TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

M.K.

New member
A obiecanego update do nowego androida który być może poprawi niedomagania softwarowe jak nie było tak nie ma... Z takim podejściem pewnie nie ma co liczyć na 9tke w przyszłości.
 

mateo35

New member
W instrukcji jest napisane:
"Unikaj wyświetlania nieruchomych obrazów, na ile to możliwe. Nieruchome obrazy to te, które są wyświetlane na ekranie przez długi czas. Nieruchome obrazy to menu ekranowe, czarne pasy, informacje o czasie itp. Jeśli nie możesz uniknąć ich wyświetlania, zmniejsz kontrast i jasność obrazu, aby zapobiec uszkodzeniu ekranu"
Czy ktoś znalazł informację co to znaczy "długi czas" w tym wypadku?
Bo trochę to nieprecyzyjne, pamiętam że przy pierwszych tv oled od LG zalecano nie wyświetlać nieruchomych obrazów dłużej niż 20 minut... Na LG oled (topowy model z 2018) koledze się wypaliło logo kanału po kilku godzinach oglądania bez przerwy, nie da się go już usunąć.
Ciekawe czy ten pixel shift ratuje sytuację, ale tak czy inaczej dobrze wiedzieć po jakim czasie może się coś bezpowrotnie wypalić.
 

mr_roba

Member
W instrukcji jest napisane:
"Unikaj wyświetlania nieruchomych obrazów, na ile to możliwe. Nieruchome obrazy to te, które są wyświetlane na ekranie przez długi czas. Nieruchome obrazy to menu ekranowe, czarne pasy, informacje o czasie itp. Jeśli nie możesz uniknąć ich wyświetlania, zmniejsz kontrast i jasność obrazu, aby zapobiec uszkodzeniu ekranu"
Czy ktoś znalazł informację co to znaczy "długi czas" w tym wypadku?
Bo trochę to nieprecyzyjne, pamiętam że przy pierwszych tv oled od LG zalecano nie wyświetlać nieruchomych obrazów dłużej niż 20 minut... Na LG oled (topowy model z 2018) koledze się wypaliło logo kanału po kilku godzinach oglądania bez przerwy, nie da się go już usunąć.
Ciekawe czy ten pixel shift ratuje sytuację, ale tak czy inaczej dobrze wiedzieć po jakim czasie może się coś bezpowrotnie wypalić.


Oglądając kanały jak HBO czy Canal+ gdzie nie ma reklam a jest logo nic się nie dzieje. Podobnie na HBO Go gdzie jednego dnia obejrzałem cały sezon jednego serialu (jest logo) też nic się nie wypaliło.
Zastanawiam się co do filmów w innym formacie niż 16/9. A takie są jeśli oglądamy je z zewnętrznych źródeł. Ja oglądam w oryginalnym formacie z pasami u góry i u dołu. Na razie nic się nie dzieje. Czy jednak ustawiać format obrazu tak aby tych pasów nie było?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obejrzałem kilkadziesiąt odcinków Alfred Hitchcock przedstawia, wszystko z pasami. Żona codziennie TVN i tvn24.
Gram w Forze I Tomb Raidera.
Oglądam filmy z plex, hbogo, Netflix...nic się nie dzieje.
I całe weekendy piłka nożna.

Na forum zaczyna się paranoja. Nie przesadzajmy, ze od standardowego użytkowania nagle wszyscy zobaczą powidoki.
Tutaj obejrzyjcie i wyciągnijcie wnioski:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

A w teście panele z zeszłego roku.

P.s. Mam od kilku lat plazmę, która zupełnie nie była oszczędzana i wypałem brak.
 

mr_roba

Member
Obejrzałem kilkadziesiąt odcinków Alfred Hitchcock przedstawia, wszystko z pasami. Żona codziennie TVN i tvn24.
Gram w Forze I Tomb Raidera.
Oglądam filmy z plex, hbogo, Netflix...nic się nie dzieje.
I całe weekendy piłka nożna.

Na forum zaczyna się paranoja. Nie przesadzajmy, ze od standardowego użytkowania nagle wszyscy zobaczą powidoki.
Tutaj obejrzyjcie i wyciągnijcie wnioski:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

A w teście panele z zeszłego roku.

P.s. Mam od kilku lat plazmę, która zupełnie nie była oszczędzana i wypałem brak.

Dokładnie.
Dla przeciętnego użytkownika nie powinno być problemu.
Wracając do elementów stałych to najgorsze są te bardzo jasne. Loga większości kanałów są transparentne.
Dlatego decydując się na OLEDA byłem przekonany, że przy mojej charakterystyce używanie nie mam się czego obawiać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Mam pytanie, jaka powinna być optymalna odległość 803 od ściany aby w pełni cieszyć się Ambi ? Mój stoi na stopkach i próbuję dopasować ale ciągle nie jestem do końca przekonany! Obecnie ekran stoi 30 cm od ściany.
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie, jaka powinna być optymalna odległość 803 od ściany aby w pełni cieszyć się Ambi ? Mój stoi na stopkach i próbuję dopasować ale ciągle nie jestem do końca przekonany! Obecnie ekran stoi 30 cm od ściany.



https://philips-tvconsumercare.kxondemand.com/Portal/en/Faq/All/3085

Aha... man regulowqny uchwyt w zakresie od 9 do kilkudziesięciu cm. Najlepszy efekt jest w okolicach 20-30 cm. Poniżej 10 efekt jest wyraźny,ale mały zasięg. Powyżej 30 zaczynaja się mieszać kolory
 
Ostatnia edycja:

M.K.

New member
Moja subiektywna opinia o ambilight: pierwotnie 25 cm od ściany: widać było, ale nawet przy maksymalnych ustawieniach efekt był bardzo mały. Ściana biała. Teraz mam do matrycy (nie diod) 8cm i jest zadowolony, ale ustawienia jasności bliskie maksa, kontrast ambi bez zmian.
Ale nie chce już tv bez ambi:)
 

mr_roba

Member
https://philips-tvconsumercare.kxondemand.com/Portal/en/Faq/All/3085

Aha... man regulowqny uchwyt w zakresie od 9 do kilkudziesięciu cm. Najlepszy efekt jest w okolicach 20-30 cm. Poniżej 10 efekt jest wyraźny,ale mały zasięg. Powyżej 30 zaczynaja się mieszać kolory

W podanym przez Ciebie artykule na stronie Philipsa jest napisane, że najlepsza odległość od ściany to 10-15 cm.
Ja mam TV pochylony do przodu. Górna krawędź jest 14cm od ściany, podczas gdy dolna 6cm.
Efekt jest idealny. Daje po sufit
Ściana w kolorze ecru.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
W podanym przez Ciebie artykule na stronie Philipsa jest napisane, że najlepsza odległość od ściany to 10-15 cm.
Ja mam TV pochylony do przodu. Górna krawędź jest 14cm od ściany, podczas gdy dolna 6cm.
Efekt jest idealny. Daje po sufit
Ściana w kolorze ecru.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Kwestia preferencji. Moje opisałem.
 

zbig0

New member
Posiadam samsunga t3 (SSD) wisi na kablu i działa. Nie był jednak kupowany z myślą o telewizorze, OT latał po szufladzie.

Ja rowniez polecam SSD... mam samsunga PM850 500gb w kieszeni - maly pobor pradu i duze transfery jesli cos zacina na pewno nie wina dysku ;) :D i pare filmow 4k sie zawsze zmiesci :D
 

towalski

Member
Nie wiem dlaczego większość upiera się przy tym, żeby odtwarzać filmy z dysku. Dlaczego nie zainwestujecie paru stówek w dobry odtwarzacz mają świetny TV? Różnica w jakości wyświetlanego obrazu będzie kolosalna.
 

Elma2710

New member
Czy ktoś ma wiedzę na temat obsługiwania dekodera Ultrabox od nc+ pilotem tego Philipsa? Easy link włączone ale dekoder nie reaguje.
 

mr_roba

Member
Czy ktoś ma wiedzę na temat obsługiwania dekodera Ultrabox od nc+ pilotem tego Philipsa? Easy link włączone ale dekoder nie reaguje.



A sprawdzałeś w dekoderze czy funkcja CEC jest włączona?
Ustawienia-ustawienia telewizora-funkcja CEC
Coś takiego kiedyś ustawiałem sąsiadowi. Tylko nie pamietam czy to powodowało, że pilotem od dekodera można było sterować TV czy na odwrót.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry