatego 803 nie warto kupować, a już na pewno nie w cenach obecnych, gdy za 3-4 miesiące wjedzie nowa seria 804...no i nowe LG z HDMI 2.1

Zakupiłam go do małego pokoju za 5500 z dostawą.Jestem z Wami na pokładzie :) pierwsze wrażenia bardzo pozytywne,zupełnie inny obraz jak w full ledzie 9607...który pomimo 6 sezonów nadal powala czernią i kontrastem...ale inna matowa matryca jak i technologia oddaje zupełnie odmienne wrażenia jak ten wyglądający zjawiskowo Oled.:)4k to faktycznie można odlecieć...zachwycający obraz.Bez ambi tv to nie tv...następny też będzie z tym logo.
Czekając na kolejne serie Oleda, nie kupimy nigdy,bo zawsze coś.....nowego się pojawi.Pozdrowienia
 

towalski

Member
Dobra decyzja. Sam TV oferuje genialną jakość obrazu, a Ambilight to mistrzostwo. Bez niego ściana wydaj się być jakaś pusta.
 

mr_roba

Member
Zakupiłam go do małego pokoju za 5500 z dostawą.Jestem z Wami na pokładzie :) pierwsze wrażenia bardzo pozytywne,zupełnie inny obraz jak w full ledzie 9607...który pomimo 6 sezonów nadal powala czernią i kontrastem...ale inna matowa matryca jak i technologia oddaje zupełnie odmienne wrażenia jak ten wyglądający zjawiskowo Oled.:)4k to faktycznie można odlecieć...zachwycający obraz.Bez ambi tv to nie tv...następny też będzie z tym logo.

Czekając na kolejne serie Oleda, nie kupimy nigdy,bo zawsze coś.....nowego się pojawi.Pozdrowienia


Cześć.
Czy w swoim TV masz już Oreo czy nadal 7?
Pytam gdyż Kiki w innym wątku o Philipsach pisał, że TV z nowych dostaw mają już Oreo na pokładzie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

KamilaKornet

New member
Cześć.
Czy w swoim TV masz już Oreo czy nadal 7?
Pytam gdyż Kiki w innym wątku o Philipsach pisał, że TV z nowych dostaw mają już Oreo na pokładzie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szczerze jeszcze nie wiem gdyż nie sprawdzałam a niespecjalnie znam się na tym..Produkowany był w 10/2018.
 
Ostatnia edycja:
Do góry